Goede berichtenquote:Op woensdag 7 september 2011 17:25 schreef Helgen het volgende:
Maandag begon het collegejaar weer. Vorige week heb ik een week lang eerstejaars begeleid en gefeest. Maandag en dinsdag rond de universiteit alweer ongeveer 20 tot 30 kennissen en vrienden tegengekomen. Ik ben helemaal hyper omdat ik het nu zo leuk heb! Daardoor moet ik wel veel slapen, want mijn blijheid vreet energie. Het is maar goed dat ik nu een dagje vrij heb.
Ik ben ook tegen de eerstejaars eerlijk geweest dat ik door schizofrenie achterstand heb in de studie, sommigen wisten niet wat het was, maar ik heb het uitgelegd en toen begrepen ze het wel. Begrip is altijd fijn!
Helemaal gelukkige groetjes aan jullie!
Fijn om te horen en dat mensen er begrip voor hebben.quote:Op woensdag 7 september 2011 17:25 schreef Helgen het volgende:
Maandag begon het collegejaar weer. Vorige week heb ik een week lang eerstejaars begeleid en gefeest. Maandag en dinsdag rond de universiteit alweer ongeveer 20 tot 30 kennissen en vrienden tegengekomen. Ik ben helemaal hyper omdat ik het nu zo leuk heb! Daardoor moet ik wel veel slapen, want mijn blijheid vreet energie. Het is maar goed dat ik nu een dagje vrij heb.
Ik ben ook tegen de eerstejaars eerlijk geweest dat ik door schizofrenie achterstand heb in de studie, sommigen wisten niet wat het was, maar ik heb het uitgelegd en toen begrepen ze het wel. Begrip is altijd fijn!
Helemaal gelukkige groetjes aan jullie!
Kan me nog herinneren dat ik het een keer tegen mijn 'vrienden' verteld had. Enige effect wat het had was dat ze dachten dat ik niet spoorde (en dat terwijl ik hartstikke goed bij verstand ben). Dus ik ben er nu ook een stuk terughoudender in.quote:Op woensdag 7 september 2011 21:22 schreef Madame_Paon het volgende:
Ik zou zoiets nooit tegen zoveel mensen vertellen ... het is bij mij al veel te vaak gebeurd dat men er misbruik van maakt en het later tegen je gaat gebruiken.
quote:Op woensdag 7 september 2011 21:30 schreef no1uknow het volgende:
Dikke vette TVP hier, ik loop sinds dinsdag een heel collegejaar stage (ik studeer maatschappelijk werk) bij het TOP team van Parnassia in Den Haag. Altijd al geïnteresseerd geweest in GGZ en alles daar omheen en kan er nu eindelijk invulling aan geven
Misschien dat ik wat mee kan pikken van jullie ervaringen/verhalen over schizofrenie zelf en ervaringen met hulpverlening (hoewel ik niet gok dat de meesten van de vaste stamgasten uit dit topic in aanraking zullen komen met het TOP team), kan ik nog wat van opsteken! Als jullie ergens vragen over hebben hoor ik het ook graag, weet alleen niet of ik jullie al (zoveel) kan vertellen.
Ik weet niet wat je precies met 'dit' bedoeld, maar als je het over de studie en het begeleiden hebt, dan was het heel stimulerend om een vriend naast me te hebben (medebegeleider) die oplette. We zijn allebei wel een beetje excentriek, maar de eerstejaars vonden dat wel leuk en vermaakten zich evengoed. Verder goed opletten op mijn medicatie, want als ik die een dag vergeet word ik emotioneel wat labieler (irritaties, somber etc.).quote:Op woensdag 7 september 2011 19:35 schreef zusterclivia het volgende:
[..]
Goede berichten
Ben eigenlijk best enorm nieuwsgierig hoe het je gelukt is dit te behalen?
Gelukkige groetjes terug
Wat goed dat je aan het afvallen bent, ik moet ook afvallen, want sinds ik ooit zyprexa heb geslikt ben ik op de rand van overgewicht en zit ik (na 2 jaar nog steeds) in de gewoonte veel te eten. Ik wil heel graag afvallen, maar het is zo moeilijk. Ik ben trouwens ook iemand die eet als hij zich verveelt, wat niet helpt. Ik slik nu trouwens Abilify, wat geen eetbuien zou moeten veroorzaken.quote:Op donderdag 8 september 2011 06:49 schreef Gewas het volgende:
Een update van mij:
Ben bezig met afvallen sinds twee weken. Gewoon minder eten dan dat je verbruikt, zo simpel is het.
Door na te denken ben ik langzaam alle problemen aan het oplossen. Zijn er nog wel een paar over maar ik blijf positief.
En ik ben best blij want ik heb eindelijk de cd's kunnen kopen met alle piano sonata's van Beethoven gespeeld door Wilhelm Kempff. Het is geweldig!
Paar jaar geleden ben ik radicaal gaan afvallen en dat lukte ook. Langzaam telkens weer aangekomen. Ik gebruik al een paar jaar Zyprexa en inderdaad een bijwerking dat je er dik van kan worden.quote:Op donderdag 8 september 2011 15:31 schreef Helgen het volgende:
[..]
Wat goed dat je aan het afvallen bent, ik moet ook afvallen, want sinds ik ooit zyprexa heb geslikt ben ik op de rand van overgewicht en zit ik (na 2 jaar nog steeds) in de gewoonte veel te eten. Ik wil heel graag afvallen, maar het is zo moeilijk. Ik ben trouwens ook iemand die eet als hij zich verveelt, wat niet helpt. Ik slik nu trouwens Abilify, wat geen eetbuien zou moeten veroorzaken.
Verder houd ik ook erg van klassieke muziek. Ik heb een tragedie geschreven als cadeau voor iemand en die heb ik op klassieke muziek gezet. Gisteren ingesproken met vrienden en de muziek erachter geplakt, klinkt erg goed. Componisten als Mendelssohn, Liszt, Bach, Prokofiev, Vivaldi en Albinoni heb ik gebruikt, ze inspireren me heel erg. Misschien kan ik zorgen dat ik het ergens kan uploaden, dan kan ik het hier ook laten horen.
Ik wil wat actiever worden in dit topic, ik lees altijd mee, maar ik ben een beetje bang dat mijn ervaringen niet zo interessant zijn :p Maar ik ga wel wat meer posten
Leuk! Ik ga het zo luisteren, ben benieuwd.quote:Op donderdag 8 september 2011 15:46 schreef Helgen het volgende:
http://soundcloud.com/helgen-1/heel-akte-2
Dit is een deel van mijn toneelstuk/hoorspel/audioboek. Eigenlijk mag ik hem nog niet verspreiden, maar het is toch maar een fragment van het geheel, dus het kan wel (en ik ben toch de maker, dus het kan!). Ik sta zelf niet op dit fragment trouwens. Het duurt 7 minuten, maar het geeft een beeld. Luister hoeveel je wilt, zou ik zeggen...
voor de mensen die benieuwd zijn naar de muziekfragmenten:
scène 1; Mendelssohn, violin concerto in e minor
scène 2: Jenkins, palladio
scène 3: Vivaldi, Autumn (van The four seasons)
scène 4: Liszt, Hungarian rhapsody.
Het is geluid is niet fantastisch, maar het is wel gewoon heel leuk!
Edit: ik vergeet de achtergrondinformatie: het toneelstuk gaat over Ariadne die door Theseus wordt achtergelaten op het eiland Naxos. Het hoort een boek bij, waar de tekst in staat, die moet je eigenlijk bij het audioboek hebben (maar jullie moeten het zonder doen). Griekse mythologie dus, inspireert me ook heel erg.
Dank je. Ja, ik heb dit helemaal zelf geschreven. Ben er even bezig mee geweest, vanaf februari ongeveer, maar ik vind dat het resultaat er mag wezenquote:Op donderdag 8 september 2011 16:05 schreef Gewas het volgende:
@ Helgen
Ik heb het geluisterd en ik vond het mooi. Duidelijke manier van praten en de stukken van Vivaldi en Liszt herkende ik meteen.
Heb je dit echt helemaal zelf geschreven? Vind ik knap.
Dank voor de uitlegquote:Op donderdag 8 september 2011 15:23 schreef Helgen het volgende:
[..]
knip
lang bericht, maar dat was hetgroetjes!
Muziek maakt eigenlijk een hoop goed in een mensenlevenquote:Op donderdag 8 september 2011 11:50 schreef Gewas het volgende:
Ja, begin aardig wat muziek te verzamelen. Ik heb al behoorlijk wat van Beethoven.![]()
Ik moet nog even wat kwijt over die sonata's. Mijn gevoelens zijn een beetje afgestompt de laatste jaren, maar dit is een van weinige muziek waarbij ik nog echt emotie voel. Ik vind het ronduit prachtig!
quote:Ik heb een tragedie geschreven als cadeau
Ik heb het nog een keer geluisterd. Het is echt mooi. Ik denk dat degene die dit als cadeau krijgt er blij mee zal zijn.quote:Op donderdag 8 september 2011 16:10 schreef Helgen het volgende:
[..]
Dank je. Ja, ik heb dit helemaal zelf geschreven. Ben er even bezig mee geweest, vanaf februari ongeveer, maar ik vind dat het resultaat er mag wezenhet inspreken is nu bijna af (nog één keer een avond bijeenkomen). De muziek heb ik natuurlijk niet zelf gemaakt, maar gekocht via itunes.
Het probleem is wel dat ik zo lang in deze nasleep van het toneelstuk zit dat er in mijn hoofd weinig ruimte is om aan iets nieuws te beginnen. Maar ik ben helemaal trots dat ik eens iets afgemaakt heb.
Veel mensen die ik ken vinden klassieke muziek vaak ook te zwaar.quote:Op donderdag 8 september 2011 21:31 schreef zusterclivia het volgende:
[..]
Dank voor de uitleg![]()
Ik bedoelde met "dit" eigenlijk precies "dat" wat je geantwoordt hebt.
En het klonk zo positief je 1ste post dat ik natuurlijk nieuwsgierig was hoe je het gefixed hebt..
Mooi om te lezen, wanneer iemand met deze ziekte het toch voor elkaar krijgt zich in de buitenwereld staande te houden en gebruik kan maken van mogelijkheden. toppie.
[..]
Muziek maakt eigenlijk een hoop goed in een mensenlevenIk zou ook niet zonder kunnen.
Lekker opgaan in de muziek.
Leuk en toevallig dat jij en Helgen qua muziek de zelfde smaak hebben, voor mij is klassieke muziek vaak te zwaar en ik wordt er eigenlijk ook nerveus van........., hoewel met een flinke beat en rollende bass erin verwerkt
[..]
Veel plezier bij het aanbieden ervan Helgen
quote:
Succes Gro, en blijf het volhouden door je overtuiging dat er niemand op je let.quote:Op vrijdag 9 september 2011 14:41 schreef Gro het volgende:
@Helgen: juist leuk als je meeschrijft!
Ik heb mijn eerste studiedagen er weer opzitten. Jezus, dat valt me wel zwaar zegBen zo sociaal angstig steeds, ik voel me vreselijk opgelaten en bekeken. En als ik om me heen kijk tijdens een hoorcollege, valt het wel mee hoeveel mensen kijken, dus waar maak ik me eigenlijk zo druk om?
De werkcolleges zijn een nog grotere ramp, ik ben steeds bang dat mij wat gevraagd wordt, en dan weet ik het antwoord ook nog eens niet (is mijn voorspelling).![]()
Gelukkig gaat het treinreizen wat makkelijker dan vorig jaar. Ik probeer realistisch te blijven, en te beseffen dat bijna niemand op mij let![]()
't Is niet makkelijk allemaal...
Hey,quote:Op zaterdag 10 september 2011 10:45 schreef MaJo het volgende:
Dag allemaal! Ik heb hier even meegelezen want de broer van mijn vriend is ook schizofreen en ik dacht misschien steek ik er nog wat van op
Het lastige bij hem is dat hij dit niet wil accepteren en ervan overtuigd is dat hij niet schizofreen is. Hierdoor slikt hij geen medicijnen en heeft hij veel wanen. Het onderwerp schizofrenie is ook niet bespreekbaar want dan flipt hij gelijk.
Hebben jullie tips hoe we er toch met hem over kunnen praten? Ik wil hem juist graag helpen en hem vertellen dat ik er voor hem ben
Dank je welquote:Op vrijdag 9 september 2011 06:53 schreef Gewas het volgende:
[..]
Ik heb het nog een keer geluisterd. Het is echt mooi. Ik denk dat degene die dit als cadeau krijgt er blij mee zal zijn.
Hey gewas,quote:Op zaterdag 10 september 2011 14:05 schreef Gewas het volgende:
[..]
Hey,
Zonder medicatie kan soms zeker wel (in het begin) als je nog redelijk goed functioneerd.
Denk altijd zo, je kan wel die diagnose hebben gekregen, als mens blijf je hetzelfde. Nou ja, misschien niet helemaal...
En over die laatste zin. Heeft hij last van wantrouwen?
Waanideeën kunnen heel sterk zijn. Heb ze zelf ook dus daarmee kan ik niet helpen.quote:Op zaterdag 10 september 2011 14:44 schreef MaJo het volgende:
[..]
Hey gewas,
Bedankt voor je reactiehet probleem is juist dat hij niet goed kan functioneren, hij heeft last van waanideeën, dan denkt hij bijvoorbeeld dat de FBI achter hem aanzit. En dat vind ik rot voor hem. En natuurlijk veranderd het hem niet als persoon, ik vind het een schat maar zou hem graag helpen
Hij wantrouwt mensen inderdaad, maar hij vertrouwt mij en zijn broer gelukkig wel
Hey Gewas,quote:Op zaterdag 10 september 2011 16:23 schreef Gewas het volgende:
[..]
Waanideeën kunnen heel sterk zijn. Heb ze zelf ook dus daarmee kan ik niet helpen.
En wantrouwen, heb ik last van. Gekke is dat iedereen de afgelopen weken heel vriendelijk en aardig tegen mij zijn geweest dus je zou denken dat er geen reden voor zou zijn, toch blijven die gedachten in mijn hoofd spoken.
Hey,quote:Op zaterdag 10 september 2011 16:27 schreef MaJo het volgende:
[..]
Hey Gewas,
Wat vervelend dat je zelf ook zo last hebt van wantrouwen. Ik denk dat je ervan uit kan gaan dat als mensen aardig tegen je zijn dat ze dit gewoon menen, totdat het tegendeel bewezen is. Anders maak je jezelf ook alleen maar gek
Dan nog een vraagje, vond je het zelf moeilijk om te accepteren dat je schizofreen bent? Want dat is dus het probleem bij mijn zwager. Het is een soort olifant in de kamer, iedereen weet het maar er wordt niet over gesproken. Volgens mij weet hij het zelf ook wel, of zou het ook kunnen dat hij het echt niet weet?
Fijn dat je zo openhartig bent!
Hier staat een beknopte uitleg: http://www.parnassia.nl/P(...)voor-volwassenen/topquote:Op donderdag 8 september 2011 09:21 schreef zusterclivia het volgende:
Goedemorgen allen
[..]
![]()
TOP team? Wat bied dit team voor zorg? Kan/wil je er iets over vertellen?
Dankje voor de link.quote:Op zondag 11 september 2011 17:20 schreef no1uknow het volgende:
[..]
Hier staat een beknopte uitleg: http://www.parnassia.nl/P(...)voor-volwassenen/top
Het is zorg gericht op 'zorgmijders'. Het is een soort case management. Dus je biedt verschillende soorten hulp aan, vaak aan mensen waar een meervoud van problematiek speelt. Psychotische mensen zien we bijvoorbeeld relatief veel.
Inderdaad gelukkig ja!quote:Op zondag 11 september 2011 20:27 schreef zusterclivia het volgende:
[..]
Dankje voor de link.
Het betreft deze zorgverlening inderdaad de chronische zorgmijders vandaar je eerdere opmerking dat niemand van dit forum w.s. ooit in aanraking komt met het TOP team......gelukkig maar![]()
Wel een spannende stage voor je! Ik kan me voorstellen dat je er naar uitziet, succes.![]()
Ja het is in het begin lastig om na werktijd de knop weer om te zetten en het naar de achtergrond te plaatsen, maar op een gegeven moment kijk je nergens meer van op en zal het loslaten makkelijker gaan.(nou ja dat lukt dan meestal in 95% ook wel)quote:Op zondag 11 september 2011 20:52 schreef no1uknow het volgende:
[..]
Inderdaad gelukkig ja!Dankjewel, de eerste week heeft ook een heftige indruk op me gemaakt, was en ben eigenlijk nog steeds best moe van alle dingen die ik heb gezien en gehoord! Best raar om bijvoorbeeld bij een vrouwtje op bezoek te gaan die meer dan een ton schuld heeft en 28 kilo weegt. Maar ik hoop (lekker idealistisch, i know) toch wel wat voor mensen te kunnen betekenen.
Kijk deze berichten maken me blij, mooi dat een lekkere werkdag je stemming weer omhoog haalt Gewas.quote:Op maandag 12 september 2011 12:28 schreef Gewas het volgende:
Hey Zusterclivia,
Dank voor je aardige reactie!
Roken ga ik voorlopig nog niet mee stoppen..
Ben net terug van me werk. Allemaal vriendelijke mensen en er was een hele aardige vrouw die ik over mijn liefde voor klassieke muziek heb verteld. Ze vond mij intelligent overkomen. Nou, dat compliment heb ik al jaren niet meer gehad.
Het gaat alweer een stuk beter.
Naar wat voor voorbeelden ben je dan opzoek?quote:Op maandag 12 september 2011 16:12 schreef Helgen het volgende:
Zoals ik al eerder een keer heb aangegeven heb ik het ook moeilijk als ik over mijn toekomst denk. Misschien is het ook, zoals al eerder is gezegd, dat er zo weinig voorbeelden zijn. En zo'n hoge druk dat je wat moet presteren in de maatschappij.
Na een doodsaai college zou ik gaan voor een commedyquote:Ik kom net terug van een doodsaai college, maar ik zit nu na te denken wat ik nu zal gaan schrijven.Ik heb elke keer projecten nodig om niet in een zwart gat terecht te komen. Telkens iets anders. Ik wil nu weer iets schrijven, maar ik weet nog niet wat. In ieder geval mezelf uitdagen, het liefst met iets multimediaals. Een toneelstuk, poëzie, animatie, ik weet het nog niet. Maar ik hoop dat de ideeën snel komenIn ieder geval wil ik nu iets schrijven wat ik kan opvoeren, want ik ga beginnen met een toneelgroep van mijn studie (als regisseur/acteur) en dan vind ik het ook wel leuk om misschien iets van mezelf te verwerken (alleen als het echt goed is, hoor).
Het enige wat ik hierop kan schrijven is dat je dan ook niet meer uit de psychose zou kunnen tot de relatie duurt.......is dat een vooruitzicht die je aanspreektquote:Wat mij nu, in verband met schizofrenie, bezighoudt, is of ik nog wel dezelfde leuke persoon ben als toen ik psychotisch was. Misschien is die vraag nu niet erg van toepassing, omdat ik meer dan ooit vrienden heb, maar toch blijft het me eens in de zoveel tijd bezighouden. Vooral omdat mijn laatste vriendin ten tijde van mijn psychoses was. Ik heb het gevoel dat ik saaier ben geworden, omdat ik terughoudender ben met wat ik zeg. Ik probeer wel heel open te zijn, maar ik denk wel na voordat ik iets zeg. Het is niet zo dat ik overweeg te stoppen met mijn medicatie, maar ik vind het wel interessant om over na te denken.
Als voorbeeld zouden kunnen dienen: acteurs bijvoorbeeld, of politici (maar na waanideeën zal je niet snel serieus meer worden genomen) of topwetenschappers. Eigenlijk bekende mensen die positief in het nieuws komen.quote:Op maandag 12 september 2011 19:21 schreef zusterclivia het volgende:
[..]
Kijk deze berichten maken me blij, mooi dat een lekkere werkdag je stemming weer omhoog haalt Gewas.Misschien is onder de mensen zijn gewoon wat je nodig had na het weekend.
Ja met mij gaat het z'n gangetje ook net thuis van werk, ik heb ook een gezellige dag achter de rug, het was redelijk rustig vandaag.
Maar worden jullie ook onrustig met deze wind....pffffffff niet normaal meer en een lawaai dat het maakt daar al de bomen nog zo vol blad staanBen meer van het rustige weer geloof ik
[..]
Naar wat voor voorbeelden ben je dan opzoek?
En nadenken over de toekomst lijkt me zeker in de richting waarin jij je begeeft ook best moeilijk, veel artistieke mensen om je heen die ook best vaak in het nu leven.
Maar natuurlijk door scholing is het mogelijk je toekomst enigzins vorm te geven Helgen de rest komt door toevalligheden, m.a.w. er is maar weinig echt zeker in het leven.
[..]
Na een doodsaai college zou ik gaan voor een commedymaar idd vind daar na zo'n doodsaai college de inspiratie nog maar eens voor
[..]
Het enige wat ik hierop kan schrijven is dat je dan ook niet meer uit de psychose zou kunnen tot de relatie duurt.......is dat een vooruitzicht die je aanspreekt![]()
Maar oké, ik begrijp heel goed je idee erachter Helgen, maar er zijn meer wegen die naar Rome leiden, probeer eerst die eens uit. En natuurlijk: Eerder behaalde resultaten geven geen garanties voor de toekomst....![]()
Ik zal het eens bij mij op het werk navragen, misschien weten ze daar iemand die beroemd/bekent is ondanks de schizofrenie en dan niet die ontstaan zijn door drugsgebruik neem ik aan?quote:Op maandag 12 september 2011 20:08 schreef Helgen het volgende:
[..]
Als voorbeeld zouden kunnen dienen: acteurs bijvoorbeeld, of politici (maar na waanideeën zal je niet snel serieus meer worden genomen) of topwetenschappers. Eigenlijk bekende mensen die positief in het nieuws komen.
In het nu leven is ook wat ik nu probeer te doen. Niet te veel nadenken over de toekomst, maar gewoon doen wat ik nu leuk vind. Mijn enige harde deadline is binnen twee jaar mijn studie halen, want daarna kan ik het niet meer betalen (met die langstudeerboete). Na mijn bachelor zie ik dan wel weer wat ik dan ga doen.
Niks mis met jouw gedachtenquote:Ik heb net in plaats van te schrijven, heb ik een paar uurtjes gedut, was wel lekker om te slapen als je zo moe bent. Over het laatste, ik ben wel blij dat het zo is gelopen, want ze heeft me toen nog wel begeleid om naar de psycholoog te gaan, waardoor ik vroeg genoeg bij mijn schizofrenie was dat het nog niet extreem was (en ik nog helder genoeg was om in te zien dat ik medicatie moest gaan slikken). Ik ben misschien ook bang om een relatie aan te gaan, juist omdat het me doet denken aan psychotisch zijn. Verder was ik er nog niet klaar met verwerken van mijn schizofrenie denk ik. Maar ik voel me nu wel sterk genoeg om een relatie aan te gaan, zou ik een leuk iemand tegenkomenMisschien is dat het meer, en niet dat ik saaier ben geworden. Tot zover mijn gedachten.
Ik denk dat het contact met andere mensen mij inderdaad goed heeft gedaan.quote:Op maandag 12 september 2011 19:21 schreef zusterclivia het volgende:
[..]
Kijk deze berichten maken me blij, mooi dat een lekkere werkdag je stemming weer omhoog haalt Gewas.Misschien is onder de mensen zijn gewoon wat je nodig had na het weekend.
Ja met mij gaat het z'n gangetje ook net thuis van werk, ik heb ook een gezellige dag achter de rug, het was redelijk rustig vandaag.
Maar worden jullie ook onrustig met deze wind....pffffffff niet normaal meer en een lawaai dat het maakt daar al de bomen nog zo vol blad staanBen meer van het rustige weer geloof ik
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |