Niet zomaar kicken, lever dan op zijn minst iets nieuws aan, zoals een methode om een permacultuur in eigen tuin aan te leggen.quote:
Het onderwerp heeft zeker potentie (al vraag ik me af of het niet beter in een ander subforum kan), maar voor een discussie zal je toch eerst een stelling moeten plaatsen.quote:Op zondag 26 februari 2012 17:22 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Men mag zelf aan de gang met verkennen van de materie. Ik ga niet alles voorkauwen. Maar ik had gehoopt op een leuke discussie over ideeën die gedaan kunnen worden samen met anderen etc.
Maar daar heb je toch echt eerst mensen voor nodig die interesse hebben. De info in de OP heb je meer dan zat aan om een eerste indruk te krijgen
Voor zover je de flora die wij verbouwen natuurlijk kan noemen is het een prima oplossing voor mensen die wat meer groen willen. Het is mooi, biologisch, redelijk voordelig qua onderhoud, en eetbaar; prima te doen met zelfs al een klein lapje grond met in het midden een bescheiden huisje. Beetje Venus-project-achtig beeld komt bij me op, waar mensen leven tussen hun eigen moestuinen. Lijkt mij best leuk, al gaat mijn voorkeur uit naar aquaponics.quote:Op zondag 26 februari 2012 17:35 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Ja dat is ook een mooi systeem inderdaad, en meer geschikt voor de massa ( productie ) inderdaad. Ik zelf zou dan voor een combinatie gaan van verschillende systemen om een beetje diversiteit te krijgen in de voedsel productie, plus dat het ook best mag integreren met de mens zelf
Wij komen uit de natuur en zijn er zelfs onderdeel van. Dit mag van mij persoonlijk ook best benadrukt worden. En ik denk ook dat veel mensen juist terug naar de natuur willen, aarden zeg maar.
Ik hoop van harte dat deze manieren van leven en duurzaam en biologisch verbouwen kunnen samengaan met onze vernieuwde manier van leven in de toekomst.
Juist al die productie ( kwantiteit ) inplaats van kwaliteit. Daar gaat het toch om aan het einde van de dag.
Ik zal komende tijd even wat geschikte info bij elkaar zoeken, voorzien van mooie beelden. Zullen we het topic dan Brave New Gardening ofzoiets noemen?quote:Op zondag 26 februari 2012 18:50 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Zou leuk zijn gray, gewoon hier integreren dan. Beide systemen kun je combineren zoals in bovenste filmpje die ik net gepost heb.
quote:Ik denk ook dat je je nooit zo moet vasthouden aan een bepaald soort systeem, gewoon gaan kijken het beste werkt en dingen proberen.
Lijkt me ook gaaf, en staat ook op mijn to-do-lijst voor over enkele jaren.quote:Ik zou ook graag tussen de tuintjes en bassins wonen..
En hier een voorbeeld van hoe een zeer stijlvol aquaponicssysteempje in huis eruit zou zien:quote:World’s Largest Aquaponics Project Unveiled in UAE
Currently the UAE is estimated to import around 85% of its food which understandably leaves the country open to market fluctuations and supply chain problems. The Baniyas Centre however will be capable of producing a massive 200 tonnes of fish and 300,000heads of lettuce annually, helping to reduce reliance upon importation and to improve food security for the nation.
The fish being cultivated within the system will be the aquaponic best friend, tilapia. According to reports 50,000 juvenile fish have been imported from Holland for the project. Currently the centre is focussing on the production of lettuce although in the future the system will accommodate other produce such as tomatoes, cucumbers, even okra.
The sheer scale of the centre is one of its most impressive assets. There are two main greenhouses, each with 4,000 square metres of space. The system uses a variety of tanks, filters and irrigation equipment to ensure that the fish waste is fed to the plants for nutrition and the plants purifying effects on the water can be circulated back to the fish tanks.
Naturally a key factor for the UAE is water efficiency. Fortunately the Baniyas Centre is highly efficient and uses a fraction of the water that would be required for traditional agriculture. There will be two main water tanks which hold around 400,000 litres, because of the way the system recycles water however, it is expected that the water within these tanks will remain usable for a year or more.
The system in its entirety is managed by a single water pump, adding to its water efficiency with negligible power usage in comparison to more traditional methods. Eventually it will be capable of producing in total, 450,000 kilograms of food every year, from February they are hoping to ship lettuce throughout the UAE and by May it is expected that the first fish will be dispatched to hypermarkets nationally.
quote:Op zondag 13 mei 2012 19:05 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Ik had graag meegegaan Gray, maar op dit moment is dat nog niet mogelijk.
Goed idee.quote:Wel hoop ik dat je een mooi verslag van de cursus kan geven hier. Het idee is geweldig en misschien dat er zo via dit topic meerdere enthousiast kunnen worden over dergelijke ideeën, en wellicht andere kunnen verspreiden.
Ja, prachtig! En het zou zelfs in de ruimtelijke ordening toegepast kunnen worden door architecten, wat al te zien is in concepten voor toekomstige steden.quote:Ook bv de daken van flatgebouwen en schuurtjes beplanten, gedeelde plantsoenen bij bebouwen en in woonwijken etc. De mogelijkheden zijn werkelijk eindeloos.
Het geeft mij een heel vredig gevoel, een gevoel van rust.quote:Op zondag 13 mei 2012 20:29 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Juist ja ! Ik krijg altijd energie als ik dit soort dingen zie, ik zou gelijk willen beginnen ! Ik kan niet wachten tot ik de nieuwe woning heb, dan komt het topic over perma-achtertuin slash moestuin project.
Dat is zeer zeker te combineren met een aquarium ! Nog leuker ook, alleen ben ik wel benieuwd naar de hoeveelheid vissen die nodig zijn voor een dergelijk systeem en wat daar weer de kosten voor zijn. Vissenvoer en dergelijken.quote:Op zondag 13 mei 2012 16:54 schreef Gray het volgende:
Ik heb me net opgegeven voor een workshop windowfarming op de 18e:
http://www.zeitgeistbeweging.nl/nl/node/248
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Kom je mee Plongers, anderen?
Inschrijven kan hier:
https://docs.google.com/s(...)dWppMDl3SXc6MQ#gid=0
Volgens mij is dit ook prima te koppelen aan een aquarium, waardoor je dus aquawindowfarming zou bedrijven (galgje iemand?).
Op discoverie of national geo was er een docu voor mensen die wilden overleven als er bijvoorbeeld zombies komen of mensen die helemaal zelf alles wilden verbouwen.quote:Op zondag 13 mei 2012 21:25 schreef Gertje-Plongers het volgende:
[..]
Dat is zeer zeker te combineren met een aquarium ! Nog leuker ook, alleen ben ik wel benieuwd naar de hoeveelheid vissen die nodig zijn voor een dergelijk systeem en wat daar weer de kosten voor zijn. Vissenvoer en dergelijken.
Verder zou het leuk zijn als je ook zelf kan voorzien in de voeding voor de vissen ! Dan is het pas echt leuk !
Dat lijkt me een prima plan.quote:Op zondag 13 mei 2012 21:20 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Tuurlijk, dat ga ik zeker doen.
Ik hoop dat het iets moois gaat worden dat topic.
Ik zat in eerste instantie te denken aan een centraal topic met foto's en verslag, en dan eventueel sub topics zeg maar. Dus per onderdeel zaken als de grond waarin ik ga groeien, en alles wat daarmee samenhangt. Dan weer een onderdeel beplanting en wat daar mee samenhangt. Dan een onderdeel bewatering, eventueel met onderdelen als compostering en voeding bij elkaar. Dit om het een beetje overzichtelijk te houden.
Denk je dat dit een goed idee zou zijn ?
Ik had een tijd geleden wel een klein 60 liter bakkie staan, maar die van de hand gedaan vanwege verhuizing en grote opruiming. Met zo'n bakkie kan je ook niet bijzonder veel doen en het heeft nog best wat onderhoud nodig wanneer het even niet lekker loopt daarbinnen. Wat met zo'n kleine al snel is. Mis de visjes wel, dus ga misschien binnenkort even iets kleins aanschaffen van enkele litertjes.quote:Op zondag 13 mei 2012 22:31 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Gaaf, dat kan volgens mij alleen in Amerika zulke dingen..
Mocht het je nog eens te binnen schieten die naam van de serie dan graag.
Heb je zelf ook een aquarium thuis ? die je gebruikt om planten mee te laten groeien. Dan zou het leuk zijn als je foto's zou plaatsen hier.
quote:Op zondag 13 mei 2012 23:55 schreef Gray het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Dit vind ik echt fantastisch, van Amano Takashi, beroemd aquascaper:
[ afbeelding ]
quote:Op maandag 14 mei 2012 07:47 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Ja dat is echt gaaf zo'n bak !
Zelfs met zo'n klein aquarium is het handig denk ik om een reserve biologich filter te hebben staan ( Draaien ) om in geval van problemen het tweede filter aan het systeem te plaatsen. Dit kun je bv doen met Kleine lisdodde (Typha latifolia) Deze plant is zeer sterk filterend en eetbaar zelfs.
Maar het zal dan wel ruimte innemen en misschien niet zo handig.
Lisdodde
Ik gebruik het water wat ik per week ervers voor mijn huiskamer planten en als ik ooit een tuin krijg voor mijn tuin ! Anders speol je het water met zeer veel voedingsstoffen zomaar weg, dat is gewoon zonde ik recycle het zo te zeggen.quote:Op zondag 13 mei 2012 22:31 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Gaaf, dat kan volgens mij alleen in Amerika zulke dingen..
Mocht het je nog eens te binnen schieten die naam van de serie dan graag.
Heb je zelf ook een aquarium thuis ? die je gebruikt om planten mee te laten groeien. Dan zou het leuk zijn als je foto's zou plaatsen hier.
ik gok dat ik zo'n 300 + liter per "week" weken ververs. De ene week ververs ik niet de andere week ververst ik 35% van mijn bak. Hangt er vanaf hoeveel zweefvuil ik in mijn bak heb ( poep)quote:Op maandag 14 mei 2012 13:07 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Dat is een mooie manier om te recyclen inderdaad. Heb je zo'n groot aquarium dat je planten in de tuin ook nog meekunnen
Heb je ook een foto van je aquarium ? ben wel benieuwd naar hoe het eruit ziet.
Dat is een heel verhaal over nitraat, fosfaat en nitriet ( en nog wat andere termen )en vooral zweefvuil, bij mij gaat niet alle poep via het filter en blijft tussen de stenen hangen, als de vissen er langs zwemmen zie je allemaal stukjes vuil in het water , wat niet mooi isquote:Op dinsdag 15 mei 2012 07:41 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Ik heb het gezien ja, mooie bak ! En groot ook..
Met 300 liter kun je wel wat plantjes gieten inderdaad.
Waarom doen ze dat eigenlijk, water verversen ? is het filter gewoon niet toereikend genoeg dan.
En?quote:Op zondag 13 mei 2012 16:54 schreef Gray het volgende:
Ik heb me net opgegeven voor een workshop windowfarming op de 18e:
http://www.zeitgeistbeweging.nl/nl/node/248
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Kom je mee Plongers, anderen?
Inschrijven kan hier:
https://docs.google.com/s(...)dWppMDl3SXc6MQ#gid=0
Volgens mij is dit ook prima te koppelen aan een aquarium, waardoor je dus aquawindowfarming zou bedrijven (galgje iemand?).
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |