abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_99834268
Kort worden hier een paar simpele problemen onderhande genomen met meest gestelde vragen.Voor elk van deze vragen heb ik een simpele beknopte handleiding geschreven. Deze gaat ervanuit dat de gemiddelde pc gebruiker de stappen kan opvolgen.

Inleiding:
1. Help mijn pc is traag! wat nu?.
- Stap1 Draai 1 virusscanner op uw pc!
- Stap2 Opstarten versnellen!
- Stap3 Onnodige programma's verwijderen.
- Stap4 Ccleaner! Temporary bestanden verwijderen
2. Help een virus / Spyware!
- Stap1 Malware bytes' Anti-Malware
- Stap2 Sophos Anti-Rootkit
- Stap3 Combofix!
- Stap4 Het virus is nog niet weg!
3. Mijn pc weigert iets te doen met foutmelding XXXXX wat nu?
4. Mijn pc weigert iets te doen zonder foutmelding!



1. Help mijn pc is traag! wat nu?
Wanneer werd je pc trager? Wat heb je geïnstalleerd/ draaiende op je pc. Wat kan je verwijderen?
Daarover in deze handleiding een kleine samenvatting.

Stap1 Draai 1 virusscanner op uw pc!
Controleer of je 1 virusscanner hebt, meerdere is nutteloos.en neemt onnodig geheugen in.
Dit kan je doen door rechtsonderin elk programma na te gaan. Het virusprogramma rechts onderin af te sluiten. Programma's als Zonealarm zijn meestal dubbel op omdat in de Router van het netwerk ook al een firewall staat geinstalleerd. De router is het kastje wat u zelf heeft gekocht om meerdere pc's te verbinden aan het internet . Terwijl het modem van de provider heeft gekregen /gekocht.

Samengevat: Sluit alle programma's af die u niet gebruikt en draai 1 virusscanner.

Zoals ik al eerder in het topic zei: een router is niet zaligmakend. Draai op je pc naast je virusscanner ook een firewall.
Het goede nieuws is dat Microsoft sinds enkele jaren al een gratis basisoplossing heeft:
Microsoft Security Essentials.

De ervaringen tot nu toe wijzen uit dat deze software genoeg bescherming biedt tov Zonealarm, Norton, Mcaffee etc.


Stap2 Opstarten versnellen!
Dit is een heel simpel trucje, druk op de windows start knop. vervolgens op uitvoeren, voer hierin "msconfig" in.(zonder quote's) Mocht dit niet lukken, druk op Alt - ctrl - delete , en ga naar Task manager (taak beheer). druk op File -> uitvoeren(new task) en voer hierin "msconfig"
Vervolgens zal je even geduld moeten hebben, (ervaring met oudere pcs). Je ziet een scherm systeem configuratie. Hier hebben we verschillende Tabs bovenaanstaan. "General,boot,services,startup,tools "

Ga richting "Services"
BELANGRIJK!!!!!! Vink "Hide all microsoft services" aan.

Als de pc extreem traag is, zet dan alle niet MS services uit.
Kies dan het tabblad Opstarten in msconfig en zet daar ook alles uit.
Start de PC opnieuw en ga dan pas met google zoeken welke weer aan te zetten.
Maar doe ga niet op andere dingen surfen, want de virusscanner is waarschijnlijk ook uitgeschakeld.

Zoek hierna uit welke programma's je direct wilt laten opstarten en welke niet. Mocht je een programma naam niet kennen. Type deze over in google! en zoek uit wat het programma doet. Soms zitten hier malware/spyware/addware in verscholen die proberen mee op te starten onbewust. Deze zijn vaak aan hele vage namen te herkennen met als manufacturer unknown.

Note: Mocht er een programma niet meer werken, sommige hebben een service nodig, zoals Steam. Zet deze gewoon weer aan in msconfig. Zelf probeer ik zoveel mogelijk uit te schakelen om de opstart tijd van de computer te versnellen.


Stap3 Onnodige programma's verwijderen.
Een pc verzamelt over de jaren nogal wat nutteloze programma's op. Een keer dat u besloten heeft om een programma te testen, die u gevonden heeft op internet. Maar het doet niet helemaal wat u wilt. Zelf verzamel ik best veel van deze programma's en verwijder ik degene die ik waardeloos vind. Hoe doe ik dit?

Druk op start -> Configuratiescherm. -> Programs and features (Software heet het in andere versies).
Neem rustig de tijd om elk programma bij langs te gaan, welke je wilt houden en welke waardeloos /niet gebruikt. Dit zal u besparen in Toolbars, vervelende programma's. Soms staat hier open en bloot een mee geïnstalleerd virus tussen die je simpel kan verwijderen. Hetzelfde geld hiermee, mocht je iets niet kennen. Haal de naam door Google heen.

Note: Het verwijderen van programma's kan best handig zijn als het je eigen pc is. Mochten er meerdere gebruikers op de pc zitten. overleg welke programma's je wilt houden en welke er echt af kunnen.


Stap4 Ccleaner! Temporary bestanden verwijderen
Download Ccleaner als een Register / Temporary file deleter van de download link.
Sluit alle browsers af. (desnoods print je deze pagina uit ).
Start het programma op, Druk op het knopje Analyze en vervolgens op Run cleaner.
Vervolgens druk je op het Registry Tabblad. Druk op Scan issues. Wacht even tot hij klaar is.
Druk op Fixed issues. Hij zal vragen om een backup te maken, Druk op opslaan en sla het .reg bestand op. Mocht er een probleem voordoen nadat je Ccleaner hebt gebruikt kan je dit zoweer terug zetten. door dubbelklik op het *.reg bestand te klikken.
Meestal is dit het geval als de pc weigert helemaal door te starten in dit geval zal je in veilige modus de pc moeten opstarten dit is door voor het windows laadscherm op F8 te drukken te starten.
Officiele site
Download


2. Help een virus / Spyware!
Geen paniek, dit overkomt de meeste mensen die bezig zijn met computers. Als je een lokale IT nerd in je omgeving hebt dan is dat handig maar we gaan hier even vanuit dat je de pc zo snel mogelijk weer nodig hebt. De pc besmet is met iets wat we niet weten. Het kan een irritant programma dat popups maakt, of een stomme nep virusscanner.
Hiervoor gaan we als eerste een paar programma's downloaden die helpen je pc weer schoon te maken. Elk programma is GRATIS te verkrijgen mits je particulier thuis zit.

Stap1 Malware bytes' Anti-Malware
Download en installeer: Malware Bytes
Officiele site
Download

Uitleg:
Een simpel opschoonprogramma dat de meeste spyware eruithaalt.
Voordat je gaat Scannen. Druk op Update en check of er updates aanwezig zijn.
Hierna selecteer de "Perform full scan" optie en druk op Scan. Dit kan ongeveer 20minuten duren.
Voor een zekerheidscheck of het virus/spyware weg is, herdraai de scan een tweede keer.

Note: soms zal de pc opnieuw moeten worden opgestart of is het virus hiermee niet verdwenen.Noteer daarom de naam die je ziet als de scan is afgelopen. (cookies zijn meestal schadeloos) maar worden wel elke keer gevonden door Spyware/virusscanners.


Stap2 Sophos Anti-Rootkit
Om te verzekeren dat er niks extra's opstart vanuit uw pc, dat potentieel schade kan veroorzaken. Heb ik Sophos Anti-Rootkit een programma dat in het geheugen gaat kijken of er virussen actief zijn of dat er nog iets opstart.

De Officiele site: Official Site maar om daar het formulier in te laden en in te vullen duurt lang (trage site).
Dus een Major Geeks Mirror:
Download.

Na het installeren en opstarten van dit programma laad je het draaien door op "start scan" te drukken. Dit kan tussen een paar minuten en uur duren. na afloop selecteer je alles wat verdacht lijkt. Mocht je iets niet weten haal het even door google heen.

Note: er kunnen valse positieve waarde's te voorschijn komen. Dat betekent dat er resultaten boven komen die verdacht lijken maar eigenlijk onschuldig zijn. Let daarom goed op wat je selecteert bij het verwijderen. en wat niet. zoals alles mocht je niet weten wat het is. Haal het door google heen! :).


Stap3 Combofix!
Dit programma haalt alle overbodige opstartwaarde's en spyware weg zonder dat je er zelf iets voor hoeft te doen. Zorg voor het opstarten van het programma dat alles waar je mee bezig bent is opgeslagen want een reboot zal nodig zijn na afloop van het programma.

Kort samengevat wat je moet doen:

1.Programma opslaan op je desktop
2.Programma opstarten (met administrator rechten).
3. Wachten Reboot vanzelf.
4. Klaar :)

Mocht het nog niet duidelijk zijn of je wilt er meer over lezen: Extra uitleg
Combo fix download


Stap4 Het virus is nog niet weg!
De pc besmet is met iets wat we niet weten. Het kan een irritant programma dat popups maakt, of een stomme nep virusscanner. Heb je een naam kunnen vinden waarmee het virus geassocieert wordt? Zoals coolwebsearch of toolbar888. haal deze naam door Google heen met het woord "Removal" erachter. Lees de tekst door en zoek naar het programma dat je virus kan verwijderen. Soms staan er tips of een forum of een gids in het engels. Vertaal de webpagina mocht je het niet begrijpen. Zorg ervoor dat het programma of van een forum vandaan komt waar meerdere mensen met hetzelfde probleem zitten vandaan komt. of dat je het van een officiele bekende pagina vandaan komt. Google daarom ook eerst of het verwijder programma zelf geen spyware is.

Bekende removal programma's:
Coolwebsearch removal

Mochten er nog meer handige programma's zijn vertel het mij. via PM


3. Mijn pc weigert iets te doen met foutmelding XXXXX wat nu?

Hierbij hebben we de volgende informatie nodig namelijk, welk programma ben je mee bezig?
Google hierbij de naam van het programma + foutmeldings code tussen 2 quotes:
Voorbeeld: " msn live messenger 80072ee7" Ik heb geen idee wat het doet maar door google weet ik nu dat ik niet kan inloggen vanwege een internet verbindings fout. Dat kan een fout zijn aan de kant van Microsoft zelf of mijn eigen pc. Hierbij zijn meestal meerdere oplossingen mogelijk, laat je niet blindstaren op 1 oplossing maar zoek op de pagina naar mensen die hetzelfde probleem hebben. Uiteindelijk vind je hierdoor de goede oplossing.
Er is in 7/8 gevallen iemand anders geweest die jou probleem ook heeft. Mochten de stappen geen baat hebben , zoek verder. Weet je zeker dat je alles hebt gedaan? Heeft er al iemand anders in je vrienden groep naar gekeken, die bekend is met IT problemen?


4. Mijn pc weigert iets te doen zonder foutmelding!
Waar probeer je mee bezig te zijn? Wat is je doel? Noteer je handeling waar je mee bezig wilt gaan, noteer het programma + handeling in google. bvb "Plaatjes Resizen in mspaint" . Meestal helpt het om de engelse termen te gebruiken mocht je engels niet als voertaal hebben is gebruik dan een vertaal programma zoals: Google Translate Of Yahoo Babelfish

Tenslotte:
Mocht je bovenstaande hebben uitgevoerd en er bestaat alsnog een probleem dan raad ik aan een topic hierover te openen met een Duidelijk onderwerp. Leg het probleem uit en zet erin wat u eraan heeft gedaan om het te kunnen oplossen. Noteer de Naam van het programma en lever als het kan een screenshot mee, waarin het probleem te zien is. Noteer hoe je aan het probleem komt , wat je doet voordat het probleem komt.

Net niet te vergeten: Voorkomen is beter dan genezen.
In de praktijk komt dat erop neer:
- Klik niet zomaar op elke link op websites.
- Klik niet zomaar op elke link die via MSN of email krijgt.
- Download software alleen van een betrouwbare bron, bij voorkeur van de website van de maker.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Met dank aan:
Daniel1976 voor de verbetering.
CantFazeMe voor ideeën voor meer programma's.
FredvZ voor de verhelderende blik en aanpassingen :)
Kroodjebip mee te denken aan het geheel.

[ Bericht 0% gewijzigd door cablegunmaster op 24-07-2011 17:15:05 ]
Redacted
  Boks-Chick zaterdag 23 juli 2011 @ 13:02:23 #2
118131 BrandX
BoksChick & CoffeeAddict
pi_99834707
Goed topic dit _O_
Hier ga ik ongetwijfeld veel aan hebben O+
lolwut
  zaterdag 23 juli 2011 @ 13:04:49 #3
267547 smegmanus
FOK! ambassadeur
pi_99834777
Goede OP.
Op donderdag 15 januari 2015 19:01 schreef Maanvis het volgende:
smegmanus is de as van het kwaad. een verbrand stukje Hitler.
  zaterdag 23 juli 2011 @ 13:05:30 #4
126003 Daniel1976
de omnibus dubitandum
pi_99834792
Goed verhaal.

Wat je van mij wel zou mogen aanpassen;
(in het msconfig stukje)
als de pc extreem traag is, zet dan alle niet MS services uit.
Kies dan het tabblad Opstarten in msconfig en zet daar ook alles uit.
Start de PC opnieuw en ga dan pas met google zoeken welke weer aan te zetten.
Maar doe ga niet op andere dingen surfen, want de virusscanner is waarschijnlijk ook uitgeschakeld.

Praktijk ervaring leert dat dit beter werkt omdat je pc dan sowieso stukken sneller is omdat alles uit is.
  zaterdag 23 juli 2011 @ 14:45:23 #5
192696 CantFazeMe
Scroll my bar
pi_99837820
Combofix, Avenger, CCleaner en HijackThis staan er niet bij.
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
  zaterdag 23 juli 2011 @ 15:06:58 #6
126003 Daniel1976
de omnibus dubitandum
pi_99838583
quote:
1s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 14:45 schreef CantFazeMe het volgende:
Combofix, Avenger, CCleaner en HijackThis staan er niet bij.
Nou schrijf eens een leuk stukje. Dan zet TS die vast bij de OP.

Wordt een erg goed topic zo! kunnen we mensen naar toe verwijzen wanneer ze weer eens computer problemen hebben. Zeker omdat het sticky is.
pi_99839149
quote:
1s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 14:45 schreef CantFazeMe het volgende:
Combofix, Avenger, CCleaner en HijackThis staan er niet bij.
Combofix en CCleaner bijgezet.

hijackthis is best uitgebreid en niet geschikt voor huis en tuin even snel uit te zetten / verwijderen.
Teveel ongein mee als je niet weet wat je doet. mogelijk kan dit als een noodoplossing ? om het log bestand neer te zetten zodat mensen dat kunnen doorspitten :) ?

Avenger? klinkt wel heel erg als custom software. Ik raad het niet aan maar als je er een goed script voor hebt. want ik ken het niet :) .

[ Bericht 9% gewijzigd door cablegunmaster op 23-07-2011 15:39:09 ]
Redacted
  zaterdag 23 juli 2011 @ 19:15:42 #8
192696 CantFazeMe
Scroll my bar
pi_99847870
Laat dat maar achterwege. Avenger en Combofix kun je computer goed verzieken als je niet weet wat je doet. HijackThis ook. Te geavanceerd voor de normale gebruikers.

Verder goede manual. ^O^
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
  zaterdag 23 juli 2011 @ 19:18:53 #9
192696 CantFazeMe
Scroll my bar
pi_99848026
Zal ik straks ook even wat programma's neerzetten zoals gratis AV en Spyware en wellicht andere tools om dingen te voorkomen?
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
pi_99849431
quote:
1s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 19:18 schreef CantFazeMe het volgende:
Zal ik straks ook even wat programma's neerzetten zoals gratis AV en Spyware en wellicht andere tools om dingen te voorkomen?
Be my guest :). Voorwaarde is dat ze gratis moeten zijn ;) .
Redacted
  zondag 24 juli 2011 @ 09:57:03 #11
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_99868753
Ik ben gestopt na het lezen van nummer 1, stap 1.

Wat een bagger als je mensen aan gaat raden geen firewall te draaien.
Ja, je router is een firewall. Maar die zal je nooit en te nimmer beschermen tegen een moderne trojan horse en malware met een man-in-the-middle...

Een virusscanner kan je een trojan horse pas tegenhouden als de makers van de software de trojan hebben ontdekt, in hun database hebben opgenomen en jij je virusscanner update. Je loopt dus altijd achter de feiten aan. Terwijl een fiirewall wel direct reageert als er een programma verbindingen op gaat zetten.

Ik snap dat de bedoeling van TS goed zijn, maar helaas is zijn aanpak twijfelachtig. Ik vind het dan ook erg jammer dat de mods hem gelijk als goeroe bombarderen en dit topic sticky hebben gemaakt.

[ Bericht 1% gewijzigd door Fred op 24-07-2011 10:23:14 ]
So we just called him Fred
  zondag 24 juli 2011 @ 10:29:19 #12
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_99869262
ik mis superantispyware,hitman pro,norton powereraser en secunia psi.
  zondag 24 juli 2011 @ 10:31:00 #13
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_99869293
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 10:29 schreef THEFXR het volgende:
ik mis [...]hitman pro,[...]
Daar mis je echt helemaal niks aan.
So we just called him Fred
  zondag 24 juli 2011 @ 10:56:57 #14
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_99869742
quote:
1s.gif Op zondag 24 juli 2011 10:31 schreef FredvZ het volgende:

[..]

Daar mis je echt helemaal niks aan.
haha, veel plezier dan
pi_99869973
Stap 1 - ZoneAlarm verwijderen is niet het beste advies wat je kan geven.

Er zijn mailbots die je op die manier niet meer tegenhoudt, waardoor je IP op een blacklist kan komen en je ook nog eens een bak spam verstuurt. Uitgaande firewalls houden die tegen en dat doet je router firewall duidelijk niet.

Ik ben niet direct voor ZoneAlarm maar met een goede firewall is echt niets mis, vooral als je van het type bent "klikken zonder te lezen".
pi_99870027
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 10:29 schreef THEFXR het volgende:
ik mis hitman pro.
Hitman Pro was leuk, 3 jaar geleden, nu is het helaas bagger.

- MalwareBytes
- Spybot
- Sophos rootkit scanner
- EsetNod32 anti-virus (werkt 30 dagen als je geen licentie hebt, altijd handig voor nood)

Als je het daar niet mee wegkrijgt moet je serieus gaan nadenken over een verse installatie.

Binnengebrachte PC's met Spyware betekent bij ons op de zaak overigens sowieso een her-installatie. Verwijderen doen we alleen tegen uurtarief, zonder garantie dat het lukt.
  zondag 24 juli 2011 @ 11:27:00 #17
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_99870318
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 11:10 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Hitman Pro was leuk, 3 jaar geleden, nu is het helaas bagger.

- MalwareBytes
- Spybot
- Sophos rootkit scanner
- EsetNod32 anti-virus (werkt 30 dagen als je geen licentie hebt, altijd handig voor nood)

Als je het daar niet mee wegkrijgt moet je serieus gaan nadenken over een verse installatie.

Binnengebrachte PC's met Spyware betekent bij ons op de zaak overigens sowieso een her-installatie. Verwijderen doen we alleen tegen uurtarief, zonder garantie dat het lukt.
lol, wanneer heb je hitman voor het laatst geprobeerd?
btw comodo is een erg goede firewall
  zondag 24 juli 2011 @ 11:34:08 #18
184463 KroodjeBip
Spoordweling
pi_99870463
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 11:07 schreef MaGNeT het volgende:
Er zijn mailbots die je op die manier niet meer tegenhoudt, waardoor je IP op een blacklist kan komen en je ook nog eens een bak spam verstuurt. U
Dit, en niet te vergeten dat bepaalde virussen, zich verspreiden over je interne netwerk.
Meerdere virusscanners hebben trouwens meerdere nadelen dan alleen geheugenverbruik, ze gaan elkaar in de weg zitten (on-access scan). Het pagefile-verhaal klopt niet, je moet die toch instellen aan de hand van de hoeveelheid RAM (of helemaal niet, mits genoeg geheugen) ?
Ik mis ook spellingscontrole een stukje als je een (actief) virus niet kunt verwijderen, als in: scannen in veilige modus.
pi_99870594
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 11:27 schreef THEFXR het volgende:

[..]

lol, wanneer heb je hitman voor het laatst geprobeerd?
3 minuten geleden, het is nog steeds dezelfde rommel zie ik nu.
  zondag 24 juli 2011 @ 11:42:26 #20
192696 CantFazeMe
Scroll my bar
pi_99870647
Dat wilde ik juist gaan toevoegen. Comodo, ZoneAlarm, Avira etc :). Als ik de tijd voor vind..
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
  zondag 24 juli 2011 @ 12:10:02 #21
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_99871377
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 11:39 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

3 minuten geleden, het is nog steeds dezelfde rommel zie ik nu.
en kan je dat onderbouwen?, wat iets rommel vinden is erg dun hoor, ik vind het nl super.
  zondag 24 juli 2011 @ 12:10:22 #22
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_99871384
Ik heb de hele op maar eens doorgelopen:
quote:
3s.gif Op zaterdag 23 juli 2011 12:49 schreef cablegunmaster het volgende:

1. Help mijn pc is traag! wat nu?
Wanneer werd je pc trager? Wat heb je geïnstalleerd/ draaiende op je pc. Wat kan je verwijderen?
Daarover in deze handleiding een kleine samenvatting.

Stap1 Draai 1 virusscanner op uw pc!
Controleer of je 1 virusscanner hebt, meerdere is nutteloos.en neemt onnodig geheugen in.
Dit kan je doen door rechtsonderin elk programma na te gaan. Het virusprogramma rechts onderin af te sluiten. Programma's als Zonealarm zijn meestal dubbel op omdat in de Router van het netwerk ook al een firewall staat geinstalleerd. De router is het kastje wat u zelf heeft gekocht om meerdere pc's te verbinden aan het internet . Terwijl het modem van de provider heeft gekregen /gekocht.

Samengevat: Sluit alle programma's af die u niet gebruikt en draai 1 virusscanner.
Zoals ik al eerder in het topic zei: een router is niet zaligmakend. Draai op je pc naast je virusscanner ook een firewall.
Het goede nieuws is dat Microsoft sinds enkele jaren al een gratis basisoplossing heeft:
Microsoft Security Essentials.

De ervaringen tot nu toe wijzen uit dat deze software genoeg bescherming biedt tov Zonealarm, Norton, Mcaffee etc.

quote:
Stap2 Opstarten versnellen!
Dit is een heel simpel trucje, druk op de windows start knop. vervolgens op uitvoeren, voer hierin "msconfig" in.(zonder quote's) Mocht dit niet lukken, druk op Alt - ctrl - delete , en ga naar Task manager (taak beheer). druk op File -> uitvoeren(new task) en voer hierin "msconfig"
Vervolgens zal je even geduld moeten hebben, (ervaring met oudere pcs). Je ziet een scherm systeem configuratie. Hier hebben we verschillende Tabs bovenaanstaan. "General,boot,services,startup,tools "

Ga richting "Services"
BELANGRIJK!!!!!! Vink "Hide all microsoft services" aan.

Als de pc extreem traag is, zet dan alle niet MS services uit.
Kies dan het tabblad Opstarten in msconfig en zet daar ook alles uit.
Start de PC opnieuw en ga dan pas met google zoeken welke weer aan te zetten.
Maar doe ga niet op andere dingen surfen, want de virusscanner is waarschijnlijk ook uitgeschakeld.
Als je dit volgt zet je dus ook je firewall en virusscanner uit. Niet zo slim als je weet dat er ook malware bestaat die juist in actie komt zodra ze detecteren dat de virusscanner of firewall niet werkt.

quote:
Zoek hierna uit welke programma's je direct wilt laten opstarten en welke niet. Mocht je een programma naam niet kennen. Type deze over in google! en zoek uit wat het programma doet. Soms zitten hier virussen in verscholen die proberen mee op te starten onbewust. Deze zijn vaak aan hele vage namen te herkennen met als manufacturer unknown.
Dat zijn geen virussen maar malware/spyware/addware.
quote:
Note: Mocht er een programma niet meer werken, sommige hebben een service nodig, zoals Steam. Zet deze gewoon weer aan in msconfig. Zelf probeer ik zoveel mogelijk uit te schakelen om de opstart tijd van de computer te versnellen.


Stap3 Systeem aanpassen, kleine aanpassingen.
Druk op start -> Configuratiescherm.
Hierop ziet u een menu met heel veel icoontjes laat je hierdoor niet afschrikken maar lees op elk icoontje wat er staat. Zoek naar het icoontje "system" of "systeembeheer" zoek naar het tabje advanced System settings. (geavanceerde systeeminstellingen)-> Advanced (geavanceerd)

In het menu dat je ziet zoek de tekst Performance -> Settings. (bovenste knopje).
Nu zie je Visual effects (visuele effecten). Deze kan je uitdoen om je pc te versnellen.
Vervolgens richting het Tabje Advanced (geavanceerd) in hetzelfde menu.

Daar zie je Virtual memory (virtueel geheugen ) staan. Dit is eigenlijk kort uitgelegd je pagefile.sys op je pc. Deze houd bij waar alles staat. Zonder deze file was je mp3 file verspreid over je pc een verzameling 01 zonder samenhang. Het kan in snelheid helpen om de pagefile te vergroten.
Druk op Change (verander) . Je hebt in totaal maar 1 paging file nodig. Klik op C:\ en verander de waarde's van Initial size(MB) naar Recommended - 1000 en bij Maximum size: Recommended +1000.
Wat een onzin...
Je pagefile heeft helemaal niets, maar dan ook helemaal niets te maken met de locatie van je bestanden. (Daar hebben we het bestandssysteem voor).
Je pagefile wordt gebruikt door het virtueel werkgegheugen, wat een aanvulling is op je werkgeheugen (RAM). Hier parkeert Windows data die het nu niet nodig heeft, maar misschien op een later moment wel. Een te kleine pagefile zorgt voor extra lees/schrijf actie op meerdere plaatsten op je (relatief trage) harde schijf. Door je pagefile te vergroten blijft de data op 1 plaats op je harde schijf beschikbaar.
Bij voorkeur stel je het virtueel werkgeheugen in op een grote die minimaal net zo groot is als je werkgeheugen. In het verleden werd aangehouden: 2.5 maal je werkgeheugen, maar dat blijkt overdreven te zijn.
Zorg er voor dat de minimumgrootte gelijk is aan het maximum. Anders kan het zijn dat je schijf zo vol raakt dat je pagefile geen plaats meer heeft om uit te breiden. Als de grootte altijd dezelfde is, kan dat niet gebeuren.

quote:
NOTE: Vergeet niet op Set te drukken anders onthoud de pc de instellingen niet. Mocht het niet helemaal duidelijk zijn waarom we dit doen zie: Meer uitleg hierover .
@TS: ik denk dat je zelf ook nog even die link moet lezen.
quote:
Stap4 Onnodige programma's verwijderen.
Een pc verzamelt over de jaren nogal wat nutteloze programma's op. Een keer dat u besloten heeft om een programma uit te testen, die u gevonden heeft op internet. Maar het doet niet helemaal wat u wilt. Zelf verzamel ik best veel van deze programma's en verwijder ik degene die ik waardeloos vind. Hoe doe ik dit?
Je probeert iets uit of je test iets. niet uit testen.
quote:
Druk op start -> Configuratiescherm. -> Programs and features (Software heet het in andere versies).
Neem rustig de tijd om elk programma bij langs te gaan, welke je wilt houden en welke waardeloos /niet gebruikt. Dit zal u besparen in Toolbars, vervelende programma's. Soms staat hier open en bloot een mee geïnstalleerd virus tussen die je simpel kan verwijderen. Hetzelfde geld hiermee, mocht je iets niet kennen. Haal de naam door Google heen.
Je bedoelt malware/spyware/addware. Virussen zijn geen complete programma's die zich installeren.
quote:
Note: Het verwijderen van programma's kan best handig zijn als het je eigen pc is. Mochten er meerdere gebruikers op de pc zitten. overleg welke programma's je wilt houden en welke er echt af kunnen.


Stap5 Ccleaner! Temporary bestanden verwijderen
Download Ccleaner als een Register / Temporary file deleter van de download link.
Sluit alle browsers af. (desnoods print je deze pagina uit ).
Start het programma op, Druk op het knopje Analyze en vervolgens op Run cleaner.
Vervolgens druk je op het Registry Tabblad. Druk op Scan issues. Wacht even tot hij klaar is.
Druk op Fixed issues. Hij zal vragen om een backup te maken, Druk op opslaan en sla het .reg bestand op. Mocht er een probleem voordoen nadat je Ccleaner hebt gebruikt kan je dit zoweer terug zetten. door dubbelklik op het *.reg bestand te klikken.
Klinkt leuk, maar als CCleaner het echt naar de klote helpt en niet meer opstart, heb je geen zak aan die backup.
quote:
2. Help een virus / Spyware!
Geen paniek, dit overkomt de meeste mensen die bezig zijn met computers. Als je een lokale IT nerd in je omgeving hebt dan is dat handig maar we gaan hier even vanuit dat je de pc zo snel mogelijk weer nodig hebt. De pc besmet is met iets wat we niet weten. Het kan een irritant programma dat popups maakt, of een stomme nep virusscanner.
Hiervoor gaan we als eerste een paar programma's downloaden die helpen je pc weer schoon te maken. Elk programma is GRATIS te verkrijgen mits je particulier thuis zit.

Stap1 Malware bytes' Anti-Malware
Download en installeer: Malware Bytes
Officiele site
Download

Uitleg:
Een simpel opschoonprogramma dat de meeste spyware eruithaalt.
Voordat je gaat Scannen. Druk op Update en check of er updates aanwezig zijn.
Hierna selecteer de "Perform full scan" optie en druk op Scan. Dit kan ongeveer 20minuten duren.
Voor een zekerheidscheck of het virus/spyware weg is, herdraai de scan een tweede keer.

Note: soms zal de pc opnieuw moeten worden opgestart of is het virus hiermee niet verdwenen.Noteer daarom de naam die je ziet als de scan is afgelopen. (cookies zijn meestal schadeloos) maar worden wel elke keer gevonden door Spyware/virusscanners.


Stap2 Sophos Anti-Rootkit
Om te verzekeren dat er niks extra's opstart vanuit uw pc, dat potentieel schade kan veroorzaken. Heb ik Sophos Anti-Rootkit een programma dat in het geheugen gaat kijken of er virussen actief zijn of dat er nog iets opstart.

De Officiele site: Official Site maar om daar het formulier in te laden en in te vullen duurt lang (trage site).
Dus een Major Geeks Mirror:
Download.

Na het installeren en opstarten van dit programma laad je het draaien door op "start scan" te drukken. Dit kan tussen een paar minuten en uur duren. na afloop selecteer je alles wat verdacht lijkt. Mocht je iets niet weten haal het even door google heen.

Note: er kunnen valse positieve waarde's te voorschijn komen. Dat betekent dat er resultaten boven komen die verdacht lijken maar eigenlijk onschuldig zijn. Let daarom goed op wat je selecteert bij het verwijderen. en wat niet. zoals alles mocht je niet weten wat het is. Haal het door google heen! :).


Stap3 Combofix!
Dit programma haalt alle overbodige opstartwaarde's en spyware weg zonder dat je er zelf iets voor hoeft te doen. Zorg voor het opstarten van het programma dat alles waar je mee bezig bent is opgeslagen want een reboot zal nodig zijn na afloop van het programma.

Kort samengevat wat je moet doen:

1.Programma opslaan op je desktop
2.Programma opstarten (met administrator rechten).
3. Wachten Reboot vanzelf.
4. Klaar :)

Mocht het nog niet duidelijk zijn of je wilt er meer over lezen: Extra uitleg
Combo fix download


Stap4 Het virus is nog niet weg!
Heb je een naam kunnen vinden waarmee het virus geassocieert wordt? Zoals coolwebsearch of toolbar888. haal deze naam door Google heen met het woord "Removal" erachter. Lees de tekst door en zoek naar het programma dat je virus kan verwijderen. Soms staan er tips of een forum of een gids in het engels. Vertaal de webpagina mocht je het niet begrijpen
Dat zijn geen virussen, maar addware.
quote:
3. Mijn pc weigert iets te doen met foutmelding XXXXX wat nu?

Hierbij hebben we de volgende informatie nodig namelijk, welk programma ben je mee bezig?
Google hierbij de naam van het programma + foutmeldings code tussen 2 quotes:
Voorbeeld: " msn live messenger 80072ee7" Ik heb geen idee wat het doet maar door google weet ik nu dat ik niet kan inloggen vanwege een internet verbindings fout. Dat kan een fout zijn aan de kant van Microsoft zelf of mijn eigen pc. Hierbij zijn meestal meerdere oplossingen mogelijk, laat je niet blindstaren op 1 oplossing maar zoek op de pagina naar mensen die hetzelfde probleem hebben. Uiteindelijk vind je hierdoor de goede oplossing.
Er is in 7/8 gevallen iemand anders geweest die jou probleem ook heeft. Mochten de stappen geen baat hebben , zoek verder. Weet je zeker dat je alles hebt gedaan? Heeft er al iemand anders in je vrienden groep naar gekeken, die bekend is met IT problemen?


4. Mijn pc weigert iets te doen zonder foutmelding!
Waar probeer je mee bezig te zijn? Wat is je doel? Noteer je handeling waar je mee bezig wilt gaan, noteer het programma + handeling in google. bvb "Plaatjes Resizen in mspaint" . Meestal helpt het om de engelse termen te gebruiken mocht je engels niet als voertaal hebben is gebruik dan een vertaal programma zoals: Google Translate Of Yahoo Babelfish

Tenslotte:
Mocht je bovenstaande hebben uitgevoerd en er bestaat alsnog een probleem dan raad ik aan een topic hierover te openen met een Duidelijk onderwerp. Leg het probleem uit en zet erin wat u eraan heeft gedaan om het te kunnen oplossen. Noteer de Naam van het programma en lever als het kan een screenshot mee, waarin het probleem te zien is. Noteer hoe je aan het probleem komt , wat je doet voordat het probleem komt.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Met dank aan:
Daniel1976 voor de verbetering.
CantFazeMe voor ideeën voor meer programma's.
TS: je moet nog wat beter inlezen op wat virussen, addware, spyware en malware zijn.

En wat moet ik nou doen in geval van een virus? Want dat staat er nog steeds niet in.

Net niet te vergeten: Voorkomen is beter dan genezen.
In de praktijk komt dat erop neer:
- Klik niet zomaar op elke link op websites.
- Klik niet zomaar op elke link die via MSN of email krijgt.
- Download software alleen van een betrouwbare bron, bij voorkeur van de website van de maker.
So we just called him Fred
  zondag 24 juli 2011 @ 12:15:11 #23
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_99871517
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:10 schreef THEFXR het volgende:

[..]

en kan je dat onderbouwen?, wat iets rommel vinden is erg dun hoor, ik vind het nl super.
Het bestaat uit software die je zelf ook kan downloaden.
Regelmatig komt het voor dat computers er na het gebruik van hitman pro er erger aan toe zijn dan voor het gebruik.
Die website geeft me al de kriebels. Als er zoveel meningen van gebruikers nodig zijn, dan weet je eigenlijk al dat het niet goed is.
So we just called him Fred
  zondag 24 juli 2011 @ 12:20:23 #24
147172 THEFXR
Alpha Bear
pi_99871671
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:15 schreef FredvZ het volgende:

[..]

Het bestaat uit software die je zelf ook kan downloaden.
Regelmatig komt het voor dat computers er na het gebruik van hitman pro er erger aan toe zijn dan voor het gebruik.
Die website geeft me al de kriebels. Als er zoveel meningen van gebruikers nodig zijn, dan weet je eigenlijk al dat het niet goed is.
onderbuikgevoelens....
  zondag 24 juli 2011 @ 12:30:39 #25
192696 CantFazeMe
Scroll my bar
pi_99871995
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:15 schreef FredvZ het volgende:

[..]

Het bestaat uit software die je zelf ook kan downloaden.
Regelmatig komt het voor dat computers er na het gebruik van hitman pro er erger aan toe zijn dan voor het gebruik.
Die website geeft me al de kriebels. Als er zoveel meningen van gebruikers nodig zijn, dan weet je eigenlijk al dat het niet goed is.
Leuk dat jij daar wel tijd voor hebt. Anders pas jij even de OP naar wens aan? Help samen en maak er wat leuks van.
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
pi_99872155
Fred heeft gelijk dat dit

quote:
Stap3 Systeem aanpassen, kleine aanpassingen.
Druk op start -> Configuratiescherm.
Hierop ziet u een menu met heel veel icoontjes laat je hierdoor niet afschrikken maar lees op elk icoontje wat er staat. Zoek naar het icoontje "system" of "systeembeheer" zoek naar het tabje advanced System settings. (geavanceerde systeeminstellingen)-> Advanced (geavanceerd)

In het menu dat je ziet zoek de tekst Performance -> Settings. (bovenste knopje).
Nu zie je Visual effects (visuele effecten). Deze kan je uitdoen om je pc te versnellen.
Vervolgens richting het Tabje Advanced (geavanceerd) in hetzelfde menu.

Daar zie je Virtual memory (virtueel geheugen ) staan. Dit is eigenlijk kort uitgelegd je pagefile.sys op je pc. Deze houd bij waar alles staat. Zonder deze file was je mp3 file verspreid over je pc een verzameling 01 zonder samenhang. Het kan in snelheid helpen om de pagefile te vergroten.
Druk op Change (verander) . Je hebt in totaal maar 1 paging file nodig. Klik op C:\ en verander de waarde's van Initial size(MB) naar Recommended - 1000 en bij Maximum size: Recommended +1000.
er in elk geval zo uit gehaald kan worden. Het gehele stuk.
pi_99872249
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:37 schreef Godtje het volgende:
Fred heeft gelijk dat dit

[..]

er in elk geval zo uit gehaald kan worden. Het gehele stuk.
Klopt.
Gewone gebruikers aanraden om te rommelen met de grootte van je pagefile is niet echt slim te noemen.
  zondag 24 juli 2011 @ 12:44:39 #28
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_99872345
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:20 schreef THEFXR het volgende:

[..]

onderbuikgevoelens....
Je kan het onderbuikgevoelens noemen, maar mijn vorige werkgever heeft een aardig centje verdiend aan het herstellen van ellende die door Hitman Pro was veroorzaakt.

quote:
1s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:30 schreef CantFazeMe het volgende:
Leuk dat jij daar wel tijd voor hebt. Anders pas jij even de OP naar wens aan? Help samen en maak er wat leuks van.
Been there, done that.
So we just called him Fred
  zondag 24 juli 2011 @ 13:15:21 #29
184463 KroodjeBip
Spoordweling
pi_99873289
Punt 4 kun je denk ik beter weghalen, prima als je een removal zoekt op bv Symantec, maar op Google kun je juist de oorzaak krijgen genoemd in punt 2. Een eindgebruiker die deze tut gaat gebruiken weet het verschil niet tussen een echte removal tool en spyware die zich als removal voordoen.

quote:
Punt 4:
Heb je een naam kunnen vinden waarmee het virus geassocieert wordt? Zoals coolwebsearch of toolbar888. haal deze naam door Google heen met het woord "Removal" erachter. Lees de tekst door en zoek naar het programma dat je virus kan verwijderen
quote:
Punt 2
De pc besmet is met iets wat we niet weten. Het kan een irritant programma dat popups maakt, of een stomme nep virusscanner.
pi_99882391
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 11:34 schreef KroodjeBip het volgende:

[..]

Dit, en niet te vergeten dat bepaalde virussen, zich verspreiden over je interne netwerk.
Meerdere virusscanners hebben trouwens meerdere nadelen dan alleen geheugenverbruik, ze gaan elkaar in de weg zitten (on-access scan). Het pagefile-verhaal klopt niet, je moet die toch instellen aan de hand van de hoeveelheid RAM (of helemaal niet, mits genoeg geheugen) ?
Ik mis ook spellingscontrole een stukje als je een (actief) virus niet kunt verwijderen, als in: scannen in veilige modus.
Scannen in veiligemodus nog niet aangedacht. :P .

quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:15 schreef FredvZ het volgende:

[..]

Het bestaat uit software die je zelf ook kan downloaden.
Regelmatig komt het voor dat computers er na het gebruik van hitman pro er erger aan toe zijn dan voor het gebruik.
Die website geeft me al de kriebels. Als er zoveel meningen van gebruikers nodig zijn, dan weet je eigenlijk al dat het niet goed is.
Daar ben ik het mee eens hitman pro is de grootste bullcrap die ik ben tegen gekomen. leek leuk maar, het resultaat van hitman pro was dat de pc naar de filistijnen ging.

quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 13:15 schreef KroodjeBip het volgende:
Punt 4 kun je denk ik beter weghalen, prima als je een removal zoekt op bv Symantec, maar op Google kun je juist de oorzaak krijgen genoemd in punt 2. Een eindgebruiker die deze tut gaat gebruiken weet het verschil niet tussen een echte removal tool en spyware die zich als removal voordoen.

[..]


[..]

Goed punt, ik kan ook niet aan alles denken , handig dat iedereen meedenkt :).

quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 11:07 schreef MaGNeT het volgende:
Stap 1 - ZoneAlarm verwijderen is niet het beste advies wat je kan geven.

Er zijn mailbots die je op die manier niet meer tegenhoudt, waardoor je IP op een blacklist kan komen en je ook nog eens een bak spam verstuurt. Uitgaande firewalls houden die tegen en dat doet je router firewall duidelijk niet.

Ik ben niet direct voor ZoneAlarm maar met een goede firewall is echt niets mis, vooral als je van het type bent "klikken zonder te lezen".
goed punt raad eens een betere aan dan Zonealarm , Comodo wil iemand daar een simpele handleiding voor schrijven :)?
quote:
1s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:30 schreef CantFazeMe het volgende:

[..]

Leuk dat jij daar wel tijd voor hebt. Anders pas jij even de OP naar wens aan? Help samen en maak er wat leuks van.
Dat was het hele punt van deze Sticky een algemene FAQ creëren, ^O^

[ Bericht 10% gewijzigd door cablegunmaster op 24-07-2011 17:04:07 ]
Redacted
pi_99882963
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 12:10 schreef FredvZ het volgende:
En wat moet ik nou doen in geval van een virus? Want dat staat er nog steeds niet in.
Eerlijk gezegd vind ik zelf ook niet dat er zoveel verschil tussen malware en virussen zijn. definieer het verschil tussen Malware/virus want malware gedraagt zich al best snel als een Virus.
Deze worden daarom ook meestal wel gevonden door bovenstaande programma's. :)
Ik zeg ook niet dat alles hiermee gevonden wordt. Want er blijven continue nieuwe malware / virussen op de loer!

[ Bericht 10% gewijzigd door cablegunmaster op 24-07-2011 17:26:47 ]
Redacted
pi_99883526
quote:
1s.gif Op zondag 24 juli 2011 09:57 schreef FredvZ het volgende:
Ik ben gestopt na het lezen van nummer 1, stap 1.

Wat een bagger als je mensen aan gaat raden geen firewall te draaien.
Ja, je router is een firewall. Maar die zal je nooit en te nimmer beschermen tegen een moderne trojan horse en malware met een man-in-the-middle...

Een virusscanner kan je een trojan horse pas tegenhouden als de makers van de software de trojan hebben ontdekt, in hun database hebben opgenomen en jij je virusscanner update. Je loopt dus altijd achter de feiten aan. Terwijl een fiirewall wel direct reageert als er een programma verbindingen op gaat zetten.

Ik snap dat de bedoeling van TS goed zijn, maar helaas is zijn aanpak twijfelachtig. Ik vind het dan ook erg jammer dat de mods hem gelijk als goeroe bombarderen en dit topic sticky hebben gemaakt.
Eerlijk gezegd zijn mijn eigen ervaringen dat een firewall eerder vertragend werkt dan dat het enigszins iets bijdraagt aan het geheel. Je mag dan wel gelijk hebben. Het probleem is dan ook dit is de allereerste poging om een FAQ te maken met alle programma's die handig zijn. Ik kijk dan ook naar wat handig lijkt, en spreek uit eigen ervaring met het schoonmaken van pc's.
Natuurlijk heb ik ook nog niet alles meegemaakt. :) maar in de 10-12 jaar dat ik bezig ben geweest met de pc, zijn dit mijn bevindingen.
Redacted
  zondag 14 augustus 2011 @ 03:25:56 #33
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_100703103
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 17:06 schreef cablegunmaster het volgende:
definieer het verschil tussen Malware/virus want malware gedraagt zich al best snel als een Virus.
Malware gedraagt zich nooit en te nimmer als een virus.

Een écht virus past de computercode aan van bestaande bestanden op je pc en verspreidt zich via besemette bestanden die de gebruiker overzet op andere computers (of via internet verstuurd)

Malware is een compleet, zelfstandig draaiend programma dat zich kan verspreiden door gebruikers die alles downloaden wat los en vast zit. Vaak worden dit soort programmaatjes verstopt in installers van gewone software n vervolgens ter download aangeboden (daarom moet je ook altijd een programma downloaden via de site van de maker)
So we just called him Fred
  zondag 14 augustus 2011 @ 03:28:42 #34
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_100703142
quote:
0s.gif Op zondag 24 juli 2011 17:18 schreef cablegunmaster het volgende:

[..]

Eerlijk gezegd zijn mijn eigen ervaringen dat een firewall eerder vertragend werkt dan dat het enigszins iets bijdraagt aan het geheel. Je mag dan wel gelijk hebben. Het probleem is dan ook dit is de allereerste poging om een FAQ te maken met alle programma's die handig zijn. Ik kijk dan ook naar wat handig lijkt, en spreek uit eigen ervaring met het schoonmaken van pc's.
Natuurlijk heb ik ook nog niet alles meegemaakt. :) maar in de 10-12 jaar dat ik bezig ben geweest met de pc, zijn dit mijn bevindingen.
Koel, mensen die bij jou hun pc brengen zijn dus van hun virussen af, maar je zet al wel vast de deur open voor trojan horses...
So we just called him Fred
pi_100714963
quote:
1s.gif Op zondag 14 augustus 2011 03:28 schreef FredvZ het volgende:

[..]

Koel, mensen die bij jou hun pc brengen zijn dus van hun virussen af, maar je zet al wel vast de deur open voor trojan horses...
Eerlijk gezegd heb ik hier nooit last van gehad van Trojan horses. Maar Windows Firewall voldoet nog best aardig beetje standaard maar dat is niet erg :). Ik zet hem meestal uit. met als reden dat ik liever oplos dan 20.000 kleine problemen met de firewall moet oplossen :P .
Redacted
pi_100715747
quote:
0s.gif Op zondag 14 augustus 2011 15:31 schreef cablegunmaster het volgende:

[..]

Eerlijk gezegd heb ik hier nooit last van gehad van Trojan horses. Maar Windows Firewall voldoet nog best aardig beetje standaard maar dat is niet erg :). Ik zet hem meestal uit. met als reden dat ik liever oplos dan 20.000 kleine problemen met de firewall moet oplossen :P .
ja hoor, uitzetten, dat is het best wat ik hier gelezen hebt :')
  zondag 14 augustus 2011 @ 17:32:17 #37
344173 VladimirPoetin
is geen Poetin-fan
pi_100720033
Ik weet iets beters en snellers: koop een Mac of installeer Ubuntu.
pi_101776713
quote:
0s.gif Op zondag 14 augustus 2011 15:46 schreef THEFXR het volgende:

[..]

ja hoor, uitzetten, dat is het best wat ik hier gelezen hebt :')
Alleen als je er verstand van hebt, en weet wat je doet :).
Redacted
pi_101927705
Daarnaast zoals ik eerder al heb gezegd. Aanpassingen en ideeën zijn meer dan welkom :).
Redacted
pi_102287747
Glary utilities is een handig opschoonprogramma imo. Verder kon het virusgedeelte iets sneller: veilige modus, ccleaner (niet eens nodig, maar gaat dan sneller) en dan malwarebytes.
  vrijdag 7 oktober 2011 @ 18:45:34 #41
267547 smegmanus
FOK! ambassadeur
pi_102816644
Deze doen we centraal. Teveel sticky topics volgens ex-mods die alles maar kut vinden omdat ze zelf niet meer aan het roer staan.
Op donderdag 15 januari 2015 19:01 schreef Maanvis het volgende:
smegmanus is de as van het kwaad. een verbrand stukje Hitler.
pi_103030945
Ik heb Malwarebytes gerund. Zie hier het logbestand:

quote:
Malwarebytes' Anti-Malware 1.51.2.1300
www.malwarebytes.org

Databaseversie: 7934

Windows 6.1.7601 Service Pack 1
Internet Explorer 9.0.8112.16421

13-10-2011 10:59:09
mbam-log-2011-10-13 (10-58-59).txt

Scantype: Snelle scan
Objecten gescand: 183754
Verstreken tijd: 4 minuut/minuten, 4 seconde(n)

Geheugenprocessen geïnfecteerd: 0
Geheugenmodulen geïnfecteerd: 0
Registersleutels geïnfecteerd: 5
Registerwaarden geïnfecteerd: 2
Registerdata geïnfecteerd: 0
Mappen geïnfecteerd: 0
Bestanden geïnfecteerd: 0

Geheugenprocessen geïnfecteerd:
(Geen kwaadaardige objecten gedetecteerd)

Geheugenmodulen geïnfecteerd:
(Geen kwaadaardige objecten gedetecteerd)

Registersleutels geïnfecteerd:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{1D4DB7D2-6EC9-47A3-BD87-1E41684E07BB} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\4RBPZMXX4S (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\JP595IR86O (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\NtWqIVLZEWZU (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\XML (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.

Registerwaarden geïnfecteerd:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\JP595IR86O (Trojan.FakeAlert) -> Value: JP595IR86O -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\NtWqIVLZEWZU (Trojan.FakeAlert) -> Value: NtWqIVLZEWZU -> No action taken.

Registerdata geïnfecteerd:
(Geen kwaadaardige objecten gedetecteerd)

Mappen geïnfecteerd:
(Geen kwaadaardige objecten gedetecteerd)

Bestanden geïnfecteerd:
(Geen kwaadaardige objecten gedetecteerd)
Kan ik de gedetecteerde registerwaarden en registersleutels gewoon verwijderen?
De post hieronder? Useless!
pi_103031053
gewoon laten verwijderen door malwarebytes, kan geen kwaad.
pi_104005086
Mijn brander werkt niet. Een cd afspelen kan wel maar branden niet. Hij herkent een lege cd niet eens. De driver updaten werkt niet want xp zegt dat de software up to date is en bovendien kan ik voor de brander (tsstcorp dvd-rom ts-h353b) op microsoft.com alleen een driver vinden voor Vista (of hoger.)
pi_106025332
49 dagen best late reactie , maarja. Al opgelost met je brander? Weet je zeker dat het een brander is? Staat het op de cd speler zelf? want volgens deze site de officiele site van Dell staat dat het een read only schijf is. http://en.community.dell.(...)279843/19502811.aspx
Redacted
pi_107465127
Niet echt een softwareprobleem, maar wel huis-en-tuin-pc gebruik:

Ik kan sinds vandaag geen apostrof (') meer typen. Als ik de apostroftoets indruk krijg ik aanhalingstekens ('') die bovendien meteen verschijnen, zodat correct ok''e typen onmogelijk is. Ik kan wel een apostrof maken door '' te typen en ''e''en (damnit :')) teken te verwijderen, maar dat is ongelofelijk irritant.

Aanhalingstekens (shift+') levert overigens "" op. Kan iemand me vertellen hoe ik zorg dat het weer normaal functioneert? :D Opnieuw opstarten haalt niets uit, en het probleem ligt niet aan ctrl+shift. Alle andere toetsen doen wel normaal.

Nu ik dit typ merk ik dat ook een enkele accent grave onmogelijk is, ik krijg ``. Enkele tilde ook niet, dat is ~~. Kortom, HELP ;(
pi_107465357
quote:
0s.gif Op woensdag 1 februari 2012 00:12 schreef Tchock het volgende:
Niet echt een softwareprobleem, maar wel huis-en-tuin-pc gebruik:

Ik kan sinds vandaag geen apostrof (') meer typen. Als ik de apostroftoets indruk krijg ik aanhalingstekens ('') die bovendien meteen verschijnen, zodat correct ok''e typen onmogelijk is. Ik kan wel een apostrof maken door '' te typen en ''e''en (damnit :')) teken te verwijderen, maar dat is ongelofelijk irritant.

Aanhalingstekens (shift+') levert overigens "" op. Kan iemand me vertellen hoe ik zorg dat het weer normaal functioneert? :D Opnieuw opstarten haalt niets uit, en het probleem ligt niet aan ctrl+shift. Alle andere toetsen doen wel normaal.

Nu ik dit typ merk ik dat ook een enkele accent grave onmogelijk is, ik krijg ``. Enkele tilde ook niet, dat is ~~. Kortom, HELP ;(
Stel je toetsenbord weer in op het standaard US International with Dead Keys, vaag probleem.
pi_107465723
quote:
0s.gif Op woensdag 1 februari 2012 00:18 schreef Adames het volgende:

[..]

Stel je toetsenbord weer in op het standaard US International with Dead Keys, vaag probleem.
Ik heb het opnieuw ingesteld op US international, dat helpt niet. Wat bedoel je met die Dead Keys? :)

edit: probleem opgelost in alle programma's behalve firefox :{
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')