abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_101571289
Vandaag is er een interessant artikel verschenen op
http://xandernieuws.punt.nl/?id=639354&r=1&tbl_archief=&


In de bioscoopfilm 'Iron Sky' (2012) blijken de Nazi's tijden WO-2 een geheime basis op de Maan te hebben gebouwd, en doen ze in 2018 een nieuwe poging de wereld te veroveren.

Recent werd de Space Shuttle van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA definitief in de mottenballen gedaan. Officieel is er echter geen vervanging, waardoor nu vertrouwd moet worden op de verouderde technologie van de Russen. Wat is er gebeurd met de nieuwe aandrijving die NASA al geruime tijd aan het ontwikkelen is en waar al lange tijd niets meer over gehoord wordt? Bestaat de vervanger van de Space Shuttle misschien al, en zo ja, waarom wordt deze dan verborgen gehouden voor het publiek?

Uit de volgende feiten en ontwikkelingen kunnen we mogelijk een conclusie trekken: (1)

1. De Amerikaanse overheid heeft vrijwel zeker een vorm anti-zwaartekracht technologie ontwikkeld. In de loop der jaren hebben duizenden ooggetuigen in de VS en in het buitenland soms enorme luchtvaartuigen gezien, waarvan de 'vliegende driekhoek' (TR-3B) mogelijk de bekendste is. Sommigen hebben deze objecten van heel dichtbij waargenomen. Deze technologie zou al meer dan 20 jaar bestaan en heeft de Space Shuttle al snel verouderd en nutteloos gemaakt. Ruimteschepen met anti-zwaartekracht technologie kunnen alles doen wat een Shuttle deed (en veel méér), maar met aanzienlijk minder moeite, geen vervuiling en vrijwel geen lawaai.

2. De eerste waarneming van een zwart driehoekig object met anti-zwaartekracht aandrijving dateert van bijna 30 jaar geleden. De cirkelvormige aandrijving van het object had een diameter van circa 20 meter (zie foto hieronder) en zou gevuld zijn met onder hoge druk staande roterende kwikdampen, waardoor het gewicht van het vaartuig met 89% werd gereduceerd. In iedere hoek van het object zat daarnaast nog een ander aandrijfsysteem om de rest van het gewicht te kunnen dragen.


De haardracht van de vrouwen lijkt erop te wijzen dat deze foto circa 50 jaar geleden werd genomen.

3. Eind maart 1998 hield de NASA een eigenaardige en snel vergeten persconferentie waarin werd meegedeeld dat er een einde zou komen aan de bemande ruimtevaart. Een reden werd er niet gegeven. Eén dag later werd het bericht op een nieuwe persconferentie tegengesproken met de mededeling dat de bemande ruimtevaart gewoon zou doorgaan. Sommigen speculeren dat mogelijk buitenaardse krachten de Aarde verboden zouden hebben om bemande ruimtereizen te maken.

4. Op 11 maart 2011 plaatste de NASA een korte video waarop medewerkers van de organisatie werden gewaarschuwd voor aanstaande calamiteiten. De woordvoerder op het filmpje, dat op de officiële NASA website werd geplaatst, zei dat de NASA eveneens 'verantwoordelijk is voor mensen op andere werelden.' Wat bedoelde hij daarmee? Wat weet de NASA over 'andere werelden' wat het algemene publiek (nog?) niet mag weten?

5. Op The History Channel is de laatste jaren enorm veel aandacht besteed aan UFO's, aliens, verhalen over ontvoeringen door buitenaardsen en bewijs dat deze wezens zich in de hele geschiedenis met de mensheid zouden hebben bemoeid. De toon van deze uitzendingen is radicaal veranderd; daar waar het bestaan van UFO's en aliens in het verleden belachelijk werd gemaakt en/of ontkracht, wordt het onderwerp nu uiterst serieus, als een bewezen feit weergegeven.

6. Werner Von Braun, de voormalige Nazi-wetenschapper die de grondlegger was van het Amerikaanse ruimtevaartprogramma, werd ooit gevraagd hoe hij in staat was in de eerste helft van de vorige eeuw zijn baanbrekende technologieën te ontwikkelen. Hij reageerde door naar boven te wijzen en te zeggen: 'We hadden hulp'. Volgens zijn secretaresse Bonnie Holmes zou Von Braun aan haar hebben onthuld dat er in de toekomst na diverse oorlogen tegen o.a. het terrorisme uiteindelijk een -reële of verzonnen- buitenaardse dreiging aan het publiek zou worden gepresenteerd.

7. Mogelijk dat de vele Hollywood films en tv-series over aliens een rol spelen bij het voorbereiden en conditioneren van de mensheid met het idee dat UFO's en buitenaardsen écht bestaan. In recente films zoals 'Battle L.A.', 'Skyline' en 'Transformers 3' zijn deze buitenaardsen voornamelijk zeer kwaadaardig. De recente tv-serie 'Falling Skies' gaat over de overlevenden na een invasie uit de ruimte, waarin buitenaardsen alle grote Aardse steden hebben vernietigd en de planeet hebben bezet.

8. Over de hele wereld worden de laatste jaren steeds meer UFO's waargenomen, soms door vele honderden mensen tegelijk. Dit zou mogelijk als 'bewijs' voor het bestaan van aliens kunnen worden aangevoerd, alsmede ook hun -negatieve of juiste positieve- bemoeienis met de mensheid. Onlangs werd in de grote Amerikaanse media serieus een buitenaardse dreiging als mogelijke oplossing voor de wereldwijde financiële en economische crisis geopperd. Ook het in de afgelopen jaren op deze site besproken Illuminati kaartspel uit 1995, waarin diverse gebeurtenissen (zoals 9/11) nauwkeurig werden voorspeld, voorziet een massale verschijning van UFO's en de landing van buitenaardsen, of deze nu van andere planeten of uit een andere dimensie afkomstig zijn (zie hieronder).


Tekst linker plaatje: 'Ruimterijders uit de hel, komend van Orion, op hun interstellaire 'choppers'. De Aardas is nu al door enkel hun slechte vibraties begonnen te kantelen...'

Tekst middelste plaatje: 'Ze (de christelijke kerken) zullen het nooit begrijpen, zelfs niet als de schotels boven hun hoofd vliegen.'



Waarom?
Over de redenen van het geheim houden van geavanceerde aandrijving- en andere technologieën wordt druk gespeculeerd. Sommigen zeggen dat de wereldwijde invoering van deze systemen in één klap de energieproblemen van de wereld kan oplossen, waardoor de mensen niet langer afhankelijk te houden zijn van overheden en banken. Anderen denken dat er in de ruimte mogelijk zaken zijn ontdekt die men koste wat het kost verborgen wil houden, mogelijk om wijd verspreide paniek te voorkomen. Enkele van de soms zeer fantastisch en bizar klinkende (complot)theorieën aangaande dit onderwerp zijn:

* Op de maan werden één of meerdere buitenaardse bases ontdekt.
* Dit zou ook op Mars het geval zijn. De talloze sporen van een buitenaardse beschaving zouden op foto's van satellieten bewust worden verdoezeld. Ook zou één van de manen van Mars (Phobos en Deimos) kunstmatig geconstrueerd zijn door aliens.
* Er bevinden zich naast de planeten noch andere hemellichamen in het zonnestelsel. Volgens sommigen gaat het om de inmiddels over de hele wereld bekende 'Planeet X', 'Nibiru', 'Hercolubus', 'Wormwood', 'De Vernietiger', et cetera. Ook zouden er één of meerdere mini-zonnestelsels rondom de Zon bewegen. Recent beweerde een zogenaamde 'insider' zelfs dat één van deze planeten bewoond zou worden door 'God', 'Jezus Christus' en 'de profeten', en dat er vanuit de Aarde een geheime ruimtemissie wordt voorbereid om deze planeet te bezetten (!).

Het moge duidelijk zijn dat dit vooralsnog enkel wilde speculaties zijn. Foto's en filmpjes waarmee deze theorieën worden 'bewezen' kunnen heel eenvoudig zijn gemanipuleerd en/of zijn meestal makkelijk te ontkrachten.

Eén ding lijkt echter wel duidelijk: er bestaan vergevorderde technologieën die om onduidelijke redenen voor de mensheid verborgen worden gehouden. Mogelijk dat er in de nabije toekomst -hetzij door bewuste onthullingen, hetzij door plotselinge UFO verschijningen- meer bekend wordt over de oorsprong van deze mysterieuze technieken en (ruimte)vaartuigen.

Geschreven door: Xander
Bron: http://xandernieuws.punt.nl/?id=639354&r=1&tbl_archief=&

[ Bericht 1% gewijzigd door semexo op 04-09-2011 22:51:03 ]
Veni vidi foetsie
  zondag 4 september 2011 @ 22:13:24 #2
25865 Bill_E
vijf plus 98!
pi_101572575
Om te beginnen ben ik dol op dit soort topics, het is niet de bedoeling om het af te kraken ofzo.


quote:
0s.gif Op zondag 4 september 2011 21:55 schreef semexo het volgende:
[ afbeelding ]
In de bioscoopfilm 'Iron Sky' (2012) blijken de Nazi's tijden WO-2 een geheime basis op de Maan te hebben gebouwd, en doen ze in 2018 een nieuwe poging de wereld te veroveren.

Recent werd de Space Shuttle van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA definitief in de mottenballen gedaan. Officieel is er echter geen vervanging, waardoor nu vertrouwd moet worden op de verouderde technologie van de Russen. Wat is er gebeurd met de nieuwe aandrijving die NASA al geruime tijd aan het ontwikkelen is en waar al lange tijd niets meer over gehoord wordt? Bestaat de vervanger van de Space Shuttle misschien al, en zo ja, waarom wordt deze dan verborgen gehouden voor het publiek?
Waaruit blijkt dat nasa iets aan het ontwikkelen was? M.a.w. bron.
quote:
Uit de volgende feiten en ontwikkelingen kunnen we mogelijk een conclusie trekken: (1)

1. De Amerikaanse overheid heeft vrijwel zeker een vorm anti-zwaartekracht technologie ontwikkeld. In de loop der jaren hebben duizenden ooggetuigen in de VS en in het buitenland soms enorme luchtvaartuigen gezien, waarvan de 'vliegende driekhoek' (TR-3B) mogelijk de bekendste is. Sommigen hebben deze objecten van heel dichtbij waargenomen. Deze technologie zou al meer dan 20 jaar bestaan en heeft de Space Shuttle al snel verouderd en nutteloos gemaakt. Ruimteschepen met anti-zwaartekracht technologie kunnen alles doen wat een Shuttle deed (en veel méér), maar met aanzienlijk minder moeite, geen vervuiling en vrijwel geen lawaai.
Vind het nogal een zwakke onderbouwing om dit als feit te presenteren.
quote:
2. De eerste waarneming van een zwart driehoekig object met anti-zwaartekracht aandrijving dateert van bijna 30 jaar geleden. De cirkelvormige aandrijving van het object had een diameter van circa 20 meter (zie foto hieronder) en zou gevuld zijn met onder hoge druk staande roterende kwikdampen, waardoor het gewicht van het vaartuig met 89% werd gereduceerd. In iedere hoek van het object zat daarnaast nog een ander aandrijfsysteem om de rest van het gewicht te kunnen dragen.

[ afbeelding ]
De haardracht van de vrouwen lijkt erop te wijzen dat deze foto circa 50 jaar geleden werd genomen.

3. Eind maart 1998 hield de NASA een eigenaardige en snel vergeten persconferentie waarin werd meegedeeld dat er een einde zou komen aan de bemande ruimtevaart. Een reden werd er niet gegeven. Eén dag later werd het bericht op een nieuwe persconferentie tegengesproken met de mededeling dat de bemande ruimtevaart gewoon zou doorgaan. Sommigen speculeren dat mogelijk buitenaardse krachten de Aarde verboden zouden hebben om bemande ruimtereizen te maken.
Bron?
quote:
4. Op 11 maart 2011 plaatste de NASA een korte video waarop medewerkers van de organisatie werden gewaarschuwd voor aanstaande calamiteiten. De woordvoerder op het filmpje, dat op de officiële NASA website werd geplaatst, zei dat de NASA eveneens 'verantwoordelijk is voor mensen op andere werelden.' Wat bedoelde hij daarmee? Wat weet de NASA over 'andere werelden' wat het algemene publiek (nog?) niet mag weten?

5. Op The History Channel is de laatste jaren enorm veel aandacht besteed aan UFO's, aliens, verhalen over ontvoeringen door buitenaardsen en bewijs dat deze wezens zich in de hele geschiedenis met de mensheid zouden hebben bemoeid. De toon van deze uitzendingen is radicaal veranderd; daar waar het bestaan van UFO's en aliens in het verleden belachelijk werd gemaakt en/of ontkracht, wordt het onderwerp nu uiterst serieus, als een bewezen feit weergegeven.

Om de simpele reden dat dit momenteel lekker scoort. Netzoals midden jare 90
quote:
6. Werner Von Braun, de voormalige Nazi-wetenschapper die de grondlegger was van het Amerikaanse ruimtevaartprogramma, werd ooit gevraagd hoe hij in staat was in de eerste helft van de vorige eeuw zijn baanbrekende technologieën te ontwikkelen. Hij reageerde door naar boven te wijzen en te zeggen: 'We hadden hulp'. Volgens zijn secretaresse Bonnie Holmes zou Von Braun aan haar hebben onthuld dat er in de toekomst na diverse oorlogen tegen o.a. het terrorisme uiteindelijk een -reële of verzonnen- buitenaardse dreiging aan het publiek zou worden gepresenteerd.
Bron?
quote:
7. Mogelijk dat de vele Hollywood films en tv-series over aliens een rol spelen bij het voorbereiden en conditioneren van de mensheid met het idee dat UFO's en buitenaardsen écht bestaan. In recente films zoals 'Battle L.A.', 'Skyline' en 'Transformers 3' zijn deze buitenaardsen voornamelijk zeer kwaadaardig. De recente tv-serie 'Falling Skies' gaat over de overlevenden na een invasie uit de ruimte, waarin buitenaardsen alle grote Aardse steden hebben vernietigd en de planeet hebben bezet.
Je vergeet appolo 18 ;) Maar wederom het scoort gewoon lekker.

Wait,,, stop, copypaste topic zonder eigen toevoeging.. ik ga er geen moeite in steken ( las nu pas dat het van xander af kwam)
pi_101574491
toch ga ik wel even meelezen...
pi_101583503
quote:
0s.gif Op zondag 4 september 2011 21:55 schreef semexo het volgende:
Vandaag is er een interessant artikel verschenen op
http://xandernieuws.punt.nl/?id=639354&r=1&tbl_archief=&

[ afbeelding ]
In de bioscoopfilm 'Iron Sky' (2012) blijken de Nazi's tijden WO-2 een geheime basis op de Maan te hebben gebouwd, en doen ze in 2018 een nieuwe poging de wereld te veroveren.

Recent werd de Space Shuttle van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA definitief in de mottenballen gedaan. Officieel is er echter geen vervanging, waardoor nu vertrouwd moet worden op de verouderde technologie van de Russen. Wat is er gebeurd met de nieuwe aandrijving die NASA al geruime tijd aan het ontwikkelen is en waar al lange tijd niets meer over gehoord wordt? Bestaat de vervanger van de Space Shuttle misschien al, en zo ja, waarom wordt deze dan verborgen gehouden voor het publiek?

Heb je dit al gelezen.

Staat best wel veel in over wat ze aan het doen zijn.
Al die mooie plekken op aarde, en ik zit hier :N
  maandag 5 september 2011 @ 11:18:34 #5
8372 Bastard
Persona non grata
pi_101585757
Prachtige OP, heel intressant! :)
The truth was in here.
pi_101588190
Werner von Braun had inderdaad hulp van anderen. Hij zei immers altijd "our Germans are better than their Germans."
Op vrijdag 14 mei 2021 @ 23:33 schreef Joopklepzeiker: Zonder twijfel is @vogeltjesdans de grootste smaakmaker en intelligentste persoon van heel KLB.
  dinsdag 6 september 2011 @ 20:30:29 #7
134009 Killaht
Words of Wisdom
pi_101646176
Interessant, maar ze hebben het space shuttle programma gestopt vanwege behoefte aan vervanging. De spaceshuttle is al veel te oud en met projecten als "Aurora" en de X-37B shuttle is het tijd voor vernieuwing.

Onlangs hebben ze een vliegtuig getest die mach 17 haalde en mach 20 kan. Dat betekent binnen een uur de wereld rond.
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)van-het-geluid.dhtml

Ook nieuwe raketten worden/zijn ontwikkeld, deze kunnen ook weer voor ruimtevaart dienen.
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)n-uur-toeslaan.dhtml

Ze zullen binnenkort gewoon met een nieuw type toestel en mogelijk aandrijving komen.
"Strange times are these in which we live
when old and young are taught in falsehoods school.
And the one man that dares to tell the truth is called at once a lunatic and fool"
pi_101660679
De shuttles (vergelijk ze met vrachtwagens) zijn overbodig geworden omdat de bouw van de ISS
"af" is.... De grote onderdelen zijn afgeleverd. dus zijn de vrachtwagens niet meer nodig.
<a href="http://www.vwkweb.nl/" rel="nofollow" target="_blank">[b]Vereniging voor weerkunde en klimatologie[/b]</a>
<a href="http://www.estofex.org/" rel="nofollow" target="_blank">[b]ESTOFEX[/b]</a>
pi_101695834
Kan me eigenlijk niet voorstellen dat als ze al ruim 20 jaar over anti-zwaartekracht technologie beschikken, ze miljarden dollars hebben gepompt in de ontwikkeling en continuiteit van allerlei andere technieken. Om een space shuttle omhoog te brengen moest steeds een aardige bom duiten worden uitgegeven. Met zo'n zero-grav toestel zou het een stuk sneller en goedkoper moeten kunnen.

Ik vraag me af waar het op gebaseerd is, dat die dingen niet vervuilend zouden zijn. Kan me niet voorstellen dat een anti-grav veld niet heel veel energie vereist. Waar komt dat dan vandaan?
True strength is not a measure of the body,
It's a measure of the soul.
pi_101698549
quote:
0s.gif Op woensdag 7 september 2011 23:38 schreef Maurice76 het volgende:
Kan me eigenlijk niet voorstellen dat als ze al ruim 20 jaar over anti-zwaartekracht technologie beschikken, ze miljarden dollars hebben gepompt in de ontwikkeling en continuiteit van allerlei andere technieken. Om een space shuttle omhoog te brengen moest steeds een aardige bom duiten worden uitgegeven. Met zo'n zero-grav toestel zou het een stuk sneller en goedkoper moeten kunnen.
Maar boeit dat iets, als de belastingbetaler toch betaalt? Gewoon twee technieken naast elkaar blijven gebruiken, zodat je de moderne techniek geheim kunt houden.

quote:
Ik vraag me af waar het op gebaseerd is, dat die dingen niet vervuilend zouden zijn. Kan me niet voorstellen dat een anti-grav veld niet heel veel energie vereist. Waar komt dat dan vandaan?
Vervuiling heeft op zich niets met energie te maken. Vervuiling duidt meestal op een restproduct van een energie-omzetting dat op een of andere manier ongewenst is.
Op vrijdag 14 mei 2021 @ 23:33 schreef Joopklepzeiker: Zonder twijfel is @vogeltjesdans de grootste smaakmaker en intelligentste persoon van heel KLB.
pi_101704641
Kortom, naast een anti-grav veld hebben ze ook nog een technologie voor niet-vervuilende energie omzetting? ;)
True strength is not a measure of the body,
It's a measure of the soul.
  woensdag 28 september 2011 @ 09:55:43 #12
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_102469056
Er is een heel simpele reden waarom ik de alien-theorieën niet geloof. Het is een strategisch feit dat je nooit je sterkste potentiële opponent moet steunen, maar juist de zwakste. Uit vrijwel alle bronnen blijken door aliens echter de VS gesteund te worden, zonder twijfel militair de sterkste partij in de wereld.
Uit vrijwel geen enkele bron blijkt dat aliens komen voor het goeds van de mensheid (en dus gewoon in het openbaar en bij alle landen); nee, ze komen stiekum en alleen bij een paar (of zelfs één) regeringen. Dat suggereert dat ze iets in de zin hebben dat tegen de belangen van de wereld in gaat. Dat doe je niet bij de sterkste partij, dat doe je juist bij een zwakke. Die zijn (als de overwinning behaald is) immers makkelijker onder controle te houden.

Ik geloof wel in UFOs, maar dat heeft een andere achtergrond, geen buitenaardse. Ik heb 12 jaar voor de luchtmacht gewerkt en op onze radarschermen verschenen regelmatig onwaarschijnlijke dingen. Die werden meestal afgedaan als 'fouten van het systeem' of 'atmosferische storing'. Hoe dan ook: ze vielen voor ons in de categorie Unexplained Flying Object.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_102475662
Mooi stukkie tekst. Zoals wel meer hier zou het zomaar waar kunnen zijn of grote kolder. Dat de NASA helemaal niets meer doet met ruimtevaart en dat de ruimtevaart-ontwikkeling op zijn gat ligt geloof ik trouwens ook niet. Ze spoken daar vast wel iets uit en inderdaad, ook ik denk dat de ontwikkelingen al veeeeel verder zijn dan dat wij in de gaten hebben, maar ook dat is slechts een aanname. Dat is de reden dak een beetje moe ben geworden van deze onderwerpen. Nooit eens iets van bewijs.
  woensdag 28 september 2011 @ 13:44:17 #14
352957 J.J.De-Bom
voorheen Bill Gates
pi_102475825
Nee.
voor 2 dubbelzinnige opmerkingen zet ik 'm terug.
  woensdag 28 september 2011 @ 13:56:26 #15
19370 kL0j00h
Hoe vager, hoe beter
pi_102476196
Ze zijn met vanalles bezig, dat is iig wat zeker is.
pi_102483288
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2011 09:55 schreef RonaldV het volgende:
Er is een heel simpele reden waarom ik de alien-theorieën niet geloof. Het is een strategisch feit dat je nooit je sterkste potentiële opponent moet steunen, maar juist de zwakste. Uit vrijwel alle bronnen blijken door aliens echter de VS gesteund te worden, zonder twijfel militair de sterkste partij in de wereld.
Uit vrijwel geen enkele bron blijkt dat aliens komen voor het goeds van de mensheid (en dus gewoon in het openbaar en bij alle landen); nee, ze komen stiekum en alleen bij een paar (of zelfs één) regeringen. Dat suggereert dat ze iets in de zin hebben dat tegen de belangen van de wereld in gaat. Dat doe je niet bij de sterkste partij, dat doe je juist bij een zwakke. Die zijn (als de overwinning behaald is) immers makkelijker onder controle te houden.
Ook Amerika is geen enkele match voor een buitenaardse intelligentie die technologisch superieur is aan de onze. Wanneer de aliens dat willen, vegen ze ons zo van de kaart.

quote:
Ik geloof wel in UFOs, maar dat heeft een andere achtergrond, geen buitenaardse. Ik heb 12 jaar voor de luchtmacht gewerkt en op onze radarschermen verschenen regelmatig onwaarschijnlijke dingen. Die werden meestal afgedaan als 'fouten van het systeem' of 'atmosferische storing'. Hoe dan ook: ze vielen voor ons in de categorie Unexplained Flying Object.
Interessant ^O^

Ben je bekend met de Disclosure Project?
"An educated citizenry is a vital requisite for our survival as a free people."
  woensdag 28 september 2011 @ 19:26:29 #17
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_102486369
quote:
0s.gif Op woensdag 28 september 2011 17:47 schreef Probably_on_pcp het volgende:

[..]

Ook Amerika is geen enkele match voor een buitenaardse intelligentie die technologisch superieur is aan de onze. Wanneer de aliens dat willen, vegen ze ons zo van de kaart.
Dan nog ga je niet aan de kant van de mannen met pijl en boog staan, maar bij de mannen met stokken en stenen. :)
quote:
[..]

Interessant ^O^

Ben je bekend met de Disclosure Project?
Ja, en om je volgende vraag voor te zijn: Nee. :)
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')