SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.As Admiral Grace Hopper once said, “I believe in having an open mind, but not so open that your brains fall out.”
Het patientnummer is het registratienummer binnen het ziekenhuis.quote:Op zondag 21 augustus 2011 14:45 schreef simmu het volgende:
eerst nog een kip --> ei probleem oplossen. want elk formulier heeft een patientnummer nodig. maar omdat kiro nooit thuis is geweest, dus altijd van ziekenhuis naar ziekenhuis is geplaatst, hebben wij helemaal geen patientnummer. dus die zijn we nu na aan het gaan.
Bron: http://www.bbvz.nl/top20k(...)_inzage_of_kopie.phpquote:Op maandag 22 augustus 2011 00:01 schreef Noelle06 het volgende:
@Simmu![]()
Ben hier dus ook mee bezig en loop nu tegen dingen aan.
Letterlijk van het ziekenhuis waar we onder behandeling waren overgenomen....
Voor de toezending van het medisch dossier wordt conform de wet- en regelgeving (WGBO) een vergoeding gevraagd. Deze vergoeding varieert van 4,50 tot 42,50 euro.
Is dit normaal? Wil er best wat voor betalen maar dit...?
En ik ik heb geen patient nummers meer van de ziekenhuizen waar we onder behandeling zijn geweest.
Niet? Ik dacht juist dat je die info wel mocht inzien, maar dat je er specifiek naar moest vragen. En dat ze er niet zo happig op zijn om dat te geven.quote:Op maandag 22 augustus 2011 10:14 schreef nieslief het volgende:
Er staat ook ergens dat je de werkaantekeningen van de arts niet mag inzien. Wel een handige site trouwens er staat precies wat je wel en niet mag en wat je kunt doen als je geen gehoor krijgt. Kost je wel even doorklikken btw.
Ja, dat is vrij normaal.quote:Op maandag 22 augustus 2011 00:01 schreef Noelle06 het volgende:
Is dit normaal? Wil er best wat voor betalen maar dit...?
Dank je wel, die site ga ik even doorspitten.quote:Op maandag 22 augustus 2011 10:14 schreef nieslief het volgende:
[..]
Bron: http://www.bbvz.nl/top20k(...)_inzage_of_kopie.php
Helemaal onderaan staat dit;
Redelijke vergoeding
Een zorgverlener mag een redelijke vergoeding vragen voor een afschrift van uw medisch dossier. Deze vergoeding bedraagt 23 eurocent per pagina, met een maximum van 4,50 euro per bericht. Voor zeer uitgebreide dossiers geldt een maximale vergoeding van 22,50 euro.
Er staat ook ergens dat je de werkaantekeningen van de arts niet mag inzien. Wel een handige site trouwens er staat precies wat je wel en niet mag en wat je kunt doen als je geen gehoor krijgt. Kost je wel even doorklikken btw.
Dat mag niet omdat dat zeg maar privé aantekeningen kunnen zijn. Alles wat van belang is voor de behandeling moet de arts zowiezo in het dossier schrijven. Het zijn zeg maar aantekeningen als in: er schiet de arts te binnen dat hij even moet nakijken welke antibiotica nou ook al weer de beste is. Hij maakt hier een krabbeltje over om het zich te helpen herinneren. Dat soort krabbeltjes hoeft hij niet te overhandigen aan patiënten.quote:Op maandag 22 augustus 2011 10:23 schreef loveli het volgende:
[..]
Niet? Ik dacht juist dat je die info wel mocht inzien, maar dat je er specifiek naar moest vragen. En dat ze er niet zo happig op zijn om dat te geven.
Daarom had ik ook dat stukje geselecteerd. 23 Cent per pagina vind ik een redelijke vergoeding maar er staat dus ook dat er een maximum aan zit.quote:Op maandag 22 augustus 2011 11:16 schreef Noelle06 het volgende:
[..]
Dank je wel, die site ga ik even doorspitten.
En wil er zeker voor betalen maar dat het kan oplopen tot ¤ 42,50 vindt ik best veel.
Hmjah ik ga duidelijk buiten mijn boekje als ik dit ga opvragen vrees ik.quote:Op zondag 21 augustus 2011 16:35 schreef simmu het volgende:
we hebben nooit ponsjes of stickervellen hoeven laten maken sjechov! kiro en ravi zijn in het ziekenhuis geboren. kiro is nooit thuis geweest. voor ravi hebben we ook pas toen hij eenmaal thuis was en op controle moest stickervellen moeten laten maken.
kiro is geboren in zwolle, van daaruit is hij naar het ziekenhuis in meppel gegaan. daarvandaan naar het umcg in groningen, van daaruit naar het sophia kinderziekenhuis (erasmes mc) in rotterdam en vandaaruit weer terug naar het umcg, waar hij overleden is.
nja. dat alleen al is voor ons in de praktijk lastig te realiseren. we hebben het nu over ziekenhuizen in zwolle, meppel, groningen en rotterdam. (we wonen trouwens tussen groningen en zwolle. beide zijn een uur rijden per auto vanaf hier) mijn man werkt en ik ben huisvrouw en thuis met ravi van 1 en selene van 3. het is wellicht een kulargument, maar ik ga niet met die kinderen op sleeptouw dingen in persoon mregelen. dat is praktisch imho werkelijk onwenselijk. ik hou er rekening mee dat ik uiteindelijk per ziekenhuis 1 x in persoon middels een uitgebreid gesprek inzage heb, dus het is niet zo dat ik perse alles per email en telefoon en post af wil handelen, maar ik kan het me niet veroorloven om even snel langs te gaan zeg maarquote:Op woensdag 24 augustus 2011 17:57 schreef Sjechov het volgende:
[..]
Hmjah ik ga duidelijk buiten mijn boekje als ik dit ga opvragen vrees ik.
Maar elke patient (of jij het nu gedaan hebt of het ziekenhuis zelf) heeft dat.
In principe is het zo dat als jij naar de bali wandelt van het ziekenhuis dat moeten ze je die info kunnen geven (vaak op vertoon van legitimatie)
Begrijp ik hier nu uit dat ik zo naar de balie van een ziekenhuis kan stappen en daar me dossier kan opvragen.quote:Op woensdag 24 augustus 2011 17:57 schreef Sjechov het volgende:
[..]
Hmjah ik ga duidelijk buiten mijn boekje als ik dit ga opvragen vrees ik.
Maar elke patient (of jij het nu gedaan hebt of het ziekenhuis zelf) heeft dat.
In principe is het zo dat als jij naar de bali wandelt van het ziekenhuis dat moeten ze je die info kunnen geven (vaak op vertoon van legitimatie)
Ik ben niet TS.quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 00:38 schreef PierreBetfair het volgende:
Heb je het nu nog steeds nietAls je een beetje moeite doet is het binnen 2 dagen geregeld. Je hebt er gewoon recht op, dus ik snap het probleem niet.
Legitimeer jezelf en vraag die dossiers op.
Je zou het denken he?!quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 00:53 schreef PierreBetfair het volgende:
Patientnummer heb je toch na 1 telefoontje achterhaald
Zo hoort het ook te werken echter de praktijk is niet zo. Je bent gewoon overal een nummer en als je dat nummer niet hebt krijg je gewoon weinig of niks voor elkaar. Dus dan moet je eerst een brief sturen of bellen met het verzoek om het patiëntnummer. Daar gaan dan weer een tigtal dagen overheen voordat ze de moeite nemen om het op te zoeken. Dat is geen onwil van het personeel maar puur bureaucratie. Vervolgens kun je met dat nummer weer een brief schrijven en dan gaan er weer een aantal dagen of weken overheen voordat je daar antwoord op hebt. Als die brief dan al op het juiste bureau is belandt. Dan zul je altijd zien dat ze weer een of ander aanvullend iets nodig hebben. En zo gaat het maar door. Doe dat eens maal 4 ziekenhuizen, een behoorlijke emotionele lading die er voor TS achter zit en ik snap wel dat ze door de bomen het bos niet meer ziet.quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 07:54 schreef De_Kardinaal het volgende:
Meestal is een brief naar de afdeling juridische zaken genoeg. Je doet gewoon een beroep op je rechten als patiënt op inzage van al de gegevens. Dan moeten ze die opsturen. Daar heb je niet eens een patientnummer voor nodig, maar naam, geboortedatum en adres is ook voldoende.
Ik heb dat een keer gedaan, dan verwijzen ze je van de balie door naar een volgend bureau en dan krijg je alsnog te horen dat het schriftelijk moet. Als je echo's erbij wil hebben zou ik dat specifiek aangeven in je brief. Meestal sturen ze nl. alleen het geschreven gedeelte. Voor het patiëntnummer van dat ene ziekenhuis zou je een brief kunnen sturen als het ver weg is, is het dichtbij dan zou ik in eigen persoon bij de balie even informeren. Daar maken ze ook je ponsplaatje of stickers en daar moeten ze dus ook dat nummer hebben.quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 00:19 schreef Noelle06 het volgende:
[..]
Begrijp ik hier nu uit dat ik zo naar de balie van een ziekenhuis kan stappen en daar me dossier kan opvragen.
Ben aan het balen, me patient nummer van 1 ziekenhuis heb ik niet meer.
Vraag: iemand ervaring, krijg je echo's ook mee in het dossier?
Waarom het nog ingewikkelder en emotioneler maken dan het al is?quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 20:30 schreef De_Kardinaal het volgende:
Als ze niet willen meewerken kan je altijd zeggen dat het noodzakelijk is om een erfenis aan te vechten of een juridisch geschil te beslechten.
Fijn dat dat telefonisch kan. Veel succes met het opvragen ik hoop dat het makkelijk gaat. Wel typisch dat het niet erfelijk is maar toch dat ze het allemaal in meerdere of mindere mate hebben gehad. Ik zou dat dossier ook graag willen als ik jou was geweest.quote:Op zondag 28 augustus 2011 00:33 schreef Noelle06 het volgende:
Dank voor de adviezen in dit topic, eigenlijk van Simmu![]()
Voor mij heb het dossier emotionele waarde maar ook dat me kinderen later als ze ooit zelf kinderen mogen krijgen weten waaraan hun zusje is overleden tijdens de geboorte.
Dat me kinderen zich extra kunnen laten controleren omdat het in vroeg stadium van zwangerschap al gezien kan worden dmv. echo enz... De aandoening die me kind had is niet erfelijk belast zeiden ze mij maar mijn beide kinderen hebben het gehad maar in veel mindere mate.
Heb contact gehad met ziekenhuis waar ik me patient nummer niet meer van weet en mag volgende week terug bellen of ze mij patient nummer achterhaald hebben.
One down, three to goquote:Op dinsdag 6 september 2011 14:55 schreef simmu het volgende:
ziekenhuis 1 stuurde vorige week een ontvangstbevestiging en vandaag viel er een joekel van een poststuk op de mat![]()
Goed om te horen dat het je brengt wat je zocht! Kan het me ook wel voorstellen; een soort van tastbaar dat hij er was en dat er aandacht voor hem was.quote:van de rest hebben we nog niets gehoord. ik heb even gebladerd, het is erg fijn om vooral het verpleegdossier te hebben. daar staat alles genoteerd, ook over wanneer we welke arts spraken, wanneer we belden en er waren, dat soort dingetjes. het maakt het compleet
Fijn dat het je zo'n gevoel geeft.quote:Op dinsdag 6 september 2011 14:55 schreef simmu het volgende:
ziekenhuis 1 stuurde vorige week een ontvangstbevestiging en vandaag viel er een joekel van een poststuk op de mat![]()
van de rest hebben we nog niets gehoord. ik heb even gebladerd, het is erg fijn om vooral het verpleegdossier te hebben. daar staat alles genoteerd, ook over wanneer we welke arts spraken, wanneer we belden en er waren, dat soort dingetjes. het maakt het compleet
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.voor de duidelijkheid herhaal ik het nog eens: ik vermoed absoluut geen medische missers zoals dat heet en kiro heeft above and beyond de allerbeste en allernieuwste medische zorg gehad! er zijn alleen meerdere redenen waarom ik die dossiers graag wil en wanneer een mens meerdere (goede) redenen heeft om iets te willen, dan moet een mens daar achteraan gaan![]()
de positieve effecten (in het verpleegdossier staan ook dingen genoteerd als "papa en mama en je zusje zitten in het RmcD huis nu". elk bezoekje, elk doktersgesprek, het staat van dat ziekenhuis allemaal trouw genoteerd) overstijgen tot nu toe iig de negatieve effecten (er werd ons erg weinig verteld over wat er nu allemaal precies speelde. daar wil ik duidelijkheid in. ik heb nog altijd die kinderinternist in mijn hoofd met haar "ik maak me toch wel zorgen over kiro hoor" de dag voor zijn overlijden toen we met de verpleging al in de weer waren met de infomap "wat te doen bij het overlijden van uw kind" daar ben ik nog altijd boos over. wees dan toch verdomme eerlijk).
ik kan nu ook de verwarring over het liesbreukje herleiden. het ene ziekenhuis constateerde het liesbreukje, gaf het aan op de overdracht en het volgende ziekenhuis controleerde en vond geen liesbreukje. het liesbreukje kwam en ging
[ Bericht 0% gewijzigd door simmu op 07-09-2011 20:56:33 ]Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
Je hebt schriftelijk zaken aangevraagd en nu ga je een maand wachten of ze die al dan niet toesturen?quote:Op woensdag 7 september 2011 22:10 schreef simmu het volgende:
ik wacht voorlopig eerst rustig af tot 4 weken na verzenddatum en dan ga ik met elisaB in overleg
zoals met alle administratieve dingen staat er gewoon een tijd voor waarin ze kunnen reageren. zo werkt dat nu eenmaal. weet ik veel; misschien zijn ze wel druk aan het kopieren en valt er volgende week een poststuk op de mat. je weet het niet. ik moet van de andere ziekenhuizen ook nog afwachten (waarvan ik 1 positief en 1 negatief resultaat verwacht overigens). het lijkt mij praktischer om aan het einde van de periode waarin de ziekenhuizen gereageerd horen te hebben de hele boel te evalueren en dan in een keer een rondje bellen en brievenschrijven te doen. laten we de boel helder en duidelijk houden! geen warboel makenquote:Op woensdag 7 september 2011 22:12 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Je hebt schriftelijk zaken aangevraagd en nu ga je een maand wachten of ze die al dan niet toesturen?
Duidelijk. Dan hoop ik dat je alle gegevens nog binnen 4 weken kan krijgen en er geen extra bel en schrijfronde noodzakelijk is.quote:Op woensdag 7 september 2011 22:46 schreef simmu het volgende:
[..]
zoals met alle administratieve dingen staat er gewoon een tijd voor waarin ze kunnen reageren. zo werkt dat nu eenmaal. weet ik veel; misschien zijn ze wel druk aan het kopieren en valt er volgende week een poststuk op de mat. je weet het niet. ik moet van de andere ziekenhuizen ook nog afwachten (waarvan ik 1 positief en 1 negatief resultaat verwacht overigens). het lijkt mij praktischer om aan het einde van de periode waarin de ziekenhuizen gereageerd horen te hebben de hele boel te evalueren en dan in een keer een rondje bellen en brievenschrijven te doen. laten we de boel helder en duidelijk houden! geen warboel maken
Ik zou voor je nogmaals schrijft eerst even bellen. Dan weet je of het nodig is om, en zo ja welke, actie te ondernemen. Willen ze het niet afgeven, dan zou ik zoals ik eerder schreef allereerst bellen met de klachtenafdeling of hoe ze het noemen, dat zou voldoende moeten zijn waarschijnlijk.quote:Op woensdag 7 september 2011 22:46 schreef simmu het volgende:
[..]
zoals met alle administratieve dingen staat er gewoon een tijd voor waarin ze kunnen reageren. zo werkt dat nu eenmaal. weet ik veel; misschien zijn ze wel druk aan het kopieren en valt er volgende week een poststuk op de mat. je weet het niet. ik moet van de andere ziekenhuizen ook nog afwachten (waarvan ik 1 positief en 1 negatief resultaat verwacht overigens). het lijkt mij praktischer om aan het einde van de periode waarin de ziekenhuizen gereageerd horen te hebben de hele boel te evalueren en dan in een keer een rondje bellen en brievenschrijven te doen. laten we de boel helder en duidelijk houden! geen warboel maken
Het kan volgens mij nog alle kanten op; voor het zelfde geld krijg je de rest zo opgestuurd als we er expliciet om vragen. En uiteraard staat nog steeds de belofte: als we erheen moeten om het te krijgen, dan gaan we.quote:Op woensdag 7 september 2011 20:24 schreef simmu het volgende:
nog steeds in de lijn van (mijn) verwachting,
[knip]
Volgens mij is het al eens gezegd maar ik heb genoeg over je gehoord hier en ik weet gewoon dat je dat ook nog doet ook al kost het je een hele dag rijden. Hele dikke knuffel en ongelofelijk veel respect van mij.quote:Op donderdag 8 september 2011 00:27 schreef ElisaB het volgende:
[..]
Het kan volgens mij nog alle kanten op; voor het zelfde geld krijg je de rest zo opgestuurd als we er expliciet om vragen. En uiteraard staat nog steeds de belofte: als we erheen moeten om het te krijgen, dan gaan we.
Ben heel benieuwd wat er nog komen gaat
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |