Heb jij contact opgenomen met dat bedrijf dan?quote:Op maandag 9 april 2012 14:04 schreef RedFever007 het volgende:
Er is onlangs een pakketje bezorgd bij mij. De buurvrouw had het pakketje aangenomen en gaf het aan mij onder het mom van "deze is voor jou". Op het pakketje staat niet mijn naam, maar van iemand anders (oud bewoner gok ik, ik ken deze mensen in ieder geval niet)
Tot op heden heb ik niets meer vernomen van het bedrijf dat het pakketje verstuurd heeft. Mag ik de inhoud nu houden? wat zijn hier de wettelijke regels?
Dit dus. Je gaat er toch niet vanuit dat als jij er niks van zegt, zij wel alles weten?quote:Op maandag 9 april 2012 14:06 schreef Feeeeble het volgende:
[..]
Heb jij contact opgenomen met dat bedrijf dan?
Andermans post openen (waar niet jouw naam op staat dus) is strafbaar in de wet.quote:Op maandag 9 april 2012 14:10 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
Iets opgedrongen krijgen van een post bedrijf is geen stelen toch?
Maar is het stelen?quote:Op maandag 9 april 2012 14:11 schreef Chef_M het volgende:
[..]
Andermans post openen (waar niet jouw naam op staat dus) is strafbaar in de wet.
Als het een normaal postpakket is (6,75) dan ligt de verantwoordelijkheid bij de webshop.quote:Op maandag 9 april 2012 14:09 schreef kingtoppie het volgende:
Fout van het postbedrijf vind ik.
Maar als je fatsoen hebt doe je het natuurlijk anders.. Ik zou het lekker houden denk.
En wat als ik per ongeluk post/pakket open dat niet voor mij isquote:Op maandag 9 april 2012 14:11 schreef Chef_M het volgende:
[..]
Andermans post openen (waar niet jouw naam op staat dus) is strafbaar in de wet.
Retour afzender kost je niksquote:Op maandag 9 april 2012 14:10 schreef RedFever007 het volgende:
Ik word een beetje moedeloos van PostNL dat pakketjes overal en nergens bezorgd, nu moet ik hun rommel weer gaan opruimen zekerDaarnaast, als ik het weer terugstuur naar de webwinkel kan ik 8 euro verzendkosten lappen
Dank je de koekoek
Zal die webwinkel eens een mail sturen dat ik hun pakketje hebIs inderdaad wel zo netjes
Dat geldt alleen voor brieven (en email) maar niet voor pakketpost.quote:Op maandag 9 april 2012 14:11 schreef Chef_M het volgende:
[..]
Andermans post openen (waar niet jouw naam op staat dus) is strafbaar in de wet.
Briefgeheim is opgenomen in de wet. Maar goed, openen bij een pakketje moet wel kunnen.quote:Op maandag 9 april 2012 14:11 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
En wat als ik per ongeluk post/pakket open dat niet voor mij is
Daarvan zie ik graag de wettelijke onderbouwing.quote:Op maandag 9 april 2012 14:12 schreef Chinless het volgende:
[..]
Dat geldt alleen voor brieven (en email) maar niet voor pakketpost.
Ah, jij ook zo te zienquote:Anders zie ik graag de wettelijke onderbouwing
Ik hoop dat je werk een keer je salaris per ongeluk op de rekening van een ander stort. Kijken of je er nog zo over denkt.quote:Op maandag 9 april 2012 14:13 schreef babipangang het volgende:
Als je die persoon niet kent lekker houdentoch fout van die persoon/bedrijf om op verkeerde adres te laten bezorgen?
Dus als jij iets bestelt boeit het je niet dat je het niet ontvangt maar er (hoogstwaarschijnlijk) wel voor moet betalen of al betaald hebt?quote:Op maandag 9 april 2012 14:13 schreef babipangang het volgende:
Als je die persoon niet kent lekker houdentoch fout van die persoon/bedrijf om op verkeerde adres te laten bezorgen?
Regelt mijn werkgever dan maar dat het goed komt, niet mijn fout toch, tenzij ik zelf het verkeerde rekeningnummer op geef.quote:Op maandag 9 april 2012 14:14 schreef Nembrionic het volgende:
[..]
Ik hoop dat je werk een keer je salaris per ongeluk op de rekening van een ander stort. Kijken of je er nog zo over denkt.
Dat zegt de wet ja.quote:Op maandag 9 april 2012 14:12 schreef PiRANiA het volgende:
Burgerlijk Wetboek Boek 7
Artikel 7
1. Degene aan wie een zaak is toegezonden en die redelijkerwijze mag aannemen dat deze toezending is geschied ten einde hem tot een koop te bewegen, is ongeacht enige andersluidende mededeling van de verzender jegens deze bevoegd de zaak om niet te behouden, tenzij het hem is toe te rekenen dat de toezending is geschied.
2. De toezending aan een natuurlijk persoon die niet handelt in de uitoefening van een beroep of bedrijf van een niet door deze bestelde zaak met het verzoek tot betaling van een prijs, terugzending of bewaring, is niet toegestaan. Wordt desalniettemin een zaak toegezonden als bedoeld in de eerste volzin, dan is het in lid 1 bepaalde omtrent de bevoegdheid, de zaak om niet te behouden, van overeenkomstige toepassing.
3. Indien de ontvanger in de gevallen, bedoeld in de leden 1-2, de zaak terugzendt, komen de kosten hiervan voor rekening van de verzender.
4. Lid 2 is van overeenkomstige toepassing op het verrichten ten behoeve van een natuurlijk persoon die niet handelt in de uitoefening van een beroep of bedrijf van een niet door deze opgedragen dienst.
http://www.wetboek-online.nl/wet/BW7/7.html
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |