quote:
Op dinsdag 17 april 2012 23:03 schreef redboyke het volgende:hoe lang duurt het voor je deftig een liedje kan spelen?
ik weet niet of gitaar wel iets voor mij is omdat mijn rechterhand niet zo mee wilt die is wat trager
zit vanaf vandaag wat te oefenen maar de snaren zijn kapot van de gitaar die ik in bruikleen heb.
nu wil ik zelf een gitaar maar hoe duur moet een beginners gitaar zijn.
heb ook al wat zitten googlen en wist nieteens dat er zoveel verschillende waren en dat het hout en de snaren ook de klank bepalen.
nu heb ik wat zitten zoeken op
http://www.thomann.de/ en daar kan je bij sommige een sample horen hoe die klinken, maar ik vind ze eigenlijk allemaal hetzelfde klinken of het nu 200 is of 700 hoor ik niet echt verschil behalve bij die dat zo over de 1000 zijn heb ik wel het gevoel dat die wat zuiverder klinken en luider.
is dit een goeie?
http://www.thomann.de/be/yamaha_fg_700s_nt_gloss.htmwelke is nu de gemakkelijkste waarbij het nietveel moeite kost om die snaren in te drukken?
zat eerst de denken aan eentje van 600 maar ik weet niet of ik het ga volhouden gitaar spelen
vind het best moeilijk in vergelijking met piano ofzo daar kon ik uit mezelf al helemaal alleen broeder jacob spelen met een hand. die gitaar dat ik nu in bruikleen heb is een classic en ik vind dat dat zo groot is. heb ook gezien op youtube dat sommige die schuin houden maar dan zie ik de snaren nietmeer en weet ik niet of ik juist duw.
alvast bedankt
ik ben 2 jaar geleden begonnen ofzo, na een paar weken kun je al iets heel simpels als jingle bells spelen, na enkele maanden als je de basis akkoorden onder de knie hebt kun je makkelijke bekende liedjes meespelen, en daarna is het vooral door blijven gaan, steeds een stapje moeilijker enzo, en ff door de barre akkoorden heenbijten, die vond ik toch wel erg kut toen ik een paar maandjes speelde, ik meende dat het nooit ging lukken, maar uiteindelijk lukt het toch wel.
als je zelf een gitaar gaat kopen, koop dan niets van 100 euro of minder, want geloof me, dat heb ik ook gedaan, om na 2 maanden toch een duurdere te kopen. Die hele goedkope gitaren, je krijgt wat je betaald, en dat is gewoon een plank met snaren, speelt echt ruk en klinkt kut en dat is gewoon niet leuk spelen. Ik zou minimaal richting de 300 euro kijken, en dan zou ik aanraden om 2e hands te kopen, voor 300 euro koop je een 2e hands die nieuw 500 heeft gekost, en vaak is zo'n gitaar nog in topstaat en merk je 0,0 verschil met een nieuwe.
Kijk of je iemand kent die met je meewilt om een gitaar uit te zoeken, want als je niet speelt weet je niet waar je op moet letten en zul je geen verschil menen te vinden tussen een martin en een stuk brandhout.
Lessen zijn altijd goed, dan wordt het je in een keer goed aangeleerd, al heb ik het mijzelf geleerd, wat ook gaat al duurt het waarschijnlijk allemaal iets langer, voordeel is wel dat je kunt, na de basis, zelf kunt kiezen wat je speelt en het daardoor leuk blijft. En ik vond lessen ook te duur, hier in de buurt vroegen ze allemaal rond de 50 euro per les (1 uur) en met 10 lessen kan je nog niet heel veel dus reken maar uit hoeveel je dat gaat kosten.
Mijn grootste tip is, niet opgeven, soms lijkt het niet te gaan maar dan neem je even 2 dagen pauze en pak je het gewoon weer op en blijf je volhouden, want uiteindelijk lukt het, geloof me!
veel succes en bij vragen weet je dit topic wel te vinden!