Ik bedoel er iedereen mee. Het gaat er om dat sommigen mensen gewoon niet zo snel koorts maken. Dus gewone normale mensen zonder onderliggende pathologie zoals het ontberen van ontstekingsmediatoren. Daarnaast heb je natuurlijk mensen die van zichzelf een andere setpoint hebben zodat er wel sprake is van een verhoging maar dat deze binnen het normale gebied valt. Altijd naar vragen bij afwezig koorts. Verder kan is het natuurlijk opletten dat er nooit een sepsis speelt, deze kan ook een normale en zelfs een ondertemperatuur geven.quote:Op woensdag 29 juni 2011 19:55 schreef June. het volgende:
[..]
Oh echt, ik dacht alleen immuungecompromitteerden, ouderen en baby's? Welke leeftijdscategorie valt dan precies onder jongeren dan volgens jou?
Waar staat in Honeymooners verhaal dat ze een verhoogd CRP heeftquote:Op woensdag 29 juni 2011 19:04 schreef starla het volgende:
Ze rookt niet? Geen familiaire verhoogde stollingsneiging zoals V Leiden? CRP waarschijnlijk dus verhoogd, pleit wel voor iets infectieus. BSE is een prachtige bepaling hoor, maar daar kan DDM je denk ik beter een hoorcollege over geven
Hemoptoe is gewoon directe nadere analyse. Naar HAP dus.
quote:Starla vroeg:Edit oh, bloed is goed, ik neem ook aan de ontstekingsparameters?
quote:Antwoord Honeymooner: Ja weet ik dus niet, leuko's sowieso wel, maar CRP volgens mij niet. BSE denk ik wel, is echt iets voor huisartsen om nog te prikken.
Ja oke, het is inderdaad goed om dat in het achterhoofd te houden. Maar dat lijkt me dan meer meer het witte raaf scenario.quote:Op woensdag 29 juni 2011 20:01 schreef DDM het volgende:
[..]
Ik bedoel er iedereen mee. Het gaat er om dat sommigen mensen gewoon niet zo snel koorts maken. Dus gewone normale mensen zonder onderliggende pathologie zoals het ontberen van ontstekingsmediatoren. Daarnaast heb je natuurlijk mensen die van zichzelf een andere setpoint hebben zodat er wel sprake is van een verhoging maar dat deze binnen het normale gebied valt. Altijd naar vragen bij afwezig koorts. Verder kan is het natuurlijk opletten dat er nooit een sepsis speelt, deze kan ook een normale en zelfs een ondertemperatuur geven.
Ik denk jij eerder, gezien je scherptequote:Op woensdag 29 juni 2011 20:05 schreef starla het volgende:
Las het verkeerd. Zo, kun je weer lekker slapen vanavond!
Het eerste komt vaker voor dan je denkt. En wat betreft het sepsisverhaal, ook dit is geen witte raaf, want het is een symptoom van sepsis.quote:Op woensdag 29 juni 2011 20:08 schreef June. het volgende:
[..]
Ja oke, het is inderdaad goed om dat in het achterhoofd te houden. Maar dat lijkt me dan meer meer het witte raaf scenario.
Ja, dat van de sepsis wist ik wel. Zal er eens oplettenquote:Op woensdag 29 juni 2011 20:18 schreef DDM het volgende:
[..]
Het eerste komt vaker voor dan je denkt. En wat betreft het sepsisverhaal, ook dit is geen witte raaf, want het is een symptoom van sepsis.
Nou de geen koorts bleek even een foutje. Ze had 39.8. Is nu op de HAP, wacht op ambu voor het ziekenhuis, maar wordt waarschijnlijk opgenomen met een pneumonie..quote:Op woensdag 29 juni 2011 19:45 schreef starla het volgende:
Geen koorts dus een infect onwaarschijnlijk is een denkfout.
Je kijkt natuurlijk naar de gehele kliniek. Hoesten met een verhoogd CRP al dan niet met koorts is zeer waarschijnlijk een luchtweginfect.
Bovendien zijn er vele situaties waarin de afwezigheid van koorts niets zegt zoals bij immunogecomprommitteerde mensen of ouderen.
Ah toch koorts.quote:Op woensdag 29 juni 2011 20:34 schreef Honeymooner het volgende:
[..]
Nou de geen koorts bleek even een foutje. Ze had 39.8. Is nu op de HAP, wacht op ambu voor het ziekenhuis, maar wordt waarschijnlijk opgenomen met een pneumonie..
Niet zo raar hoor, ik heb ook geen thermometer op mijn kamer liggenquote:Op woensdag 29 juni 2011 20:50 schreef Godshand het volgende:
[..]
Ah toch koorts.
Ze had het niet opgemeten? En sowieso is 's avonds vaak koorts hoger...
Nouja sterkte met je zusje
na 4 weken verpleeghuisgeneeskunde verbaas ik me hier eigenlijk niet eens meer over.quote:Op vrijdag 1 juli 2011 07:12 schreef iofn het volgende:
Verpleegkundigen die er gewoon lasix inflikkeren bij een patient bij een bloedtransfusie terwijl ze al een tensie heeft van 90/45Vervolgens zeg je er wat van en krijg je te horen: "Ja, maar het staat toch op het opdrachtenblad... En ze heeft er wel goed op geplast"
![]()
Doe dat maar wel, of toch voor het grootste deel van de huisartsen. Ik had het afgelopen jaar bij 3 op 3 huisartsen een verkeerde diagnose (of eigenlijk geen diagnose doordat een differentiaaldiagnose vals negatief was) ---> doorverwijzing naar de eerste de beste specialist (wel een goede voor zo ver ik het kan beoordelen) en nog voordat hij had gekeken wist hij op basis van de klachten al wat het probleem was, een visuele diagnose bevestigde het en het was dermate duidelijk dat volgens hem de huisartsen dit hadden moeten zien wanneer ze zouden hebben geweten wat ze deden. Details ga ik hier verder niet melden maar via pm wil ik ze wel melden voor wie meer wil weten.quote:Ze had wel een thermometer, maar had schijnbaar eerst echt geen koorts.. Nu dus wel, CRP van 143 op de x-thorax een duidelijk infiltraat in de linkerbovenkwab. Ze is opgenomen met IV amoxi..
Als het aan de huisarts had gelegen was ze dus maandag voor echo bovenbuik gegaan, echt heel erg chill, huisartsen.. En nee, ik mag ze natuurlijk niet over 1 kam scheren..
Patient met catheter die eruit moet.quote:Op vrijdag 1 juli 2011 07:12 schreef iofn het volgende:
Verpleegkundigen die er gewoon lasix inflikkeren bij een patient bij een bloedtransfusie terwijl ze al een tensie heeft van 90/45Vervolgens zeg je er wat van en krijg je te horen: "Ja, maar het staat toch op het opdrachtenblad... En ze heeft er wel goed op geplast"
![]()
Ohja, oud nieuws maar nu de strafzaak dus begonnen.quote:Op donderdag 30 juni 2011 09:21 schreef aloe_vera het volgende:
Toevallig iemand co-schappen gelopen bij deze frauderende psychiatershttp://nieuwsuur.nl/onderwerp/252152-fraude-met-pgb.html
CAD onder AB verwijderen? 1/3 van de urologen doet dat nooit. Zijn er ergens goede studies dat het nut heeft?quote:Op vrijdag 1 juli 2011 19:41 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Patient met catheter die eruit moet.
Opdracht aan verpleging: start ciproxin
Vervolgens gaat catheter er toch niet uit.
Opdracht aan verpleging: stop ciproxin
Verpleegkundige: maar waarom?! Weet je hoe vies die urine is, die zit vol met vlokken. Ik zou maar gewoon doorgaan met ciproxin hoor
Sorry hoor, maar ik denk niet dat je als leek veel kan oordelen over hoe goed huisartsen (of artsen) in het algemeen wel of niet zijn. Je kan natuurlijk wel negatieve ervaringen hebben en soms maken artsen wel eens fouten, maar om dan meteen te stellen dat het grootste deel van de huisartsen er niks van bakt vind ik onzin.quote:Op vrijdag 1 juli 2011 18:57 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Doe dat maar wel, of toch voor het grootste deel van de huisartsen. Ik had het afgelopen jaar bij 3 op 3 huisartsen een verkeerde diagnose (of eigenlijk geen diagnose doordat een differentiaaldiagnose vals negatief was) ---> doorverwijzing naar de eerste de beste specialist (wel een goede voor zo ver ik het kan beoordelen) en nog voordat hij had gekeken wist hij op basis van de klachten al wat het probleem was, een visuele diagnose bevestigde het en het was dermate duidelijk dat volgens hem de huisartsen dit hadden moeten zien wanneer ze zouden hebben geweten wat ze deden. Details ga ik hier verder niet melden maar via pm wil ik ze wel melden voor wie meer wil weten.
Cliëntelismequote:Op zaterdag 2 juli 2011 12:46 schreef Godshand het volgende:
Ik vraag mij het motief van de psychiaters af, op zich verdienen ze toch zat
Truequote:Op zaterdag 2 juli 2011 13:50 schreef June. het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar ik denk niet dat je als leek veel kan oordelen over hoe goed huisartsen (of artsen) in het algemeen wel of niet zijn. Je kan natuurlijk wel negatieve ervaringen hebben en soms maken artsen wel eens fouten, maar om dan meteen te stellen dat het grootste deel van de huisartsen er niks van bakt vind ik onzin.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |