Nou, mijn paps heeft helaas 3 maanden op een PG gewoond, ik was er elke dag úren en heb daar wel "vrijwilligers" meegemaakt die het nadrukkelijk tegen heug en meug deden. Geloof me, ik werd zelf al depressief van die lieden, laat staan mijn paps en zijn medepatienten. (allen zeer ernstig dementerend)
Voor dat soort vrijwilligerswerk moet je een open ziel, een goed hart, veel geduld en een vrolijke natuur hebben. Figuren als ts zijn in een verpleeg-verzorgingshuis echt bepaald niet welkom hoor.
Tjesus, ze willen vaker kansarmen en uitkeringsmensen/jongeren als vrijwilliger inzetten in dat soort tehuizen en als iets een achterlijk idee is is dat het wel. Je gaat mensen die op hun laatste benen lopen NIET confronteren met doelloze negatievelingen welke enkel voor het behoud van hun uitkering "sociaal" moeten gaan doen met ouderen die amper hun eigen kinderen herkennen. Demente bejaarden varen enkel wel bij vrolijke en betrokken mensen, mensen die even met ze naar buiten gaan, met ze práten (en niet alsof je tegen een kind van 1 praat) en naar vroeger informeren, hoe het toen was, want dat weten ze wél nog, dement of niet dus zomaar mensen voor behoud van hun uitkering maar naar een verzorgingshuis sturen is imo gewoon een belediging naar de bewoners/patienten. Dat werkt totaal averechts, deze mensen verdienen mensen die normaal contact met ze maken en het met liefde doen. Van die lieden die alleen maar zitten te schreeuwen tegen ouderen alsof ze per defenitie doof zijn maar gewoon de wereld en hun leven kwijt zijn doen meer kwaad dan goed.
En nogal makkelijk om alle maatschappelijke zaken zo te ontlopen als ts doet. Ik blijf twijfelen over de waarheid van wat hij zegt/claimt. Als hij echt zo is als omschreven is het een zeer zielig creatuur en als het een trol is is het een klootzak die de draak steekt met bepaalde aandoeningen.
edit, sorry voor mijn nogal harde toon in deze maar het ráákt me gewoon, uit ervaring..
[ Bericht 5% gewijzigd door Lottekoekkie op 08-09-2011 17:41:47 ]
Ooit zei iemand over mij: die geeft haar handen en ziel nog weg aan een ander.
Ik heb ze beiden toch maar gehouden