AE wordt ook veel minder geaccepteerd.quote:Op maandag 2 juli 2012 22:59 schreef superheist het volgende:
En de AE van KLM is toch gewoon erg duur? Verder vlieg ik niet genoeg KLM.. Meer OneWorld.
70 euro, maar eerste jaar gratis + een KLM bon voor 50 euro. ik dacht, ik probeer het gewoon uit, kost me toch niets, maar ik hou hem, het levert me genoeg op. wel jammer dat je er inderdaad lang niet overal mee kunt betalen, dus een tweede CC is nodig.quote:Op maandag 2 juli 2012 22:59 schreef superheist het volgende:
En de AE van KLM is toch gewoon erg duur? Verder vlieg ik niet genoeg KLM.. Meer OneWorld.
Ik heb een ABN-AMRO mastercard, mét automatische maandelijkse incasso voor het hele bedrag, via de site (van ICS sinds 01-01-012) een online-overzicht, en relatief lage lasten icm een young professionals pakket oid. Dat zal je niet veel goedkoper krijgen bij een andere club hoor.quote:Op maandag 2 juli 2012 22:18 schreef superheist het volgende:
Wat is nou de beste keuze voor een credit card? Momenteel heb ik nog een gewone (zilvere) Mastercard van de ABN AMRO die opzich prima werkt, maar ik heb het gevoel dat ik iets beters kan vinden.
Belangrijk:
- Automatische incasso, geen gedoe met elke maand geld overmaken
- Online saldo kunnen bekijken
- Lage/geen jaarlijkse kosten
Wat ik er graag bij zou willen
- Reisverzekering als ik iets met de kaart aanschaf
- Spaar punten voor iets
Als ik een beetje rond zit te kijken zie ik dat ik in Nederland geen kaart bij de KLM kan krijgen voor een lage prijs (American Express) en zover ik kan zien niks bij een luchtvaart maatschappij te krijgen is.
Populair zijn kaarten van de ANWB en Heineken maar daar heb ik niks mee. Die van de Bijenkorf ziet er wel fijn uit, maar is dat de beste deal? Het liefst MasterCard, zodat ik m'n huidige kan vervangen, m'n Visa zal moeten blijven en wil een van beide.
Kortom, wat is de beste credit card die momenteel te krijgen is in Nederland?
EC/MC wordt in Europa marginaal meer geaccepteerd, VISA is wereldwijd de net iets betere keuze. AmEx is in dat opzicht de mindere van de 3, die wordt steeds minder geaccepteerd in kleinere restaurants etc. Ten minste, mijn ouders hebben prive beiden een AmEx, en die gebruiken ze steeds minder vertelden ze me laatst. Zakelijk heeft mijn vader een VISA, daar kan hij in Israël en Beiroet weer net wat meer mee als een EC/MC.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 08:17 schreef Mallet het volgende:
Ik heb een Rabo BaseCard. Kost EUR 4,- per kwartaal, maar zal weinig verschillen van de ABN Mastercard die je nu hebt, die heb ik namelijk daarvoor gehad. Gebruik je hem zoveel dan dat je punten wilt sparen en dat je en Mastercard en Visa wilt? Meestal wordt Visa toch wel overal geaccepteerd toch?
Want? Het is an-sich een prima kaart, maar meer op de VS georiënteerd, wat je oa merkt aan het aantal punten hier in de EU waar ze die kaart accepteren. Dat zijn de duurdere restaurants/hotels etc, voor Henk & Ingrid en hun mud aardappels op de Franse tolwegen is dat ding dus wat minder geschikt. Maar voor de zagelijke/veelreizigers, die ook loyalty punten sparen bij de grotere hotelketens en vliegmaatschappijen, is het nog steeds een goede kaart..quote:
De kosten voor het accepteren zijn hoog, en dat wordt vaak doorberekend, verder wordt de kaart op minder plekken geaccepteerd.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 08:59 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Want? Het is an-sich een prima kaart, maar meer op de VS georiënteerd, wat je oa merkt aan het aantal punten hier in de EU waar ze die kaart accepteren. Dat zijn de duurdere restaurants/hotels etc, voor Henk & Ingrid en hun mud aardappels op de Franse tolwegen is dat ding dus wat minder geschikt. Maar voor de zagelijke/veelreizigers, die ook loyalty punten sparen bij de grotere hotelketens en vliegmaatschappijen, is het nog steeds een goede kaart..
AmEx heeft dan weer wel een betere dienstverlening als ICS, de club die achter al die gelabelde EC/MC kaarten zit. Sinds ik van de ABN-AMRO met mijn EC/MC daar naar toe moest, ben ik ernstig aan het twijfelen over een VISA kaart. En de rijkere klanten, komen ook in de duurdere hotels etc, waar ze AmEx wel accepteren.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 10:13 schreef heiden6 het volgende:
[..]
De kosten voor het accepteren zijn hoog, en dat wordt vaak doorberekend, verder wordt de kaart op minder plekken geaccepteerd.
Klopt. Ik heb stage gelopen in een vijfsterrenhotel in Amsterdam en daar vlogen de AmEx kaarten je om de oren. Af en toe ook die Centurion die geen limiet heeft. Ook kwam je nog wel eens zo'n achterhaalde Diners Club kaart tegenquote:Op dinsdag 3 juli 2012 10:55 schreef fruityloop het volgende:
[..]
AmEx heeft dan weer wel een betere dienstverlening als ICS, de club die achter al die gelabelde EC/MC kaarten zit. Sinds ik van de ABN-AMRO met mijn EC/MC daar naar toe moest, ben ik ernstig aan het twijfelen over een VISA kaart. En de rijkere klanten, komen ook in de duurdere hotels etc, waar ze AmEx wel accepteren.
Ik zie verder ook niet echt veel opties voor je. Behalve bij MasterCard zelf een kaart aanvragen, maar daar schiet je volgens mij niets mee op in vergelijking tot wat je nu hebt. Je hebt bij de ABN ook een aankoopverzekering als het goed is..quote:Op dinsdag 3 juli 2012 19:30 schreef superheist het volgende:
Nog een beetje rondgekeken, ook op http://www.creditcard-vergelijk.nl, de Bijenkorf card is gewoon hetzelfde als de ABN Amro + die punten. Ook gewoon via hetzelfde bedrijf (ICS).
Gold card moet je (bij de ABN iig) 25k op je rekening hebben.. dus nog even wachten daarmee.
Oja, reden dat ik een MC nodig heb is omdat de Visa van mn werk is, hoor ik niet te veel te gebruiken.
quote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:07 schreef Mallet het volgende:
[..]
Ik zie verder ook niet echt veel opties voor je. Behalve bij MasterCard zelf een kaart aanvragen, maar daar schiet je volgens mij niets mee op in vergelijking tot wat je nu hebt. Je hebt bij de ABN ook een aankoopverzekering als het goed is..
Zo'n Bijenkorf kaart.. Wat moet ik ervan zeggen.. Misschien zie ik het als enige zo maar een creditcard zie ik toch wel een beetje als een luxe betaalmiddel.. Om dan met zo'n Bijenkorf kaart aan te komen.. Vind ik een beetje goedkoop.
Mag je ook vinden, snap ik ook wel dat jij het zo ziet. Ik wist eerst niet eens dat de Bijenkorf card een echte cc was.. Ik dacht dat het puur een soort service voor vaste klanten was.. Koop op afbetaling.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:13 schreef heiden6 het volgende:
[..]![]()
Dat vind ik wel erg pauperig, om je daar druk om te maken.
Ik snap het wel wat, maar wat me helemaal tegen dat soort kaarten heeft gekeerd is dat ze je meteen een kredietmogelijkheid etc in de maag willen splitsen. Mijn vriendin dacht aan een ANWB EC/MC, maar ook die komt via ICS met zo'n handige uitgesteld betalen optiequote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:07 schreef Mallet het volgende:
[..]
Ik zie verder ook niet echt veel opties voor je. Behalve bij MasterCard zelf een kaart aanvragen, maar daar schiet je volgens mij niets mee op in vergelijking tot wat je nu hebt. Je hebt bij de ABN ook een aankoopverzekering als het goed is..
Zo'n Bijenkorf kaart.. Wat moet ik ervan zeggen.. Misschien zie ik het als enige zo maar een creditcard zie ik toch wel een beetje als een luxe betaalmiddel.. Om dan met zo'n Bijenkorf kaart aan te komen.. Vind ik een beetje goedkoop.
Ik wist ook niet dat ze zo'n kaart hadden. Maar als de voorwaarden goed zijn, de service en de prijs, de kaart op veel plekken wordt geaccepteerd, dan maakt de rest toch niet meer uit?quote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:21 schreef Mallet het volgende:
[..]
Mag je ook vinden, snap ik ook wel dat jij het zo ziet. Ik wist eerst niet eens dat de Bijenkorf card een echte cc was.. Ik dacht dat het puur een soort service voor vaste klanten was.. Koop op afbetaling.
In principe niet nee, maar ik zie het een beetje hetzelfde als de keuze van een bank. Daar heb je ook een soort van gevoel bij.. Er zijn genoeg banken die vergelijkbare producten en diensten aanbieden, maar toch kan iemand het gevoel hebben dat de ABN AMRO beter bij hem past dan de ASN. Zo kijk ik ook naar die cc.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:52 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik wist ook niet dat ze zo'n kaart hadden. Maar als de voorwaarden goed zijn, de service en de prijs, de kaart op veel plekken wordt geaccepteerd, dan maakt de rest toch niet meer uit?
Ik krijg al jeuk als ik bij de Bijenkorf naar binnen kijk.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 21:11 schreef Mallet het volgende:
[..]
In principe niet nee, maar ik zie het een beetje hetzelfde als de keuze van een bank. Daar heb je ook een soort van gevoel bij.. Er zijn genoeg banken die vergelijkbare producten en diensten aanbieden, maar toch kan iemand het gevoel hebben dat de ABN AMRO beter bij hem past dan de ASN. Zo kijk ik ook naar die cc.
Doe je dat toch niet.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:30 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Ik snap het wel wat, maar wat me helemaal tegen dat soort kaarten heeft gekeerd is dat ze je meteen een kredietmogelijkheid etc in de maag willen splitsen. Mijn vriendin dacht aan een ANWB EC/MC, maar ook die komt via ICS met zo'n handige uitgesteld betalen optie...
Waardeloos vind ik dat.. Zo'n gespreid betalen faciliteit. Ik wil dat echt niet.. Iets met van de regen in de drup...quote:Op dinsdag 3 juli 2012 20:30 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Ik snap het wel wat, maar wat me helemaal tegen dat soort kaarten heeft gekeerd is dat ze je meteen een kredietmogelijkheid etc in de maag willen splitsen. Mijn vriendin dacht aan een ANWB EC/MC, maar ook die komt via ICS met zo'n handige uitgesteld betalen optie. Nu heeft ze zo'n raboding voor de incidentele transactie, en de rest doen we van mijn kaart.
Dat kun je gewoon bij alle ICS kaarten instellen bij betalingopties. Net wat je wil eigenlijk.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 23:24 schreef Miffy1 het volgende:
Via ICS kun je er toch gewoon voor kiezen dat ze het hele saldo aan het einde van de maand automatisch incasseren? Kun je gewoon online instellen via je account. Mijn vriend heeft een kaart van de ABN en dat gaat via ICS, wordt gewoon aan het einde van de maand afgeschreven, dus geen extra kosten voor uitgesteld betalen. Of is het afhankelijk van wie de aanbieder van de kaart, dus bij de ANWB via ICS kun je opeens niet in een keer betalen?
Yep, maar als je zo'n ding via zeg de anwb of bijenkorf aanvraagt, wordt je niet al te subtiel de richting van het gespreid betalen op geduwd.quote:Op dinsdag 3 juli 2012 23:24 schreef Miffy1 het volgende:
Via ICS kun je er toch gewoon voor kiezen dat ze het hele saldo aan het einde van de maand automatisch incasseren? Kun je gewoon online instellen via je account. Mijn vriend heeft een kaart van de ABN en dat gaat via ICS, wordt gewoon aan het einde van de maand afgeschreven, dus geen extra kosten voor uitgesteld betalen. Of is het afhankelijk van wie de aanbieder van de kaart, dus bij de ANWB via ICS kun je opeens niet in een keer betalen?
Ja lekker verdienen voor die maatschappijen, maar daar ben je zelf bij natuurlijk. Bij de creditcard die ikzelf heb van de Rabo mag het niet eens.. Daar moet je aan het einde v/d maand je hele uitstaande saldo betalen. Prima. Bij de ABN (via ICS) had ik dat ook. Daar maakte ik zelf nog wel eens een deel van het saldo eerder over.quote:Op woensdag 4 juli 2012 10:01 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Yep, maar als je zo'n ding via zeg de anwb of bijenkorf aanvraagt, wordt je niet al te subtiel de richting van het gespreid betalen op geduwd.
Dat vind ik echt wel meevallen. Ik heb zelf die van de ANWB, en een jaar geleden een keer te weinig geld overgemaakt. Pas toen de betalingstermijn om was kreeg ik voor het eerst een brief over die gespreid betalen faciliteit. Daarvoor had ik er nooit van gehoord. Snel het geld overgemaakt en niets meer van vernomen.quote:Op woensdag 4 juli 2012 10:01 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Yep, maar als je zo'n ding via zeg de anwb of bijenkorf aanvraagt, wordt je niet al te subtiel de richting van het gespreid betalen op geduwd.
Maar toont tegelijkertijd wel aan wat een farce die "hypotheekkeuring" kennelijk is.quote:Goeie service van ze, dat opzeggen en weer activeren van je kaart ivm een hypotheek
Daar is iedereen toch wel achter? Het slaat ook nergens op om in deze tijd nog als hypotheekverstrekker alleen mensen zonder CC wilt. Steeds meer mensen bestellen spullen in het buitenland waarbij alleen met CC betaald kan worden.quote:Op woensdag 4 juli 2012 21:26 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Maar toont tegelijkertijd wel aan wat een farce die "hypotheekkeuring" kennelijk is.
Net een hypotheek afgesloten de CC was geen enkel probleem zolang je maar niet in de buurt komt van je max leenbedrag. Als ik het goed heb telt een CC mee als 15k. Kom je hierdoor over je te lenen max heen dan kan dat niet. Opzeggen is dan normaal maar als je laten we zeggen er credit hebt en je kunt niet afbetalen dan gaat hypotheek niet door. Op zich niet zo raar dus die check. Als je je CC al niet eens kunt betalen hoe wou je dan een hypotheek betalen.quote:Op woensdag 4 juli 2012 21:38 schreef jroz het volgende:
[..]
Daar is iedereen toch wel achter? Het slaat ook nergens op om in deze tijd nog als hypotheekverstrekker alleen mensen zonder CC wilt. Steeds meer mensen bestellen spullen in het buitenland waarbij alleen met CC betaald kan worden.
Die Amazon kaart kan inderdaad alleen in het land van de webwinkel (.de .co.uk .com, etc.) Nog even wachten tot Amazon naar NL komt (waarschijnlijk dit jaar nog)
Verschilt waarschijnlijk per hypotheekverstrekker dan. Als ik een aankoop met CC doe, dan boek ik dat bedrag vrijwel direct over. (tenzij op vakantie, dan bij thuiskomst)quote:Op woensdag 4 juli 2012 23:02 schreef Tikbalang het volgende:
[..]
Net een hypotheek afgesloten de CC was geen enkel probleem zolang je maar niet in de buurt komt van je max leenbedrag. Als ik het goed heb telt een CC mee als 15k. Kom je hierdoor over je te lenen max heen dan kan dat niet. Opzeggen is dan normaal maar als je laten we zeggen er credit hebt en je kunt niet afbetalen dan gaat hypotheek niet door. Op zich niet zo raar dus die check. Als je je CC al niet eens kunt betalen hoe wou je dan een hypotheek betalen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |