quote:
Op zondag 26 juni 2011 23:07 schreef Appeltje2010 het volgende:Als je een moderne groepenkast hebt (met aardlekschakelaars), dan is de kans op lekstroom eigenlijk ongeveer nul omdat in dat geval je aardlekschakelaar uitschakelt. Ik denk dat er weinig reden is om je zorgen te maken.
Ik heb 1 aardlek. Had nog geen update gegeven, al wel getest:
- als ik de groep uitdoe waar de lamp van het plafond opzit (hotelschakeling), dan detecteert de stroomzoeker geen stroom op het plafond, anders wel. Alle andere apparaten op die groep heb ik eruit getrokken (in zoverre ik kon zien). Lamp aan of uit maakt niet uit. En nu het meest aparte; het hele plafond waar het hier om gaat lijkt gipsplaat te zijn. Het is een puntdak en in het midden is het rechtgemaakt aan de binnenkant. Ik begrijp er geen jota van. Niet dat ik me er al teveel zorgen om maak, maar nieuwsgierig ben ik wel.
edit: en omdak de stroomleiding niet goed kon vinden door het constante gepiep (of helemaal niets

als de stroom er volledig af is) heb ik maar op een plek waarvan ik dacht dat het niet waarschijnlijk zou zijn dat daar stroom liep gaatjes geboord. Da's allemaal wel gelukt. Maar blijf het apart vinden.