Blog | Nijlpaarden zijn niet gracieus, vrouwen met UGGs ook niet
Ik had het er vorige week nog over met een meisje van ergens in de twintig. De doelgroep van al die producten die op de markt worden gebracht die het credo 'comfort' hoog op het wensenlijstje hebben staan. Het statement van de dame in kwestie: "Als je je man een vrijbrief wilt geven om vreemd te gaan, trek dan een Snuggie aan."
Er is een trend gaande waarbij het aantal singles in Nederland sterk toeneemt. De hamvraag: wat is er eerder, de kip of het ei? Ofwel, was er eerder de trend van een groeiend aantal singles of de opkomst van de Snuggie-dragenden? De hang naar comfort die ten koste gaat van alles. Ten koste van charme, verleidelijkheid, attractiviteit en enige basis van representativiteit. In deze categorie vallen trouwens ook de UGGs.
Maar er zijn uiteraard meer producten die in deze categorie vallen. Men neme de iets te lang doorgedragen, grijsgewassen en vormeloze budget joggingbroek. De broek met het kruis tussen de knieën, de housebroek, het in de ANWB te koop zijn grote ongetailleerde fleece-vest… En ga zo maar door. Weet dat van al deze producten er betere versies zijn: de Snuggie is er ook in een getailleerd truitje. De Sloggi okselversie is er ook in een bikinislip van extra zacht katoen, de joggingbroek is er ook van Björn Borg, dus met vorm en mooie afwerking.
Wat mij onduidelijk is, is de reden:
1) Willen vrouwen graag single zijn en dragen ze daarom afschrikwekkende gewaden?
2) Is het een test, met als uitgangspunt; 'Als ik er nu belachelijk verwaarloost uitzie, vindt hij me dan nog steeds leuk?'
3) Of heeft Viva een nieuwe kadootje bedacht bij een abonnement en is het vervormde zelfbeeld van de Snuggie en Sloggi dragende vrouw debet aan deze mislukte uiterlijkheden?
Wat de reden ook is, ik denk dat het tijd is voor een gids van dont's met betrekking tot de vrouwengarderobe voor vrouwen die van mannen houden.
Wij mannen zijn eenvoudige en, in sommige opzichten, simplistisch denkende wezens. Wij willen graag aan het uiterlijk van de persoon die we tegenkomen zien of het een vrouw of een man is. Dit sluit dus eigenlijk elke vorm van oversized kleding uit. Geen hobbezakken, geen fleece-met-mouwen en geen laarzen waardoor de benen hompen (lees: heipalen) lijken. Nee, wij mannen worden aangenaam verrast als we ronde vormen kunnen gewaarworden. Dat hoeft echt geen maatje 34 te zijn. Maar mag wel een harmonieuze verhouding hebben. Op de vraag 'Moet alles dan getailleerd zijn?' is eigenlijk maar een antwoord correct: ja. Als je het kunt hebben qua postuur, ja. Zo niet, zorg dan tenminste dat de kleding past. Dit lijkt een rare opmerking, maar hoe vaak worden we niet verrast door een aanhobbelende berg vormloze stof, waarin dan ergens een vrouw verscholen zit. Maar ja, dat hebben wij niet als zodanig herkend.
Moet de vrouw dan altijd in naaldhakken lopen? Ja. Maar we realiseren ons dat dat wellicht te veel gevraagd is. Dus een klein hakje, een leuke pump, een slank vallende laars… allemaal goed. Sloffen met op de tenen een opgeplakte Garfield? Nee. Croqs? Nee. UGGs NEEEEEEEEE. Dat is het toppunt. UGGs zijn lelijk, onaantrekkelijk en als je de vrouw die ze draagt erin in ziet voorbewegendan bevestigd dit mijn stelling: een sloffend nijlpaard is niet gracieus. Een vrouw met UGGs ook niet.
Het wordt tijd dat iemand de grens aangeeft. Wij mannen gaan naar de sportschool, hebben onze witte sokken ingeruild voor modieus gekleurde varianten, hullen ons in modieus getailleerde overhemden en groomen ons een ongeluk. We komen van ver. Dat realiseer ik me. Maar beantwoord onze inspanning alsjeblieft niet met Snuggies.
Dames, kleedt u alstublieft weer als dames, beweeg gracieus, wees onbereikbaar in uw schoonheid. Ohh… hervindt de rozengeur en baadt hierin uw prachtige lijf zodat wij weer ongelofelijk ons best gaan doen om witte sportsokken te vermijden, geen scheten en boeren meer te laten in en buiten de huiselijke kring en ons bezoek aan de sportschool onze plicht blijft. Please, houd de balans in stand.
Waarschijnlijk ben ik niet volledig geweest in min opsomming van Snuggie-like- bagger. Wellicht dat we middels deze blog tot een 'don't' lijst' kunnen komen zodat elke dame bij twijfel deze lijst even kan raadplegen? Graag in de reactie suggesties.
http://www.studenten.net/(...)en_met_uggs_ook_niet