Voor mij zou het een voordeel hebben met het aanvragen van geld van bijvoorbeeld vetenskapsrådet. Maar, ik geloof ook niet dat ik m'n nederlandse nationaliteit zou opgeven.quote:Op maandag 31 oktober 2011 20:01 schreef Knutknuttsson het volgende:
Ik zou nooit mijn Nederlands paspoort opgeven. Een dubbele nationaliteit zou ik nog kunnen overwegen, maar op dit moment zie ik geen enkel voordeel om Zweed te worden.
Een dubbele nationaliteit is altijd handig, zeker als je veel reist. Ik heb nu ook een 2e paspoort, omdat ik altijd gezeik heb met veel reizen en ondertussen visa's bemachtigen. Als ik in Zweden trouw, vraag ik daar naar verloop van tijd wel een extra paspoort - als het tenminste makkelijk is.quote:Op maandag 31 oktober 2011 20:20 schreef Knutknuttsson het volgende:
Ja, bij dat soort dingen kan ik me wel iets bij voorstellen.
Voor mijn kinderen is het ook een ander verhaal. Die mogen nu nog een dubbele nationaliteit voeren. Ik denk wel dat ik dat aan ga vragen voor hun. Kunnen ze later kiezen, het Zweeds of Nederlands nationale elftal
ja, okay. Een dubbele nationaliteit, dat zou ik ook altijd doen. Maar, volgens mij moeten wij de Nederlandse opgeven zodra we de Zweedse hebben. En dat zou ik toch heel erg gek vinden. Maar goed, ik woon hier nog maar 3 jaar, dus ik kan het nog helemaal niet. Nog 2 jaar wachten..quote:Op maandag 31 oktober 2011 20:26 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Een dubbele nationaliteit is altijd handig, zeker als je veel reist. Ik heb nu ook een 2e paspoort, omdat ik altijd gezeik heb met veel reizen en ondertussen visa's bemachtigen. Als ik in Zweden trouw, vraag ik daar naar verloop van tijd wel een extra paspoort - als het tenminste makkelijk is.
Een vrouwelijke buitenlandse kandidaat geeft juist twee extra 'streepjes' in hun statistiek johquote:Op maandag 31 oktober 2011 20:06 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
Voor mij zou het een voordeel hebben met het aanvragen van geld van bijvoorbeeld vetenskapsrådet. Maar, ik geloof ook niet dat ik m'n nederlandse nationaliteit zou opgeven.
als ik uit Angola zou komen, ja. Een vrouwelijk, Afrikaanse onderzoeker. Maar voor veel zaken moet je Zweeds zijn. Maar goed, voor alles moet je ook Dr. zijn, en dat duurt nog wel even!quote:Op maandag 31 oktober 2011 20:45 schreef Fogel het volgende:
[..]
Een vrouwelijke buitenlandse kandidaat geeft juist twee extra 'streepjes' in hun statistiek joh![]()
Bij de buren, Forskningsrådet, maakt het echt geen bal uit welke nationaliteit je hebt. Zo lang je maar goed bent in wat je onderzoekt is alles prima.
Ligt dat aan het vakgebied of is het in het algemeen zo dat je Zweeds (of Angoleesquote:Op maandag 31 oktober 2011 20:50 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
als ik uit Angola zou komen, ja. Een vrouwelijk, Afrikaanse onderzoeker. Maar voor veel zaken moet je Zweeds zijn. Maar goed, voor alles moet je ook Dr. zijn, en dat duurt nog wel even!
ja, maar je kunt toch ook in Zweden wonen zonder je nederlandse paspoort op te geven? En ook als je gaat trouwen krijg je het niet automatisch, maar moet je het aanvragen, geloof ik. En ik zou dan maar eens goed uitzoeken hoe het dan zit met de dubbele nationaliiteit, of eens op de ambassade vragen!quote:Op dinsdag 1 november 2011 08:54 schreef McWurth het volgende:
zo dus als ik het goed begrijp als ik trouw krijg ik een zweeds paspoort bovenop mijn nederlandse?
hmmmz we zijn wel al aan het plannen enzo om te gaan trouwen maar ze zit op het moment met der studie die is klaar in januari en dan pas kunnen we echt gaan plannen ivm vervolg opleiding enz enz
maar goed wat is het voordeel van een dubbele nationaliteit? ik wil dus echt niet meer terug naar NL, het heeft goede dingen daar in dat kikkerlandje maar het gaat goed achteruit daar vind ik zelf.
uiteraard daarom ook afspraak om er eens over te praten hoe en wat a.s. donderdag. maar ik zie persoonlijk het niet er niet van in om twee nationaliteiten te hebben.quote:Op dinsdag 1 november 2011 09:03 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
ja, maar je kunt toch ook in Zweden wonen zonder je nederlandse paspoort op te geven? En ook als je gaat trouwen krijg je het niet automatisch, maar moet je het aanvragen, geloof ik. En ik zou dan maar eens goed uitzoeken hoe het dan zit met de dubbele nationaliiteit, of eens op de ambassade vragen!
Je mag de Nederlandse nationaliteit wel houden als je eerst met een Zweed trouwt en daarna pas de Zweedse nationaliteit aanvraagt/krijgt. (Maar voor je zo'n plan uitvoert, zou je dat nog wel moeten controleren. Volgens mij zijn er ook uitzonderingen op die regel namelijk.)quote:Op maandag 31 oktober 2011 20:28 schreef Jagärtrut het volgende:
Een dubbele nationaliteit, dat zou ik ook altijd doen. Maar, volgens mij moeten wij de Nederlandse opgeven zodra we de Zweedse hebben. En dat zou ik toch heel erg gek vinden.
Gewoon zeggen dat je uit Zimbabwe komtquote:Op maandag 31 oktober 2011 20:50 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
als ik uit Angola zou komen, ja. Een vrouwelijk, Afrikaanse onderzoeker. Maar voor veel zaken moet je Zweeds zijn. Maar goed, voor alles moet je ook Dr. zijn, en dat duurt nog wel even!
Mijn blanke huid en nederlands pasp..oort maken dat wat lastig, denk ikquote:Op dinsdag 1 november 2011 21:11 schreef Light het volgende:
[..]
Je mag de Nederlandse nationaliteit wel houden als je eerst met een Zweed trouwt en daarna pas de Zweedse nationaliteit aanvraagt/krijgt. (Maar voor je zo'n plan uitvoert, zou je dat nog wel moeten controleren. Volgens mij zijn er ook uitzonderingen op die regel namelijk.)
[..]
Gewoon zeggen dat je uit Zimbabwe komt
Welnee, dat paspoort kan juist helpen. Of hoefde je geen visum oid te halen voor je reis daarheen?quote:Op dinsdag 1 november 2011 21:59 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
Mijn blanke huid en nederlands pasp..oort maken dat wat lastig, denk ik
Verbeter me danquote:Op dinsdag 1 november 2011 22:35 schreef heaven7 het volgende:
[..]
Moet je het wel goed doen, met je grote mond
jawel. Maar het paspoort waar dat visum in stond is ondertussen verlopen!quote:Op dinsdag 1 november 2011 22:20 schreef Light het volgende:
[..]
Welnee, dat paspoort kan juist helpen. Of hoefde je geen visum oid te halen voor je reis daarheen?
Ik ben er even niet, pas begin December weer in de buurt en ik hoop dat het dan wel netjes wit is.quote:Op woensdag 2 november 2011 08:38 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
jawel. Maar het paspoort waar dat visum in stond is ondertussen verlopen!
Anyways. Zijn jullie dit grauwe weer ook zo zat? Doe mij winter maar!
Liten is klein. Lite is een beetje.quote:Op dinsdag 1 november 2011 22:39 schreef r8v2 het volgende:
[..]
Verbeter me dan. En hoezo grote mond?
.
Kan je dat niet aanvragen dan?quote:Op dinsdag 1 november 2011 10:56 schreef McWurth het volgende:
[..]
uiteraard daarom ook afspraak om er eens over te praten hoe en wat a.s. donderdag. maar ik zie persoonlijk het niet er niet van in om twee nationaliteiten te hebben.
en ik dan toch in zweden woon en hier zal blijven ook wat is dan het nut ervan om een NL nationaliteit erbij te houden?
maar goed we zien wel toch
studeren kan ik nu ook gratismaar studie financiering is wel handig
ja 300 euro of iets dat betaald de huur ook natuurlijkquote:Op woensdag 2 november 2011 11:46 schreef Knutknuttsson het volgende:
Ik dacht altijd dat ook een Niet-Zweed in aanmerking voor studiemedel komt.
Dat dus. Ik heb alleen ervaring met Noorwegen en op sociaal gebied kopieren die zowat alles van Zwedenquote:Op woensdag 2 november 2011 11:46 schreef Knutknuttsson het volgende:
Ik dacht altijd dat ook een Niet-Zweed in aanmerking voor studiemedel komt.
ik beheers de zweedse taal nu wel kan me aardig behelpen maar om nu te zeggen goed? nee niet echt lol.quote:Op woensdag 2 november 2011 23:03 schreef DutchBeardGuy het volgende:
Iemand die goed zowel Zweeds en Nederlands beheerst? Ik heb een website waar ik wat Zweedse teksten voor nodig heb.
Wat is PUT? En je woonde er alleen?quote:Op donderdag 3 november 2011 12:24 schreef Fizd het volgende:
Wat je zegt klopt niet. Ik heb in mijn eerste jaar al meteen gebruik kunnen maken van studiefinanciering. En dat was nota bena voor zo'n lullige zweedse cursus.
En een PUT is al te verkrijgen na 2,5 - 3 jaar, mits je aan bepaalde eisen voldoet (sambo met een Zweedse partner, werk en of studieplannen)
.quote:When you have been in Sweden legally and with right of residence for five years without a break, you have permanent right of residence
Oh mooi. Zweedse overheidquote:Op donderdag 3 november 2011 15:17 schreef Fizd het volgende:
Je moet sowieso eerst een tijdelijke verblijfsvergunning aanvragen voor dat je pas in aanmerking komt voor een permanente. Zo'n tijdelijke is geldig voor 2 jaar. De standaardregeling voor permanente verblijfsvergunningen is 5 jaar. Maar ze worden individueel beoordeeld. Er spelen een aantal zaken mee in het besluit daarvan, bijv. of je samenwoont/getrouwd bent met een zweed, werk/studie, waardoor je binnen een veel kortere tijd al een PUT kunt verkrijgen.
Ja dan is het wat andersquote:Op donderdag 3 november 2011 18:52 schreef Fizd het volgende:
4 jaar geleden verhuisd, woonachtigend met een Zweedse.
tijdelijke aanvragen>trouwen> 3 jaar max heb je permanente.quote:Op donderdag 3 november 2011 15:17 schreef Fizd het volgende:
Je moet sowieso eerst een tijdelijke verblijfsvergunning aanvragen voor dat je pas in aanmerking komt voor een permanente. Zo'n tijdelijke is geldig voor 2 jaar. De standaardregeling voor permanente verblijfsvergunningen is 5 jaar. Maar ze worden individueel beoordeeld. Er spelen een aantal zaken mee in het besluit daarvan, bijv. of je samenwoont/getrouwd bent met een zweed, werk/studie, waardoor je binnen een veel kortere tijd al een PUT kunt verkrijgen.
bullshit over dat sfi dus. dit ligt puur aan jezelf.quote:Op dinsdag 15 november 2011 07:22 schreef heaven7 het volgende:
Doe maar geen SFI iig, dat is echt ruk. En verder hangt het af van je eigen inzet en kunnen. Denk als je 5 maanden echt intensief met de taal bezig bent en je er een beetje gevoel voor hebt je een heel eind kan komen.
ik doe full time studie in de ochtend op school in de middag thuis gaat prima zo in januari sluit ik de b-kurs af en ga ik de c-kurs doen en dan is het ook nog mogelijk om d-kurs te doen maar weet niet of ik dat wel wil eigenlijk.quote:Op dinsdag 15 november 2011 07:42 schreef Bajskorv het volgende:
SFI is inderdaad prima. Ik heb het een tijdje gedaan (1.5 uur in de week les) en het gaat vrij snel.
Ik heb in 2008 in Uppsala gezeten en daar aan het Statsvetenskapliga Institutionen gestudeerd. Als je wilt kan ik je wel het e.e.a. vertellen over de UU en Uppsala zelf.quote:Op dinsdag 15 november 2011 00:08 schreef Fingon het volgende:
Ik ben me op het moment aan het orienteren op een half jaartje studeren in het buitenland en heb op het moment de universiteit van Uppsala op 1 staan. Is er hier iemand die me daar meer over kan vertellen of meer algemene dingen die handig zijn als ik naar Zweden zou komen? Ik ben van plan iig 2 taalcursussen Zweeds te volgen. Kan iemand hier een inschatting maken van wat mijn beheersing dan zou kunnen zijn na ongeveer 4-5 maanden?
zoals eerder gezegd dit ligt ook grotendeels aan je zelf aan gezien je bij de SFI zo snel kan en mag leren als jij zelf bepaalt. dat je leraren afraden om sneller te werken ligt aan hun niet aan de SFI natuurlijk lol mijn lerares moedigt het juist aan om sneller te leren als je dit kan.quote:Op dinsdag 15 november 2011 10:33 schreef Knutknuttsson het volgende:
Heb ook SFI gedaan en dat was gezellig, maar het onderwijs was ruk inderdaad. Het tempo werd bepaald door de langzaamsten, driekwart zat daar omdat ze moesten en dus totaal ongemotiveerd waren. Sneller werken werd afgeraden en de leerkrachten zaten er om hun pensioen nog snel wat op te krikken voordat ze afzwaaiden. Nee, SFI was in mijn geval geen cursus waar ik veel aan heb gehad.
het ligt ook aan je leraar, geloof ik. Ik begon met een ontzettend slechte leraar, daar ging het zo langzaam. Nu heb ik een hele goede, en is het leuk. Helaas heb ik het nu te druk met werk om er iets aan te doen, helaas.quote:Op dinsdag 15 november 2011 13:03 schreef McWurth het volgende:
[..]
zoals eerder gezegd dit ligt ook grotendeels aan je zelf aan gezien je bij de SFI zo snel kan en mag leren als jij zelf bepaalt. dat je leraren afraden om sneller te werken ligt aan hun niet aan de SFI natuurlijk lol mijn lerares moedigt het juist aan om sneller te leren als je dit kan.
Het SFI als instituut zal in grote lijnen wel goed werken, maar ik had er zelf niks aan. Het tempo was te laag, de leerkrachten hadden geen energie, klassen puilden uit en er was geen ruimte voor een persoonlijk plan. Sneller werken had ook weinig nut, want toetsmomenten waren klasgericht. Dus het hele zwikkie op hetzelfde moment dezelfde toets. Dus iedereen moest wachten tot de langzaamste ook zover was. Maar goed, ik zat in een voorstad van Stckholm, blijkbaar is het dus overal anders en kan het ergens anders wel.quote:Op dinsdag 15 november 2011 13:03 schreef McWurth het volgende:
[..]
zoals eerder gezegd dit ligt ook grotendeels aan je zelf aan gezien je bij de SFI zo snel kan en mag leren als jij zelf bepaalt. dat je leraren afraden om sneller te werken ligt aan hun niet aan de SFI natuurlijk lol mijn lerares moedigt het juist aan om sneller te leren als je dit kan.
blijkt wel ja dat het overal anders is. had het er toevallig met mijn lerares over vandaag dat in de grote steden het heel anders is dan hier in het noorden waar men veel meer persoons gericht kan werken.quote:Op dinsdag 15 november 2011 13:36 schreef Knutknuttsson het volgende:
[..]
Het SFI als instituut zal in grote lijnen wel goed werken, maar ik had er zelf niks aan. Het tempo was te laag, de leerkrachten hadden geen energie, klassen puilden uit en er was geen ruimte voor een persoonlijk plan. Sneller werken had ook weinig nut, want toetsmomenten waren klasgericht. Dus het hele zwikkie op hetzelfde moment dezelfde toets. Dus iedereen moest wachten tot de langzaamste ook zover was. Maar goed, ik zat in een voorstad van Stckholm, blijkbaar is het dus overal anders en kan het ergens anders wel.
Dat was ik inderdaad ook van plan.quote:Op dinsdag 15 november 2011 10:56 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Ik heb in 2008 in Uppsala gezeten en daar aan het Statsvetenskapliga Institutionen gestudeerd. Als je wilt kan ik je wel het e.e.a. vertellen over de UU en Uppsala zelf.
Ik heb daar ook een cursus Zweeds gevolgd van vier maanden (kon gratis via de Uni). Dat is een basiscursus geweest waar ik veel aan heb gehad, maar achteraf spijt omdat het instapniveau erg laag was (zeg maar voorkennis 0). Na die basiscursus kon ik mezelf verstaanbaar maken in het openbaar en een niet al te diepgaand gesprek voeren in de kroeg.
Ik heb het leren van Zweeds als vrij makkelijk ervaren. Zweeds lijkt in mijn ogen oneerbiedig gezegd een beetje een rare mengelmoes van Duits en Engels met her en der wat argaīsch Nederlands. Gramaticaal is het zeer eenvoudig en het ligt ook redelijk in het gehoor, dus ik kon het vrij snel oppikken. Ik weet niet hoe je Duits en Engels is, maar als je die talen ook een beetje beheers dan zou je kunnen overwegen om hier het e.e.a. aan voorwerk te doen om daarna op een niveautje hoger in te stappen.
Veel Nederlandse en Duitse medestudenten die een beetje hun best deden hadden dezelfde ervaring als ik. De ervaring van medestudenten die niet een taal uit de West-Gotische taalfamilie spraken waren veel minder positief
In welk vakgebied werk je dan bij Uppsala?quote:Op dinsdag 15 november 2011 13:31 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
het ligt ook aan je leraar, geloof ik. Ik begon met een ontzettend slechte leraar, daar ging het zo langzaam. Nu heb ik een hele goede, en is het leuk. Helaas heb ik het nu te druk met werk om er iets aan te doen, helaas.
@ fingon: ik woon en werk in Uppsala, bij de uni. Laat maar weten als je vragen hebt!
Hoe is het eigenlijk met het gesprek over dat je Zweed wil worden afgelopen?quote:Op dinsdag 15 november 2011 20:15 schreef McWurth het volgende:
[..]
blijkt wel ja dat het overal anders is. had het er toevallig met mijn lerares over vandaag dat in de grote steden het heel anders is dan hier in het noorden waar men veel meer persoons gericht kan werken.
hier zou ik morgen een test kunnen doen maar heb gevraagd voor uitstel van een week en dat was prima.
hangt er van af in welk vakgebied jij wilt gaan studeren!quote:Op dinsdag 15 november 2011 20:21 schreef Fingon het volgende:
[..]
[..]
In welk vakgebied werk je dan bij Uppsala?
Ik doe op het moment Econometrie aan de EUR. Ik wil 2 vakken Measure Theory volgen, Stochastic Processes en hopelijk twee keer Zweedse taal.quote:Op dinsdag 15 november 2011 20:42 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
hangt er van af in welk vakgebied jij wilt gaan studeren!
okay. Dan weet ik dat je geen student van mij zal worden! Ik werk met vrede en veiligheidsissues.quote:Op dinsdag 15 november 2011 20:53 schreef Fingon het volgende:
[..]
Ik doe op het moment Econometrie aan de EUR. Ik wil 2 vakken Measure Theory volgen, Stochastic Processes en hopelijk twee keer Zweedse taal.
ah ja voor wat ik wil gaan doen moet ik eerst zweedse burger worden het snelste kan dit in ongeveer 2 a 3 drie jaar ligt een beetje aan immigratie dienst hier. zijn nu alle benodigde papieren aan het verzamelen. moet ongeveer 1 jaar naar school en dan kan ik dus wel zweeds worden lol.quote:Op dinsdag 15 november 2011 20:34 schreef Knutknuttsson het volgende:
[..]
Hoe is het eigenlijk met het gesprek over dat je Zweed wil worden afgelopen?
Ik heb een cursus bij Medborgarskolan gehad. Dát was pas kwaliteit.quote:Op dinsdag 15 november 2011 07:40 schreef McWurth het volgende:
[..]
bullshit over dat sfi dus. dit ligt puur aan de school waar je bent geweest jezelf.
Dat dus. Ik zat in Täby en het was echt slecht. Veel te volle klassen. Absoluut geen ruimte voor persoonlijke hulp of advies tenzij je bereid was 20 minuten met een vinger in de lucht te zitten. Nee Medborgarskolan was fantastisch, nooit teveel mensen in 1 klas, een select en gezellig clubje, vooral veeeeeeel mondeling en huiswerk voor thuis wat in de les erna uitgebreid behandeld werd. En altijd ruimte voor het stellen van vragen, binnen 30 seconde.quote:Op dinsdag 15 november 2011 13:36 schreef Knutknuttsson het volgende:
[..]
Het SFI als instituut zal in grote lijnen wel goed werken, maar ik had er zelf niks aan. Het tempo was te laag, de leerkrachten hadden geen energie, klassen puilden uit en er was geen ruimte voor een persoonlijk plan. Sneller werken had ook weinig nut, want toetsmomenten waren klasgericht. Dus het hele zwikkie op hetzelfde moment dezelfde toets. Dus iedereen moest wachten tot de langzaamste ook zover was. Maar goed, ik zat in een voorstad van Stckholm, blijkbaar is het dus overal anders en kan het ergens anders wel.
Ik heb het allemaal gedaan. Rosetta Stone had wel een geinige cursus die je met plaatjes allerlei woorden en basis zinnen leert. Daarnaast had ik een boekje met wat grammatica en werkwoorden enzo. En er zijn genoeg films waardoor je een beetje een gevoel kan krijgen hoe het klinkt en zo..quote:Op dinsdag 15 november 2011 20:21 schreef Fingon het volgende:
[..]
Maar wat zou als voorwerk dan het handigst zijn? alvast de grammatica in m'n hoofd stampen + letters en klanken of vooral woordjes leren?
waar ik zit 8 leerlingen per klas maximaal, maar goed whatever enzo SFI doet zijn werk voor mij en voor jullie dus niet einde discussie dan toch?quote:Op donderdag 17 november 2011 09:49 schreef heaven7 het volgende:
[..]
Dat dus. Ik zat in Täby en het was echt slecht. Veel te volle klassen. Absoluut geen ruimte voor persoonlijke hulp of advies tenzij je bereid was 20 minuten met een vinger in de lucht te zitten. Nee Medborgarskolan was fantastisch, nooit teveel mensen in 1 klas, een select en gezellig clubje, vooral veeeeeeel mondeling en huiswerk voor thuis wat in de les erna uitgebreid behandeld werd. En altijd ruimte voor het stellen van vragen, binnen 30 seconde.
Wij hadden er dus 30.quote:Op donderdag 17 november 2011 12:30 schreef McWurth het volgende:
[..]
waar ik zit 8 leerlingen per klas maximaal, maar goed whatever enzo SFI doet zijn werk voor mij en voor jullie dus niet einde discussie dan toch?
Actually, ik zat in Djursholm en later Lidingöquote:Op donderdag 17 november 2011 12:36 schreef Bajskorv het volgende:
Maar je zat wel in Täby en Täby is de shit!
hehe volgens het weer bericht (ja lekker betrouwbaar inderdaad) gaat het hier morgen wel sneeuwenquote:Op donderdag 17 november 2011 13:22 schreef Jagärtrut het volgende:
mooi weer is het, niet?
Morgen is mijn verjaardag, en ik denk dat morgen m'n eerste verjaardag in Zweden is waar het niet sneeuwt.. Ik heb langzamerhand wel zin in sneeuw!
Kakker.quote:Op donderdag 17 november 2011 13:21 schreef heaven7 het volgende:
[..]
Actually, ik zat in Djursholm en later Lidingö
We moeten wel een witte kerst hebben natuurlijk! Ik heb er wel weer zin in. Kom rond 21-22 december richting Stockholm. Eerst 2 dagen diners en feesten met vrienden, daarna 3 dagen familie en dan richting de Alpen voor wat echte sneeuw. Zal wel weer moddervet gevoerd worden...quote:Op maandag 21 november 2011 13:16 schreef Jagärtrut het volgende:
yay, aan het eind van de week word het hier eindelijk koud en kunnen we de eerste sneeuw verwachten! Ik heb nog nooit zo uitgekeken naar winter, geloof ik. Ben dit grijze weer helemaal zat!
Mooie tijd! Zelf ga ik waarschijnlijk volgende week en in maart weer naar Zweden. Volgende week voor een klein thuiskomen en in maart om een beer te vangen!quote:Op vrijdag 16 december 2011 01:13 schreef Tonio-mcdo het volgende:
Rustig hier!
Definitief 1 maart voor minimaal zes maanden naar Stockholm.
Het is er waardeloos. Vorig jaar zat ik in Zweden en het is de hele week -30 geweest. Nu is het daar al maanden rond het vriespunt met af en toe flinke vorst maar nog veel vaker hevige dooi.quote:Op vrijdag 16 december 2011 02:02 schreef Tonio-mcdo het volgende:
Het vinden van woonruimte is echt nķg deprimerender dan in Amsterdam, maar we gaan stug door. Hopelijk maak ik nog een beetje van de Zweedse winter mee, aangezien die nu nog niet eens begonnen lijkt.. (nog geen sneeuw in Stockholm)
Ghehehe, ik vond het echt niets aanquote:Op vrijdag 16 december 2011 11:34 schreef alexmeijer het volgende:
He @skunkasaur niks tegen eskilstuna ja!
Mijn vriendin en ik hadden kei leuk appartementje in Eskilstuna, vlak bij de stad.
Als mijn auto mee werkt gaan wij over weekje familie bezoek @Eskilstuna, omdat we nu voor 2 jaar in Nederland wonen
Balen van de sneeuw in Stockholm! Ik vier er altijd Kerst, en dit jaar dus zonder sneeuw waarschijnlijk. Toch een stuk minder leuk, normaal ben ik de Kerstman in de familie en kan ik mooi dor het besneeuwde bos de kids verrassen, vind ze mooi.quote:Op vrijdag 16 december 2011 02:02 schreef Tonio-mcdo het volgende:
Het vinden van woonruimte is echt nķg deprimerender dan in Amsterdam, maar we gaan stug door. Hopelijk maak ik nog een beetje van de Zweedse winter mee, aangezien die nu nog niet eens begonnen lijkt.. (nog geen sneeuw in Stockholm)
Wellicht toch goed nieuws: het is vandaag begonnen met sneeuwen!quote:Op vrijdag 16 december 2011 13:31 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Balen van de sneeuw in Stockholm! Ik vier er altijd Kerst, en dit jaar dus zonder sneeuw waarschijnlijk. Toch een stuk minder leuk, normaal ben ik de Kerstman in de familie en kan ik mooi dor het besneeuwde bos de kids verrassen, vind ze mooi.
Helaas voorspellen de berichten begin volgende week ook weer regenquote:Op zaterdag 17 december 2011 14:36 schreef Tonio-mcdo het volgende:
[..]
Wellicht toch goed nieuws: het is vandaag begonnen met sneeuwen!
en het is ook natte prut, niets echts...quote:Op zaterdag 17 december 2011 14:42 schreef Knutknuttsson het volgende:
[..]
Helaas voorspellen de berichten begin volgende week ook weer regen
Weet niet meer precies waar jij zit, maar ik woon 15 km buiten Uppsala. Dus ver kan het niet zijn inderdaad. Hier is het gras wit en op de straat ligt prut. Duurt maar even en alles is weer wegquote:Op zaterdag 17 december 2011 15:31 schreef Jagärtrut het volgende:
zover zitten wij toch niet van elkaar, knut? Hier is op het gras een heel klein beetje blijven plakken, maar ik zie het gras nog steeds. Op de weg ligt helemaal niets (voor zover ik kan zien in het donker)..
hier al 2 weken af en aan vorige week zaterdag 50CM bij moeders op het terrein was wel geinig even sneeuw scheppenquote:Op zaterdag 17 december 2011 14:36 schreef Tonio-mcdo het volgende:
[..]
Wellicht toch goed nieuws: het is vandaag begonnen met sneeuwen!
Aaaahhh ik heb nog geen vlok gezienquote:Op zaterdag 17 december 2011 15:51 schreef McWurth het volgende:
ter illustratie deze foto's zijn van afgelopen zaterdag en paar van deze week (luciadag geloof ik)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
dit is dus bij moeders vorige week zaterdag
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
dit was de 13:e
[ afbeelding ]
en wanneer dit was geen flauw idee heb ik niet genomen
slechte kwaliteit maar heb maar een oude telefoon heb niks fancy nodig hier
ik woon in Noord-uppsala. Vlak bij fyrishov.quote:Op zaterdag 17 december 2011 15:42 schreef Knutknuttsson het volgende:
ar
[..]
Weet niet meer precies waar jij zit, maar ik woon 15 km buiten Uppsala. Dus ver kan het niet zijn inderdaad. Hier is het gras wit en op de straat ligt prut. Duurt maar even en alles is weer weg
Vergeet je winterbanden niet...quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:41 schreef alexmeijer het volgende:
volgende week met de auto naar zweden
kijken of ik mijn auto kan heel houden
Klopt, kustgebieden blijven lang vorst en sneeuwvrij. Zelfs in Lulea is het nu nog vaak boven nul! Wij hebben zelf een verblijf ongeveer 100 km landinwaarts van Umea. Daar ligt inmiddels een halve meterquote:Op zaterdag 17 december 2011 16:30 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
ik woon in Noord-uppsala. Vlak bij fyrishov.
Ik wil eindelijk eens echt winter, ben dit gepruts zat.
Ik sprak trouwens gister 2 collega's uit Umea, en die hadden nog helemaal geen sneeuw. Hadden ze wel, maar daarna is het weer gaan regenen...
tof. Vorig jaar hadden wij ook een halve meter rond deze tijd. En die bleef ook tot April liggen...quote:Op zaterdag 17 december 2011 22:27 schreef Dven het volgende:
[..]
Klopt, kustgebieden blijven lang vorst en sneeuwvrij. Zelfs in Lulea is het nu nog vaak boven nul! Wij hebben zelf een verblijf ongeveer 100 km landinwaarts van Umea. Daar ligt inmiddels een halve meter
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |