Vraag: je hebt ontbraamt, maar het buiseinde ook gecalibreerd (whatever it may mean)? Verder schijnt de tang ook gecalibreerd (afgesteld) te moeten worden. Dat had de erkende monteur bij mij nagelaten; die is 4x teruggekomen met een (gecalibreerde) tang om de zaak alsnog na te persen.quote:Op dinsdag 28 februari 2012 01:35 schreef klusfoobje het volgende:
De eerste keer dat ik nu een lekkage heb gekregen is met een perskoppeling.
Geweldig!quote:Op dinsdag 28 februari 2012 11:31 schreef _VoiD_ het volgende:
ik weet bijna zeker dat het kalibreren van de slang te maken heeft met de benadering van de cirkelvorm. Die tools die je gebruikt voor het ontbramen maken de slang ook meteen weer "rond". En belangrijk dat je recht doorsnijdt en inderdaad de cirkeltjes dicht ziet (dus dat de slang ver genoeg is doorgedrukt).
Mijn broer heeft trouwens ook dat uponor spul gebruikt, en hij kon gewoon bij Warmteservice de daarvoor gebruikte tang gratis lenen voor een dagje (eentje op accu).
Probeer het ook maar niet. Het is beter om een nieuwe te pakken.quote:Op maandag 27 februari 2012 23:45 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Wat teflontape om de knelring schijnt ook te kunnen helpen als je hem niet lekdicht krijgt. Ik kreeg dit laatst als tip, maar ik heb het zelf niet uitgeprobeerd.
Voor de kosten van de knelringetjes hoef je dit ook niet te doen.quote:Op dinsdag 28 februari 2012 16:55 schreef cvboer het volgende:
[..]
Probeer het ook maar niet. Het is beter om een nieuwe te pakken.
Nog afgezien van dat feit, een goede knelkoppeling lekt sowieso niet. VSH bijvoorbeeld.quote:Op dinsdag 28 februari 2012 17:28 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Voor de kosten van de knelringetjes hoef je dit ook niet te doen.
1 2 3 4 | zo'n vorm dus: _____ ____/ |
Inderdaad een timmermansoog, gewoon de buis in lijn met het buigapparaat leggen. Kwestie van oefenen.quote:Op donderdag 24 mei 2012 11:26 schreef Ai_KaRaMBa het volgende:
Hoe zorg ik ervoor dat ik mijn bocht de goede richting in buig? Zijn daar trucjes voor, of is het een kwestie van een scherp timmermansoog en een beetje mazzel?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |