Ik zal hem op de hoogte stellen.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 07:38 schreef Antaris het volgende:
Wat mij betreft mag kabouter Plop Minister president worden.
Die partij is zichzelf aan het opheffen. Vroeger koos ik tussen de drie linkse partijen. Tegenwoordig tussen twee. Ik weet echt niet meer waar Groen Links voor staat. Ze vertegenwoordigen in ieder geval niet meer mijn linkse denkbeelden. Groen in het Midden zou nu een betere partijnaam zijn.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 08:19 schreef Tomatenboer het volgende:
Wat zijn ze allemaal aan het doen bij GroenLinks.
Sinds Jolande Sap fractievoorzittster is zijn ze bezig hun eigen graf te graven. Eerst met de politiemissie, vervolgens met een meer rechtsere koers, daarna met het Kunduzakkoord, toen kwam Tofik Dibi er nog even doorheen fietsen, maakte de kandidatencommissie zichzelf belachelijk, en nu doet Ineke van Gent een duit in het zakje.
Willen ze wel blijven bestaan ofzo. Als dat zo doorgaat voorspel ik 2 zetels voor GroenLinks na 12 september.
Je verwoordt het anders dan ik, maar we bedoelen hetzelfde.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 09:18 schreef HD9 het volgende:
maar het is wel een linkmiechel die Sap , die doet alles om Minister te worden van kannietschelenwelke zaken
Ze zijn rechts als het moet en links als het kan
Zegt wel genoeg dat 2 van de 3 leden van de GLtop afgelopen periode nu zulke kritiek op de huidige gang van zaken heeft. En zoveel leiderschap heeft Sap dus blijkbaarquote:Op dinsdag 24 juli 2012 07:44 schreef tong80 het volgende:
DEN HAAG - De leiding van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks functioneert al een jaar niet meer. Dat zegt scheidend Kamerlid Ineke van Gent maandag in een interview met de Volkskrant.
"Jolande Sap is fractievoorzitter, ik vice-voorzitter en Tofik Dibi secretaris. Maar dat bestuur functioneert sinds de zomer van 2011 niet meer,'' zegt Van Gent in de krant. "We zijn ieder onze taken blijven uitvoeren, maar zonder wekelijkse vergadering van het fractiebestuur.''
Verder zegt Van Gent dat zij al anderhalf jaar de vergaderingen voorzit. "Dat vroeg Jolande, het gaf haar een vrijere rol.'' Via Twitter reageert Jolande Sap dat het nieuws in de Volkskrant een "storm in een glas water'' is. "Vorig jaar besloten we om alles in wekelijkse fractievergadering met alle Kamerleden te bespreken. Die aanpak bleek effectief.''
De Groningse politicoloog en 'GroenLinkswatcher' Paul Lucardie zei maandag tegen het ANP dat het nog vroeg is in de verkiezingscampagne en dat de schade misschien kan worden hersteld of beperkt. Die schade is er echter wel en zou volgens hem op dit moment wel een zetel kunnen schelen.
"Ik was ook wel verrast. Van Gent is een wat kritisch, maar toch ook meestal loyaal Kamerlid.'' Hij kent haar ook niet als een type dat frustraties wil botvieren 'al zou je dat nu bijna wel denken'. Van Gent heeft echter grote ervaring als Kamerlid en zou dus moeten weten hoe een dergelijke opmerking uitwerkt, overweegt Lucardie. "Misschien had ze het zelf niet helemaal in de hand.''
"Maar het is voor GroenLinks niet alleen dat persoonlijke gedoe, de partij heeft het structureel moeilijk'', aldus Lucardie. GroenLinks raakt volgens hem meer en meer de aloude proteststemmers kwijt aan de SP en komt in de waarneming van veel mensen meer in de buurt van D66 te liggen. "GroenLinks is wel duidelijk wat groener, maar groen staat nu niet zo in de aandacht.''
Tofik Dibi, secretaris van de fractie die eerder vergeefs probeerde lijsttrekker te worden in plaats van Sap, wilde maandag niet reageren.
http://www.brabantsdagbla(...)aar-geen-leiding.ece
[ afbeelding ]
opheffen is beter, er is geen partijlid die ordelijk kan uitleggen wat GL te bieden heeft anders dan de PVDD en D66 al doenquote:Op dinsdag 24 juli 2012 11:45 schreef IkeDubaku99 het volgende:
Dit doet mij een beetje denken aan de SP toen Marijnissen vertrok en Agnes Kant het overnam. Kant en Sap hadden met elkaar gemeen dat zij min of meer naar voren waren geschoven om partijleider te worden. Verder proberen ze beiden om geforceerd hun standpunten uit te dragen. Ik denk dat Sap moet opstappen als dit slecht gaat aflopen bij de verkiezingen. Verder zou Groen Links van binnen eens de bezem door de organisatie heen moeten laten.
Of een fusie met D66.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 11:57 schreef HD9 het volgende:
opheffen is beter, er is geen partijlid die ordelijk kan uitleggen wat GL te bieden heeft anders dan de PVDD en D66 al doen
hoeft maar een uurtje te duren en het kan in de kroeg of een lokaaltje of restaurant.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 12:31 schreef Wespensteek het volgende:
Het is van de zotte dat men bij een fractie van 10 leden men wekelijks een vergadering van een fractiebestuur van drie van hun zou moeten hebben. Dat men als voltallige fractie vergadert vind ik dus een logische en goede zaak. Ik zou eerder ophef verwachten als men wel aparte bestuursvergaderingen zou houden.
Het gaat alleen over het bestuur van de fractie en niet om het bestuur van de partij, ik zou niet weten waarom men naast overleg met de hele fractie nog een aparte vergadering van het "bestuur" van de fractie nodig heeft.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 13:03 schreef HD9 het volgende:
[..]
hoeft maar een uurtje te duren en het kan in de kroeg of een lokaaltje of restaurant.
is goed als men wekelijks weet waar de partij staat zowel financieel als bestuurlijk , de koppen dezelfde kant op staan, en de wereld / nationale gebeurtenissen bespreekt
En dit te verwaarlozen is dom en getuigd niet van bestuurlijk inzicht, wel van luiheid, desinteresse en minachting van het medebestuur
Wat ik begrijp is dat er helemaal geen overleg meer was in het bestuur, niet wekelijks niet, nee helemaal niet meer
Het moet GRAAG gaan, dat is de spirit, als je afvraagt waarom het moet, dan is de spirit al doodquote:Op dinsdag 24 juli 2012 13:16 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Het gaat alleen over het bestuur van de fractie en niet om het bestuur van de partij, ik zou niet weten waarom men naast overleg met de hele fractie nog een aparte vergadering van het "bestuur" van de fractie nodig heeft.
Bij vergaderen gaat het toch echt om het nut, helemaal als mensen het graag doen is het zaak je af te vragen wat het nut is.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 13:44 schreef HD9 het volgende:
[..]
Het moet GRAAG gaan, dat is de spirit, als je afvraagt waarom het moet, dan is de spirit al dood
Ehh, GroenLinks wordt meer afgerekend op de zwalkende partijkoers en het interne gekrakeel. Je mag toch wel enige samenhang binnen een politieke partij verwachten? De partij komt nu op mij over als een clubje kleuters die elkaar de zandbak uitvechten. En dat in crisistijdquote:Op dinsdag 24 juli 2012 15:32 schreef LoganMCV het volgende:
Zo hoort het, dat is waarom wij op personen stemmen en niet op partijen, jammer dat Groen Links er op wordt afgerekend.
Eens. 'Partijdiscipline' heeft niets met democratie te maken. Ieder parlementslid is volksvertegenwoordiger en moet dus stemmen wat hij of zij goed vind. Helaas zie je dit nog maar zelden. Ik kan me alleen nog herinneren dan Ineke van Gent uit principiele redenen tegen de Kunduz-missie stemde. Voor de rest weet ik ook bij andere partijen geen dissident-stemmer te bedenken.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 15:32 schreef LoganMCV het volgende:
Gek genoeg is GL nu juist een toonbeeld van hoe een partij hoort te werken. Mensen binnen een partij moeten van mening verschillen en moeten ook voor hun verschillende meningen opkomen.
Ik vind het uitstekend als mensen binnen een fractie verschillend stemgedrag vertonen, in het verleden was dat zelf heel gangbaar. Een minister aan de linkerkant van de PVDA kon zomaar anders stemmen dan een PVDA premier die wat meer het midden hield.
Zo hoort het, dat is waarom wij op personen stemmen en niet op partijen, jammer dat Groen Links er op wordt afgerekend.
Omdat SAP het niets uitmaakt, als ze maar minister van kannietschelezaken kan wordenquote:Op dinsdag 24 juli 2012 15:42 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ehh, GroenLinks wordt meer afgerekend op de zwalkende partijkoers en het interne gekrakeel. Je mag toch wel enige samenhang binnen een politieke partij verwachten? De partij komt nu op mij over als een clubje kleuters die elkaar de zandbak uitvechten. En dat in crisistijd
Zo voel ik het precies zo. PvdA en SP zijn nog wel links, CU en PVV op bepaalde vlakken soms ook.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 09:22 schreef tong80 het volgende:
[..]
Die partij is zichzelf aan het opheffen. Vroeger koos ik tussen de drie linkse partijen. Tegenwoordig tussen twee. Ik weet echt niet meer waar Groen Links voor staat. Ze vertegenwoordigen in ieder geval niet meer mijn linkse denkbeelden. Groen in het Midden zou nu een betere partijnaam zijn.
Het is JolandE, het minste wat je van iemand die politiek willen meediscussiëren mag verwachten is toch wel dat ze de namen van de fractievoorzitters kennen...quote:
Volgens mij was het meer een sneer naar de vrouw, en vindt betreffende users jolande een kutnaam, en behoort het jolandA te zijn.quote:Op woensdag 25 juli 2012 01:03 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Het is JolandE, het minste wat je van iemand die politiek willen meediscussiëren mag verwachten is toch wel dat ze de namen van de fractievoorzitters kennen...
http://tweedekamer.groenlinks.nl/jolandesap
http://nl.wikipedia.org/wiki/Jolande_Sap
http://twitter.com/jolandesap/
Daarin onderscheidt ze zich dan in ieder geval niet van de overige kandidaten....quote:Op woensdag 25 juli 2012 08:58 schreef HD9 het volgende:
Die SAP is echt iemand die alles doet en zegt en alle kanten op springt, om maar minister te kunen worden
nee de anderen hebben nog wel principesquote:Op woensdag 25 juli 2012 09:17 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Daarin onderscheidt ze zich dan in ieder geval niet van de overige kandidaten....
Als links aan het winnen is dan kletst ze links en is de VVD aan het winnen dan gaat ze over rechtsquote:
Ze praten allemaal de grootste groepen naar de mond. De huichelarij druipt er vanaf.quote:Op woensdag 25 juli 2012 09:23 schreef HD9 het volgende:
[..]
Als links aan het winnen is dan kletst ze links en is de VVD aan het winnen dan gaat ze over rechts
Je neemt alles letterlijk op.quote:Op woensdag 25 juli 2012 01:03 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Het is JolandE, het minste wat je van iemand die politiek willen meediscussiëren mag verwachten is toch wel dat ze de namen van de fractievoorzitters kennen...
http://tweedekamer.groenlinks.nl/jolandesap
http://nl.wikipedia.org/wiki/Jolande_Sap
http://twitter.com/jolandesap/
Vooral als je maar blijft mauwen over politiek-correcte verplichte quota, zoals nu weer Ineke van Gent die vindt dat bedrijven een bepaald percentage vrouwen in de top moet hebben. Dat geforceerde gezeik had al in de jaren tachtig moeten blijven steken.quote:Op vrijdag 27 juli 2012 21:30 schreef Andijvie_ het volgende:
Na het incident met Tofik Dibi ziet het er niet rooskleurig uit op 12 september wat betreft zetels voor GL.
Hahaha, de ene denkt een graf te graven voor een ander, maar die valt er zelf in.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 01:24 schreef PKRChamp het volgende:
Volgens mij heeft Sap nu wel spijt dat ze haar "verantwoordelijkheid" heeft gepakt omtremt de 3% regel. Wilders staat vooralsnog ruim voor op groenlinks ondanks of mischien dankzij het feit dat hij de boel heeft laten klappen. Wat een incompetente bende zijn alle politici toch bij elkaar zeg.
Wat bedoel je met ''politiek-correcte verplichte quota'' ?quote:Op zaterdag 28 juli 2012 00:51 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Vooral als je maar blijft mauwen over politiek-correcte verplichte quota, zoals nu weer Ineke van Gent die vindt dat bedrijven een bepaald percentage vrouwen in de top moet hebben. Dat geforceerde gezeik had al in de jaren tachtig moeten blijven steken.
http://www.metronieuws.nl(...)G0y290dbrjUM6wgjBUA/quote:GroenLinks-Kamerlid Bruno Braakhuis ziet in Jesse Klaver en Kathalijne Buitenweg geschikte opvolgers van partijleider Jolande Sap. Braakhuis is somber over hoe zijn partij ervoor staat en vindt dat Sap daar conclusies aan moet verbinden als er geen verbetering optreedt.
GroenLinks staat in de peilingen op vier tot vijf zetels. Het huidige zetelaantal is tien. "Natuurlijk zit dit mij dwars. Er is de afgelopen anderhalf jaar heel veel fout gegaan en iedereen heeft dat kunnen zien. Daar rekenen kiezers ons op af", aldus Braakhuis. Hij hoopt dat in de campagne de schade beperkt kan worden, maar is 'somber' over de staat van GroenLinks.
Op het weblog Geenstijl werd zondag gesuggereerd dat Sap nog voor de verkiezingen vervangen zou moeten worden door Tweede Kamerlid Klaver of partijprominent en oud-Europarlementariër Buitenweg. Braakhuis vindt dat een 'verrassende insteek'. Klaver is volgens hem nu nog te jong om partijleider te worden, 'maar zal dat later zeker doen'. Buitenweg, die overigens niet op de kieslijst staat, is wat Braakhuis betreft de meest geschikte opvolger van Sap.
Braakhuis keert na 12 september niet terug in de Kamer. Op het partijcongres eind juni was hij niet aanwezig. "Ik was er even klaar mee, en zag geen reden om daarheen te gaan."
Begin vorig jaar stemde Braakhuis in met de steun van GroenLinks voor de politietrainingsmissie in Kunduz. Ineke van Gent was het enige Kamerlid dat tegen stemde, maar ook Braakhuis zag de missie eigenlijk niet zitten. "Ik was ook tegen", zegt hij zondag tegen Novum Nieuws. "Maar ik was een nieuw Kamerlid, en Jolande was net fractievoorzitter. Daarom heb ik toen niet tegen gestemd."
Quota uit het oogpunt van "positieve" discriminatie.quote:Op zaterdag 28 juli 2012 16:06 schreef Andijvie_ het volgende:
[..]
Wat bedoel je met ''politiek-correcte verplichte quota'' ?
Sowieso vind ik sneu dat de concurrentie bij GL zo erg is, dat het zelfs ten koste gaat van de relaties onderling qua collega's en vooral ten koste van de zetels.
Als Kathalijne Buitenweg het gaat doen stem ik ook weer GL.quote:Op zondag 29 juli 2012 23:20 schreef borisz het volgende:
[..]
http://www.metronieuws.nl(...)G0y290dbrjUM6wgjBUA/
Die gaat de problemen liever uit de weg, het enige dat ze wil is deelname aan de regering en dan minister wordenquote:Op maandag 30 juli 2012 12:50 schreef LoganMCV het volgende:
Beetje stom dat ze dat nu doen, en een beetje gek dat we niets van Sap horen. Zwijgen is niet erg handig in deze situatie.
Ik ook, of die Grashofquote:Op dinsdag 31 juli 2012 08:40 schreef HD9 het volgende:
[..]
Ik vind die Klaver wel een goede trouwens
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |