abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 2 juni 2011 @ 17:58:38 #1
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_97626273
"Keep your purpose in mind, simply go to the gym and do your workout. Do it well and don't worry what other people are doing. Confidence will grow as you achieve." - Arnold Schwarzenegger

[Algemeen]

Als je besluit echt wat aan je lichaam te willen doen raad ik een ieder aan om het thuistrainen te vergeten. De middelen die je hebt zijn te beperkt, en zullen al snel niet genoeg zijn. Naar de sportschool dus! :P

Verwacht niet dat je na 2 maanden eruit ziet als onze grote vriend Arnold Schwarzenegger. Dit heeft allemaal veel tijd nodig, denk hierbij echt aan jaren!!!

Hou in het achterhoofd dat een mooi lichaam opbouwen niet alleen lukt met trainen. Voeding en rust zijn even belangrijk! Als 1 van deze 3 niet in orde is, haal je simpelweg bij lange na niet eruit wat erin zit.

Grofgezegd zijn er 2 redenen waarom mensen gaan trainen. Ze willen of gewicht verliezen, of juist massa aanzetten. Tuurlijk zijn er combinaties hiervan, maar dit is voor de meeste toch de eerste drijfveer.

Als wilt afvallen, ga je niet meteen met zware gewichten slepen. Cardio (lopen, roeien en fietsen) zal dan je eerste behoefte zijn. Dit in een rustig tempo, en minimaal een 1/2 uur. Echter is het aan te raden al redelijk ook met wat gewichten te gaan trainen. Dit omdat hoe meer spiermassa je hebt, hoe sneller je verbranding werken en hoe sneller je dus vetten kwijt raakt. Sluit echter wel je training af met een 1/2 uur (of meer) aan cardio erna.

Wil je massa aanzetten, dan gaan we niets met cardio doen, maar meteen met gewichten trainen. Korte en zware trainingen zijn het meest effectief dan.

Concentreer je altijd op één van bovenstaande redenen. Het is nutteloos om spieren aan te willen zetten en tegelijkertijd te willen afvallen. Voor het eerste is een calorieoverschot noodzakelijk, voor het tweede een calorietekort. Daarom is het verstandig in de wintermaanden flink te trainen/eten om spiermassa aan te zetten, en tegen de zomer d.m.v. cardio vet te verbranden (en zo weinig mogelijk spiermassa te verliezen).

Het is raadzaam je trainingen niet te lang te laten duren. Op het moment dat de intensiteit van je training drastisch daalt, betekent dit dat de catabole (spierafbrekende) hormonen in een overschot voorkomen ten opzichte van de anabole (spieropbouwende) hormonen. De meeste mensen zouden het bij maximaal 4-5 kwartier moeten houden; echter een goede conditie (fitness-level) verhoogt deze tijdsduur en dat is natuurlijk ook gewoon te trainen :).

Keep in mind dat er geen standaard training bestaat voor iedereen. De trainingsbehoefte verschilt per individu en daar zal men zelf door praktijkervaring achter moeten komen.

Allereerst kan je je wel gaan oriënteren op wat je min of meer nodig hebt aan de hand van je lichaamsbouw. Er bestaan 3 types lichaamsbouw:

• Ectomorph (slanke bouw, hoge verbranding)
• Mesomorph (gespierde bouw, middel verbranding)
• Endomorph (stevige bouw, trage verbranding)

Kijk hier om uit te zoeken wat jij precies bent en waarin je in eerste instantie aan moet denken als je begint met training. http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm

Overigens behoort niemand echt tot 1 van de hoofdtypes lichaamsbouw. Iedereen is een unieke combinatie tussen bovenstaande typen.

Ook het type sportschool waar je wilt gaan trainen biedt stof tot nadenken.

Je hebt aan de ene kant die mooie moderne sportscholen, met apparaten die op luchtdruk werken en zich met jouw pasje zich instellen op het gewicht wat jij moet doen die dag. Bij deze sportschool is er vaak geen mogelijkheid tot (of is het zelfs verboden) het doen van sommige "echte" bodybuild oefeningen zoals squats, uitstappen, deadlifts ed. Ook gaan de losse gewichten vaak niet zwaarder dan 30kg. Publiek is vaak een beetje, eh, trendy als 't ware. De sfeer is hierbij vaak zoiets van "Zie mij in m'n nieuwe dure trainingsoutfit de huppelkut uithangen." :{

Aan de andere kant heb je de old school sportscholen. Veel zwaar gewicht ipv hypermodern spul. Het publiek is hier degenen die echt willen trainen en groeien. Voor een beginner kunnen een aantal grote jongens van 120kg die zwaar aan 't trainen zijn imponerend overkomen, maar als je verder kijkt dan je neus lang is merk je dat de sfeer stukken gemoedelijker en behulpzamer is dan die "moderne" sportscholen.

En hier zijn dus ook weer tussenvormen in. :)

[Trainingsmethoden]

Wat krachtsport aangaat zijn er eigenlijk 2 theorieën over training, of beter gezegd; de supercompensatie:

Single factor theory: fatigue (belasting) over 1 workout
Dual factor theory: fatigue over meerdere workouts

In het eerste geval heb je dus een training, waarin een spier belast wordt, waarna hij herstelt en er supercompensatie optreedt. Op dat moment doe je een nieuwe training.
Bij dual factor draait het om fatigue over meerdere trainingen. Je werkt progressief in elke training zodat je je lichaam steeds zwaarder belast (loading). Op het randje van overtraining doe je een deload week (lager volume).

In het bodybuilding is single factor training overweldigend in de meerderheid. Men traint elke spiergroep 1x per week en bouwt zo meer spiermassa op. In de overige krachtsporten (sprinten, gewichtheffen etc) volgt men voornamelijk het dual factor principe.

Elk van beide heeft voor- en nadelen. Het is dus aan jezelf om te bepalen op wat voor manier je traint. Het is niet zo dat je van single factor training alleen gespierd wordt en van dual factor alleen sterk; er zijn genoeg bodybuilders die sterker zijn dan de gemiddelde powerlifter en omgekeerd zijn er genoeg powerlifters die gespierder zijn dan de gemiddelde bodybuilder.
Kortgezegd kan je je training zo simpel of ingewikkeld maken als je zelf wilt :).

Meer informatie over (met name) dual factor training en/of vragen zijn altijd welkom, google ook eens op “dual factor training” of “fitness fatigue model”.

[Oefeningen]

"Help! Er zijn 1001 verschillende oefeningen te doen in de sportschool, waar moet ik in hemelsnaam beginnen?!"

Sportscholen hebben hiervoor vaak speciale beginnersschema's waarin je elke training je hele lichaam traint. Dit is op zich een redelijke manier om met training in contact te komen, maar ikzelf (LedZep) ben niet zo'n fan van deze methoden omdat ze veel spiergroepen isoleren in plaats van de grote compoundoefeningen (die je de meeste massa opleveren).

Als je al wat langer traint ben je zelf in staat om een geheel eigen schema op te stellen wat aansluit bij jouw behoefte.

Vergeet niet je gehele lichaam te trainen. Dus ook benen en rug. Hieronder gemakshalve een quote van mij uit een ander topic:

quote:
[message=17645119,noline]MrJ schreef op 28 april 2003 @ 16:54[/message]:
Yep.

1 spiergroep trainen is niet goed. Of je traint je gehele lichaam, of je traint niet. :P

Er zijn zat mensen die alleen in de sportschool aan hun borst+schouders+armen+buik werken, terwijl ze vergeten dat een goede rug, traps, onderarmen, bovenbenen en kuiten o zo belangrijk zijn.

Dit omdat het a) voor een betere lichaamsdoorbloeding zorgt en b) het er simpelweg niet uitziet.

Beetje nette voorkant, maar geen wijde rug en goede benen waardoor het totaalplaatje simpelweg een lachertje wordt.

Ook de lichaamshouding is bij die mensen totaal fout. De armen gaan naar binnen staan (aaphouding) omdat er geen rug en traps getraind wordt om het geheel weer naar achteren te corrigeren.
Een goed trainingsschema bestaat voor een groot gedeelte uit de grote compound oefeningen zoals squats, deadlifts, bench press, overhead presses, bent over rows etc. De rest van je trainingsschema kan je opvullen met andere (zoals isolatie) oefeningen.

[Voeding]

Alles staat of valt met voeding. Of je nu wilt afvallen of massa wilt winnen, voeding is de sleutel tot succes.

De volgende voedingsstoffen kan je grofweg onderscheiden:

• (Complexe) Koolhydraten.
Dit is de energiebron van je lichaam. Koolhydraten leveren in eerste instantie de energie voor je spiercellen om de training te kunnen doorstaan. Deze haal je oa uit brinta, havermout, (zilvervlies)rijst, (volkoren)pasta etc.
• Eiwitten.
Eiwitten bestaan uit aminozuren, dit zijn de bouwstenen van je lichaam. Eiwitten haal je ondermeer uit vis, wit vlees (kip, kalkoen), kwark, eieren (duh) etc.
• Vetten.
Vetten zijn één van de belangrijkste bouwstoffen van het lichaam. Zowel verzadigde als onverzadigde vetten kan je zonder problemen (veel) consumeren.
Transvetzuren kan je maar beter wel zo veel mogelijk mijden, deze zijn zeer slecht voor je hart- en bloedvaten en je algemene gestel. Je vindt ze onder andere in koekjes, taart e.d.

Let vooral op je eiwitinname!
Om spiermassa te winnen moet je dus meer eiwitten naar binnen werken dan dat je lichaam nodig heeft. Het evenwichtspunt tussen te weinig eiwitten waarbij je lichaam zich in de catabole fase (spierafbrekend), of genoeg eiwitten waarbij je lichaam zich in de anabole fase (spieropbouwend) bevind is je 'proteine turn over point' genaamd.

Zorg er dus voor deze weegschaal naar de goede kant doorslaat! Minimaal 2 gram eiwitten per kg lichaamsgewicht per dag is een mooie basic regel.

Als je wilt aankomen dien je hoog in je voedingsstoffen te zitten. Daarvoor geldt gemiddeld genomen een minimum van 500 kcal boven je dagelijkse behoefte. Ectomorphe mensen kunnen echter maar beter een stuk meer eten – mits clean food kan je dit zelfs uitbouwen tot 2000-2500kcal boven je behoefte (mits een goed trainingsschema en een fucked up metabolisme :P).

Wil je afvallen, ga je grofweg gezegd koolhydraten voor eiwitten en vetten vervangen (minder kcals) om zodoende zo'n 500kcals onder je dagelijks verbruik te komen. Maar dan wel met veel eiwitten om spiermassaverlies tegen te gaan.

De verhouding koolhydraten/eiwitten/vetten 'regel' is als je wilt aankomen 50/30/20 en 33/33/33 als je wilt afvallen.

Direct na het trainen is het aan te raden om een zgn 'post workout shake' tot je te nemen. Je lichaam is op dat moment in catabole fase, en schreeuwt als het ware om voeding. Je lichaam op dat moment van snelle energie (dextrose) en snelle eiwitten zoals whey voorzien is bijna een must.

Deze shake maak je gemakshalve thuis al klaar, en werk je in de kleedkamer naar binnen. Hoe de samenstelling er precies uit dient te zien verschilt per individu, maar laat er zeker 30gram dextrose en 50gram eiwitten in voorkomen op zo'n 1/2 liter water/melk. Whey eiwitten zijn snel opneembaar en worden het meest gebruikt hiervoor. Eventueel kan je casseine (traag opneembaar) ook nog toevoegen.

[Rust]

Rust is de tweede sleutel tot succes. Je spieren groeien na een prikkel (de training) wanneer er ná die prikkel een rustperiode wordt ingelast. Over de lengte van die rust wordt veel geroepen, maar dit is voor ieder persoon verschillend én hangt af van de intensiteit (% van je 1 Rep Max op een lift), het volume (totaal gewicht) van je trainingen én de vraag of je tot failure traint.

Wanneer je elke set doorgaat tot je het gewicht niet meer omhoog krijgt (concentric failure) krijgen zowel de spieren als je CZS (centraal zenuwstelsel) een grote opdonder. Voor de laatste heeft dan zeker 6 dagen nodig om volledig te herstellen.

Wanneer je daarentegen altijd 1 à 2 reps onder failure blijft en het volume van je trainingen beperkt houdt, kan je een spier veel vaker belasten. Dit zelfs tot 4-6 keer per week (en in extreme gevallen nog vaker, zoals bv. olympisch gewichtheffers doen)

Het hangt dus volledig van je eigen trainingsmethode af hoelang je recupereert, en je zult ook zelf moeten uitvinden wat voor jou de beste manier is.

[Supplementatie]

Buiten voeding gebruiken mensen die al een tijdje trainen supplementatie als aanvulling op hun voeding. Dit kan variëren van eiwitten in de vorm van aminozuren, wat creatine voor het uithoudingsvermogen tot een GABA wat voor een diepe nachtrust een hogere testosteron spiegel zorgt.

Supplementen zijn overal te koop en niet illegaal. Voor sommige is het aan te raden deze niet langer dan 8 weken achterelkaar te gebruiken om gewenning te voorkomen, andere supplementen kunnen gewoon het hele jaar door worden gebruikt.

Tegen de tijd dat je een jaartje serieus traint heb je in principe zelf al redelijk wat kennis vergaart over dit onderwerp zodat je zelf wel in staat bent een keuze te maken wat je wilt gaan proberen. Combinaties van supplementen zijn altijd aan te raden. De nieuwste generatie supplementen is trouwens al vaak een combinatie van het eea. Creatine met amino's en een revolutionaire nieuwe transportmethode schreeuwen je vanaf de stellingen toe. Trial and error geldt hiervoor. Wat voor de 1 lekker aanslaat, zal voor de ander geen resultaten brengen.

Verwacht er dus geen wonderen van, je gaat vaak wel een stuk vooruit, maar je wordt niet in 1x super gespierd ofzo. :)

Persoonlijk vind ik eiwitsupplementatie meer onder het kopje voeding vallen, dan supplementatie, maar dat is mijn (Mr.J) persoonlijke mening.

[Vitamines en mineralen]

"Een uitgebalanceerde en evenwichtige voeding behoeft geen verdere extra ondersteuning" is vaak te horen uit de monden van mensen die een bodybuilder een handje vol pillen ziet wegwerken bij een maaltijd. Helaas vergeten deze mensen dat een lichaam van een bodybuilder totaal andere behoeftes heeft dan die van een niet bodybuilder/sporter.

Vitamines in grote hoeveelheden zoals Vitamine B en Vitamine C zijn nodig en niet schadelijk in hoge (lees: hoog, niet extreem hoog ;) ) hoeveelheden (ze zijn nl. in water oplosbaar, in tegenstelling tot Vitamine A en Vitamine D. Met vitamine A is overdosering snel mogelijk en gevaarlijk; Voor vitamine D zijn er steeds meer aanwijzingen dat suppletie (bijvoorkeur in D3 vorm) de kans op allerlei ziekten en aandoeningen verkleint). Mineralen zoals magnesium en zink zijn ook bijna onmisbaar voor velen. ZMA is hiervoor een veelgebruikt supplement.

Zeer uitgebreide info hierover:
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit1.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit2.htm

Met diezelfde auteur heb ik onderstaand schematje samengesteld:
http://home.kpn.nl/geem0008//vitaminesmineralen.doc

[Steroiden]

Als iemand wilt gaan gebruiken doe dan de moeite jezelf goed in te lezen in de materie, het zijn namelijk medicijnen die je overgedoseerd gaat gebruiken ten behoeve van cosmetische doeleiden.

Hier op GoT is geen ruimte tot educatie op dit punt, ik raad iedereen dan ook aan in deze subsectie goed de sticky topics door te lezen. http://forum.dutchbodybuilding.com/f10/

Educate yourself before you medicate yourself!

[Handige en informatieve linkjes]

Geen idee wat er allemaal precies voor info te vinden is, maar met wat zoekwerk kan je er denk ik wel wat relevante info vinden. :P
http://bodybuilding.pagina.nl

Officiële site van de internationale bodybuild federatie. Niet zoveel spannends te vinden op wat foto sessies na.
http://www.ifbb.com

Zeer groot en uitgebreid informatief forum:
http://www.bodybuilding.com/forum

Groot en informatief Nederlandstalig forum. De meeste 'stamgasten' uit dit topic zijn daar ook te vinden. De supermoderators zijn heel toffe gasten! :7
http://forum.dutchbodybuilding.com

Deze mag niet ontbreken in dit rijtje. :)
http://www.getbig.com

Specifieke voeding FAQ:
http://bodybuilding.about.com/library/weekly/aa020403a.htm

Nog een voeding pagina:
http://www.getbig.com/articles/bottom.htm

Site met oefeningen in animated .gif:
http://exrx.net/Exercise.html

Uitleg type spiervezels:
http://fitnessnet.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=8532

Vitamines en mineralen info:
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=4010

Site waar artikelen door diverse mensen worden gepubliceerd:
http://www.t-nation.com

[Tot slot]

Zoals je ziet is er een overload aan informatie omtrent fitness en bodybuilding te vinden. Deze info is vaak ook tegenstrijdig, site A zegt X, terwijl site B over hetzelfde onderwerp weer Y zegt.

Het is zaak door middel van praktijkervaring erachter te komen wat voor jou van belang is. Dat kost tijd, maar trainen zoals jou lichaam het nodig heeft, is zoveel malen beter dan steeds maar weer klakkeloos alles wat je op de sites/ in de bladen leest over te nemen.

Combineer dus al die info en praktijkervaring tot het jouw ding is! :P

Train like an animal, eat like a horse, sleep like a baby and grow like a weed!

FAQ
- Ik wil beginnen: hoe vind ik een goede sportschool?
Let erop dat er een squat rack (niet alleen een Smith Machine), dumbbells tot minimaal 30kg (gevordenen hebben meer nodig) en losse barbells aanwezig zijn.
- Jullie zeggen dat ik ook moet squatten, bankdrukken en deadliften, maar bij mij op de sportschool kan/mag dat niet.
Zeg je abonnement op en zoek een andere sportschool.
- Ik wil graag sneller sterker en breder worden: wat moet ik doen?
Allereerst: leest de OP goed en helemaal door. Verder: post je eet- en trainingsschema, dan kunnen de ervaren mensen hier je persoonlijk advies geven.

Ter afsluiting nog een aantal foto's van de top 3 van de Mr. Olympia 2010.

#1 Jay Cutler



#2 Phil Health



#3 Branch Warren



En 2 van (volgens kenners ;) ) de beste bodybuilder aller tijden; Arnold Schwarzenegger.





* Deze openingspost is ooit gestart door Mr.J op GoT. Na 2 jaar in deze vorm te zijn gebruikt heeft LedZep deze uitgebreid en waar nodig verbeterd. :), na nog eens 2 jaar heeft CarbonC een kleine revisie/uitbreiding/update doorgevoerd.*

Link naar OP.
Confidence through competence
pi_97626369
Ik had 'Fraaie pecs' als TT verwacht. Maar deze TT is ook raak.
  donderdag 2 juni 2011 @ 18:02:59 #3
97111 ukga
Siewosie baas
pi_97626388
quote:
14s.gif Op donderdag 2 juni 2011 17:58 schreef Stereotomy het volgende:
Fraaie pecs!
als het voor mij bedoelt was; Thanks :D
  donderdag 2 juni 2011 @ 18:16:07 #4
316115 BigSmurf
Groots in kleinigheden!
pi_97626761
Wat ik me na het volgen van het vorige topic afvroeg, jullie hebben het altijd over het trainen met free weights.

Wat heeft dit voor meerwaarde boven de "machines" die je vaak ziet in sportscholen, en dan met name voor een beginner? Met die machines kan je toch ook vrijwel alle spiergroepen met genoeg gewicht trainen als je net begint? Of zit hier meer achter? :)

Oh, en ukga, jij bent voor mij duidelijk een motivatie, als ik zie wat voor progressie jij gemaakt hebt in iets meer dan een jaar. :o
pi_97626818
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:16 schreef BigSmurf het volgende:
Wat ik me na het volgen van het vorige topic afvroeg, jullie hebben het altijd over het trainen met free weights.

Wat heeft dit voor meerwaarde boven de "machines" die je vaak ziet in sportscholen, en dan met name voor een beginner? Met die machines kan je toch ook vrijwel alle spiergroepen met genoeg gewicht trainen als je net begint? Of zit hier meer achter? :)

Oh, en ukga, jij bent voor mij duidelijk een motivatie, als ik zie wat voor progressie jij gemaakt hebt in iets meer dan een jaar. :o
Vrije gewichten dwingen je gewicht te stabiliseren, bij een machine wordt dit voor je gedaan en duw/trek je alleen maar, op een vast 'pad'. Vrije gewichten = meer stress en belasting van je spieren = betere groei impuls. Bovendien loop je op een machine al je spiergroepen te isoleren, terwijl je met vrije gewichten compounds kan doen (samengestelde oefeningen) waarmee je meerdere spiergroepen tegelijk pakt.
  donderdag 2 juni 2011 @ 18:19:26 #6
316115 BigSmurf
Groots in kleinigheden!
pi_97626857
quote:
14s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:18 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Vrije gewichten dwingen je gewicht te stabiliseren, bij een machine wordt dit voor je gedaan en duw je alleen maar. Vrije gewichten = meer stress en belasting van je spieren = betere groei impuls.
Okee duidelijk. Maar heeft dit stabiliseren dan een ook echt een grote invloed relatief gezien?
pi_97626863
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:16 schreef BigSmurf het volgende:
Wat ik me na het volgen van het vorige topic afvroeg, jullie hebben het altijd over het trainen met free weights.

Wat heeft dit voor meerwaarde boven de "machines" die je vaak ziet in sportscholen, en dan met name voor een beginner? Met die machines kan je toch ook vrijwel alle spiergroepen met genoeg gewicht trainen als je net begint? Of zit hier meer achter? :)

Oh, en ukga, jij bent voor mij duidelijk een motivatie, als ik zie wat voor progressie jij gemaakt hebt in iets meer dan een jaar. :o
Met machines isoleer je een bepaalde spiergroep en hoef je het gewicht niet te stabiliseren. Dit zorgt voor een mindere coördinatie en stress van de spieren en kan je dus niet echt kracht en massa mee opbouwen.

Voorbeeld:
Als je een bal zou schieten door een hele kleine lange buis, natuurlijk gaat hij rechtdoor want hij kan nergens anders heen. Betekent dit dat je weet hoe je je spieren moet gebruiken om die bal recht te schieten? Nee.
pi_97626916
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:19 schreef BigSmurf het volgende:

[..]

Okee duidelijk. Maar heeft dit stabiliseren dan een ook echt een grote invloed relatief gezien?
Je groeit sneller (zowel qua kracht/massa) en krijgt een regelmatiger fysiek, inplaats van een lichaam dat bestaat uit spiergroepen die allemaal onafhankelijk (en ongelijk) van elkaar zijn getraind.

Ik heb nu een klein halfjaar erop zitten bij een fitnessgym en heb best veel vooruitgang geboekt met veel eten + die machines + wat vrije gewichten (vorig topic), maar wil nu toch de overstap maken naar een andere gym, met veel vrije gewichten, om eindelijk echt te kunnen trainen.
pi_97626989
quote:
Als ik train, 3 sets van 6 a 7;
bank; 75 kilo
deadlift 80 (heb zwakke onderrug)
squat ook 90
dan heb je gewoon goede genen wat pecs betreft denk ik, want mijne zijn kleiner terwijl ik gewoon 5*80 druk, dus vrij vergelijkbaar
(5*145dl, 5*110sq)
  donderdag 2 juni 2011 @ 18:28:02 #10
300815 Sasman
Kijk en leer...
pi_97627176
Effe een vraagje...Kben 16 jaar en ik loop (7-15 km) of fiets (1.5 tot 3 uur) elke week ongeveer 3-4 keer.(Hangt van het weer af). En nu de zomer er aan komt denk ik een abo te nemen in de sportschool in de buurt...Heb thuis een boksbal en en paar losse gewichtje's (stellen heel weinig voor) en daar train ik soms wel eens mee. Maar nu zit het zo is het op mijn leeftijd wel verantwoordelijk om het op te bouwen? Omdat sommige mensen zeggen dat je best pas begint vanaf je 18de of na dat je volgroeid bent. Wat denken jullie? Zouw ik abo nemen of nog niet?
Trotse Belg.
pi_97627203
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:16 schreef BigSmurf het volgende:
Wat ik me na het volgen van het vorige topic afvroeg, jullie hebben het altijd over het trainen met free weights.

Wat heeft dit voor meerwaarde boven de "machines" die je vaak ziet in sportscholen, en dan met name voor een beginner? Met die machines kan je toch ook vrijwel alle spiergroepen met genoeg gewicht trainen als je net begint? Of zit hier meer achter? :)

Oh, en ukga, jij bent voor mij duidelijk een motivatie, als ik zie wat voor progressie jij gemaakt hebt in iets meer dan een jaar. :o
in het begin wel maar als de zeldzame gelegenheid zich voordoet dat ik een apparaat aanraak merk ik vaak wel dat ik al over de max zit. o.a. bij chestpress(100kg max)/legpress(260max)/assisted chins(assist overbodig)/calv raises(80kg)/etc. alleen met low row en lat pully zit ik nog niet aan mijn max.
bovendien geven free weigths meer praktische kracht.
  donderdag 2 juni 2011 @ 18:29:53 #12
316115 BigSmurf
Groots in kleinigheden!
pi_97627231
quote:
14s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:21 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Je groeit sneller (zowel qua kracht/massa) en krijgt een regelmatiger fysiek, inplaats van een lichaam dat bestaat uit spiergroepen die allemaal onafhankelijk (en ongelijk) van elkaar zijn getraind.

Ik heb nu een klein halfjaar erop zitten bij een fitnessgym en heb best veel vooruitgang geboekt met veel eten + die machines + wat vrije gewichten (vorig topic), maar wil nu toch de overstap maken naar een andere gym, met veel vrije gewichten, om eindelijk echt te kunnen trainen.
Maar als ik zeg dat ik alleen voltijd ga fitnessen voor de komende drie maanden, zou je me dan toch afraden om de machines te gebruiken wanneer het ook met free weights kan? Of is het voor een beginner prima om de machines te gebruiken?

Want na die drie maanden begint het waterpoloseizoen weer en dan kan ik eigenlijk maar eenmaal per week naar de sportschool, anders wordt het teveel training (train al 3x anderhalf uur in het water, dinsdag, donderdag en vrijdagavond, en dan zaterdag nog wedstrijd). Wil wel die ene keer per week blijven gaan (zondag of maandagochtend, ben toch student), abonnementje voor 1x per week kost toch niet al te veel, maar toch. ;)
pi_97627238
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:28 schreef Sasman het volgende:
Effe een vraagje...Kben 16 jaar en ik loop (7-15 km) of fiets (1.5 tot 3 uur) elke week ongeveer 3-4 keer.(Hangt van het weer af). En nu de zomer er aan komt denk ik een abo te nemen in de sportschool in de buurt...Heb thuis een boksbal en en paar losse gewichtje's (stellen heel weinig voor) en daar train ik soms wel eens mee. Maar nu zit het zo is het op mijn leeftijd wel verantwoordelijk om het op te bouwen? Omdat sommige mensen zeggen dat je best pas begint vanaf je 18de of na dat je volgroeid bent. Wat denken jullie? Zouw ik abo nemen of nog niet?
verkeerde topic voor jou vriend. zomerfitnessers mijden we hier liever.
pi_97627243
Sowieso veel meer praktische kracht.
Toen ik een aantal rug oefeningen op machines deed merkte ik niks bij het worstelen. Toen ging ik deadliften en een paar maanden later was iedereen opeens een stuk lichter :)

quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:29 schreef BigSmurf het volgende:

[..]

Maar als ik zeg dat ik alleen voltijd ga fitnessen voor de komende drie maanden, zou je me dan toch afraden om de machines te gebruiken wanneer het ook met free weights kan? Of is het voor een beginner prima om de machines te gebruiken?

Want na die drie maanden begint het waterpoloseizoen weer en dan kan ik eigenlijk maar eenmaal per week naar de sportschool, anders wordt het teveel training (train al 3x anderhalf uur in het water, dinsdag, donderdag en vrijdagavond, en dan zaterdag nog wedstrijd). Wil wel die ene keer per week blijven gaan, abonnementje voor 1x per week kost toch niet al te veel, maar toch. ;)
Natuurlijk kan het geen kwaad, en natuurlijk maak je wat progressie. Een serieus beoefenaar van een sport wil het echter optimaal doen en dan zijn losse gewichten beter.
Maar er zijn geen losse gewichten beschikbaar ofzo? Waarom zou je anders kiezen voor de niet-optimale route?
pi_97627274
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:29 schreef BigSmurf het volgende:

[..]

Maar als ik zeg dat ik alleen voltijd ga fitnessen voor de komende drie maanden, zou je me dan toch afraden om de machines te gebruiken wanneer het ook met free weights kan? Of is het voor een beginner prima om de machines te gebruiken?

Want na die drie maanden begint het waterpoloseizoen weer en dan kan ik eigenlijk maar eenmaal per week naar de sportschool, anders wordt het teveel training (train al 3x anderhalf uur in het water, dinsdag, donderdag en vrijdagavond, en dan zaterdag nog wedstrijd). Wil wel die ene keer per week blijven gaan (zondag of maandagochtend, ben toch student), abonnementje voor 1x per week kost toch niet al te veel, maar toch. ;)
imo zijn freeweigths altijd beter
  donderdag 2 juni 2011 @ 18:31:51 #16
300815 Sasman
Kijk en leer...
pi_97627299
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:30 schreef Agentperry het volgende:

[..]

verkeerde topic voor jou vriend. zomerfitnessers mijden we hier liever.
Je moet toch ooit beginnen?
Trotse Belg.
  donderdag 2 juni 2011 @ 18:33:53 #17
316115 BigSmurf
Groots in kleinigheden!
pi_97627373
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:30 schreef Agentperry het volgende:

[..]

imo zijn freeweigths altijd beter
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:30 schreef JohnSpek het volgende:
Natuurlijk kan het geen kwaad, en natuurlijk maak je wat progressie. Een serieus beoefenaar van een sport wil het echter optimaal doen en dan zijn losse gewichten beter.
Maar er zijn geen losse gewichten beschikbaar ofzo? Waarom zou je anders kiezen voor de niet-optimale route?
Okee, dan weet ik even voldoende. Ga maandag een gesprek regelen met een begeleider daar, schema op laten stellen en ook bovenstaande inbrengen en kijken wat zijn visie daarop is, uiteraard zal ik het schema hier ook plaatsen.

Ik vroeg het me gewoon af, heb nog nooit echt getraind op wat losse dumbells thuis na. Losse gewichten zijn sowieso beschikbaar waar ik heen ga.. :)
pi_97627417
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:31 schreef Sasman het volgende:

[..]

Je moet toch ooit beginnen?
oh zo. maar je brengt het alsof je alleen gaat fitnessen om er in renesse een beetje strak bij te staan.
ik zou gewoon beginnen en naar je lichaam luisteren, dat heeft mij nog nooit in de steek gelaten.
pi_97627423
Long time nog speak.

Waar is Zyzz gebleven dan :D
If not now, then when.
  donderdag 2 juni 2011 @ 18:36:48 #20
300815 Sasman
Kijk en leer...
pi_97627465
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:35 schreef Agentperry het volgende:

[..]

oh zo. maar je brengt het alsof je alleen gaat fitnessen om er in renesse een beetje strak bij te staan.
ik zou gewoon beginnen en naar je lichaam luisteren, dat heeft mij nog nooit in de steek gelaten.
Hier ben ik meer mee..(Niet slecht bedoelt)
Merci

[ Bericht 1% gewijzigd door Sasman op 02-06-2011 18:37:16 (NCheck) ]
Trotse Belg.
pi_97627495
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:33 schreef BigSmurf het volgende:

[..]

[..]

Okee, dan weet ik even voldoende. Ga maandag een gesprek regelen met een begeleider daar, schema op laten stellen en ook bovenstaande inbrengen en kijken wat zijn visie daarop is, uiteraard zal ik het schema hier ook plaatsen.

Ik vroeg het me gewoon af, heb nog nooit echt getraind op wat losse dumbells thuis na. Losse gewichten zijn sowieso beschikbaar waar ik heen ga.. :)
sportbegeleiders of die fitness hippies die in de sportschool rondlopen? in het 2e geval moet je het met een korreltje zout nemen.
pi_97627723
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:29 schreef BigSmurf het volgende:

[..]

Maar als ik zeg dat ik alleen voltijd ga fitnessen voor de komende drie maanden, zou je me dan toch afraden om de machines te gebruiken wanneer het ook met free weights kan? Of is het voor een beginner prima om de machines te gebruiken?

Want na die drie maanden begint het waterpoloseizoen weer en dan kan ik eigenlijk maar eenmaal per week naar de sportschool, anders wordt het teveel training (train al 3x anderhalf uur in het water, dinsdag, donderdag en vrijdagavond, en dan zaterdag nog wedstrijd). Wil wel die ene keer per week blijven gaan (zondag of maandagochtend, ben toch student), abonnementje voor 1x per week kost toch niet al te veel, maar toch. ;)
Bij mij was het zo dat ik met die machinemeuk begon, omdat echte vrije gewichten hier in de buurt niet beschikbaar zijn. Ik woon in een dorp en de meer hardcore gyms zitten in de stad, dus daar had ik toen nog geen zin in, ik wilde alleen wat sportiefs erbij gaan doen. Na een poosje aankloten met veel cardio en 12 rep sets op machines ben ik op het internet gaan graven en alles volledig omgegooid, en toen ben ik gaan groeien dus, hoewel ik dat meer dank aan het enorme vreetfestijn elke dag. :)

Als het kon was ik ook gewoon in een echte gym begonnen. De begeleiders in die fitnessgym zijn prima mensen, maar ze vroegen me wel eens waarom ik maar 7 reps deed ('Volgens mij heb je hem veel te zwaar staan' :') ), en waarom ik zo 'gevaarlijk' ( :') ) en alleen in hun lege bodypumpzaaltje aan het stuntelen was met een kunststof barbell om te leren squatten. 'Je kan toch gewoon de seated leg press en de andere apparaten gebruiken?'. Andere gasten vonden dat ik maar vreemd bezig was, en ze verwonderden zich erover waarom ik meer groeide dan hen. Ook dachten ze dat ze van 'extra eten' dik zouden worden en dat spieren groeien terwijl je traint. Dus ging ik in de stad kijken bij andere gyms en de hele sfeer daar spreekt me veel meer aan + alle mogelijkheden qua vrije gewichten. Vanaf volgende week aan de slag daar.

Ik loop nu echt elke dag veel te vreten en dingen te lezen en proberen aangezien ik het echt heel leuk ben gaan vinden. Daarom vraag ik me af of jij er na drie maanden ook mee wilt stoppen, of dat je dezelfde ervaring krijgt.

[ Bericht 3% gewijzigd door Panzermaus op 02-06-2011 18:50:30 ]
  donderdag 2 juni 2011 @ 18:53:49 #23
316115 BigSmurf
Groots in kleinigheden!
pi_97628014
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:37 schreef Agentperry het volgende:

[..]

sportbegeleiders of die fitness hippies die in de sportschool rondlopen? in het 2e geval moet je het met een korreltje zout nemen.
Dat merken we gauw genoeg. ;)
quote:
10s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:44 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Bij mij was het zo dat ik met die machinemeuk begon, omdat echte vrije gewichten hier in de buurt niet beschikbaar zijn. Ik woon in een dorp en de meer hardcore gyms zitten in de stad, dus daar had ik toen nog geen zin in, ik wilde alleen wat sportiefs erbij gaan doen. Na een poosje aankloten met veel cardio en 12 rep sets op machines ben ik op het internet gaan graven en alles volledig omgegooid, en toen ben ik gaan groeien dus, hoewel ik dat meer dank aan het enorme vreetfestijn elke dag. :)

Als het kon was ik ook gewoon in een echte gym begonnen. De begeleiders in die fitnessgym zijn prima mensen, maar ze vroegen me wel eens waarom ik maar 7 reps deed, en waarom ik zo 'gevaarlijk' ( :') ) en alleen in hun lege bodypumpzaaltje aan het stuntelen was met een kunststof barbell om te leren squatten. 'Je kan toch gewoon de seated leg press en de andere apparaten gebruiken?'. Andere gasten vonden dat ik maar vreemd bezig was, en ze verwonderden zich erover waarom ik meer groeide dan hen. Ook dachten ze dat ze van 'extra eten' dik zouden worden en dat spieren groeien terwijl je traint. Dus ging ik in de stad kijken bij andere gyms en de hele sfeer daar spreekt me veel meer aan + alle mogelijkheden qua vrije gewichten. Vanaf volgende week aan de slag daar.

Ik loop nu echt elke dag veel te vreten en dingen te lezen en proberen aangezien ik het echt heel leuk ben gaan vinden. Daarom vraag ik me af of jij er na drie maanden ook mee wilt stoppen, of dat je dezelfde ervaring krijgt.
Voedsel is bij mij geen probleem, heb zo ondertussen gezien wat jij wegeet op een dag, en het viel me op dat ik daar eigenlijk niet eens zo veel vanaf zit. Alleen de soorten voedsel zijn bij mij anders, meer (ongezonde) tussendoortjes en minder eiwitrijk voedsel, maar dat is een kwestie van erop letten, ongezouten nootjes i.p.v. chips en meer pindakaas/kipfilet op brood in plaats van kaas en chocopasta. Drink sowieso ook al 2 - 3 liter melk per dag en eet standaard wel 8 - 10 boterhammen, dus da's al mooi meegenomen.

Ik heb geen idee of ik hetzelfde ga krijgen als jij. Ik ga eraan beginnen omdat ik een echte ecto ben (74 kilo, 1,90m) en omdat ik merk dat ik het fysiek vaak erg zwaar heb met polo'en. We zijn gepromoveerd naar de 2e klasse en daar lig je vaak tegenover gasten van 90 - 100 kilo, dan wil ik ze wel een beetje partij kunnen geven en niet alleen hoeven vertrouwen op m'n techniek en balbehendigheid. Tel daarbij op dat ik van een meisje dat ik coach te horen kreeg dat ik wel echt dun was ( :') ), en het idee om daar wat aan te gaan doen was geboren. :)
  donderdag 2 juni 2011 @ 19:07:30 #24
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_97628516
quote:
0s.gif Op donderdag 2 juni 2011 18:53 schreef BigSmurf het volgende:

[..]

Dat merken we gauw genoeg. ;)

[..]

Voedsel is bij mij geen probleem, heb zo ondertussen gezien wat jij wegeet op een dag, en het viel me op dat ik daar eigenlijk niet eens zo veel vanaf zit. Alleen de soorten voedsel zijn bij mij anders, meer (ongezonde) tussendoortjes en minder eiwitrijk voedsel, maar dat is een kwestie van erop letten, ongezouten nootjes i.p.v. chips en meer pindakaas/kipfilet op brood in plaats van kaas en chocopasta. Drink sowieso ook al 2 - 3 liter melk per dag en eet standaard wel 8 - 10 boterhammen, dus da's al mooi meegenomen.

Ik heb geen idee of ik hetzelfde ga krijgen als jij. Ik ga eraan beginnen omdat ik een echte ecto ben (74 kilo, 1,90m) en omdat ik merk dat ik het fysiek vaak erg zwaar heb met polo'en. We zijn gepromoveerd naar de 2e klasse en daar lig je vaak tegenover gasten van 90 - 100 kilo, dan wil ik ze wel een beetje partij kunnen geven en niet alleen hoeven vertrouwen op m'n techniek en balbehendigheid. Tel daarbij op dat ik van een meisje dat ik coach te horen kreeg dat ik wel echt dun was ( :') ), en het idee om daar wat aan te gaan doen was geboren. :)
Ik houd toezicht tijdens polowedstrijden, damn dat is een brute sport. Veel grote kerels ook.
Deathlift or Die.
  donderdag 2 juni 2011 @ 19:08:57 #25
55709 Stereotomy
Mens sana in corpore sano
pi_97628592
Is het waar dat er onder het wateroppervlak het een en ander gebeurt in duels tijdens wedstrijden?
Confidence through competence
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')