Welk haar?quote:Op zaterdag 12 mei 2012 11:43 schreef JimmyJames het volgende:
Waarom willen ze weten welke kleur mijn haar heeft?
Lijkt me dat ze aan het eind van de rit willen checken wie de beste beleggers zijn. Gingers for the win, etc.quote:Op zaterdag 12 mei 2012 12:01 schreef JimmyJames het volgende:
Als je je inschrijft voor dat beursspel is dat één van de vragen.
Dat begrijp ik, maar is er ook een optie 'niet van toepassing'?quote:Op zaterdag 12 mei 2012 12:01 schreef JimmyJames het volgende:
Als je je inschrijft voor dat beursspel is dat één van de vragen.
pfjewquote:Op zaterdag 12 mei 2012 12:08 schreef JimmyJames het volgende:
Ik geloof dat je ook 'kaal' kunt opgeven
Bestaat er toch? Op je eigen link even op world klikken en dan richting europa gaan.. Of bedoelde je dat niet?quote:Op zaterdag 12 mei 2012 01:14 schreef JimmyJames het volgende:
[ afbeelding ]
http://finviz.com/map.ashx
Ik wou dat er ook zoiets voor Europese aandelen bestond.
Nee, dat zijn alleen de Europese aandelen (ADR's) die een notering hebben in de VS.quote:Op zaterdag 12 mei 2012 23:33 schreef Kabouter_Plofkop het volgende:
Bestaat er toch? Op je eigen link even op world klikken en dan richting europa gaan.. Of bedoelde je dat niet?
Er zijn toch wel diverse gevallen geweest waarbij een valuta de facto gekoppeld was aan de US dollar, waarna die koppeling is losgelaten (zeg maar half zuid Amerika, en ook delen van Azie)?quote:Op maandag 14 mei 2012 11:50 schreef LXIV het volgende:
Nee, zoiets is er niet eerder geweest volgens mij.
De invloed daarvan op de dollar c.q. de VS was zeer beperkt. Voor het land zelf op termijn denk ik beter.quote:Op maandag 14 mei 2012 11:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Er zijn toch wel diverse gevallen geweest waarbij een valuta de facto gekoppeld was aan de US dollar, waarna die koppeling is losgelaten (zeg maar half zuid Amerika, en ook delen van Azie)?
Lijkt mij dat een Griekse exit vooral symbolische invloed heeft. Als een bedrijf een verliesgevende dochter afstoot, zakt de koers in de regel toch ook niet in de plomp?
Bedankt voor de tip! Ik waardeer de input en afwisseling van het type aandeel dat hier vaak besproken wordt.quote:Op maandag 14 mei 2012 04:38 schreef jaco het volgende:
Op de blog van een value investor is opnieuw een redelijke thesis geplaatst voor de aankoop van DWA, DreamWorks Animation, de bedenkers van Shrek en Puss in Boots ....
http://valueprax.wordpres(...)nt-and-future-value/
Ik denk zelf ook dat het aandeel goedkoop is. Het staat nota bene lager als maart 2009, terwijl er een aantal producties aan de portefeuille zijn toegevoegd. Het is echter nog geen koopje, dus met een margin of safety in de aankoopprijs. Dit soort creatieve/media bedrijven zie je vaak extra hard dalen bij een marktcorrectie. DWA staat daarom op mijn watchlist, zodat ik kan toeslaan wanneer we in turbulentie raken.
Ik heb ergens een goede discenting opinion, als ik die nou nog eens kon terugvindenquote:Op maandag 14 mei 2012 04:38 schreef jaco het volgende:
Op de blog van een value investor is opnieuw een redelijke thesis geplaatst voor de aankoop van DWA, DreamWorks Animation, de bedenkers van Shrek en Puss in Boots ....
http://valueprax.wordpres(...)nt-and-future-value/
Ik denk zelf ook dat het aandeel goedkoop is. Het staat nota bene lager als maart 2009, terwijl er een aantal producties aan de portefeuille zijn toegevoegd. Het is echter nog geen koopje, dus met een margin of safety in de aankoopprijs. Dit soort creatieve/media bedrijven zie je vaak extra hard dalen bij een marktcorrectie. DWA staat daarom op mijn watchlist, zodat ik kan toeslaan wanneer we in turbulentie raken.
Het lijkt mij ook wel enigzins 'logisch' dat duidelijkheid over de situatie voor de beurzen en alle instanties daar omheen wel het beste is. Maar als koersen niet door hun hoeven gaan wat kunnen we dan verwachten? Beetje zijwaarts gedoe of versnelde koersstijgingen naar de niveau's vergelijkbaar met de DOW (waar europa mijns inziens nog zwaar op achter loopt)?quote:Op maandag 14 mei 2012 11:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Er zijn toch wel diverse gevallen geweest waarbij een valuta de facto gekoppeld was aan de US dollar, waarna die koppeling is losgelaten (zeg maar half zuid Amerika, en ook delen van Azie)?
Lijkt mij dat een Griekse exit vooral symbolische invloed heeft. Als een bedrijf een verliesgevende dochter afstoot, zakt de koers in de regel toch ook niet in de plomp?
Kennelijk is er recent wel een precedent geweest voor 'een land' wat failliet ging.quote:Op maandag 14 mei 2012 11:24 schreef Fugie het volgende:
Weet iemand hier of er in de wereld al eerder een dergelijk scenario is geweest m.b.t. de griekse exit uit de euro t.o.v. de beurzen?
quote:Eiffinger verwacht dan dat het land schuldbewijzen aan toonder gaat uitgeven, die als geld gaan fungeren. Dit gebeurde 3 jaar gelden ook toen de Amerikaanse staat Californië failliet ging.
In het artikel wordt gesteld dat de productiekosten juist dalen. Voor zover ik weet klopt dat: zowel de hardware als de software om de zgn. rendering te doen, wordt steeds goedkoper en efficienter. We kunnen verwachten dat DWA hierin minder hoeft te investeren als in het verleden. Keerzijde is dat dit de moat deels kan wegnemen, omdat het voor de concurrentie ook goedkoper wordt om een animatiefilm te maken.quote:Op maandag 14 mei 2012 12:53 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
/edit/gezocht, maar niet gevonden. De strekking was dat elke nieuwe film weer een lagere cashflow opleverde, dus dat de rek er nogal uit was. En inderdaad dat de kosten van produceren van nieuwe films veel harder stegen dan de opbrengsten: margedruk, ofwel een neergaande trend /edit/
Het begrotingstekort bij een eventueel uittreden blijft bestaan en word waarschijnlijk vergroot door de economische gevolgen. Aangezien men geen geld meer kan lenen/ gesponserd krijgt in een dergelijke situatie zou men ervoor kunnen kiezen IOU's uit te geven om salarissen, uitkeringen e.d. te betalen.quote:Op maandag 14 mei 2012 15:05 schreef dvr het volgende:
Californië is niet officieel failliet gegaan, ze hebben die kunstgreep van IOU's gebruikt toen ze een ernstig liquiditeitsprobleempje hadden. Ze konden immers niet zomaar uit de VS en uit de dollar stappen (en als ze dat wel konden, zouden ze het nog niet doen).
Als Griekenland op zijn schulden moet defaulten en de euro moet loslaten zie ik geen enkele reden waarom ze niet gewoon terug op de drachme zouden overstappen. Dat zouden hun IOU's in feite ook zijn natuurlijk.
Als ze uittreden valt er in goeden moede helemaal geen begroting meer op te maken. Maar als ze alle aflossings- en renteverplichtingen van de Griekse staat aan het buitenland van tafel vegen, betekent dat alvast een grote lastenverlichting. Maar daar staat tegenover dat er banken gered moeten worden en massawerkloosheid bestreden terwijl de belastinginkomsten gedecimeerd worden. En dan met een beetje pech nog een Ottomaanse inval in deze of gene provincie weerstaan.quote:Op maandag 14 mei 2012 16:21 schreef piepeloi55 het volgende:
Het begrotingstekort bij een eventueel uittreden blijft bestaan [..]
Ja, alleen heten die IOU's in Griekenland gewoon 'drachme'.quote:Aangezien men geen geld meer kan lenen/ gesponserd krijgt in een dergelijke situatie zou men ervoor kunnen kiezen IOU's uit te geven om salarissen, uitkeringen e.d. te betalen.
quote:AMSTERDAM – Facebook is begonnen met de bouw van een eigen Europees glasvezelnetwerk om de snelheid van het versturen van data te verbeteren.
Foto: ANP
Dat blijkt uit een verklaring van de Zweedse provider TeliaSonera dat het netwerk voor Facebook bouwt. Het sociale netwerk zelf wil nog niet reageren.
Volgens TeliaSonera zal het netwerk zorgen voor een snellere verbinding tussen een aantal knooppunten in diverse Europese steden en het datacenter van Facebook in Zweden. De snelheid die gehaald moet worden is volgens het bedrijf 'enkele Terabytes per seconde'.
Lijkt mij een kwestie schoenmaker/leest. Fijn dat ze de intentie niet hebben, maar Hyves had ook de intentie niet om als Myspace te eindigen.quote:Op maandag 14 mei 2012 18:29 schreef Arkai het volgende:
Waarom Facebook niet de intentie heeft om te eindigen als Myspace, Hyves etc. Interessante ontwikkelingen imo.
[..]
Lijkt me meer en meer dat het belang van America Movil vooral blokkerend is.quote:Op dinsdag 15 mei 2012 03:41 schreef jaco het volgende:
Ondertussen bij KPN ....
Een berichtje van Bloomberg herinnerde mij er aan dat KPN al een grote (20%) buitenlandse aandeelhouder heeft: Capital Group Companies.
Volgens Bloomberg oefent Capital druk uit op KPN om het Duitse dochterbedrijf E-plus te verkopen. Zij citeert hierbij Het Financieele Dagblad, waar ik dit bericht trouwens niet kon terugvinden.
Het lijkt mij dat America Movil een dochter als E-plus, dat goed loopt op een belangrijke markt, juist zou willen behouden. Dit kan dus nog een interessante strijd worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |