Ik heb nu niet zoveel bier meer om mee te testen, alleen nog wat halve liters Veltins en Bitburger liggen. Miss dat Duits bier gewoon minder schuimt?quote:Op zondag 25 september 2011 22:59 schreef Palomar het volgende:
[..]
Dat lijkt me geen probleem. Het gaat er juist om dat er geen afwasmiddel/zeep in achterblijft.
Hee dat is briljant spulquote:Op zondag 25 september 2011 23:07 schreef bbfakir het volgende:
Ook al droog je bierglazen af. Er blijven altijd zeepresten achter.
Dit werkt ook prima.
[ afbeelding ]
Je kan maar een reden hebben niewaarquote:Op zondag 25 september 2011 23:15 schreef classpc het volgende:
TS zuipt zich helemaal lam om maar te testen waarbij z'n bier niet inzakt
Ortega... Die dronk ook melk uit een bierglas.quote:Op zondag 25 september 2011 22:37 schreef ikbennieuwopfok het volgende:
Ik denk, dat het verhaal van kapitein _Fanta best eens waar kan zijn...
Gebruik je niet dezelfde glazen voor frisdrank en bier omdat je uitvoerig getest hebt dat frisdrank bierglazen voorgoed verpest of heb je oorzaak en gevolg omgedraaid en geconcludeerd dat: 'Ik doe er geen fris is en het bier is lekker dus dat zal wel komen omdat ik er geen fris in doe!'?quote:Op zondag 25 september 2011 22:51 schreef VuilnisMetaal het volgende:
Volgens mij is wat in de OP staat waar.
Ik sta achter de bar en ik gebruik voor frisdrank en bier niet dezelfde glazen.
Waarschijnlijk ergens in het midden.quote:Op zondag 25 september 2011 23:25 schreef Wapperbaard het volgende:
Grandioze flauwekul.
Als je een glas goed wast zitten er geen restanten op die invloed kunnen hebben op het koolzuur in het bier.
Gewoon cola of melk uit drinken, in de vaatwasser en daarna probleemloos bier drinken.
[..]
Gebruik je niet dezelfde glazen voor frisdrank en bier omdat je uitvoerig getest hebt dat frisdrank bierglazen voorgoed verpest of heb je oorzaak en gevolg omgedraaid en geconcludeerd dat: 'Ik doe er geen fris is en het bier is lekker dus dat zal wel komen omdat ik er geen fris in doe!'?
Dierlijk vet (melk) kan blijven zitten als je alleen spoelt met water. Niet dat ik er ooit last van heb gehad, vaak genoeg glazen voor van alles gebruikt, maar in de kroeg zullen ze wel bepaalde kwaliteitseisen stellen.quote:Op zondag 25 september 2011 23:25 schreef Wapperbaard het volgende:
Grandioze flauwekul.
Als je een glas goed wast zitten er geen restanten op die invloed kunnen hebben op het koolzuur in het bier.
Gewoon cola of melk uit drinken, in de vaatwasser glas nat maken en daarna probleemloos bier drinken.
Ik zal van jou wel een biertje lustenquote:Op zondag 25 september 2011 23:22 schreef deadly_kiss het volgende:
Mannen en bier...
Bier moet je in natte glazen schenken.
Ten eerste spoel je het glas eerst om het vet en sopvrij te krijgen, ten tweede tapt dat fijner omdat het bier niet tegen een ruwe glasrand slaat (veel schuim en slaat sneller dood)
Spoelglansmiddel is speciaal gemaakt voor grootverbruik.
Heeft een andere samenstelling waardoor het bier niet doodslaat als er nog sop aan het glas zit en laat de glazen meer glanzen zodat nadrogen overbodig is.
Soda werkt uitstekend tegen vette glazen en haalt de stinklucht van het glas.
Wat zeer belangrijk is bij soda, dit mag je enkel gebruiken als je de mogenlijkheid hebt om het glas goed na te spoelen..
Horecagelegenheden met een enkele spoelbak en zo'n glasfonteintje erop mogen dit niet gebruiken omdat het fonteintje alleen de binnenkant spoelt.
Uw gastvrouw heeft gesproken.
Ik nam de stelling die ts presenteerde letterlijk.quote:Op zondag 25 september 2011 23:28 schreef boyv het volgende:
[..]
Dierlijk vet (melk) kan blijven zitten als je alleen spoelt met water. Niet dat ik er ooit last van heb gehad, vaak genoeg glazen voor van alles gebruikt, maar in de kroeg zullen ze wel bepaalde kwaliteitseisen stellen.
Als er ooit nog eens bier in dat glas gaat neem ik aan dat het toch ook ooit wel een keer een spoelbeurt met een afwasmiddel krijgt.quote:Mij is als kind wijsgemaakt dat je frisdrank niet uit een bierglas moet drinken. Want als er dan ooit in dat glas weer bier word geschonken dan slaat het bier dood.
Dat hangt naar mijn weten ook af van type glas, heb wel eens gelezen dat kristallen glazen helemaal niet zo gunstig zijn om wijn in te schenken omdat ze poreus zijn, en mogelijk resten van eerdere wijn bevatten.quote:Op zondag 25 september 2011 23:55 schreef Gokhan03 het volgende:
Heb destijds in de horeca gewerkt en daar werd mij verteld dat oude bierglazen niet meer goed hun schuim hielden doordat de glazuur in het glas niet meer goed was.
Dit effect zou versterkt worden door frisdrank.
Hmmmz ik zou wel open staan voor het volgende.quote:Op maandag 26 september 2011 00:07 schreef _Fanta het volgende:
Veel tegenstrijdige reacties in dit topic. Zal het dan toch kunnen zijn dat glas aangetast kan worden door koolzuur?
Beste om te testen is om keer nieuwe glazen te halen, en hetzelfde bier inschenken in een oud glas en in een nieuw glas. Kijken of dat verschil oplevert. Voor nu houd ik nog beide opties open
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |