Gemiddeld gezien een uurtje of 20 gaat ie mee. Tis een comfortabele polyestersnaar. Maar ik heb ook snaren van 10 Euro, die ik er in een half jaar tijd nog niet uitsla.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 13:02 schreef Komakie het volgende:
[..]
Maar dan heb je niet echt een geweldige bespanning. Die zul je waarschijnlijk regelmatig stuk slaan of niet?
Op een hefboom bespanapparaat, staat op de draaikop een pijltje wat aangeeft waarbinnen de hefboom zich moet bevinden. (zodat deze horizontaal, of zo goed als horizontaal staat) zolang de hefboom daartussen blijft, is de afwijking een stuk minder dan 0,1 kg.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 13:03 schreef Komakie het volgende:
[..]
Een hefboom op zich is niet het meest nauwkeurig. Een electrische is het meest nauwkeurig, maar dan moet hij wel regelmatig geijkt worden en dat hoeft met een hefboom niet. Daarnaast is het voor ons prive bespanners prima.
Zoals ik al zei, veel val arm bespanapparaten hebben een indicatie waartussen je moet bespannen, dus exact horizontaal hoeft geeneens, er mag best een paar graden afwijking inzitten (afwijking blijft dan toch onder de 0,1 kg. Tevens zijn er ook valarm bespanners (Stringway oa) waarbij het helemaal niet meer belangrijk is of de arm horizontaal hangt.quote:Een valarm is alleen wel onderhevig aan veel persoonlijke onnauwkeurigheden. Ik weet niet hoe verschrikkelijk precies jij te werk gaat, maar als ik bespan ga ik niet bij elke snaar helemaal exact uitlijnen totdat de hefboom 100% recht staat. Dan ben ik ineens 2 keer zo lang bezig met bespannen.
Dan nog zit je met de afwijking van het apparaat zelf. En ben je afhankelijk van hoe goed die pre stretch functie is.quote:Elke nieuwere electronische bespanmachine (zelfs de goedkopere) heeft tegenwoordig een pre-stretch functie die je ook nog in kunt stellen op hoeveel hij moet pre-stretchen.
Ik weet het, ik haal best veel info (en snaren) via mensen van dat forum.quote:Later in het aangegeven topic staan trouwens nog wel een aantal tegen argumenten waar op zich ook wel wat voor te zeggen is. Wel grappig om te lezen.
Klopt, als je boven de laten we zeggen 10 rackets per week zit, zou ik echt wel voor een elektrische gaan. Hoewel...misschien al boven de 5 rackets in de week.quote:Mijn overtuiging is dat een bespanmachine zoals wij deze thuis hebben (hefboom) prima is voor ons. Je kunt er goed de spanning mee instellen en je kunt er snel genoeg mee bespannen om het niet vervelend te laten worden.
Een (goede) electrische bespanmachine is minimaal vergelijkbaar zo precies (mits goed geijkt) en werkt een heel stuk sneller.
Een halve kilo afwijking is vrij fors, maar 0,1 kg of 0,2 kg is normaal. Of Federer dat merkt is maar net de vraag. Als hij zijn rackets 3 uur eerder dan normaal laat bespannen voor de wedstrijd, dan loopt de spanning in de snaar al een stuk terug ten opzichte van normaal. En dat gebeurt ook wanneer de snaar ge-prestretched is. Als een elektrisch bespanapparaat niet zo precies zou zijn? Ik heb gezegd dat een handmatige bespanner alleen nauwkeuriger is, de afwijking die je met een elektrische bespanmachine hebt, is misschien wel groter, maar valt nog ruim binnen de marge.quote:Overgens, als electronische bespanmachines niet zo precies zouden zijn, zouden ze op de grote toernooien wel met de hefbomen werken. Als Federer een halve kilo te hoog of te laag zit heb je wel ruzie en dat verschil voelt hij zeker weten
17,50 Euro excl snaar is best veel ja.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 15:48 schreef R-JL het volgende:
Deze middag ook een bespanmachine aangeschaft.
Deze is het geworden.
[ afbeelding ]
Ik slijt redelijk wat snaren, en ga ook wat voor vrienden bespannen, heb zo de kosten weer er uit.
Om te testen vind ik het ook ideaal, die 17,50 dat ze in de regio vragen excl. snaar vond ik wat te duur al worden.
quote:Op woensdag 15 augustus 2012 22:23 schreef Komakie het volgende:
Ik heb trouwens ook een keer een racket bespannen voor iemand en die had zijn oude snaar er misschien al wel 5 jaar in zitten. Die bespanning was natuurlijk een schepnetje geworden.
Toen heb ik zijn racket opnieuw bespannen, maar daar kon hij niet mee om gaan. Hij vond het helemaal niets zo'n strakke bespanning
Hij is serieus met een fohn bezig geweest om zo te proberen de bespanning zachter te maken
Zoals hij het bracht was het ook fantastisch.quote:Op woensdag 15 augustus 2012 23:24 schreef tja77 het volgende:
Fohn???? Wtf???? Ik heb wel ooit iemand zijn racket bespannen, en die pipo had hem dus in zijn auto laten liggen (zonder tas of hoes) tijdens een tropische dag. Het was dermate heet geworden in de auto, dat die bespanning gewoon spaghetti was. Ja, jammer dan....
Trouwens morgen ws 2e poule wedstrijd lekker op gravel ballen, alleen jammer dat ze dan Tretorn plus ballen gebruiken, omdat de sponsor (rabobank) dat perse wil.
he jakkie, wat een enge man....quote:Op donderdag 16 augustus 2012 00:47 schreef Komakie het volgende:
[..]
Zoals hij het bracht was het ook fantastisch.
Hij stond uit te leggen dat hij die fohn gebruikte en ik was een mannetje van 15 of zoiets. Dus ik snapte er allemaal geen drol van.
Zegt hij zo "als het koud is dan wordt hij ook kleiner en krimp hij in elkaar. Als het warm wordt, wordt hij automatisch groter. Dus ik dacht dat het met een bespanning ook wel eens zo zou kunnen zijn"
Als je hem verder kent denk je er niet zo over.quote:
24 lengte, 22 breedte. Sowieso altijd 2 kg minder hard bespannen dan een "normale" snaar.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 17:47 schreef GoodGawd het volgende:
Ik ben nu ook met poly begonnen, ik had deze maand 3x een n ieuwe bespanning nodig. 25 euro, nou ik vind het wel mooit als student zo. Met hoeveel kilo spelen jullie?>
hier stond een plaatje, op verzoek van Tja77 verwijderdquote:Op vrijdag 17 augustus 2012 00:44 schreef tja77 het volgende:
Hoppetee, zaterdag halve finale.
Die aangename dame doet ook mee dat toernooi, ik zal proberen een fotootje te schieten. Vandaag zag ze er ook weer heerlijk uit. Net nog ff een half uurtje mee staan babbelen.
Dit dus...polyester heeft minder rek, dus ongeveer 10% minder strak bespannen gemiddeld gezien. Mijn polyestertje gaat 20 uur mee, en heb dit toernooi al zo'n 5 uur met deze gespeeld, dus houdt het nog wel ff uit.quote:Op donderdag 16 augustus 2012 18:39 schreef Nalbandian het volgende:
[..]
24 lengte, 22 breedte. Sowieso altijd 2 kg minder hard bespannen dan een "normale" snaar.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |