quote:Op maandag 10 oktober 2011 17:11 schreef vosss het volgende:
Veels te gevaarlijk met al die buitenlanders daar; me dunkt.
Gisteravond zag ik deze post voor het eerst. Hij is zo fout en stupide op zo veel manieren, dat ik niet wist waarmee ik zou beginnen en mijn primaire reactie was dan ook: noten en deleten. Gelukkig had ik haast om nog op tijd op een afspraak te komen en besloot ik er een nachtje over te slapen.quote:Op maandag 10 oktober 2011 17:11 schreef vosss het volgende:
Ja mooi en alles, maar nog niet misschien dat ik persoonlijk door dat derderangs gare apeland zou trekken met een auto.
Veels te gevaarlijk met al die buitenlanders daar; me dunkt.
Dat is dan het ook enige aan je post waar ik het mee eens ben.quote:Respect dat hij het wel doet
Nee, maar als je nou nog eens leest wat ik schreef, zul je zien dat ik dat ook nergens meldde.quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 10:27 schreef vosss het volgende:
Jou lijkt het volkomen veilig om op eigen houtje van noord naar zuid door Afrika te trekken?
Veel plezier. Mij lijkt dat verre van veilig.
Niet letterlijk, maar tussen de regels door wel. Je hebt het over verwijderen en notes uitdelen en kortzichtigheid en ongefundeerde meningen etc etc en je bent het niet met me eens.quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 10:39 schreef UIO_AMS het volgende:
[..]
Nee, maar als je nou nog eens leest wat ik schreef, zul je zien dat ik dat ook nergens meldde.
Doc, I gotta buy you, like, a proverb book or something. This mix'n'match shit's gotta go.quote:
quote:Uio_Ams:
Waarom denkt Lex dat wij Afrika zien als een uniform continent met alleen maar natuurrampen en honger? Is dat ook niet wat kortzichtig? Of is dat gewoon de 'wervende' tekst van zijn uitgever?
en
Misschien ben ik wel wat pietluttig, maar eerst stelt men (de uitgever? of Lex zelf?) dat we Afrika moeten zien als een enorm divers continent (wat het natuurlijk ook is) en dus niet moeten generaliseren, maar vervolgens stelt men (de uitgever?) dat hij Afrika als een high potential voor de toekomst ziet. Bedoelt hij dan heel Afrika?
quote:Fogel:
Ik vraag me af of de corruptie ook nog "voordelen" heeft gehad tijdens de reis?
quote:bunnahabhain:
Ik ben wel benieuwd, naar zijn reis, normaal ben ik niet zo belezen, maar gezien ik zelf volgende maand naar Afrika op vakantie ga, dan ben ik toch benieuwd.
Mijn planning was in eerste instantie om al backpackend te gaan ticket naar Dar El Salaam te boeken, en ticket terug van uit Kaapstad.
Maar dat werd me van alle kanten af geraden, omdat het te gevaarlijk zou zijn, van beroving tot corrupte politie, nu ben ik niet echt een bange poepert.
Maar hoe is het daar op dat vlak ?
Oh, ik moet eerlijk zeggen dat ik ook vooral "eng!" denk bij de gedachte aan een reis door Afrikaquote:Op dinsdag 11 oktober 2011 19:59 schreef Lex_Harding het volgende:
Ulo Ams.
Ik generaliseer als ik zeg dat de meeste mensen in Nederland Afrika over een kam scheren. Maar de heersende mening in Nederland is wel dat het in 'Afrika' gevaarlijk is. En een incident ergens wordt gelijk het gehele continent aangerekend. En dat is verkeerd. Afrika is zo immens groot. Kijk maar eens op the true size of Africa.com, dan zie je hoe groot het is. Als ik zeg dat ik door Afrika heb gereisd dan is meestal de reactie: 'Durf je dat wel?' Ik heb me gedurende de gehele reis nooit bedreigd gevoeld. We hebben geen rotzooi opgezocht (niet naar Somalië dus), maar we zijn het ook zeker niet uit de weg gegaan (toch even naar Goma geweest).
Ha die Lex, welkom op FOK!.quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 19:59 schreef Lex_Harding het volgende:
Ulo Ams.
Ik generaliseer als ik zeg dat de meeste mensen in Nederland Afrika over een kam scheren. Maar de heersende mening in Nederland is wel dat het in 'Afrika' gevaarlijk is. En een incident ergens wordt gelijk het gehele continent aangerekend. En dat is verkeerd. Afrika is zo immens groot. Kijk maar eens op the true size of Africa.com, dan zie je hoe groot het is. Als ik zeg dat ik door Afrika heb gereisd dan is meestal de reactie: 'Durf je dat wel?' Ik heb me gedurende de gehele reis nooit bedreigd gevoeld. We hebben geen rotzooi opgezocht (niet naar Somalië dus), maar we zijn het ook zeker niet uit de weg gegaan (toch even naar Goma geweest).
We hebben het met zijn drieën gedaan. Alleen naar de gorilla's en andere toeristische attracties zijn gidsen soms verplicht. Lalibela, Kilimanjaro, Ngorongoro, etc. We hebben in Egypte militaire begeleiding geweigerd, op een keertje na, toen kregen we ongevraagd jeeps met militairen voor en achter de autoquote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:04 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Oh, ik moet eerlijk zeggen dat ik ook vooral "eng!" denk bij de gedachte aan een reis door AfrikaFijn om te horen dat dat niet zo is.
Hebben jullie het grootste deel echt met zijn 3en gedaan? Of ook veel met een gids?
Dat kan ik me goed voorstellen, dat die indrukken veel goedmaken. Maar zijn er ook momenten geweest waarop de indrukken minder positief waren en je je afvroeg waar je aan begonnen was?quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:08 schreef Lex_Harding het volgende:
DaMart: Ik moet daar over nadenken, ik heb eigenlijk niet zo veel gemist. Ik miste mijn poezen, soms mijn verkering, een lekkere hamburger, een lekker bed. Maar de indrukken zijn zo overweldigend dat je geen tijd hebt om wat te missen. En wat je wel beleefd, maakt al dat gemis meer dan goed.
Natuurlijk zijn er momenten dat het even niet lekker gaat. Na een lange dag in de auto, moe, regen duisternis. Een optelsom die voor stress zorgt. Maar ik heb nooit gedacht, was ik hier maar nooit aan begonnen.quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:19 schreef DaMart het volgende:
[..]
Dat kan ik me goed voorstellen, dat die indrukken veel goedmaken. Maar zijn er ook momenten geweest waarop de indrukken minder positief waren en je je afvroeg waar je aan begonnen was?
Ik heb altijd veel gereisd en Afrika van noord naar zuid is een van de meest aansprekende trajecten.quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:20 schreef Cat22 het volgende:
Leuk, zo'n live interview!
Ik val er nu middenin en stel dus misschien een vraag die al beantwoord is maar: wat was je motivatie om deze reis te ondernemen? En waarom de keuze voor Afrika en geen ander continent? (dubbel)
Je bent met je zonen in een totaal andere situatie tijdens zo'n reis en stress komt er zeker bij kijken. Wat deed dat met jullie onderlinge relatie? Hebben jullie elkaar op een andere manier leren kennen of heeft deze reis bevestigd wat jullie eigenlijk al wisten van elkaar?quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:23 schreef Lex_Harding het volgende:
[..]
Natuurlijk zijn er momenten dat het even niet lekker gaat. Na een lange dag in de auto, moe, regen duisternis. Een optelsom die voor stress zorgt. Maar ik heb nooit gedacht, was ik hier maar nooit aan begonnen.
quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:26 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Je bent met je zonen in een totaal andere situatie tijdens zo'n reis en stress komt er zeker bij kijken. Wat deed dat met jullie onderlinge relatie? Hebben jullie elkaar op een andere manier leren kennen of heeft deze reis bevestigd wat jullie eigenlijk al wisten van elkaar?
great minds think alike?!quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:26 schreef ETA het volgende:
hoe is het eigenlijk om met volwassen zoons een dergelijke reis te maken? Je zal natuurlijk een geheel andere interactie hebben dan als je thuis met ze hebt. Ik heb geen idee hoe je relatie met je zoons voor de reis was, maar is voor jou gevoel deze relatie verandert na zo'n reis?
Azië was ik al vaak geweest. De enige landen van Azië waar ik nog niet ben geweest zijn Irak, Afganistan en Laos. Er waren zo veel mooie momenten. Encounters met dieren schieten steeds door mijn hoofd als daar om gevraagd wordt. Een silverback op twee meter afstand, met niks ertussen. Cichliden in het Malawimeer die massaal naar je toe komen. Hyena's voeren in Harar met tien centimeter ertussen.quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:18 schreef marcb1974 het volgende:
Hoi Lex,
twee vragen eigenlijk, waarom Afrika en niet bv Azie en wat was het mooiste moment van je reis?
Bedankt voor je antwoord! Eigenlijk is dat een antwoord op het tweede deel van mijn vraag maar wellicht heb ik mijn vraag niet duidelijk gesteld.quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:25 schreef Lex_Harding het volgende:
[..]
Ik heb altijd veel gereisd en Afrika van noord naar zuid is een van de meest aansprekende trajecten.
Dat moest er dus een keer van komen. Maar je bent wel even onderweg, dus je moet wel een gunstig tijdstip afwachten.
We hebben 3800 foto's mee naar huis genomen, veel meer gemaakt. Kijk maar eens op dereisvanmijnleven.nlquote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:25 schreef Ynske het volgende:
Aangezien ik zelf veel fotografeer, ben ik eigenlijk best benieuwd ernaar of jullie veel foto's hebben gemaakt. Je er vaker naar terug kijkt, en of er ook eigen foto's bij het boek gebruikt zijn.
In het boek staan 75 zelfgemaakte foto'squote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:25 schreef Ynske het volgende:
Aangezien ik zelf veel fotografeer, ben ik eigenlijk best benieuwd ernaar of jullie veel foto's hebben gemaakt. Je er vaker naar terug kijkt, en of er ook eigen foto's bij het boek gebruikt zijn.
quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 20:28 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Bedankt voor je antwoord! Eigenlijk is dat een antwoord op het tweede deel van mijn vraag maar wellicht heb ik mijn vraag niet duidelijk gesteld.
Wat dreef je om juist te kiezen voor zo'n reis? Je heb ook 4 maanden vrijwilligerswerk op één plek kunnen doen, of een sabbatical in eigen omgeving, of een eigen project opzetten etc etc. Waarom juist de keuze om met jeep en zonen op pad te gaan?
Had gekund. Het leven is keuzes maken. Wij hebben er voor gekozen om te reizen. Het waarom kan ik niet in een paar zinnen uitleggen. Lees m'n boek maar.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |