Geen idee, oogarts vertelde het gisteren. Er zijn gewoon te weinig perifere plekken, en dan met name voor oogheelkunde, maar bij kno en derma hebben ze een beetje hetzelfde probleem.quote:Op donderdag 12 mei 2011 01:49 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
serieus? welk ziekenhuis is dat, EMC?
Je hebt sowieso 2 weken SEH als onderdeel van je Chirurgie coschap.quote:Op vrijdag 13 mei 2011 21:34 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Een heel SEH-coschap? Idd mooi! Kan hier alleen als senior (en wellicht keuze).
Uiteraard, maar dat is geen co-schap SEH.quote:Op vrijdag 13 mei 2011 22:44 schreef June. het volgende:
[..]
Je hebt sowieso 2 weken SEH als onderdeel van je Chirurgie coschap.
Nee, maar je doet wel precies hetzelfde. Daarna kun inderdaad nog kiezen voor een senoir (als je gelukt hebt) en keuzecoschap.quote:Op vrijdag 13 mei 2011 22:56 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Uiteraard, maar dat is geen co-schap SEH.
Seh-chirurgie is niet gelijk aan seh. Interne-neuro etc zit er dan ook bij.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 12:51 schreef June. het volgende:
[..]
Nee, maar je doet wel precies hetzelfde. Daarna kun inderdaad nog kiezen voor een senoir (als je gelukt hebt) en keuzecoschap.
Tsja, ze zien natuurlijk de zelfverwijzers en overleggen in sommige gevallen direct met de specialist (ook als dat niet de chirurg is). En in de ziekenhuizen waar ik zat doen ze ook verwezen kleine traumata.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 13:05 schreef Repeat het volgende:
Ik vraag me een beetje af wat het idee van een SEH arts is, want in de ziekenhuizen waar ik ze gezien heb zaten er ook gewoon assistenten van de interne en chirurgie op de eerste hulp.
Ohja, klopt ook. Ik heb toen zelf ook veel interne en neuro gezien, gewoon omdat ik er zin in hadquote:Op zaterdag 14 mei 2011 13:00 schreef gohan16 het volgende:
[..]
Seh-chirurgie is niet gelijk aan seh. Interne-neuro etc zit er dan ook bij.
En zomaar neuro en interne ptn wegkapen van de neuro en interne co's? Tssk.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 13:29 schreef June. het volgende:
[..]
Ohja, klopt ook. Ik heb toen zelf ook veel interne en neuro gezien, gewoon omdat ik er zin in had. Dus was even vergeten dat het er eigenlijk niet bijhoort.
In het zkh waar ik het meest mee te maken heb gehad, was de SEH-arts vooral degene waarmee laagdrempelig kon worden overlegd, door met name de chirurgische assistenten. En vaak hadden ze wel een centrale rol bij instabiele patienten (er werkten voor de rest eigenlijk alleen maar onervaren ANIOS daar).quote:Op zaterdag 14 mei 2011 13:05 schreef Repeat het volgende:
Ik vraag me een beetje af wat het idee van een SEH arts is, want in de ziekenhuizen waar ik ze gezien heb zaten er ook gewoon assistenten van de interne en chirurgie op de eerste hulp.
Ik stond op een gegeven moment op de SEH voor de chirurgie (quote:Op zaterdag 14 mei 2011 13:30 schreef dotKoen het volgende:
[..]
En zomaar neuro en interne ptn wegkapen van de neuro en interne co's? Tssk.
Nee, die waren er nietquote:Op zaterdag 14 mei 2011 13:30 schreef dotKoen het volgende:
[..]
En zomaar neuro en interne ptn wegkapen van de neuro en interne co's? Tssk.
Met wie zou je anders nog moeten overleggen dan? Er zit toch niet nog een lijn tussen arts-assistent en specialist?quote:Op zaterdag 14 mei 2011 13:16 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Tsja, ze zien natuurlijk de zelfverwijzers en overleggen in sommige gevallen direct met de specialist (ook als dat niet de chirurg is). En in de ziekenhuizen waar ik zat doen ze ook verwezen kleine traumata.
Als een zelfverwijzer een neurologisch probleem heeft, hoeft die (in sommige gevallen) niet meer door de arts-assistent neurologie te worden gezien, maar overlegt de SEH-arts (i.o) direct met de neuroloog. Dat is (in het ziekenhuis waar ik neuro deed) niet altijd het geval, alleen bij vooraf gedefinieerde neurologische beelden hoeft de arts-assistent neuro niet mee te kijken.quote:Op zaterdag 14 mei 2011 21:25 schreef Honeymooner het volgende:
[..]
Met wie zou je anders nog moeten overleggen dan? Er zit toch niet nog een lijn tussen arts-assistent en specialist?
In de functiebeschrijvingen staat dat je als SEH-arts de supervisie doet en het SEH management..quote:Op zondag 15 mei 2011 13:41 schreef zjenien85 het volgende:
Bij ons op de SEH werken twee SEH-artsen, een paar AIOS SEH en verder ANIOS'en SEH. Komt er op neer dat we allemaal dezelfde patiënten zien en bij alle patiënten direct met de specialist overleggen (in sommige gevallen overleggen we met de oudste AIOS'en chirurgie).
De SEH-artsen staan vaak bij de reanimaties en bij de multi-trauma-opvang en bij instabiele patiënten. Maar als je er maar twee hebt, is er niet altijd één aanwezig, dus buiten kantooruren staat er net zo vaak een AIOS SEH of een onervaren ANIOS bij zo'n gevallen.
Vind het wel fijn als er een SEH-arts op de werkvloer staat. Je kunt idd laagdrempelig overleggen, ook dingen waar je eigenlijk de chirurg van dienst niet voor wil bellen, dus ze hebben wel "nut", vind ik.Zou het alleen niet willen worden; je hele carrière alles blijven overleggen en altijd diensten..
Ze "nemen" ze toch op op de SEH? Vanuit die plek vragen ze een neuroloog in consult.quote:Op zondag 15 mei 2011 17:27 schreef Honeymooner het volgende:
Mja das erg raar, want volgens mij kunnen SEH-artsen nog altijd niemand op hun naam opnemen, dus kunnen ze ook niemand in consult vragen. Dat zou alleen kunnen als ze zelf eerst de patiënt voor de interne hebben gezien ofzo..
@ Godshand: idd dat management en de eventuele supervisie zijn de enige extra taken die de SEH-artsen bij ons doen, maar dat stelt weinig voor en zou ik geen reden vinden om de opleiding te doen. Bij ons is er idd ook vaak genoeg helemaal geen SEH-arts aanwezig, maar alleen aniossen SEH en dan doen we exact hetzelfde..
Precies.quote:Op zondag 15 mei 2011 17:49 schreef Godshand het volgende:
[..]
Ze "nemen" ze toch op op de SEH? Vanuit die plek vragen ze een neuroloog in consult.
Ja, dat zal allemaal wel, maar in de ziekenhuizen waar ik tot nu toe gezeten heb, werden er toch echt andere specialisten icc gevraagd door de SEH-arts. De SEH-arts (of arts-assistent SEH) schreef letterlijk een digitaal consultvel uit en wij vulden dat iom specialist in.quote:Op zondag 15 mei 2011 19:11 schreef Honeymooner het volgende:
Je kunt niet iemand in consult vragen als SEH-arts. Wij nemen ze iig op vanuit de SEH voor een specialisme. Iemand wordt ingestuurd voor een bepaald specialisme, dan vragen we ze niet in consult ofzo.. Mocht er een andere specialist nodig zijn, dan wordt die in consult gevraagd door het eerste specialisme, maar niet door de SEH-arts. De SEH-arts bekijkt namelijk sowieso iedereen voor elk specialisme, hoeft niemand in consult te vragen ofzo..
quote:
Even over praten met een medeco en jezelf voorhouden dat het geen familie is, en dat de mens helaas niet onsterfelijk is.quote:Op maandag 16 mei 2011 17:17 schreef Pluizel het volgende:
Ik heb wel meer dan eens een potje gejankt toen een patiënt overleed. Enige verschil is dat ik dat thuis deed. Maar ja dat krijg je ook als niemand je leert hoe je ermee om moet gaan/ opvangt nadien.
quote:Op dinsdag 17 mei 2011 15:29 schreef starla het volgende:
Nou, neuroloog gaat proberen een opleidingsplek voor mij te regelen, ben benieuwd...
Wat een zieke shizzle. Ik zal wel ouderwets of oud (?) zijn, maar daar begrijp ik toch helemaal niets van. Zelfverminking. Bah.quote:Op dinsdag 17 mei 2011 16:18 schreef Dzjonka het volgende:
Iemand zin om hier te reageren Implantaten groeien niet vast, oplossingen?
Epic topic, ik ben even lost for words....
Deed bij neuro een EMG bij een pte die onder de piercings en tattoo's zat, maar vreselijk nerveus was. Toen ik daar naar vroeg vertelde ze dat haar piercings allemaal zijn gezet toen ze stomdronken wasquote:Op dinsdag 17 mei 2011 20:01 schreef zjenien85 het volgende:
[..]
Wat een zieke shizzle. Ik zal wel ouderwets of oud (?) zijn, maar daar begrijp ik toch helemaal niets van. Zelfverminking. Bah.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |