abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 8 juli 2002 @ 18:25:59 #1
14616 bluesparkle
Wat Suwannaphumaham
pi_4931624
Na de gruwelijkheden die ik in Phnom Phen heb gezien, ben ik nu op een heel andere lokatie terecht gekomen. Een vredig en relaxed dorp, Siem Reap. Ik ben hier drie volle dagen om de tempels van Angkor te bekijken. Vandaag hebben we met de hele groep een bus met gids gehuurd, die ons de belangrijkste tempels heeft laten zien. Vroeg in de ochtend zijn we gestart bij Banteay Srei, deze tempel is gemaakt van rode zandsteen en ligt zo'n 16km bij Angkor Wat vandaan. Daarna bezochten we Tha Phrom, deze tempel is overwoekerd door jungle, vele delen zijn ingestort door bomen, termieten en ouderdom. Toch hangt hier een serene rust en een heel aparte sfeer, je krijgt echt het indiana jones gevoel. De gids vertelde ons dat Tomb Raider hier ook is opgenomen en tijdens het rondlopen herkende ik inderdaad bepaalde plekjes.

Als snel gutst het zweet met liters langs mijn lijf, het is erg warm en vochtig en er staat bijna geen wind. De volgende tempel is Bayon, deze staat bekend om de vele buddha gezichten die in alle vier de windrichtingen op de torens zijn geplaats. Net als we aankomen dreigt het te gaan regenen, maar de bui trekt snel weg en hoeven we dus niet te schuilen voor een moesson stortregen. Ik maak een paar schitterende foto's van de glimlachende buddha's die je van alle kanten aankijkt.

De laatste tempel die we vandaag bezoeken is gelijk de bekendste Angkor Wat, het grootste tempelcomplex ter wereld. Het is 1700 meter lang en 1300 meter breed (dacht ik gelezen te hebben). Er staan vijf grote torens op en de hoogste punt is 65 meter. Schitterende reliefs zijn uitgehakt in de gangen op de eerste verdieping, afbeeldingen uit het hindu geloof met, Vishnu, Garuda en andere heilige figuren.
Boven in het complex aan het eind van de middag spreek ik wat met de jonge boedisten in hun opvallend oranje kleding. Ik vraag ze netjes of ik ze op de foto mag zetten, daar hebben ze geen probleem mee en samen poseren ze in de "deurpost" van de tempel.
Er wordt onzettend veel gerestaureerd omdat er aardig wat schade is ontstaan tijdens het regime van Pol Pot. Erg triest om te zien zijn de vele onthoofde buddha beelden, maar ook uitgehakt relief en ga zo maar door. Toevallig was er op National Geographic (ja dat heb je hier ook) een documentaire uit 1997 over Angkor Wat waarin werd verteld over de vele diefstallen vanuit het complex. De stukken verdwijnen in de legale en illegale kunsthandel over de hele wereld, zo bleek het hoofd van Vishnu in New Yorks National Museum te staan....!!

Gek wordt je ook van alle lieve kinderen die rond Angkor Wat en andere tempels spulletjes aan je proberen te slijten, boeken (over Angkor), armbandjes, ansichtkaarten, t-shirts en drankjes. Ze strijden er zelfs onderling over en kijken je boos of zielig aan als je niets koopt. Dus ook ik heb nu een boek (een heel goed overigens) en ansichtkaarten en een armbandje in bezit. Als kadootjes ontving ik nog meer armbandjes. Na onze vermoeiende tocht door Angkor Wat lopen we richting de kinderen, gelijk is de strijd in volle hevigheid bezig wie verkoopt het meest. Een koud drankje gaat er wel in dus ik bestel een grote fles water, ik krijg t-shirts aangeboden. Maar uitermate vriendelijk, we willen graag even zitten, stoelen worden geregeld een parasolletje geplaatst en voor de warmte wordt een blok ijs ter verkoeling gehaald.
Het meisje waar ik 's morgens het armbandje van had gekocht komt aanlopen met een tekening voor mij die ze mij overhandigde, erg leuk.

Vervelende zitten er natuurlijk ook tussen, van een jongetje waar ik niets kocht kreeg ik te horen dat ik naar de hel mocht en nog meer ongein. Dan hebben hij het bij mij gedaan, koop ik helemaal niets meer bij hem!

En last but not least klimmen we bovenop Bakheng om de "sunset" over Angkor Wat te zien. Hiervoor heb ik de hele dag mijn statief en telelens meegezeuld, maar het resultaat mag er zijn, het is zoals ik het had verwacht. Door de wolken kleuren de torens niet helemaal rood maar is de zon voor de kleursverandering al weg.

Al met al heb ik 3 x 36 foto's gemaakt in een dag tijd, er is ook zoveel prachtigs te zien. Ik heb nog 2 dagen de tijd om terug te gaan in deze wondere wereld van Angkor.

Explore the World
  maandag 8 juli 2002 @ 18:41:22 #2
4983 Northpole
IJs en IJskoud
pi_4931772
wauw volgens mij heb je het reuze naar je zin. als ik het lees voel ik me net even meegesleurd in het wereldje waar je je nu bevindt. tijd om deel 1 op te zoeken
kunnen we nog meer verwachten?
pi_4932162
Herkenbaar!
Heb je al een Khmer sjaaltje gekocht? Ik heb de armbandjes zelf ook gekocht (20 voor 1 dollar ofzo)! Ik moest zelf het hardste lachen om een klein jongetje dat ansichtkaarten aan mij ging verkopen! Nadat ik 'm vertelde dat zijn collega's de kaarten veel goedkoper verkochten, ging hij me in vloeiend engels (we hebben het over een ventje van hooguit 7 ofzo! )uitleggen waarom het niet goedkoper kon. Er moest namelijk helemaal speciaal iemand op de Moto (=brommer) naar Siem Reap toe om de kaarten voor hem te kopeen op de markt en hij moest natuurlijk ook een beetje winst maken, dus het kon echt niet goedkoper!
Fantastisch verhaal van het joch!! En ik heb maar kaarten van m gekocht!

Tja, en verder heb je de allermooiste tempels al bekeken, maar doe ook nog een keertje Angkor Wat bij zonsopgang... Is zo onwijs mooi!!!!

Owja, en op de markt (waar anders) in Siem Reap kun je ook erg leuke dingen kopen! Zeker een bezoekje waard!

abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')