In deze wereld zijn de seizoenen niet hetzelfde als bij ons. Ze hebben niet een vaste lengte. Zo kan je soms winters hebben van wel 10 jaar. Omdat het op dit moment in het verhaal lange tijd is sinds de laatste winter, wordt nu verwacht dat er een hele lange komt. Winter is coming zijn dus de woorden van het Huis Stark, maar hebben meer betekenis dan dat er een paar weken sneeuw valt en er misschien kans is op een Elfstedentocht.quote:Op maandag 18 april 2011 23:32 schreef Silv het volgende:
[..]
Dit. En ook dat 'Winter is coming'. Of hoor je dat nu nog niet te weten?
Dat is zeker aan te raden. De boeken zijn in mijn ogen nog het geniaalst. De serie is echt een bonus voor mij momenteel en ik heb al die jaren eerlijk gezegd ook meer uitgekeken naar het nieuwe boek dan naar de serie. Gelukkig komt dat boek na 6 jaar ook eindelijk uit deze zomer.quote:Op dinsdag 19 april 2011 00:02 schreef N-E-R-D het volgende:
huuuuuuuuuej stond automatisch bij mijn active topics. Das handy.
Ik lees echt nooit boeken maar zit er serieus over te denken om deze te gaan lezen.
in de comments op die website zie ik her en der wel verschijnen. Er zijn ook klachten over de huwelijksnachtscène tussen Dany en Drogo ("No."), maar ik vind het redelijk overeenkomen met wat er zich in het boek afspeelt. Dat gezegd hebbende, ik snap nooit zo goed waarom mensen die niet tegen geweld en/of seks kunnen op TV een HBO-abo hebben.quote:Maybe people were put off by the two beheadings in the preview. I certainly was...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 8% gewijzigd door Arctura op 19-04-2011 08:08:25 ]In the songs all knights are gallant, all maids are beautiful, and the sun is always shining.
Ja hoor, het proza van Martin is tamelijk eenvoudig. Als je een beetje ervaring hebt met lezen in het Engels, dan moet dit geen probleem zijn.quote:Op dinsdag 19 april 2011 00:40 schreef gniffie het volgende:
Is het boek een beetje te doen in het engels?
Vertel me, wat is een fortnight?quote:Op dinsdag 19 april 2011 08:39 schreef Ereinion het volgende:
[..]
Ja hoor, het proza van Martin is tamelijk eenvoudig. Als je een beetje ervaring hebt met lezen in het Engels, dan moet dit geen probleem zijn.
Twee weken, kom nou, dat is gewoon middelbare school Engels. Er zal vast wel eens een woordje tussen staan dat je niet kent, iedereen heeft zijn eigen vocabulaire, maar over het algemeen is het proza redelijk eenvoudig, en de rest kan je opzoeken in een woordenboek, uit de context begrijpen of gewoon overslaan.quote:
Dan had je misschien beter moeten opletten.quote:Op dinsdag 19 april 2011 09:44 schreef Johnny Blaze het volgende:
Ik heb het woord anders nooit voorbij horen komen bij Engels op de middelbare school.
Idem hoor. Fortnight is Oud Engels en daar wordt vrijwel geen aandacht aan besteed op de middelbare. Maar goed, allemaal niet van belang voor dit topic dunkt me. Ik kijk uit naar de volgende aflevering!quote:Op dinsdag 19 april 2011 09:44 schreef Johnny Blaze het volgende:
Ik heb het woord anders nooit voorbij horen komen bij Engels op de middelbare school
Ik ook, maar heb me jammer genoeg niet kunnen bedwingen om toch ff te lezen wat er met dat jochie gebeurt aan het eindquote:Op dinsdag 19 april 2011 09:47 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Idem hoor. Fortnight is Oud Engels en daar wordt vrijwel geen aandacht aan besteed op de middelbare. Maar goed, allemaal niet van belang voor dit topic dunkt me. Ik kijk uit naar de volgende aflevering!
Typisch, ik vond de eerste aflevering juist wel heel goed. Juist de kleine details uit de boeken (Ned die Ice schoonmaakt onder de boom, de direwolves, "Winter is coming", de relatie tussen Cat en Jon Snow, etc.) worden heel goed weergegeven.quote:Op dinsdag 19 april 2011 00:08 schreef neilpad het volgende:
Na twee en half jaar wachten was het vanavond eindelijk zo ver, de pilot gekeken net.
Ik moet zeggen dat mijn eerste reactie niet meteen super positief is.
De openings scene had ik uiteraard al gezien in de 15-minuten preview en ik vind hem nog steeds erg goed, ondanks een paar veranderingen. De titel scene vind ik ook vrij vet gedaan, alleen dat bij Pentos de camera zo gedraaid is, vind ik wel wat wazig...
Verder is het allemaal een stuk minder subtiel als in de boeken, maar goed dat moet ook wel eigenlijk wil je het allemaal in één seizoen krijgen. Ook moet je sommige dingen wat duidelijker maken wil je mensen meekrijgen die niet bekend zijn met het bron materiaal. Al met al zorgt dit er wel voor dat ik niet meteen laaiend enthousiast ben. Ik blijft de serie hoe dan ook tot het einde volgen maar ik vind het nu nog moeilijk in te schatten, hoe goed de serie echt is.
Catelyn en Jaime springen er voor mij nu al uit, ook Robert vond ik erg overtuigend en goed gecast met Mark Addy. Arya, Daenerys
, geweldige vrouw ook als je de behind de scenes stukjes ziet. Verder heb ik nog bij niemand het idee dat hij/zij slecht gecast is. Kan niet wachten tot de volgende paar afleveringen
.
quote:Op dinsdag 19 april 2011 07:55 schreef Arctura het volgende:
http://nymag.com/daily/en(...)game_of_thrones.html - "Game of Thrones is no Boardwalk Empire"
http://winter-is-coming.n(...)not-as-good-as-hoped - "Early ratings for Thrones not as good as hoped"
Commentaar als
[..]
in de comments op die website zie ik her en der wel verschijnen. Er zijn ook klachten over de huwelijksnachtscène tussen Dany en Drogo ("No."), maar ik vind het redelijk overeenkomen met wat er zich in het boek afspeelt. Dat gezegd hebbende, ik snap nooit zo goed waarom mensen die niet tegen geweld en/of seks kunnen op TV een HBO-abo hebben.
Ben erg benieuwd hoe de rest van het seizoen gaat worden. Kijk vooral uit naar...De vergelijking met Boardwalk Empire is in mijn ogen verkeerd. Waarschijnlijk zou een vergelijking met True Blood beter zijn. BE haakt natuurlijk in op een stukje Amerikaanse geschiedenis en werd gemaakt door Martin Scorsese, de meester van de mafia-film op de zender van The Sopranos.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
True Blood daarentegen is ook fantasy (maar wel een totaal andere variant) en dat begon ook heel rustig aan en is nu superpopulair.
Is er trouwens al een zender in Nederland zo slim geweest om GoT aan te schaffen? Gezien de bezoeken aan de Elf Fantasy Fair afgelopen weekend, moet zo'n serie het toch best aardig doen hier.
[ Bericht 4% gewijzigd door Chevalric op 19-04-2011 14:18:34 ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |