Over Ruby héél leuk nieuws... ze is geplaatst !!!
Haar laatste foto's bij ons thuis;
![DSCF6489.jpg]()
![DSCF6496.jpg]()
Ruby is verhuisd naar Terneuzen waar ze in een groot huis woont waar ze alles mag en niets moet. Haar nieuwe baasjes hebben ervaring met schuwe katten en wilden graag een schuwe kat een kans geven die ze anders niet zou krijgen. Ze zijn vanwege hun bedrijf regelmatig weg, dan wordt ze verzorgd door de oppas en heeft de rest van de tijd het rijk alleen. Ter zijner tijd kan ze daar ook rustig naar buiten.
Haar nieuwe vrouwtje houdt ons heel leuk op de hoogte, Ruby ging al snel op verkenning in haar nieuwe domein en inmiddels slaapt ze zelfs gewoon op de bank. De heer des huizes heeft er al naast gezeten. Komt helemaal goed.
Ruby in haar nieuwe huis;
![ii-1-5.jpg]()
Naar buiten kijken;
![ii-7.jpg]()
Carbon blijft het meest verlegen katje van allemaal. Ik heb het idee dat hij Ruby ook wel een beetje mist want zij was veel minder bazig dan zijn twee zussen. Hij zit ook het liefste in de bijkeuken of in de krabpaal op de overgang tussen de keuken en de woonkamer, bij ons op de bank zitten is nog wat té. Carbon vindt het gelukkig wel lekker om gekroeld te worden.
![DSCF6277.jpg]()
Een tijdje terug zag ik ineens dit vanaf de bank;
![DSCF6472.jpg]()
![DSCF6474.jpg]()
![DSCF6429.jpg]()
![DSCF6510.jpg]()
Met Lava;
![DSCF6882b.jpg]()
![DSCF6884.jpg]()
Na de castratie van Tesla en Elektra gingen Marleen en ik ze ophalen bij de dierenarts, hij heeft een eenvoudige praktijk in de stad en een uitgebreidere praktijk op het platteland waar hij operaties doet. Toen we terugreden zagen we bij een T-splitsing naar de rondweg ineens een klein kitten door de berm huppelen ! Marleen is om de bocht in de berm gestopt om mij eruit te laten, ze duwde me een zakje natvoer wat op haar dashboard lag (echte catlady auto, dat begrijpen jullie wel) in m'n handen. Mijn goede winterjas was eerder die week gescheurd dus ik droeg het andere warme wat ik aan de kapstok had hangen, een soort cape. Terwijl ik door de berm liep te rennen bedacht ik dat het een raar schouwspel moest zijn voor mensen die mij tegemoet kwamen, een vrouw met een groene cape aan die door de berm van de snelweg rent met een zakje Whiskas in haar hand
Marleen ging de auto keren, terugrijden en parkeren. Ik zag onderwijl het katje de weg oversteken. Ik stak ook over en liep verder over het fietspad. Een jongetje op een fiets met een hele grote boekentas op zijn bagagedrager zag het katje en mij lopen en stapte af om te helpen. Op dat moment kwam ook Marleen eraan en we zagen het katje een weiland met wat struiken in banjeren. We wilden het beestje niet laten schrikken dus Marleen ging er in haar eentje op af met het zakje voer. Het voer trok duidelijk de aandacht van het katje wat zich met een beetje geduld zó in haar handen liet lokken. Ik viste de autosleutels uit haar zak en we gingen snel binnen zitten. We hadden geen extra reismand mee dus we moesten creatief zijn en hebben het kitten in een kartonnen doosje vervoerd tot we bij mij thuis waren.
Eenmaal bij ons thuis hebben we het kleintje op het toilet eruit gelaten;
![DSCF6651.jpg]()
Het bleek een poesje te zijn, ze was best vies maar lief en tam.
![DSCF6661.jpg]()
Ze was enorm blij met het bakje eten wat we haar gaven maar wel erg wantrouwig of we het niet zouden willen afpakken;
![DSCF6655.jpg]()
Ze had een wormenbuik maar was verder erg mager, je kon haar ruggegraatje gewoon zien. Ook rochelde ze best erg. Ze is behandeld tegen vlooien en wormen en de dierenarts schreef antibiotica voor tegen het rochelen. Ze was echt heel klein maar duidelijk al ver ontwikkeld, haar tandjes waren ook al helemaal gewisseld, de dierenarts schatte haar op 6 maanden.
We hadden een nieuw gastgezin wat haar wilde opvangen, helaas bleek één van de katten daar compleet overstuur te raken van een kitten in huis en kregen we het kleine meisje na één nacht weer terug.
De volgende dag vond ik haar er al veel beter uitzien dan de eerste dag, ze was schoner en haar pluche-achtige vachtje lag veel mooier aan. Het was natuurlijk niet zo gek dat ze opknapte, ze had nu eten in haar buikje in plaats van wormen en door de antibiotica voelde ze zich misschien ook al wat beter.
Hier zit Duncan haar wat te voeren;
![DSCF6708.jpg]()
"Meneer, mag ik alstublieft nog wat van dat lekkere eten ?"
![DSCF6707.jpg]()
Toen mocht ze rechtstreeks uit het kuipje eten, dat was nog beter;
![DSCF6710.jpg]()
Later is ze opgehaald door een ander gastgezin die haar Mini hebben genoemd. Dit gastgezin is erg creatief en heeft Mini de postergirl van onze kerstcampagne gemaakt;
![scheldekat-winter-2-620x877.jpg]()
En nog een snoezige foto bij het nieuwe gastgezin;
![Mini6.jpg]()
Ze is inmiddels gereserveerd, maar ze moet eerst nog wat aansterken.
En op een ochtend ging de telefoon bij Marleen....het plaatselijk asiel.
Een ongediertebestrijder was die ochtend met katten aan komen zetten. Het asiel zit overvol en moet noodgedwongen met een wachtlijst werken, dus ze wilden de katten niet aannemen maar meneer had gedreigd de katten anders te zullen verdrinken.
Deze katten kwamen van één van de bedrijven waar we een castratie en voerproject hebben. Tien jaar lang leefden de katjes op deze plek als graag geziene gasten die de muizen en ratten onder controle hielden op dit bedrijf wat oud voedsel verwerkte tot veevoeder. Ze hebben de stichting zelfs om meer katten gevraagd, maar dat hebben we niet gedaan.
Onlangs is er een nieuwe bedrijfsleider (tevens mede-eigenaar ) gekomen en die wilde dat de katten DIRECT weg zouden gaan. We hebben toen de eethuisjes verhuisd naar een ander bedrijf, de katten volgen dan vanzelf.
Blijkbaar was dit niet genoeg voor de bedrijfsleider, want drie dagen later was de ongediertebestrijder de katten aan het vangen, nota bene met rattenkooien waar sommige katten zich aan hebben verwond. De katten werden inmiddels dus op een ander terrein gevoerd maar als je ze gaat lokken met lekker aas komen ze natuurlijk wel.
Drie van de katten zaten in Vlissingen in het asiel, eentje zat er in Goes. We vonden dat andere organisaties niet met katten van onze projecten hoefden worden opgezadeld dus we zijn ze gaan halen. Twee hebben we in benches in onze schuur ondergebracht en twee andere zijn regelrecht naar de dierenarts gegaan. Er zaten ook ongecastreerde katten bij, waarschijnlijk heeft het bedrijf die zelf ergens opgescharreld en op hun terrein neergeplant toen ze meer katten wilden en van ons niet kregen.
's Nachts kregen we nog telefoon van een werknemer van het bedrijf dat de ongediertebestrijder de kooien onbeheerd had laten staan en dat er een poes in zat die dus de hele nacht moest blijven zitten in het slechte weer. Marleen is haar gaan halen en ze is ook in onze schuur gezet.
Vanwege het verhaal dat de ongediertebestrijder de katten dreigde te vermoorden als de asielen ze niet opnamen hebben we de dierenpolitie ingeschakeld, die hebben dat bedrijf laten weten dat nieuw gevangen katten naar onze dierenarts gebracht moesten worden. De volgende dag kreeg de dierenarts dus bezoek van die man die de kat uit een rattenkooi schudde waardoor onze dierenarts een wilde kat mocht gaan vangen in zijn praktijkruimte
De drie katten die bij de dierenarts zaten zijn inmiddels gereserveerd. Deze drie zitten bij mij;
Grote jonge kater, heeft veel praatjes maar is stiekem toch erg bang voor ons. Deze kat is dit jaar nog door ons gevangen, gecastreerd en met goedkeuring van het bedrijf teruggezet.
![DSCF6800.jpg]()
Zwarte kat, bangste van het stel. Is ook al door ons gecastreerd.
![DSCF6806.jpg]()
Lapje, niet bij ons bekend, geen knipje in het oor zoals de rest (onze dierenarts zet bescheiden knipjes dus je ziet ze niet goed op de foto's maar bovenstaande twee hebben ze echt). Lapje moet dus nog door ons gecastreerd, gechipt etc worden voor plaatsing. Als je goed kijkt zie je een rood vlekje op haar neusbrug, dit is een wondje van de kooi;
![DSCF6811.jpg]()
Ze hebben nog geen namen, behalve de bovenste kater maar die heet naar het bedrijf en dat wil ik graag nog veranderen.
Bij het zwartje kropen de wormen er zowat vanzelf uit, ik heb ze allemaal ontwormd met een Milbemax pil in een beetje leverpastei, dat hebben ze blijkbaar allemaal braaf opgegeten want de dagen daarna kwam er toch eens een berg wormen uit...blech.
Hopelijk vinden we snel een geschikte boerderij voor deze katjes.