Vandaag weer wat meer info gekregen over dit evenement.
´´De race van de World Sportscar Masters belooft een hoogtepunt te worden van de Historic Grand Prix Zandvoort. In het weekeinde van 1 en 2 september 2012 verschijnen op Circuit Park Zandvoort naar verwachting 35 tot 40 sportprototypes en GT’s aan de start. Het startveld biedt een prachtig overzicht van auto’s die enkele decennia geleden onderdeel uitmaakten van ’s werelds bekendste endurance- en GT-races.
De World Sportscar Masters is het domein van sportprototypes en GT’s uit de jaren ’60 en de eerste helft van de jaren ’70. De organisatie verwacht prachtig gelijnde, bulderende auto’s van het kaliber Ford GT40 (viervoudig winnaar van de 24 uren van Le Mans), Lola T70 en McLaren M1. De motoren van de krachtigste auto’s in het veld hebben een cilinderinhoud tot vijf liter, in enkele gevallen zelfs tot 5.700 cc. Dat wordt genieten van de klassieke, ongedempte V8-sound! Het startveld bestaat verder voornamelijk uit ranke sportscars zoals de bekende Chevron B8 en B16 en GT’s zoals de Porsche 911 RSR en Chevrolet Corvette. ´´
op
www.historicgrandprix.nl is meer info te vinden. En volgens mij is deze raceklasse een groot argument tegen de diesel en electrische wagens die nu op Le Mans op komen.