Vriend van mij, een christen (gaat regelmatig ook naar de kerk enzulks) is 3 jaar terug ook verliefd geworden op een Turks meisje, compleet met islamitische familie (ze zijn beiden mid-20). Zij loopt overigens wel zonder gezichtsbedekking rond enzo, zeg maar het moderne variant.
In het begin waren ze niet zo happy met hem, want tja, hij christen, zij islamitisch etc dat kan natuurlijk niet.
Hij is volledig open kaart blijven spelen, eerlijk naar haar ouders en heel correct gebleven (ook naar haar, zij was ook voorzichtig en terughoudend etc), met alle respect mbt hun geloof blijven handelen, zowel wanneer hij daar was als wanneer hij met haar alleen was, en inmiddels is hij zo geaccepteerd dat het eigenlijk allemaal wel ok is. Nu mag zij ook gewoon bij hem blijven slapen etc. zonder dat daar moeilijk over gedaan wordt.
Wat hier in dit verhaal wel speelt, is dat die vriend van mij altijd enorm geintresseerd is geweest in andere geloven en daar geen vooroordelen over heeft maar gewoon met open mind kan en wil discussieren en kan respecteren. Hij wil haar niet veranderen qua geloof etc. En daarbij zijn haar ouders dus het moderne variant Turkse Islamieten, westers, open minded etc. en handelen ook vanuit respect naar hem. En dat kan omdat ze dat dus allebei doen naar elkaar.
Of het allemaal goed blijft gaan? Dat weet niemand, maar dat weet je bij geen enkele relatie. Enige wat ik weet is dat ze al drie jaar onwijs happy zijn met elkaar. Twee toffe mensen die elkaar gevonden hebben
Oftewel: geef het een kans als je haar echt leuk vind, en kijk gewoon waar het heen gaat.