2Vandaag ontmoette een Turkse vrouw die tevergeefs hulp zocht omdat ze jarenlang door haar man werd mishandeld........
Zodirekt een reportage in 2 Vandaag. (18:15-18:45) herhaling vannacht 00.15 - 00.40
En maar ontkennnen dat het gebeurd, en niet optreden tegen imams die zeggen dat je je vrouw mag slaan
80% !!!!!!!!!!!!!!!!!
[Dit bericht is gewijzigd door R@b op 02-07-2002 17:22]
quote:haha, dat werkt zelden, zelfverdediging.
Op dinsdag 02 juli 2002 17:25 schreef extreme het volgende:
tijd voor een cursusje zelfverdediging voor turkse en marokkaanse vrouwen dus...
quote:Zet er ook ff bij wat het percentage van andere bevolkingsgroepen is, kunnen we een beetje gaan vergelijken.
Op dinsdag 02 juli 2002 17:20 schreef R@b het volgende:
80% !!!!!!!!!!!!!!!!!
Weet je nog? Toen ik je vertelde over hoe opvallend het is dat juist hoog opgeleide autochtone vrouwen vaak slachtoffer van huiselijk geweld zijn?
pim had gelijk....het is een achtergesteld volk, dat valt niet te ontkennen
quote:Link naar topic of evt. bron hier plaatsen?
Op dinsdag 02 juli 2002 17:36 schreef motown het volgende:
Je valt in de herhaling, r@b... Hebben we dit gesprek niet reeds heel recentelijk eerder al gevoerd?Weet je nog? Toen ik je vertelde over hoe opvallend het is dat juist hoog opgeleide autochtone vrouwen vaak slachtoffer van huiselijk geweld zijn?
Ook komt het vaak voor dat de politie hier niet echt tegen optreedt, als een vrouw wel het lef heeft aangifte te doen. De politie doet het vaak af als een cultureel iets, waar ze niet tussen kunnen komen.
Ik denk dat voorlichting voor die vrouwen van belang is. Dat ze duidelijk gemaakt wordt dat ze dat niet hoeven te pikken.
Verder vind ik dat de politie huiselijk geweld beter moet aanpakken. Veel vrouwen trekken hun aanklacht in en blijven toch bij die man. De politie weet dat en overreedt de vrouwen vaak om geen aanklacht in te dienen. (omdat ze denken dat die vrouwen toch weer terug gaan naar die man)
In veel gevallen zijn de vrouwen echter veel te bang om aangifte te doen, of hun man te verlaten. En als de politie dan ook nog niks onderneemt tegen die man, dan blijf je in een vicieuze cirkel zitten.
(Geldt overigens evengoed voor autochtone vrouwen)
quote:Wie ontkent dat dan?
Op dinsdag 02 juli 2002 17:20 schreef R@b het volgende:
En maar ontkennnen dat het gebeurd
quote:
Op dinsdag 02 juli 2002 17:20 schreef R@b het volgende:
Naar schatting wordt 80% van de Marokkaanse en Turkse vrouwen thuis geslagen of erger nog mishandeld. Huiselijk geweld tegen vrouwen zit al eeuwen geworteld in de taal en het dagelijks leven.2Vandaag ontmoette een Turkse vrouw die tevergeefs hulp zocht omdat ze jarenlang door haar man werd mishandeld........
Zodirekt een reportage in 2 Vandaag. (18:15-18:45) herhaling vannacht 00.15 - 00.40
En maar ontkennnen dat het gebeurd, en niet optreden tegen imams die zeggen dat je je vrouw mag slaan
80% !!!!!!!!!!!!!!!!!
Rot straal gauw op met je onzin.
quote:jah hulde was ik vergeten Goed zo R@b
Op dinsdag 02 juli 2002 18:10 schreef Heerlijkheid het volgende:
Een grote pluim voor R@B, die vaak de indruk wekt tegen alles te zijn wat maar enigzins met de Islam te maken heeft, maar hier zeer sterk opkomt voor Marokkaanse en Turkse vrouwen! Hulde!
quote:De islam keurt het slaan van vrouwen schijnbaar goed. R@b en vele andere zijn het daar niet mee eens, dus alsnog tegen de islam.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:10 schreef Heerlijkheid het volgende:
Een grote pluim voor R@B, die vaak de indruk wekt tegen alles te zijn wat maar enigzins met de Islam te maken heeft, maar hier zeer sterk opkomt voor Marokkaanse en Turkse vrouwen! Hulde!
Ik geloof ook niet dat er veel Fokkers voor het slaan van vrouwen zijn, ongeacht wat de afkomst van de vrouw is. Slaan is altijd fout.
quote:En wie deed die voorspelling?
Op dinsdag 02 juli 2002 18:24 schreef Heerlijkheid het volgende:
"Niemand weet het zeker maar naar schatting 80%..."
quote:De cultureel antropoloog die niet naar de cijfers wil kijken.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:28 schreef extremeknul het volgende:[..]
En wie deed die voorspelling?
quote:Politiekcorrect Nederland weigerde dat jaren te doen. En van de meeste allochtone mannen valt ook niet veel te verwachten op dit terrein.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:10 schreef Heerlijkheid het volgende:
Een grote pluim voor R@B, die vaak de indruk wekt tegen alles te zijn wat maar enigzins met de Islam te maken heeft, maar hier zeer sterk opkomt voor Marokkaanse en Turkse vrouwen! Hulde!
Uit de reportage: Turkse en Marokkaanse jongens worden vanaf hun 4e opgevoed met de gedachte dat ze meisjes/vrouwen mogen slaan. Wat een verrijking voor onze cultuur.
Schokkende reportage.
[Dit bericht is gewijzigd door R@b op 02-07-2002 18:33]
quote:Leven de multiculturele samenleving, volgens links moesten we andere culturen in de onze opnemen. Moet ik mijn vriendin nu ook gaan slaan?
Op dinsdag 02 juli 2002 18:33 schreef R@b het volgende:
Wat een verrijking voor onze cultuur.
quote:En?
Op dinsdag 02 juli 2002 18:33 schreef schatje het volgende:
Twee Vandaag wordt gezamelijk verzorgd door de EO en Tros!!
quote:Nee rot straal jij eens gauw op naar je allochtone vriendjes en steek je allochtone handen eens uit de mouwen om hier wat aan te doen, ipv de boel zoals gewoonlijk weer lopen te ontkennen.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:08 schreef Chadi het volgende:[..]
hebben ze enquete gehouden huis aan huis? of niet?
Rot straal gauw op met je onzin.
En ach dan zal het 70 of 60% zijn. Nog achterlijk veel.
quote:Open er een topic over zou ik zeggen.
Op dinsdag 02 juli 2002 17:36 schreef motown het volgende:
Weet je nog? Toen ik je vertelde over hoe opvallend het is dat juist hoog opgeleide autochtone vrouwen vaak slachtoffer van huiselijk geweld zijn?
Dit topic gaat over het slaan van vrouwen door allochtone mannen.
Conclusie antropologe: Men wil helemaal niet integreren, men voelt zich eerst Turk of Marokkaan, dan moslim en helemaal achteraan ergens een klein beetje Nederlander.
En de Nederlandse wet heeft niets met het gezinsleven te maken volgens de meeste Turkse en Marokkaanse medeburgers. Daar mogen ze doen wat ze willen dus ook hun vrouwen slaan: De lafaards
Vanavond om 00.15 de herhaling.
quote:Laten we het eerst eens bespreekbaar maken zou ik zeggen. Want volgens de allochtonen-organisaties is er nooit iets aan de hand........
Op dinsdag 02 juli 2002 18:42 schreef Lithion het volgende:
Oké, leuk allemaal, maar wat wil je er aan doen?
Gooi die beerput wagenwijd open. Pak een paar allochtone mishandelaars op en veroordeel ze streng met veel publiciteit. Zet alle imams die zeggen dat je je vrouw mag slaan in de bak. Verbied boeken die het slaan van vrouwen propageren etc. etc.
quote:Beetje lege opmerking dit, want hóe wil je dat dan bespreekbaar maken? Als mensen hun oren dichtstoppen kun je zo hard schreeuwen als je wilt, maar dat haalt dan niks uit. Hoe wil je die allochtonenorganisaties zo ver krijgen dat ze het probleem erkennen?
Op dinsdag 02 juli 2002 18:45 schreef R@b het volgende:
Laten we het eerst eens bespreekbaar maken zou ik zeggen. Want volgens de allochtonen-organisaties is er nooit iets aan de hand........
quote:Dan zit je dus al meteen met het probleem dat bijna geen enkele vrouw melding van die mishandeling maakt. Dan kun je wel de paar gevallen die bekend zijn eruit pikken en daarmee dan een voorbeeld stellen, maar dat zal meteen aangegrepen worden om te zeggen dat er een hetze tegen moslims gevoerd worden, omdat je bij die voorbeelden niet met harde cijfers kunt komen qua percentages. Je zit nu met schattingen en om schattingen als basis te gebruiken om een voorbeeld te stellen voor een hele groep is wel een hele zwakke fundering. Daarmee zul je eerder problemen creëeren dan iets mee oplossen.
Gooi die beerput wagenwijd open. Pak een paar allochtone mishandelaars op en veroordeel ze streng met veel publiciteit.
quote:Hmm, aanzetten tot geweld bedoel je? Tja, als ze het niet direct uit zichzelf zeggen, als ze het niet propageren, maar een tekst uit de Koran uitleggen heb je geen póót om op te staan.
Zet alle imams die zeggen dat je je vrouw mag slaan in de bak.
quote:Toevallig werd het vandaag door de TROS verzorgd (herken je altijd aan die bloknote met het TROS-logo die altijd op het bureau staat als de TROS 2Vandaag verzorgt (om zich stiekem toch te onderscheiden van de EO).
Op dinsdag 02 juli 2002 18:33 schreef schatje het volgende:
Twee Vandaag wordt gezamelijk verzorgd door de EO en Tros!!
Voor de duidelijkheid: natuurlijk is dit schrijnend, maar is het mishandelen van vrouwen niet altijd schrijnend! Ik blijf zeggen dat het gevaarlijk is om dit probleem alleen af te schuiven op de Islamitische gemeenschap, terwijl huiselijk geweld ook in veel niet-Islamitische huishoudens voorkomt! Het moet altijd en overal bestreden wordt. Als dit soort gevallen het gevolg zijn van het stuklopen van de integratie, dan hoor je mij ook niet ontkennen dat we daar wat aan moeten doen (niet als in "alle buitenlanders eruit" maar liever in "de culturele kloof verkleinen", maar ik blijf het oneerlijk vinden om dit af te doen als een cultureel probleem, want dat is het niet exclusief!
Die 80% is (zoals die geinterviewde deskundige in de studio ook al zei) overdreven. Er zijn veel islamitische families waar dit niet voorkomt (maar ja, die vallen natuurlijk niet op) en voor de honderdste keer ook heel veel westerse families waarin dit weer wel voorkomt. Moet tegen dat laatste niet ook wat gedaan worden volgens jullie?
quote:Nou uit de reportage bleek anders dat Turkse jongens ook opgevoed worden met de gedachte dat ze hun vrouw mogen slaan.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:47 schreef delapoko het volgende:
Tjonge jonge weer over 1 kam geschoren met de Marrokanen. Hoe dom kunnen jullie zijn? Waarschijnlijk is dat 90% bij de Marrokanen en 10% bij de Turken. Je weet het dus nooit he.
Er werd zelfs nog een bekend Turks gezegde aangehaald dat luidde (ongeveer dan, ben de preciese tekst kwijt) Slaan is een zegen van de hemel , zoiets......
quote:Knap hoe je jezelf in één en dezelfde post voor dom uit kunt maken.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:47 schreef delapoko het volgende:
Tjonge jonge weer over 1 kam geschoren met de Marrokanen. Hoe dom kunnen jullie zijn? Waarschijnlijk is dat 90% bij de Marrokanen en 10% bij de Turken. Je weet het dus nooit he.
Links is altijd erg goed in het afzeiken van mensen die het wel aandurven om met effectieve maatregelen te komen, maar zelf met een constructieve bijdrage komen kunnen ze niet.
quote:En weet je wat er dan gebeurt? Je zult zien dat in die emotionele aanpak ze toch altijd weer achter de verkeerde mensen aan gaan. Dat ze per vergissing toch weer een van de progressievere imams op die manier aan het kruis nagelen, waardoor de spanningen tussen de bevolkingsgroepen nog verder toeneemt.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:45 schreef R@b het volgende:[..]
Laten we het eerst eens bespreekbaar maken zou ik zeggen. Want volgens de allochtonen-organisaties is er nooit iets aan de hand........
Gooi die beerput wagenwijd open. Pak een paar allochtone mishandelaars op en veroordeel ze streng met veel publiciteit. Zet alle imams die zeggen dat je je vrouw mag slaan in de bak. Verbied boeken die het slaan van vrouwen propageren etc. etc.
Aanpakken van de schuldigen van fysiek geweld en degenen die het aanwakkeren? Absoluut doen. Maar pak dan alleen degenen aan die dat werkelijk op hun geweten hebben, ook als het om autochtone Nederlanders gaat.
quote:Volgens mij was het
Op dinsdag 02 juli 2002 18:52 schreef R@b het volgende:[..]
Nou uit de reportage bleek anders dat Turkse jongens ook opgevoed worden met de gedachte dat ze hun vrouw mogen slaan.
Er werd zelfs nog een bekend Turks gezegde aangehaald dat luidde (ongeveer dan, ben de preciese tekst kwijt) Slaan is een zegen van de hemel , zoiets......
"Wie van zijn vrouw houdt,
kastijd haar"
Oid.
(tenzij er later nog meer kwam wat ik niet heb gezien)
quote:Er kwam nog een heleboel meer, het slaan van vrouwen is blijkbaar een populair onderwerp.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:58 schreef hicham het volgende:
(tenzij er later nog meer kwam wat ik niet heb gezien)
quote:Ik had het over meer turkse gezegdes
Op dinsdag 02 juli 2002 18:59 schreef Strolie75 het volgende:[..]
Er kwam nog een heleboel meer, het slaan van vrouwen is blijkbaar een populair onderwerp.
quote:Ik ook.
Op dinsdag 02 juli 2002 19:00 schreef hicham het volgende:
Ik had het over meer turkse gezegdes
quote:
Op dinsdag 02 juli 2002 19:00 schreef Strolie75 het volgende:[..]
Ik ook.
quote:Waarom zeg je dat er dan bij
het slaan van vrouwen is blijkbaar een populair onderwerp
quote:Omdat er zoveel gezegdes over gaan.
Op dinsdag 02 juli 2002 19:01 schreef hicham het volgende:
Waarom zeg je dat er dan bij
quote:*zucht*
Op dinsdag 02 juli 2002 18:54 schreef Strolie75 het volgende:
Ja Lithion, laten we helemaal niks gaan doen!
quote:Wel een rechtzaak van de bekende zaken maken en daar ook veel publiciteit aan schenken, maar dan vooral als centrale boodschap dat het normaal is om er melding van te maken, dat het NIET normaal is om je vrouw te slaan en dat je niet hoeft te vrezen voor de repercussies.
Of heb jij soms ideeen?
Meer (moslim-)vrouwen aanspreken door sociaal-werkers uit die buurt en daarbij doorvragen naar de situatie thuis, informatie verschaffen over wat ze kunnen doen, of ze mensen kennen waar het bij gebeurt, etc. Meer contact zoeken met die mensen, ze uit hun isolement halen, zodat ze ook eerder ermee naar buiten durven te komen.
quote:Flikker toch eens een eind op met dat 'links' en 'rechts'! Daar gaat het hier totaal niet over! Ik geef wat haken en ogen aan, aan wat R@b voorstelt, dat heeft GEEN FUCK met al dan niet links of rechts zijn te maken.
Links is altijd erg goed in het afzeiken van mensen die het wel aandurven om met effectieve maatregelen te komen, maar zelf met een constructieve bijdrage komen kunnen ze niet.
quote:Okay
Op dinsdag 02 juli 2002 19:02 schreef Strolie75 het volgende:[..]
Omdat er zoveel gezegdes over gaan.
quote:Niet elke allochtoon is ook een Turk.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:45 schreef R@b het volgende:[..]
Laten we het eerst eens bespreekbaar maken zou ik zeggen. Want volgens de allochtonen-organisaties is er nooit iets aan de hand........
Maar nu het bespreekbaar is: Wat wil je eraan doen?
quote:Zij horen net zo veroordeeld te worden als ieder ander en niet strenger.
Gooi die beerput wagenwijd open. Pak een paar allochtone mishandelaars op en veroordeel ze streng met veel publiciteit.
quote:Vrijheid is weer ver te zoeken.
Zet alle imams die zeggen dat je je vrouw mag slaan in de bak. Verbied boeken die het slaan van vrouwen propageren etc. etc.
Gaan we dat dan trouwens ook doen met alle christenen?
quote:Is het niet frustrerend te kotsen op de meerderheid van je eigen gemeenschap...?
Op dinsdag 02 juli 2002 19:08 schreef Youssef het volgende:
Wat een stomme, zwakke vrouwen. Ik kots op deze ongelovige, ongeïntegreerde mannen die slaan en vrouwen die niets zeggen.
quote:Meerderheid van mijn gemeenschap? Ow nee hoor, deze gemeenschap behoort bij mij niet tot de meerderheid.
Op dinsdag 02 juli 2002 19:10 schreef Kaalhei het volgende:[..]
Is het niet frustrerend te kotsen op de meerderheid van je eigen gemeenschap...?
quote:Alle mannen die slaan, het huis uit!
Op dinsdag 02 juli 2002 17:20 schreef R@b het volgende:
. Huiselijk geweld tegen vrouwen zit al eeuwen geworteld in de taal en het dagelijks leven.
quote:Er zal niemand ontkennen dat er ook Nederlandse mannen zijn die hun vrouw slaan. Gelukkig is het echter geen gemeengoed bij Nederlandse mannen.
Op dinsdag 02 juli 2002 19:30 schreef Quenda het volgende:[..]
Alle mannen die slaan, het huis uit!
Maar in allochtone gezinnen in het kennelijk schering en inslag, bovendien worden de jongens opgevoed met het idee dat hun zus en later hun vrouw mogen slaan. Zit ingebakken in de cultuur.
quote:Op basis waarvan en door wie wordt deze schatting gemaakt?
Op dinsdag 02 juli 2002 17:20 schreef R@b het volgende:Naar schatting wordt 80% van de Marokkaanse en Turkse vrouwen thuis geslagen of erger nog mishandeld.
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 02-07-2002 20:03]
Erg offtopic maar ik erger me helemaal kapot!
Lekker v(e)ooroordelen en vooral met je ene kam blijven scheren met je procentuele, uit boekjes/rapporten gehaalde feitjes.
Knap hoor.
Ben heel benieuwd in wat voor wijk je woont, heb je wel eens met zo'n enge buitenlander gesproken R@b?
Ben je wel eens bij gezinnen van niet nederlandse afkomst gaan eten?
Heb je je wel eens verdiept in de persoonlijke verhalen van mensen, wie dan ook?
Of lees je dingen die je meteen doen geloven dat dat allemaal waar is, en dat dus zoveel procent allochtonen/autochtonen dit en dat is , overkomt, meemaakt, fijn en normaal vindt?
quote:Waarom zitten de blijf van m'n lijf huizen dan altijd zo vol ?
Op dinsdag 02 juli 2002 19:41 schreef R@b het volgende:[..]
Er zal niemand ontkennen dat er ook Nederlandse mannen zijn die hun vrouw slaan. Gelukkig is het echter geen gemeengoed bij Nederlandse mannen.
quote:Ingebakken in de cultuur?
Maar in allochtone gezinnen in het kennelijk schering en inslag, bovendien worden de jongens opgevoed met het idee dat hun zus en later hun vrouw mogen slaan. Zit ingebakken in de cultuur.
quote:Eerlijk gezegt kan ik daar geen moeite mee hebben....als ze daar waren gebleven waar ze vandaan kwamen hadden wij er ook geen idee van en was dit soort praktijken heel normaal voor deze mensen....waar maken wij ons eigenlijk druk over?8-)
Op dinsdag 02 juli 2002 17:20 schreef R@b het volgende:
Naar schatting wordt 80% van de Marokkaanse en Turkse vrouwen thuis geslagen of erger nog mishandeld. Huiselijk geweld tegen vrouwen zit al eeuwen geworteld in de taal en het dagelijks leven.2Vandaag ontmoette een Turkse vrouw die tevergeefs hulp zocht omdat ze jarenlang door haar man werd mishandeld........
Zodirekt een reportage in 2 Vandaag. (18:15-18:45) herhaling vannacht 00.15 - 00.40
En maar ontkennnen dat het gebeurd, en niet optreden tegen imams die zeggen dat je je vrouw mag slaan
80% !!!!!!!!!!!!!!!!!
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 02-07-2002 20:07]
quote:Wat is het percentage dan?
Op dinsdag 02 juli 2002 19:41 schreef R@b het volgende:[..]
Er zal niemand ontkennen dat er ook Nederlandse mannen zijn die hun vrouw slaan. Gelukkig is het echter geen gemeengoed bij Nederlandse mannen.
Ik had het al gevraagd maar blijkbaar weet niemand het.
Bovendien vind ik een schatting van 1 persoon niet erg betrouwbaar.
quote:Tjah want in Nederlandse gezinnen gebeuren dit soort dingen natuurlijk helemaal nooit hè?
Op dinsdag 02 juli 2002 20:04 schreef mirsany het volgende:[..]
hadden wij er ook geen idee van en was dit soort praktijken heel normaal voor deze mensen
quote:Doe je ogen maar fijn dicht en geloof vooral dat alles door de van origine niet-nederlanders komt en dat incest,criminaliteit en huiselijk geweld slechts voorkomen bij de niet-nederlanders. Begin een actie tegen de blijf van m'n lijf huizen, bedoel, al die Nederlandse vrouwen die daar met hun kids zitten zullen dan wel een verhaal hebben verzonnen nietwaar? En haal meteen alle pedofielen uit de cellen in Nederland, die mannen hebben toch ook helemaal niets misdaan?
....waar maken wij ons eigenlijk druk over?8-)
Wat kunnen we er aan doen?
Ik stel voor om bij bijvoorbeeld consultatieburo's posters op te hangen met pakkende teksten, die deze vrouwen duidelijk maken dat slaan niet okay is en dat ze dat niet hoeven te accepteren. Deze vrouwen moeten leren dat ze er iets tegen kunnen doen.
Die man op tv zei ook nog, dat vrouwonvriendelijke gezegdes in elke Turkse film voorkomen, zodat kinderen ermee opgroeien dat het normaal is om vrouwen te slaan.
Teksten als:
-Wie zijn vrouw liefheeft, kastijdt haar.
-Wat een vrouw nodig heeft is een stok op haar rug en een kind in haar buik.
-Een pak slaag is een geschenk uit de hemel.
Maar ja, straks om 0.15 is er een herhaling van deze uitzending.
quote:Mogen ze hun zus ook slaan? Kwam dat ook voor in dat programma?
Op dinsdag 02 juli 2002 19:41 schreef R@b het volgende:
Maar in allochtone gezinnen in het kennelijk schering en inslag, bovendien worden de jongens opgevoed met het idee dat hun zus en later hun vrouw mogen slaan. Zit ingebakken in de cultuur.
quote:ja, in hun jeugd mag het omdat ze 'man' zijn.
Op dinsdag 02 juli 2002 20:43 schreef Youssef het volgende:[..]
Mogen ze hun zus ook slaan? Kwam dat ook voor in dat programma?
quote:Ik mag me zus helemaal niet slaan
Op dinsdag 02 juli 2002 20:45 schreef Heerlijkheid het volgende:[..]
ja, in hun jeugd mag het omdat ze 'man' zijn.
quote:je hebt geen zus?
Op dinsdag 02 juli 2002 20:47 schreef Youssef het volgende:[..]
Ik mag me zus helemaal niet slaan
quote:In diezelfde uitzending ook aandacht voor de gigantische puinhoop in LPF.
Op dinsdag 02 juli 2002 17:20 schreef R@b het volgende:
Naar schatting wordt 80% van de Marokkaanse en Turkse vrouwen thuis geslagen of erger nog mishandeld. Huiselijk geweld tegen vrouwen zit al eeuwen geworteld in de taal en het dagelijks leven.2Vandaag ontmoette een Turkse vrouw die tevergeefs hulp zocht omdat ze jarenlang door haar man werd mishandeld........
Open daar ook effe een topicje over?
V.
quote:Waar R@b dan wel weer uiterst tevreden mee is aan zijn posting te zien en het direct voor waarheid aanneemt
Op dinsdag 02 juli 2002 20:48 schreef golfer het volgende:
Ik heb betreffende uitzending ook gezien en blijf, onafhankelijk van het feit dat huiselijk geweld altijd afkeurenswaardig is, zitten met de vraag hoe men tot de schatting van 80% kwam, want die vraag is nooit beantwoord of onderbouwd of op onderzoek gebaseerd en riekt in mijn ogen een beetje naar stemmingmakerij.
quote:Volgens mij kun jij dat ietsje beter
Op dinsdag 02 juli 2002 20:52 schreef Verbal het volgende:[..]
In diezelfde uitzending ook aandacht voor de gigantische puinhoop in LPF.
Open daar ook effe een topicje over?
V.
quote:Jij hebt het ook niet getroffen zeg.
Op dinsdag 02 juli 2002 20:47 schreef Youssef het volgende:[..]
Ik mag me zus helemaal niet slaan
quote:En speelden jullie weleens doktertje enzo?
Op dinsdag 02 juli 2002 21:12 schreef Youssef het volgende:[..]
Jawel.
quote:Maak je geen zorgen hoor, wij speelden thuis ook spelletjes
Op dinsdag 02 juli 2002 21:15 schreef Quenda het volgende:[..]
En speelden jullie weleens doktertje enzo?
V.
quote:
Op dinsdag 02 juli 2002 22:27 schreef Verbal het volgende:
Ik snap het probleem eigenlijk niet: er wordt een flink aantal allochtonen met regelmaat in elkaar gemept. Waar zeuren jullie overV.
quote:\
Op dinsdag 02 juli 2002 22:27 schreef Verbal het volgende:
Ik snap het probleem eigenlijk niet: er wordt een flink aantal allochtonen met regelmaat in elkaar gemept. Waar zeuren jullie overV.
quote:goed gezegd. en dat geldt ook voor nederlandse mannen die slaan ook (en vrouwen die het accepteren).
Op dinsdag 02 juli 2002 19:08 schreef Youssef het volgende:
Wat een stomme, zwakke vrouwen. Ik kots op deze ongelovige, ongeïntegreerde mannen die slaan en vrouwen die niets zeggen.
je bent gewoon zwak als je je eigen vrouw slaat.
En verder als de argumenten "dat statistiek klopt niet" en "nederlanders meppen ook hun wijf" komen de meesten niet.
Maar wel als eerste zo'n janktopic
als er weer een allochtoons kindje of vrouw dood wordt gevonden.
quote:Dat zijn de argumenten van de multikul.
Op dinsdag 02 juli 2002 22:53 schreef Strolie75 het volgende:En verder als de argumenten "dat statistiek klopt niet" en "nederlanders meppen ook hun wijf" komen de meesten niet.
Stel je een probleem ter discussie, dan is er altijd wel een multikulist te vinden die de topicopener persoonlijk aanvalt, of er andere zaken bijhaald. Dit topic staat er vol mee......
quote:[..]Er zijn veel Nederlanders, en weinig Blijf van mijn lijf huizen.
Op dinsdag 02 juli 2002 20:01 schreef Quenda het volgende:[..]
Waarom zitten de blijf van m'n lijf huizen dan altijd zo vol ?
Daarbij weten allochtonen de weg daarnaar toe vaak niet te vinden of ze durven er niet naartoe. Deden ze dat wel, dan zaten die instellingen over en over vol.
Kun je die Turkse vrouw nog herinneren die vorig jaar werd doodgeschoten voor zo'n Blijf van mijn Lijf huis ? Allochtone vrouwen die weglopen maken de familie ten schande, dus het komt gewoon veel minder vaak uit dat pa moeder afranseld.
quote:Een paar % doet dat, tegen 80% bij onze allochtone medelanders.
Ingebakken in de cultuur?
Waarom slaan Nederlandse mannen hun vrouwen dan?
Ook *ingebakken in onze cultuur* ?
quote:Jij bent ook geen Marokkaan. Jij hebt een Nederlandse moeder.
Op dinsdag 02 juli 2002 20:47 schreef Youssef het volgende:[..]
Ik mag me zus helemaal niet slaan
quote:Dat woord multikul was toch allang passé?
Op dinsdag 02 juli 2002 23:01 schreef R@b het volgende:Dat zijn de argumenten van de multikul.
Stel je een probleem ter discussie, dan is er altijd wel een multikulist te vinden die de topicopener persoonlijk aanvalt, of er andere zaken bijhaald. Dit topic staat er vol mee......
Maar ik heb je nergens aangevallen maar alleen in mijn ogen terechte vraagtekens gesteld bij die schatting van 80%, want die heb ik in de reportage nergens onderbouwd gezien.
Afgezien dus van het feit dat ik elk huiselijk geweld afkeur.
Ik hoop dat ze die cijfers toch nader kunnen verklaren, anders doet het mij toch een beetje teveel als stemmingmakerij voorkomen.
quote:Dat doen een aantal allochtonen zelf al, daar hebben ze mij niet voor nodig
Op dinsdag 02 juli 2002 23:16 schreef hamimandirali het volgende:of wil je elke keer de allochtonen vernederen.
quote:Dan zal het 70% zijn, of 60%. Nog hardstikke veel.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:16 schreef golfer het volgende:Maar ik heb je nergens aangevallen maar alleen in mijn ogen terechte vraagtekens gesteld bij die schatting van 80%, want die heb ik in de reportage nergens onderbouwd gezien.
Afgezien dus van het feit dat ik elk huiselijk geweld afkeur.
Ik hoop dat ze die cijfers toch nader kunnen verklaren, anders doet het mij toch een beetje teveel als stemmingmakerij voorkomen.
Uit die reportage bleek toch duidelijk dat het slaan van vrouwen zit ingebakken in die cultuur Was notabene een allochtoon die dat verklaarde.
quote:Maar het is wel mijn marokkaanse vader die het éxtra benadrukt dat ik mijn zus moet respecteren. Natuurlijk zegt mijn Nederlandse moeder ook dat ik mijn zus niet mag slaan. Maar mijn marokkaanse vader is degene die er extra nadruk op legt. Niet slaan, respecteren...
Op dinsdag 02 juli 2002 23:14 schreef R@b het volgende:[..]
Jij bent ook geen Marokkaan. Jij hebt een Nederlandse moeder.
[Dit bericht is gewijzigd door R@b op 02-07-2002 23:29]
quote:doet ut nie
Op dinsdag 02 juli 2002 23:22 schreef R@b het volgende:
Voor de geïnteresseerde, de real video van de uitzending.
quote:Ik open geen topics over buitenlanders.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:21 schreef hamimandirali het volgende:
Maar ik snap het niet waarom open je steeds topics
over buitenlanders,
Ik open topics over zaken die me interesseren. En de verislamisering van Nederland en de chaos van de multiculturele samenleving heeft mijn interesse.
Bovendien: Iemand moet het doen toch? Je hoeft mijn topics niet aan te klikken en te lezen.
quote:Die ene geïnteresseerde zou je ook kunnen mailen, natuurlijk.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:22 schreef R@b het volgende:
Voor de geïnteresseerde, de real video van de uitzending.
Leve de monokul
V.
quote:Wat zou daar de meerwaarde voor dit topic van zijn..????
Op dinsdag 02 juli 2002 20:52 schreef Verbal het volgende:[..]
In diezelfde uitzending ook aandacht voor de gigantische puinhoop in LPF.
Open daar ook effe een topicje over?
quote:Ach V. Jou heb ik nog nooit op een zinnige post in een van mijn topics kunnen betrappen. Alleen maar geschop tegen de topicopener ipv de discussie aan te gaan. Je bent en blijft een druiloor.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:25 schreef Verbal het volgende:[..]
Die ene geïnteresseerde zou je ook kunnen mailen, natuurlijk.
Leve de monokul
V.
quote:Zegt me niets, ik ken ook zat autochtonen die foute uitspraken doen die nergens op gebaseerd zijn.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:19 schreef R@b het volgende:Uit die reportage bleek toch duidelijk dat het slaan van vrouwen zit ingebakken in die cultuur
Was notabene een allochtoon die dat verklaarde.
quote:Ik hou ook van jou Ratb
Op dinsdag 02 juli 2002 23:26 schreef R@b het volgende:[..]
Ach V. Jou heb ik nog nooit op een zinnige post in een van mijn topics kunnen betrappen. Alleen maar geschop tegen de topicopener ipv de discussie aan te gaan. Je bent en blijft een druiloor.
V.
quote:Oh foutje.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:23 schreef hicham het volgende:[..]
doet ut nie
Dit is de goede link: de real video van de uitzending.
quote:Hier ben ik het wel mee eens! een cijfer gebaseerd op een bron, die ook nog niet een smet cijfers kan omgaa in sniet erg betrouwbaar!
Op dinsdag 02 juli 2002 23:27 schreef golfer het volgende:[..]
Zegt me niets, ik ken ook zat autochtonen die foute uitspraken doen die nergens op gebaseerd zijn.
Als je zoiets beweerd, wil ik graag dat onderbouwd zien met cijfermateriaal.
Maar goed, als je dit verhaal optelt bij de andere verhalen over de positie van de vrouw in de islam, dan wordt het boek wel steeds dikker. En dit is niet positief. Toch achterlijker dan dat we denken. Misschien niet in leer, als wel in de uitvoering!
Ik zou mij nu dan ook niet kunnen voortsellen dat ik door mijn man / vriend geslagen zou worden,! Nooit en te nimmer zou ik dat kunnen accepteren.
Wat ik mij nu afvraag is het volgende , wat als ik in mijn opvoeding nu geleerd had dat het de normaalste zaak van de wereld was dat ik geslagen zou worden door mijn broers en mijn toekomstige man.
Zou ik dat dan nu lijdzaam ondergaan?
quote:Doe nou es niet op de man spelen, maar gewoon op het onderwerp ingaan.!
Op dinsdag 02 juli 2002 23:28 schreef Verbal het volgende:
Ik hou ook van jou Ratb
Hou daar es mee op!!
quote:doet het ook niet
Op dinsdag 02 juli 2002 23:30 schreef R@b het volgende:[..]
Oh foutje.
Dit is de goede link: de real video van de uitzending.
quote:Door het bespreekbaar te maken. Door cijfers te openbaren. Door onderzoek te doen. Door ze met de feiten om de oren te slaan.
Op dinsdag 02 juli 2002 18:52 schreef Lithion het volgende:[..]
Beetje lege opmerking dit, want hóe wil je dat dan bespreekbaar maken? Als mensen hun oren dichtstoppen kun je zo hard schreeuwen als je wilt, maar dat haalt dan niks uit. Hoe wil je die allochtonenorganisaties zo ver krijgen dat ze het probleem erkennen?
quote:Nee niets doen gaat iets oplossen.
[..]Dan zit je dus al meteen met het probleem dat bijna geen enkele vrouw melding van die mishandeling maakt. Dan kun je wel de paar gevallen die bekend zijn eruit pikken en daarmee dan een voorbeeld stellen, maar dat zal meteen aangegrepen worden om te zeggen dat er een hetze tegen moslims gevoerd worden, omdat je bij die voorbeelden niet met harde cijfers kunt komen qua percentages. Je zit nu met schattingen en om schattingen als basis te gebruiken om een voorbeeld te stellen voor een hele groep is wel een hele zwakke fundering. Daarmee zul je eerder problemen creëeren dan iets mee oplossen.
Heb je de reportage niet gezien Daarin werd gezegd dat de Turkse jeugd juist steeds fundamentalistischer wordt op dit punt. Lekker dan
[..]
quote:Gewoon wettelijk keihard aanpakken en niet zoals Cohen in conclaaf gaan met die hufters.
Hmm, aanzetten tot geweld bedoel je? Tja, als ze het niet direct uit zichzelf zeggen, als ze het niet propageren, maar een tekst uit de Koran uitleggen heb je geen póót om op te staan.
quote:Uit die reportage bleek dat een groot aantal allochtone vrouwen dat inderdaad doen ja......
Op dinsdag 02 juli 2002 23:31 schreef toska het volgende:Wat ik mij nu afvraag is het volgende , wat als ik in mijn opvoeding nu geleerd had dat het de normaalste zaak van de wereld was dat ik geslagen zou worden door mijn broers en mijn toekomstige man.
Zou ik dat dan nu lijdzaam ondergaan?
quote:Dan is jouw vader een goede man
Op dinsdag 02 juli 2002 23:20 schreef hicham het volgende:[..]
Maar het is wel mijn marokkaanse vader die het éxtra benadrukt dat ik mijn zus moet respecteren. Natuurlijk zegt mijn Nederlandse moeder ook dat ik mijn zus niet mag slaan. Maar mijn marokkaanse vader is degene die er extra nadruk op legt. Niet slaan, respecteren...
quote:Dan zal het 5% zijn, of 0%. Hardstikke weinig.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:19 schreef R@b het volgende:[..]
Dan zal het 70% zijn, of 60%. Nog hardstikke veel.
Uit die reportage bleek toch duidelijk dat het slaan van vrouwen zit ingebakken in die cultuur
Was notabene een allochtoon die dat verklaarde.
Toe nou R@b, waarom zou dat cijfer van jou wel goed zijn. We weten gewoon niet hoe groot het probleem is. Die cijfers slaan nergens op.
quote:Die 80% komt van 2Vandaag, R@b quote dat enkel
Op dinsdag 02 juli 2002 23:36 schreef Gbazz het volgende:[..]
Dan zal het 5% zijn, of 0%. Hardstikke weinig.
Toe nou R@b, waarom zou dat cijfer van jou wel goed zijn. We weten gewoon niet hoe groot het probleem is. Die cijfers slaan nergens op.
quote:
Op dinsdag 02 juli 2002 23:33 schreef donald_dick het volgende:[..]
doet het ook niet
Je kunt ook naar www.2vandaag.nl surfen en dan bovenaan video (in rode vakje rechtsboven) aanklikken en dan naar het onderwerp: ''Turkse vrouwen slachtoffer van huiselijkgeweld'' gaan.
[Dit bericht is gewijzigd door R@b op 02-07-2002 23:38]
quote:Moeilijke vraag. Opvoeding en reakties daarop zijn vaak cultuurgebonden.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:31 schreef toska het volgende:
Ik ben opgegroeid in een groot gezin met 4 broers en 1 zus , nooit ben ik geslagen , door mijn ouders niet en door mijn broers niet. Mijn moeder heeft mij altijd op mijn hard gedrukt dat ik in het leven zelfstandig moest kunnen zijn , zowel financieel als emotioneel . Oftwel je moest als meid leren om je zelf te kunnen redden als het op wat voor manier dan ook tegen zat in het leven.Ik zou mij nu dan ook niet kunnen voortsellen dat ik door mijn man / vriend geslagen zou worden,! Nooit en te nimmer zou ik dat kunnen accepteren.
Wat ik mij nu afvraag is het volgende , wat als ik in mijn opvoeding nu geleerd had dat het de normaalste zaak van de wereld was dat ik geslagen zou worden door mijn broers en mijn toekomstige man.
Zou ik dat dan nu lijdzaam ondergaan?
Maar dit is misschien meer een discussiepunt voor WTF?
quote:Ik vraag hóe je het bespreekbaar wil maken en dit is je antwoord?
Op dinsdag 02 juli 2002 23:34 schreef R@b het volgende:
Door het bespreekbaar te maken.
quote:En waarom zou dat nu wel gaan werken? Als mensen iets niet wíllen horen, zul je het ze echt niet ingeprent gaan krijgen, zeker als het om iemands cultuur gaat, dat krijg je niet zomaar boven tafel met cijfers en feiten.
Door cijfers te openbaren. Door onderzoek te doen. Door ze met de feiten om de oren te slaan.
quote:Heb ik het over niets doen gehad? Nee! Leg me dan ook geen woorden in de mond.
Nee niets doen gaat iets oplossen.
quote:Lamaar, ik had je niet moeten vragen om op m'n post in te gaan, want als je begint over "Gewoon wettelijk keihard aanpakken..."
Gewoon wettelijk keihard aanpakken en niet zoals Cohen in conclaaf gaan met die hufters.
HOE dan? Waarop wil je hen dan aanpakken?! Motiveer je posts eens wat beter in plaats van met dit populistische gebrabbel te komen!
quote:Die 80 % slaan OOK nergens op . We weten het gewoon niet. Moeten we dan maar gaan gokken?
Op dinsdag 02 juli 2002 23:38 schreef Frenkie het volgende:[..]
Die 80% komt van 2Vandaag, R@b quote dat enkel
quote:Hoe weet jij dat we het niet ongeveer weten?
Op dinsdag 02 juli 2002 23:42 schreef Gbazz het volgende:[..]
Die 80 % slaan OOK nergens op . We weten het gewoon niet. Moeten we dan maar gaan gokken?
Wie ben jij om de meningen van antropologen en onderzoekers te bagitalisseren De een denkt 80%, de ander wellicht dat het iets lager ligt.
Heb je de uitzending wel bekeken ?
quote:Na de reportage zegt de deskundige dat het percentage 80% Turkse mannen dat hun vrouw slaat misschien wat aan de hoge kant is.Toen er werd gevraagd hoeveel het dan was zei ze "dat weet ik niet" en "80% vraag ik me af".
Op dinsdag 02 juli 2002 23:38 schreef Frenkie het volgende:[..]
Die 80% komt van 2Vandaag, R@b quote dat enkel
[Dit bericht is gewijzigd door schatje op 03-07-2002 00:11]
Maar wat als jullie nou opgegroeid zijn met de norm dat dat juist wel goed is, zouden jullie je kunnen indenken dat jullie dat dan zouden doen?
graag serieuse reacties want dit vraagstuk houdt mij dus echt bezig
quote:Zie mij eerdere reaktie op jouw stelling.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:50 schreef toska het volgende:
En laat ik mijn vraag dan ook maar gelijk omkeren voor de heren hier, jullie zijn denk ik allemaal opgegroeid met de norm dat jullie geen dames slaan , geen zussen , moeders en vriendinnen / echtgenotes niet .Maar wat als jullie nou opgegroeid zijn met de norm dat dat juist wel goed is, zouden jullie je kunnen indenken dat jullie dat dan zouden doen?
graag serieuse reacties want dit vraagstuk houdt mij dus echt bezig
quote:Klopt, maar ik krijg steeds vaker de neiging.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:50 schreef toska het volgende:
En laat ik mijn vraag dan ook maar gelijk omkeren voor de heren hier, jullie zijn denk ik allemaal opgegroeid met de norm dat jullie geen dames slaan , geen zussen , moeders en vriendinnen / echtgenotes niet .
Als je DAT dan weer omdraait, is er misschien nog hoop voor die rottige allochtonen.
V.
quote:Nu ik de uitzending heb bekeken is het alleen maar ongeloofwaardiger geworden. Alleen het feit al dat geleerd werd dat de zus ook geslagen moest worden. Dit is gewoon klinklare onzin, met name hoe het uit de mond van de antropoloog kwam. Het kwam naar mijn idee ook heel ongeloofwaardig over en mijn omgeving wekt ook geen idee alsof de zussen geslagen werden.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:45 schreef R@b het volgende:
Wie ben jij om de meningen van antropologen en onderzoekers te bagitalisserenDe een denkt 80%, de ander wellicht dat het iets lager ligt.
Heb je de uitzending wel bekeken ?
Ok, de vrouw misschien wel, maar dan blijft de 80% nog steeds overdreven. De vrouw in het verhaal lijkt me ook typisch zo een standaard onderdrukte vrouw die je ziet bij alcoholistische mannen. Geval apart dus.
quote:Ja en
Op dinsdag 02 juli 2002 23:59 schreef golfer het volgende:
Het grappige is dat dit topic werd geopend voordat die uitzending werd uitgezonden en gebaseerd was op het voor-persbericht op de site van 2Vandaag, zonder dat de topicopener ook maar een fractie van die uitzending had gezien.
quote:Je kunt te topicopener niet verwijten dat hij niet achter zijn mening staat.Ook na de uitzending blijft hij zich vastklampen aan de 80%.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:59 schreef golfer het volgende:
Het grappige is dat dit topic werd geopend voordat die uitzending werd uitgezonden en gebaseerd was op het voor-persbericht op de site van 2Vandaag, zonder dat de topicopener ook maar een fractie van die uitzending had gezien.
quote:60% klinkt beter
Op woensdag 03 juli 2002 00:02 schreef Quenda het volgende:[..]
Je kunt te topicopener niet verwijten dat hij niet achter zijn mening staat.Ook na de uitzending blijft hij zich vastklampen aan de 80%.
quote:Nou echt inhoudelijk ben je er nog niet op ingegaan, want je hebt tot nu toe alleen je punten weer herhaald, maar nog totaal niet uitgelegd, onderbouwd of uitgediept.
Op woensdag 03 juli 2002 00:01 schreef R@b het volgende:
...en inhoudelijk ging ik er pas op in toen de uitzending liep.
quote:Dit vond je geen inhoudelijke reaktie in je openingspost dus:
Op woensdag 03 juli 2002 00:01 schreef R@b het volgende:Ja en
De vooraankondiging zei genoeg niet? Bovendien konden hierdoor een aantal mensen juist de uitzending gaan bekijken, en inhoudelijk ging ik er pas op in toen de uitzending liep.
quote:Gebaseerd op niets dus.
En maar ontkennnen dat het gebeurd, en niet optreden tegen imams die zeggen dat je je vrouw mag slaan
80% !!!!!!!!!!!!!!!!!
quote:mijn ouders hebben mij nooit iets dergelijks verteld. dat is ook nooit nodig geweest, want ik heb sowieso nooit de behoefte om mensen te slaan. misschien moeten al die mensen met losse handjes maar eens naar de dokter.
Op dinsdag 02 juli 2002 23:50 schreef toska het volgende:
En laat ik mijn vraag dan ook maar gelijk omkeren voor de heren hier, jullie zijn denk ik allemaal opgegroeid met de norm dat jullie geen dames slaan , geen zussen , moeders en vriendinnen / echtgenotes niet .
quote:hm, het lijkt mij dat je als kind wel genoeg verstand hebt en genoeg van je omgeving meekrijgt dat je dus geen mensen slaat.
Maar wat als jullie nou opgegroeid zijn met de norm dat dat juist wel goed is, zouden jullie je kunnen indenken dat jullie dat dan zouden doen?
en: niemand staat boven de wet, ook niet als je verkeerd opgevoed bent.
Niks dus opvoeding, geloof en imams.
quote:
Op woensdag 03 juli 2002 00:01 schreef R@b het volgende:Ja en
De vooraankondiging zei genoeg niet? Bovendien konden hierdoor een aantal mensen juist de uitzending gaan bekijken, en inhoudelijk ging ik er pas op in toen de uitzending liep.
quote:Pot, ketel????
Op dinsdag 02 juli 2002 23:45 schreef R@b het volgende:Heb je de uitzending wel bekeken ?
[Dit bericht is gewijzigd door golfer op 03-07-2002 00:17]
quote:*ril*
Op woensdag 03 juli 2002 00:09 schreef Youssef het volgende:
Een vrouw waar je van houdt sla je niet.
Je moet eens weten hoeveel vrouwen er bont en blauw binnenkomen bij een blijf van m'n lijf huis, totaal geen zelfrespect meer hebben e.d.
..En na twee dagen weer terug gaan naar hun echtgenoot"want hij zei dat hij spijt heeft en ik van van hem en hij ook heeeeel veel van mij"
(en de keren dat dit soort vrouwen vervolgens weer bont en blauw terugkomen zijn ook geen uitzonderingen hoor)
Zal voor zowel allochtonen als autochtonen hetzelfde ritueel zijn vrees ik.(en wat dat met *het geloof* van de klootviool met losse handjes te maken heeft weet ik niet.)
[Dit bericht is gewijzigd door Quenda op 03-07-2002 00:16]
quote:Gebaseerd op de vooruitblik simpele !!!
Op woensdag 03 juli 2002 00:04 schreef golfer het volgende:
Gebaseerd op niets dus.
En na het zien van die uitzending blijkt het nog erger dan ik dacht. De jongens worden gewoon opgevoed met het idee dat ze vrouwen mogen slaan: Wat een cultuur ......
quote:Simpele? Gaan we schelden als je niets meer inhoudelijks te melden hebt of gebrek aan argumenten hebt?
Op woensdag 03 juli 2002 00:16 schreef R@b het volgende:Gebaseerd op de vooruitblik simpele !!!
quote:Een vrouw van wie je niet houdt ook niet.
Op woensdag 03 juli 2002 00:09 schreef Youssef het volgende:
Een vrouw waar je van houdt sla je niet.
V.
quote:ware aard komt naar boven
Op dinsdag 02 juli 2002 18:35 schreef R@b het volgende:[..]
Nee rot straal jij eens gauw op naar je allochtone vriendjes en steek je allochtone handen eens uit de mouwen om hier wat aan te doen, ipv de boel zoals gewoonlijk weer lopen te ontkennen.
En ach dan zal het 70 of 60% zijn. Nog achterlijk veel.
quote:Yep, gezien, er werd in het begin een cijfer van 80% genoemd, maar niet waar dat vandaan komt. Alleen het vage "naar schatting"
Op dinsdag 02 juli 2002 23:45 schreef R@b het volgende:[..]
Hoe weet jij dat we het niet ongeveer weten?
Wie ben jij om de meningen van antropologen en onderzoekers te bagitalisseren
De een denkt 80%, de ander wellicht dat het iets lager ligt.
Heb je de uitzending wel bekeken ?
Van wie (antropologen, deskundigen?), en vooral, waarop gebaseerd?
Later kwam er iemand die vond dat "een beetje aan de hoge kant".
Van wie, en weer, waarop gebaseerd? (vraag van de interviewer: hoeveel zijn het er dan wel? antwoord: dat weet ik niet)
Er zal hier heus een probleem liggen, maar dat is oud nieuws. Maar nu komt er een presentator met een schokkend cijfer (en geloof me, ik vind het schokkend), maar als ik verder luister krijg ik niet te horen waar dat vandaan komt (of heb ik wat gemist?). En als dit getal via een nette methode was gekregen, waarom zouden ze het dan niet noemen? Of is het, zoals je zelf al verwoord, een mening van onderzoekers? Die onderzoekers hebben er een direct belang bij om met spectaculaire getallen te komen, dat levert geld op voor vervolgonderzoek. Dat heb ik ,welliswaar in een totaal ander vakgebied, verscheidene keren van dichtbij gezien.
Ik ben bang dat dit soort cijfers een eigen leven gaat leiden, en dat er straks beleid (dat er wel moet komen) op wordt gebaseerd. (Hoeveel politiemensen, officieren van jusititie en sociaal werkers zetten we erop, wat doen we met wetgeving, etc). Daarom, laten we niet gaan gokken.
quote:Jongen jij zit met zo veel vooroordelen je bent gewoon een tering racist . Vast zo opgevoed!
Op dinsdag 02 juli 2002 19:41 schreef R@b het volgende:
Maar in allochtone gezinnen in het kennelijk schering en inslag, bovendien worden de jongens opgevoed met het idee dat hun zus en later hun vrouw mogen slaan. Zit ingebakken in de cultuur.
quote:
Op woensdag 03 juli 2002 00:19 schreef Verbal het volgende:[..]
Een vrouw van wie je niet houdt ook niet.
V.
quote:Helaas zit dat er vaak ingebakken
Op woensdag 03 juli 2002 00:24 schreef Chadi het volgende:[..]
Jongen jij zit met zo veel vooroordelen je bent gewoon een tering racist . Vast zo opgevoed!
quote:Nee 2Vandaag gekeken en veel stukken hierover gelezen.
Op woensdag 03 juli 2002 00:24 schreef Chadi het volgende:[..]
Jongen jij zit met zo veel vooroordelen je bent gewoon een tering racist . Vast zo opgevoed!
Altijd makkelijk om iemand voor racist uit te maken, en nog makkelijker is het om de feiten, veel allochtone mannen hebben losse handjes, te ontkennen ---> Hoef je er ook niets aan te doen.
Binnen de Turkse en Marokkaanse gemeenschap wordt over deze onderwerpen doorgaans gezwegen, want praten over problemen, dat doe je niet
quote:Zoek een psychiater kan je over jouw problemen praten.
Op woensdag 03 juli 2002 00:28 schreef R@b het volgende:[..]
Nee 2Vandaag gekeken en veel stukken hierover gelezen.
Altijd makkelijk om iemand voor racist uit te maken, en nog makkelijker is het om de feiten, veel allochtone mannen hebben losse handjes, te ontkennen ---> Hoef je er ook niets aan te doen.
Binnen de Turkse en Marokkaanse gemeenschap wordt over deze onderwerpen doorgaans gezwegen, want praten over problemen, dat doe je niet
quote:Mannen, jongens, vaders en vrienden /echtgenoten wel dan
Op dinsdag 02 juli 2002 23:50 schreef toska het volgende:
En laat ik mijn vraag dan ook maar gelijk omkeren voor de heren hier, jullie zijn denk ik allemaal opgegroeid met de norm dat jullie geen dames slaan , geen zussen , moeders en vriendinnen / echtgenotes niet .
quote:Nee, mijn moeder? Never, nooit niet. Dat zou ik mijn moeder niet kunnen aan doen. Echtgenote? Ik trouw met mijn echtgenote omdat ik met haar samen wil zijn. Dan ga ik niet met haar samen zijn om haar vervolgens jaren lang te mishandelen. Vriendinnen? Wat is een vriendin als je die mishandeld? Zussen? Nee, kan ik me niet voorstellen. Een zus hoort jou te slaan als je wat fout doet
Maar wat als jullie nou opgegroeid zijn met de norm dat dat juist wel goed is, zouden jullie je kunnen indenken dat jullie dat dan zouden doen?
quote:ga toch fietsen stelen op het damrak
Op woensdag 03 juli 2002 00:29 schreef Chadi het volgende:[..]
Zoek een psychiater kan je over jouw problemen praten.
quote:Waarom ontken je de problemen die er zijn? Dat doen de allochtonen nou altijd. Zielig gaan roepen dat het niet waar is, of de ander voor racist uit maken. Zonder dat er in die kringen nou eens een aantal figuren opstaan die zeggen: We gaan er iets tegen doen.
Op woensdag 03 juli 2002 00:29 schreef Chadi het volgende:[..]
Zoek een psychiater kan je over jouw problemen praten.
quote:Nee, topic hierover geopend voordat je inhoudelijk de uitzending had bekeken en je op je al lang overleden stokpaardje kon gaan zitten.
Op woensdag 03 juli 2002 00:28 schreef R@b het volgende:Nee 2Vandaag gekeken en veel stukken hierover gelezen.
[Dit bericht is gewijzigd door golfer op 03-07-2002 00:45]
quote:Waren die twee in het filmpje niet allochtonen?
Op woensdag 03 juli 2002 00:32 schreef R@b het volgende:[..]
Waarom ontken je de problemen die er zijn? Dat doen de allochtonen nou altijd. Zielig gaan roepen dat het niet waar is, of de ander voor racist uit maken. Zonder dat er in die kringen nou eens een aantal figuren opstaan die zeggen: We gaan er iets tegen doen.
quote:
Op woensdag 03 juli 2002 00:31 schreef hicham het volgende:
Ik trouw met mijn echtgenote omdat ik met haar samen wil zijn. Dan ga ik niet met haar samen zijn om haar vervolgens jaren lang te mishandelen.
Zoiets?
quote:Er zullen heus wel problemen zijn dat ontken ik niet . Er zullen heus wel mannen zijn die hun vrouwen slaan. Die zul je altijd blijven houden. Maar ga hier geen cijfers lopen noemen en verdedigen alsof ze waar zijn . En ga hier geen theorieen oplopen noemen die jij in je brein hebt gekweekt als waarheid. Maar op het moment dat Buitenlanders negatief in het nieuws komen ... ook al is dat in een FC knudde krant voor UFO maniakken dan loop jij het hier als waarheid te verkopen.. simpel omdat het jouw vooroordelen bevestigt. Jij bent telkens op zoek naar dingen die jouw vooroordelen bevestigen over een bepaalde groep in de samenleving.
Op woensdag 03 juli 2002 00:32 schreef R@b het volgende:[..]
Waarom ontken je de problemen die er zijn? Dat doen de allochtonen nou altijd. Zielig gaan roepen dat het niet waar is, of de ander voor racist uit maken. Zonder dat er in die kringen nou eens een aantal figuren opstaan die zeggen: We gaan er iets tegen doen.
quote:Zou je je ook eens willen verdiepen in de Nederlanders die hun vrouw jarenlang vernederen en mishandelen/verkrachten en daarover je visie willen geven? Komt dat voor in bepaalde milieu's? Is er een mogelijke oorzaak voor hun gedrag?
Op woensdag 03 juli 2002 00:28 schreef R@b het volgende:[..]
Nee 2Vandaag gekeken en veel stukken hierover gelezen.
quote:Joh, ik ken ook een aantal Hindoestaanse vrouwen die compleet afgetuigd worden omdat hun huwlijk niet goed is en dat volgens de man (en de familie) komt door de vrouw.(en daar gaat het er nogiets misselijker aantoe, in sommige gevallen dwingen ze de vrouwen tot zelfmoord, misschien een nieuw item voor 2vandaag???)
Binnen de Turkse en Marokkaanse gemeenschap wordt over deze onderwerpen doorgaans gezwegen, want praten over problemen, dat doe je niet
Allochtone vrouwen moeten toch wat meer in openbare gelegenheden worden afgeranseld. Dat maakt het toch weer een beetje bespreekbaar.
V.
quote:Er is genoeg Nederlands publiek die vet wil betalen voor dat soort sm shows
Op woensdag 03 juli 2002 00:43 schreef Verbal het volgende:
Ik vind trouwens wel dat er meer openheid moet komen in deze kwestie.Allochtone vrouwen moeten toch wat meer in openbare gelegenheden worden afgeranseld. Dat maakt het toch weer een beetje bespreekbaar.
V.
quote:Met burka's om kan je het amper SM shows meer noemen.
Op woensdag 03 juli 2002 00:44 schreef Quenda het volgende:[..]
Er is genoeg Nederlands publiek die vet wil betalen voor dat soort sm shows
quote:Denk je dat je vanachter je toetsenbord écht mishandelde vrouwen kunt helpen of doe je concreet iets aan hulpverlening?
Op woensdag 03 juli 2002 00:32 schreef R@b het volgende:nou eens een aantal figuren opstaan die zeggen: We gaan er iets tegen doen.
quote:Maar geil is het wel
Op woensdag 03 juli 2002 00:47 schreef Youssef het volgende:[..]
Met burka's om kan je het amper SM shows meer noemen.
V.
Tijd voor een slotje lijkt mij.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |