Natuurlijk, net zoals (sommige) economen ook wel kwantitatieve analyses kunnen maken. Natuurkundigen zullen gemiddeld genomen wel beter zijn in wiskunde dan economen, dat wel.quote:Op maandag 8 oktober 2012 20:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik had begrepen dat soms natuurkundigen het wiskundige werk zelf opknappen, zelf nieuwe wiskunde uitvinden die ze nodig hebben.
welke richting/quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 16:50 schreef Shreyas het volgende:
Kan iemand misschien aangeven of een overzicht sturen van welke wiskunde onderdelen cruciaal zijn voor een master econometrie?
Ja eigenlijk wel, wij mochten bij de toetsen wel zo'n WisForta boekje erbij houden en bij het eindexamen kregen we een papiertje met dezelfde strekking.quote:Op maandag 8 oktober 2012 20:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Heb jij ze op het VWO ooit moeten kennen? Doordat het grafisch rekenmachientje verplicht is hoeft de leerling ze in principe niet te leren.
Zonde ja. Ik ben momenteel erg veel tijd kwijt aan programmeren, terwijl ik liever met wiskunde bezig zou zijn.quote:[..]
Redelijk soepel. Ik heb vrij intensieve piekmomenten doordat ik naast de theoretische vakken ook zo'n 10-15 uur per week aan praktische zaken moetwerken. Dat maakt het soms wat zwaar en het gaat ten koste van de hoeveelheid tijd die ik aan de theoretische vakken kan besteden waardoor ik die vaak haastiger moet behandelen dan dat ik graag wil. Dat is voor mij het zwaarste element van mijn opleiding.
Ik heb zelf een bedrijfskundige/informatiekundige achtergrond. Dus ik zoek een richting die ook daarbij aansluit. Dus in feite een richting die dicht bij de IT ligt.quote:
Ik weet niet welke richtingen er zijnquote:Op dinsdag 9 oktober 2012 18:57 schreef GlowMouse het volgende:
Hij bedoelde welke richting je op wilt gaan
Volgens mij heb je ruwweg twee hoofdrichtingen, operations research (besliskunde) of financiële/statistische modellen.quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 19:53 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Ik weet niet welke richtingen er zijn
Moet je dat van te voren al kiezen dan?quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 19:58 schreef thenxero het volgende:
[..]
Volgens mij heb je ruwweg twee hoofdrichtingen, operations research (besliskunde) of financiële/statistische modellen.
Bij een master wel ja. In je bachelor maak je met beide gebieden kennis, en in je master verdiep je nog wat op dat gebied dat je dan kiest. Zeker als je een éénjarige versie doet, is het vrij logisch dat je niet allebei kan doen.quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 20:00 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Moet je dat van te voren al kiezen dan?
Nee ik heb natuurlijk veel wiskundevakken erbij gekozenquote:Op dinsdag 9 oktober 2012 20:03 schreef thenxero het volgende:
[..]
Bij een master wel ja. In je bachelor maak je met beide gebieden kennis, en in je master verdiep je nog wat op dat gebied dat je dan kiest. Zeker als je een éénjarige versie doet, is het vrij logisch dat je niet allebei kan doen.
Ik vind trouwens dat je nog best een brede wiskundige achtergrond hebt, voor een bedrijfs/informatiekundige. Is dat allemaal standaard wiskunde die je daar krijgt? (bijvoorbeeld veeltermringen?!)
Oke. Welke dingen in een econometriemaster spreken je aan?quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 20:04 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Nee ik heb natuurlijk veel wiskundevakken erbij gekozen
Tijdsreeksanalyses en voorspellingen. Maar ook die dingen die het CPB doen lijken me heel leuk en interessant.quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 20:07 schreef thenxero het volgende:
[..]
Oke. Welke dingen in een econometriemaster spreken je aan?
Dan moet het wel lukken om een goede keuze voor je master te makenquote:Op dinsdag 9 oktober 2012 20:10 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Tijdsreeksanalyses en voorspellingen. Maar ook die dingen die het CPB doen lijken me heel leuk en interessant.
Maar mijn vraag was dus hoeveel wiskundekennis ik moet hebben alvorens ik begin met een master. En ik neem aan dat dit ook per universiteit verschiltquote:Op dinsdag 9 oktober 2012 20:14 schreef thenxero het volgende:
[..]
Dan moet het wel lukken om een goede keuze voor je master te maken
Weet ik niet, moet je even een reactie van een econometrist afwachten. Ik denk wel dat je al een aardig eindje bent, gezien je lijstje.quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 20:18 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Maar mijn vraag was dus hoeveel wiskundekennis ik moet hebben alvorens ik begin met een master. En ik neem aan dat dit ook per universiteit verschilt
Ik ben ook nog niet helemaal klaar met de bachelor maar zegt ARMA,ARCH, GARCH, probit, logit, etc. modellen je iets? Want voor zover ik kan zien heb je vrij veel gehad maar ik weet niet wat voor regressiemodellen je hebt gehad.quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 18:50 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Ik heb zelf een bedrijfskundige/informatiekundige achtergrond. Dus ik zoek een richting die ook daarbij aansluit. Dus in feite een richting die dicht bij de IT ligt.
Misschien helpt het ook als ik al aangeef wat ik al gehad heb qua wiskunde:
-Calculus (differentiëren, tweede afgeleide, integreren (substitutie/partieel), complexe getallen, Taylor reeksen)
-Lineaire algebra (vectoren, matrix vermenigvuldigen, transponeren, inverse, determinanten, Gauss eliminatie)
-Algebra (modulo rekenen, chinese reststelling, lichamen, veeltermringen, idealen)
-Statistiek (combinatoriek, recurrente betrekkingen, binomiale-, normale- en Poissonverdeling, T-test, ANOVA, Chi-square, F-test, Correlatie/Regressie, Clustering, PCA)
-Operationele Analyse (Simplex methode, EOQ/EPQ model, Lineair Programmeren, Dynamisch Programmeren)
-Verder heb ook geleerd te werken met Matlab, Mathematica en R
Wat ik dus niet gehad heb (naast economische vakken) is wiskundige analyse en geavanceerde statistiek.
Nee dat zegt mij niets. Het lijstje zit er misschien vrij uitgebreid uit, maar ik heb van al die onderwerpen voornamelijk basisvakken gehad. Dus een introductie zeg maar op bachelorniveau.quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 20:55 schreef Fingon het volgende:
[..]
Ik ben ook nog niet helemaal klaar met de bachelor maar zegt ARMA,ARCH, GARCH, probit, logit, etc. modellen je iets? Want voor zover ik kan zien heb je vrij veel gehad maar ik weet niet wat voor regressiemodellen je hebt gehad.
Oke, in dat geval zou je iets in de richting van tijdreeksanalyse/time series analysis en quantitative methods in finance(zo heet het aan de EUR) moeten doen want je moet al die modellen eigenlijk wel kennen als je begint met een master financiele econometrie. Trouwens ook markov(regime)-switching modellen niet vergeten.quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 21:25 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Nee dat zegt mij niets. Het lijstje zit er misschien vrij uitgebreid uit, maar ik heb van al die onderwerpen voornamelijk basisvakken gehad. Dus een introductie zeg maar op bachelorniveau.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |