Dat vermoeden heb ik ook...ik zie geen enkele reden om niet gewoon te blijven rijden, zelfs dat brandstoffilter lijkt me nonsens..quote:Op woensdag 4 mei 2011 12:22 schreef Paxcon het volgende:
Waarschijnlijk proberen ze je op te lichten.
Nu mengen ze in de wintermaanden nog steeds benzine met diesel aan de pomp hoor.quote:Op woensdag 4 mei 2011 12:30 schreef DAMH het volgende:
Het is ook het eerste wat ik dacht, voordat geld heb je bijna een nieuwe... Maartja het gaat dus om de nieuwe generatie dieselmotoren die helemaal niet tegen benzine kunnen,, vroeger kon je dat nog wel mengen (10% benzine erbij om op te starten in de kou)..
Ze proberen je gewoon te beflikkeren. Juist de nieuwe motoren zijn elektronisch zo beveiligd dat wanneer er iets foutief in de brandstofleiding komt de motor gewoon meteen afslaat. Het schoonspoelen en vervangen van filter is meer dan genoeg.quote:Op woensdag 4 mei 2011 12:30 schreef DAMH het volgende:
Ik heb al wel wat dingen op Inet erover gelezen,, en het schijnt met die nieuwe motoren allemaal wat gevoeliger te zijn dan dat het vroeger was,,,
Het is ook het eerste wat ik dacht, voordat geld heb je bijna een nieuwe... Maartja het gaat dus om de nieuwe generatie dieselmotoren die helemaal niet tegen benzine kunnen,, vroeger kon je dat nog wel mengen (10% benzine erbij om op te starten in de kou)..
Bron? Ik geloof je graag daar niet van.quote:Op woensdag 4 mei 2011 12:35 schreef TheThirdMark het volgende:
[..]
Ze proberen je gewoon te beflikkeren. Juist de nieuwe motoren zijn elektronisch zo beveiligd dat wanneer er iets foutief in de brandstofleiding komt de motor gewoon meteen afslaat. Het schoonspoelen en vervangen van filter is meer dan genoeg.
Ik heb geen verstand van motoren hoor, maar ik las dit en bedacht toen dat Volkswagen in de Golf V nog heeft vastgehouden aan een 'oude dieselmotor met pompverstuiver'. In nieuwere modellen Volkswagen zijn ze nu ook over naar de commonrail dieselmotoren.quote:Op woensdag 4 mei 2011 12:34 schreef Yngwie het volgende:
Wat ze bij de garage voorzichtigheidshalve zullen doen is het vervangen van de verstuivers en de brandstofpomp + filters en leidingen. De commonrail diesels tegenwoordig zijn erg verfijnd maar daardoor ook erg gevoelig. Benzine heeft veel minder smering en daardoor kunnen met name de verstuivers en brandstofpomp daardoor beschadigd raken. Dat je nu probleemloos rondrijdt wil dat niet zeggen dat je over een paar duizend kilometer niet stil komt te staan met een kapotte pomp of verstuivers.
Natuurlijk kun je ervoor kiezen om de gok te wagen, als je geluk hebt is er inderdaad niets ernstigs beschadigd. Maar de reactie van de garage snap ik ook volkomen!
Verschil tussen de conventionele diesels en de commonrail zit hem in hoe de inspuiting geregeld wordt. Bij de oude diesels worden de injectoren geopend en gesloten door de aanwezige druk in een brandstofpomp. Voldoende druk -> open, minder druk -> gesloten, mechanisch dus via een nokkenas.quote:Op woensdag 4 mei 2011 13:25 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik heb geen verstand van motoren hoor, maar ik las dit en bedacht toen dat Volkswagen in de Golf V nog heeft vastgehouden aan een 'oude dieselmotor met pompverstuiver'. In nieuwere modellen Volkswagen zijn ze nu ook over naar de commonrail dieselmotoren.
Een commonrail heeft dan toch geen pompverstuiver meer? dus als je een auto hebt met een commonrail motor dan valt er toch ook geen pompverstuiver te vervangen?
Oke. Dank voor de uitleg. Zoals ik al zei, ik heb geen flauw benul van motoren qua techniek. Ik weet dat in mijn auto een commonrail diesel zit, en dat dat 'beter' is maar als je nou aan me vraagt wat er dan beter is, geen idee.quote:Op woensdag 4 mei 2011 13:37 schreef Yngwie het volgende:
[..]
Verschil tussen de conventionele diesels en de commonrail zit hem in hoe de inspuiting geregeld wordt. Bij de oude diesels worden de injectoren geopend en gesloten door de aanwezige druk in een brandstofpomp. Voldoende druk -> open, minder druk -> gesloten, mechanisch dus via een nokkenas.
In commonrails staan druk in de brandstofleiding en de inspuiting los van elkaar en worden door het motormanagement (de computer) geregeld mbt electromagnetische verstuivers. Het type verstuiver is dus wel compleet anders, maar een commonrail heeft wel degelijk (dure!!) verstuivers.
Dit dus, nooit meer hierover hebben en als er toch iets kapot gaat gewoon garantie claimen. Mogen zij gaan bewijzen dat dat defect komt omdat je 500 meter met een diesel-benzinemengsel hebt gereden ipv pure diesel. Ik zou de rechtzaak aandurven.quote:Op woensdag 4 mei 2011 12:35 schreef TheThirdMark het volgende:
Ze proberen je gewoon te beflikkeren.
ik kon inderdaad niet opmaken uit de OP wat ze willen doen voor 4500 euro...quote:Op woensdag 4 mei 2011 14:06 schreef Sounddragon het volgende:
vrouwen bij dealers die je adviseren over motorische problemen
Filter wisselen, en rijden met die hap, voor 4500¤ gaan ze je hele motor swappen of wat?
Echt he
Volgens mij hadden ze het over leidingen, pompen etc vervangen,, belachelijk duur geintje,,quote:Op woensdag 4 mei 2011 14:12 schreef Dawnbreaker het volgende:
[..]
ik kon inderdaad niet opmaken uit de OP wat ze willen doen voor 4500 euro...
Er komt wat benzine in je brandstofpomp idd, en dat ontvet, waar diesel juist smeert, maar ik geloof nooit dat je pomp na 500 meter al de geest gaat geven hoor, en zowel, dan merk je dat vanzelf na een tijdje, en kun je hem altijd nog vervangen, dat kost never nooit 4500¤; imho dikke vette bullshit om preventief het complete brandstofsysteem eronderuit te rossen en in de kliko te donderen, mafkezenquote:Op woensdag 4 mei 2011 14:14 schreef DAMH het volgende:
[..]
Volgens mij hadden ze het over leidingen, pompen etc vervangen,, belachelijk duur geintje,,
Weet ook nog niet of de verzekering dit dekt,, nieuw prijs van de wagen is trouwen 17k..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |