Data-> Select cases -> Select cases if...quote:Op donderdag 17 mei 2012 14:20 schreef axz0l het volgende:
Misschien een hele stomme vraag. Van een aantal gegevens wil ik kijken hoevaak elke waarde voorkomt. Bijv: waarde A komt 3 keer voor, waarde B 4 keer en waarde C 8 keer.
Nu doe ik dat heel simpel via analyze frequencies, maar ik wil alles wat 0, 1 en 2 keer voorkomt NIET weergeven. Dus ik wil alleen alles wat 3x of vaker voorkomt weergeven met daarbij hoevaak dit voorkomt.
Kom er echt niet uit, ook de handleiding van SPSS en het internet niet, misschien dat iemand mij hier kan helpen?
Variabele kopiëren, ctrl + F, alle veel voorkomende antwoorden vervangen (door 'replace') door numerieke waarden en die waardes coderen bij variable labels. Vervolgens de overige verwijderen of system missing van maken. Als laatste nog zorgen dat het een numerieke varaibele is en dan kan je als het goed is frequentietabellen maken.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 17:18 schreef axz0l het volgende:
Mensen, ik kom er niet uit dus ik hoop dat iemand mij toch nog verder kan helpen. Het gaat om een
kolom waar mensen zelf een 'automerk' intypen, neem peugeot als voorbeeld (het is dus een string).
Uiteindelijk kijk ik via frequencies en zie ik nu dat 55 mensen peugeot hebben ingevoerd, 38 mensen volkswagen en bijvoorbeeld maar 1 iemand die kiest voor Toyota, 1 iemand die kiest voor Honda.
Omdat het nu een gigantische lijst is, wil ik alle automerken die slechts 1x voorkomen (die dus door 1 iemand zijn ingevuld) weglaten, maar ik krijg het maar niet voor elkaar!!
Select if dat heeft geen zin, want de output van analyze, frequencies is geen variabele. Die kan ik dus niet selecteren.
Hoe kan ik nou mijn frequenties in de output window zo sorteren dat alles wat slechts 1x is genoemd, niet getoond wordt?!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.nvm
[ Bericht 5% gewijzigd door Silverdigger2 op 28-05-2012 23:52:52 ]
Je kunt non-parametrisch toetsen, maar bij genoeg proefpersonen is een schending van levene's test niet zo rampzalig.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 14:48 schreef KrentebolHooft het volgende:
Ik moet een ANOVA test uitvoeren, maar de Levene's test die homogeneity bepaald geeft een significante waarde aan. Dat betekend dus dat de varianties niet gelijk zijn in de groepen en een ANOVA (die gelijke varantie vereist) toets niet mag worden gebruikt.
Heb al met mijn stagebegeleider overlegd en hij raadde aan om de data te transformeren. Heb al verschillende log en Ln transformaties geprobeerd, maar het blijft altijd significant aangeven.
Heeft iemand nog ideeën om dit te verhelpen? Of wat ik kan overwegen als alternatief (wat dus wel mogelijk is met ongelijke varianties).
Kruskal-Wallis wordt het meest gebruikt, dus als je niet in de literatuur wilt duiken met betrekking tot de andere tests is het misschien een goed idee om die (als je dat kunt) te gebruiken.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 15:08 schreef KrentebolHooft het volgende:
Ja inderdaad, dat was ook een optie
Zijn er nog nonparametrische toetsen buiten de Kruskal-Wallis en Wilcoxon-Rank sum toetsen? Ik ga sowieso die 2 denk ik even bekijken.
edit: ik zie er zo al een boel staan in SPSS, dat wordt lekker proberen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |