abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_105232394
quote:
0s.gif Op maandag 5 december 2011 22:34 schreef Ali_Kannibali het volgende:

[..]

Dat klopt, er waren nog geen geboden of wetten gegeven, zoals na de zonde. Echter illustreert de tekst dat de zevende dag al heilig was vanaf het begin, en niet vanaf het moment dat Mozes de stenen tafelen ontving.

[..]

Het hebreeuwse 'yom' kan een letterlijke dag betekenen. In Genesis wordt gesproken over 'morgen en avond'. Dit zijn letterlijke dagen, blijkend uit de tekst en context.

[..]

De sabbat heeft inderdaad 2 redenen om gevierd te worden: schepping en verlossing.

8 Gedenkt den sabbatdag, dat gij dien heiligt.
9 Zes dagen zult gij arbeiden en al uw werk doen;
10 Maar de zevende dag is de sabbat des HEEREN uws Gods; dan zult gij geen werk doen, gij, noch uw zoon, noch uw dochter, noch uw dienstknecht, noch uw dienstmaagd, noch uw vee, noch uw vreemdeling, die in uw poorten is;
11 Want in zes dagen heeft de HEERE den hemel en de aarde gemaakt, de zee en al wat daarin is, en Hij rustte ten zevenden dage; daarom zegende de HEERE den sabbatdag, en heiligde denzelven.

Dus God als eerste is onze schepper. Na zonde is hij ook onze verlosser. De verlossing van de joden uit Egypte is een symbool voor de verlossing van ieder individu en Gods volk als geheel uit de wereld van zonde onder leiding van de mediator Jezus Christus, welke voor werd gesteld door Mozes. Zoals we allemaal uit zonde moeten komen, door tests en beproevingen moeten gaan om het koninkrijk van God in te gaan, zo werden de joden uit Egypte verlost, onder leiding van Mozes door de woestijn geleid, om het beloofde land in te gaan. De verlossing uit egypte ondergaat de christen ook, spiritueel gezien, en uit dankbaarheid daarvoor gehoorzaamt hij Gods geboden, waarvan de sabbat het teken is welke God hij dient.

Door Mozes werd men slechts herinnerd aan de wet van God, die bestond al voor Mozes, en was men vergeten door 400 jaar in Egypte te hebben verbleven en al hun gebruiken over te nemen. Zo gehoorzaamde Abraham ook Gods wet, en Abraham was toch echt lang voor Mozes:

Genesis 26:5 Daarom dat Abraham Mijn stem gehoorzaam geweest is, en heeft onderhouden Mijn bevel, Mijn geboden, Mijn inzettingen en Mijn wetten.

Er zijn nergens wetten, geboden, inzettingen beschreven in Genesis voor Abraham, afgezien van het eten van sommige dieren na de zondvloed. Toch gehoorzaamde Abraham Gods wetten. God gaf zijn wet door aan zijn dienaars, ook al werden ze pas aan Mozes in tafelen gegraveerd gegeven. Daarvoor vierde men echter al de sabbat:

Exodus 16:Mozes.
23 Hij dan zeide tot hen: Dit is het, dat de HEERE gesproken heeft: Morgen is de rust, de heilige sabbat des HEEREN! wat gij bakken zoudt, bakt dat, en ziedt, wat gij zieden zoudt; en al wat over blijft, legt het op voor u in bewaring tot den morgen.
24 En zij leiden het op tot den morgen, gelijk als Mozes geboden had; en het stonk niet, en er was geen worm in.
25 Toen zeide Mozes: Eet dat heden, want het is heden de sabbat des HEEREN; gij zult het heden op het veld niet vinden.
26 Zes dagen zult gij het verzamelen; doch op den zevenden dag is het sabbat, op denzelven zal het niet zijn.
27 En het geschiedde aan den zevenden dag, dat sommigen van het volk uitgingen, om te verzamelen; doch zij vonden niet.
28 Toen zeide de HEERE tot Mozes: Hoe lang weigert gijlieden te houden Mijn geboden en Mijn wetten?
29 Ziet, omdat de HEERE ulieden den sabbat gegeven heeft, daarom geeft Hij u aan den zesden dag voor twee dagen brood; een ieder blijve in zijn plaats! dat niemand uit zijn plaats ga op den zevenden dag!
30 Alzo rustte het volk op den zevenden dag.

Dit is dus exodus 16, voor het ontvangen van de stenen tafelen in exodus 20. De sabbat begon niet bij de wet van Mozes, maar was er al.

[..]

Dit lijkt mij dus niet te stroken met de bovenstaande teksten.

1.
Was vanaf het begin heilig voor God ja!!
Maar zoals je zelf ook in verzen hebt aangehaald(ex 16 en die verzen vanaf 8 die je ergens weg hebt) werd dat pas in latere tijd aangegeven.

En zoals je zelf weet in boeken geschreven door Mozes, geboden opgeschreven door Mozes.
Duidelijk dus vallende onder de wet van Mozes, waar eigenlijk alle 1e 5 boeken onder vallen.

2. Kan letterlijke dag betekenen.
Maar zoals verderop in Bijbel ook genoemd wordt ook langere tijdsperiodes worden een dag genoemd. Zo ook over de schepping.
En daarbij klopt er helemaal niets van die 6 letterlijke dagen gezien alle archeologische vondsten van tegenwoordig.

3. Het strookt wel degelijk dus!
Het blijkt wel degelijk onder de wet van Mozes te vallen en daarmee dus verdwenen.

4. Je hebt gelijk dat we door Mozes deze wetten kennen en niet speciaal van Mozes afkomstig waren. De term Mozaische wet of wet van Mozes komt ook van de mens zelf af eigenlijk.

Wordt in Bijbel aangehaald als de Wet. Waar dus de vele boeken van Mozes ondervallen, dus ook de 10 geboden en de sabbat.

Niet voor niets zegt Jezus ook niemand te veroordelen op het wel of niet vieren van bepaalde dagen o.a. de sabbat.
Als de sabbat nog altijd een gebod zou zijn dan zou Jezus dat echt niet zeggen.

5. Laatste sloeg op metalisawesome ofzo. En schijnbaar ben je een intellectueel.
Maar voor een Intellectueel heb je wel erg onwetende antwoorden, dat bedoel ik.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')