quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:39 schreef Ferrari_Tape het volgende:
Wees blij dat je een baantje hebt.
Artikel 7:610bquote:Op donderdag 12 juli 2012 22:20 schreef Leontje het volgende:
Er schijnt een regel te zijn dat je na een bepaalde periode een vast aantal uren te werken hier een contract voor kunt eisen, maar wat als de werkgever dit weigert? Kan hij nee zeggen?
Een contract voor 1 uur dat al maanden 11 uur betekent, is een contract voor 11 uur.quote:Op donderdag 12 juli 2012 23:51 schreef frederik het volgende:
Speelt die omvang van je contract hier wel, er wordt immers ook nu meer dan die 1 uur gewerkt (het lijkt zelfs dat er meer dan de gebruikelijke 6 en 11 uur gewerkt wordt op dit moment).
Dat is een goede vraag, maar daar weet ik geen antwoord opquote:Vraag lijkt mij veel meer of er zomaar vakantiedagen aangewezen kunnen worden, in weken waarin er voldoende gewerkt wordt (afgezien nog van een ander rooster wat ook nog vraagtekens op kan roepen of dat zomaar mag).
Dagen die TS misschien wel zou willen bewaren voor andere momenten
De cao nakijken wat betreft de vakantiedagen. In het algemeen mag je zelf je vakantiedagen plannen en zijn er een paar uitzonderingen. zoals bv. bedrijfsvakanties. Die data staan dan wel in het contract. Andere uren mag je zelf plannen en mogen niet verplicht dagen worden aangewezen. In onderling overleg mag alles als je het er beide mee eens bent.quote:Op donderdag 12 juli 2012 22:20 schreef Leontje het volgende:
Beste FOKkers,
Ik zit met een aantal kwesties. Iedere week werk ik 11 uur per week minimaal, soms meer. Dit is al sinds november 2011 het geval. Een collega werkt er minimaal 6, soms meer. In ons contract staat 'voor tenminste 1 uur, wekelijks wordt een rooster opgesteld door werkgever'. Er schijnt een regel te zijn dat je na een bepaalde periode een vast aantal uren te werken hier een contract voor kunt eisen, maar wat als de werkgever dit weigert? Kan hij nee zeggen?
Daarnaast is het vakantieperiode, dus worden er extra dagen gedraaid. De vaste dag, al sinds november, is de zaterdag en wegens omstandigheden willen zowel mijn collega als ik deze niet vrij. Nu is het geval dat we extra dagen werken en dus wel het noodzakelijke aantal uur draaien. Echter wordt de zaterdag er nu uitgehaald als 'verplichte vakantiedag', wat ook vakantie uren kost. Dan heeft extra werken geen zin en werken we liever niet extra maar gewoon zoals normaal. Maar mag dit?
Dus: wat staat er in je arbeidsovereenkomst/ CAO over verplichte vrije dagen?quote:Mag ik verplichte vrije dagen aanwijzen waarop al mijn werknemers een vakantiedag op moeten nemen?
Als werkgever mag je dagen aanwijzen waarop je werknemer verplicht een vakantiedag moet opnemen. Voorwaarde is wel dat de verplichte vrije dag staat opgenomen in de arbeidsovereenkomst of cao. Deze verplichte vrije dag gaat in principe af van het vakantiedagensaldo van de werknemer. Je kunt er als werkgever echter ook voor kiezen om hiervoor een extra vrije dag of pretverlofdag toe te kennen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |