Waar zit je?quote:Op vrijdag 22 april 2011 18:37 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Nog steeds geen trombolyse gezien... Morgen dienst, dus wellicht zie ik er dan een.
Interessant. Maar je wilt dus ook die kant op? Geen klinisch specialisme?quote:Op vrijdag 22 april 2011 18:57 schreef dr.dunno het volgende:
ik heb trouwens vandaag een verzoek voor een interessant en zelf geregeld co-schap sociale gehonoreerd gekregen.
zojuist bericht gehad dat ze me bij de IGZ heel graag zien komen, mede door mijn aanstaande master gezondheidsrecht; mag mee op inspectie, ook met calamiteiten.
=> BIG-geregistreerden van Nederland, hoedt u
[ afbeelding ]
vooralsnog wordt het wat mij betreft cardiologie, radiologie of plastische chirurgie en hoe dan ook is het erg waardevol om dit soort kennis te hebben binnen een maatschap of zelfs ziekenhuis, maar ik houd mijn opties open.quote:Op vrijdag 22 april 2011 18:58 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Interessant. Maar je wilt dus ook die kant op? Geen klinisch specialisme?
Zeg nooit nooitquote:Op vrijdag 22 april 2011 09:29 schreef MaxC het volgende:
Laatste dag Psychiatrie![]()
![]()
Gelukkig hoef ik nooit meer terug
Of slechte nierfunctie bij relatieve ondervulling, door een lage nierarteriële flow...quote:Op vrijdag 22 april 2011 19:46 schreef intoxicated het volgende:
Een sinustachycardie is eigenlijk altijd reactief, bij het beeld van decompensatio cordis wil je die niet remmen (betablockade is in principe gecontraindiceerd bij acuut hartfalen). Weet je trouwens zeker dat het geen atriumflutter was? Een frequentie van 140 (zeker als die plotseling ontstaat) is daar erg suggestief voor en in de praktijk moet je van goeden huize komen voordat je een sinustachycardie van 140 bereikt hebt. Ging de patiënt strak 140, of was het wisselend van 120-150 bijvoorbeeld?
Overigens geven wij bij een preëxistent slechte nierfunctie meteen een bolus van lasix 80 iv en stappen we laagdrempelig over op een perfusor op 250mg/24u, aangezien het spulletje pas werkt als je het gefiltreerd hebt. Tenzij de nierfunctie slecht is op basis van dehydratie, natuurlijk
Ik heb de afdeling dan ook zoveel mogelijk vermeden tot nu toequote:Op vrijdag 22 april 2011 19:57 schreef starla het volgende:
Helaas is 40 prct interne/cardio, 50 prct papierwerk en 10 prct neuro op de neurologieafdeling, maar die 10 prct maakt alles goed!
dit dus.quote:Op vrijdag 22 april 2011 20:12 schreef starla het volgende:
Vraag je of je extra spoed polipatienten kunt zien. Zijn er altijd genoeg van. Scoor je meteen bij de neurologen
Bedankt voor de tipquote:Op vrijdag 22 april 2011 20:17 schreef dr.dunno het volgende:
[..]
dit dus.
maar dat geldt voor elk co-schap: gewoon regelen dat jij alle nieuwe patiënten ziet.
In het algemeen waar, maar op de een of andere magische manier werkt een lisdiureticum zelfs bij een klaring van minder dan 20 ml/min. Dit in tegenstelling tot een thiazidediureticum. De belangrijkste reden dat je hoog moet doseren is dat je moet compenseren voor je proximale tubulus. Die maakt overuren onder invloed van ATII e.d. En de proximale tubulus zorgt voor 50 procent van de totale terugresorptie in het hele nefron. Dat is ontzettend veel. Verder vind ik altijd dat er bij zulke hoge doses, met het oog op een hypokaliemie en hypomagnesiëmie, een aldosteronreceptorantagonist er bij gedoseerd moet worden. Vooral bij een patient met (pre-existente) aritmieën.quote:[b]Op vrijdag 22 april 2011 19:46
Overigens geven wij bij een preëxistent slechte nierfunctie meteen een bolus van lasix 80 iv en stappen we laagdrempelig over op een perfusor op 250mg/24u, aangezien het spulletje pas werkt als je het gefiltreerd hebt. Tenzij de nierfunctie slecht is op basis van dehydratie, natuurlijk
Lasix 20 snap ik niet zo, het is een beetje achter de feiten aan lopen, heb ik het idee. Wij zijn in ieder geval veel agressiever en zolang je de nierfunctie en elektrolyten goed in de gaten houdt, help je eigenlijk nooit iemand aan de dialyse / kaliuminfuus.quote:Op vrijdag 22 april 2011 19:48 schreef starla het volgende:
Wisselende een beetje. Dan 120 dan 148. Maar snap je de gedachte achter lasix 20 mg oraal?
Wat is in dit geval de definitie van acuut. Want er gingen in totaal 3 dagen overheen.
Hier krijgt iedereen er standaard 25mg aldactone bij, tenzij er sprake was van een hyperkaliëmie.quote:Op vrijdag 22 april 2011 20:32 schreef DDM het volgende:
[..]
Verder vind ik altijd dat er bij zulke hoge doses, met het oog op een hypokaliemie en hypomagnesiumie, een aldosteronreceptorantagonist er bij gedoseerd moet worden. Vooral bij een patient met (pre-existente) aritmieën.
Ik word ik nou vrolijk van! (om met de woorden van Rob Geus te sprekenquote:Op vrijdag 22 april 2011 20:33 schreef intoxicated het volgende:
[..]
Hier krijgt iedereen er standaard 25mg aldactone bij, tenzij er sprake was van een hyperkaliëmie.
het beste is, althans zo deed ik het, altijd vooraan staan als er ruimte was op de spoed en daar regelen dat je álle patiënten ziet; op de poli leer je maar heel weinig, terwijl je op de spoed wordt gedwongen om heel snel een patiënt in kaart te brengen en je geen meters dossiers hebt om door te spitten (die alleen maar afleiden).quote:Op vrijdag 22 april 2011 20:20 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Bedankt voor de tip
Ik heb al zo'n 10 extra patiënten op de poli gezien dan er voor mij ingepland waren, dus ik ben steeds al bezig met patiënten ronselen
ja prachtig is dat he, heb je dan al die tijd ingestoken.quote:Op vrijdag 22 april 2011 20:22 schreef dotKoen het volgende:
Vandaag trouwens een pt gezien met 2 soorten hoofdpijn, tintelende hand en sensibiliteitsstoornis gelaat. Ik had een schitterende probleemlijst en DD opgesteld, zegt de neuroloog "daar is hij niet voor verwezen, dus daar gaan we niets aan doen".
Pareltje weerquote:Op zaterdag 23 april 2011 12:35 schreef RemcoDelft het volgende:
Herkenbaar! Huisartsen mogen ze wat mij betreft gewoon afschaffen.
Er zijn in mijn ervaring 2 soorten mensen:
-mensen die elke dag uit gewoonte bij de huisarts in de wachtkamer zitten omdat ze denken dat ze ergens last van hebben
-mensen die daar het liefste nooit komen
Als ik al bij een huisarts kom, is het standaard-antwoord:
-kijk het maar 2 weken aan, en als het niet overgaat kom je maar terug (30 euro extra voor de huisarts!)
-probeer dit (potje pillen) maar
In het laatste geval is dat het potje pillen waar de huisarts de meeste provisie (!) op krijgt...
Wat mij betreft mogen ze huisartsen afschaffen. Google is aanzienlijk betrouwbaarder (!!): type een symptoom in, en Google geeft het antwoord. Huisartsen hebben in mijn ervaring zeker 50% een verkeerde (!) diagnose.
En dat brengt me bij het algehele probleem van medische zorg in Nederland: medici krijgen gewoon betaald voor FOUTE diagnoses! Waardoor je extra vaak terugkomt... Het zou een eerste begin als we stoppen met betalen voor fouten.
Ben ik het niet helemaal mee eens, er zit echt een groot verschil tussen huisartsen..quote:Op zaterdag 23 april 2011 12:55 schreef starla het volgende:
Ik vind huisartsen ook waardeloos, maar afschaffen lijkt me een slecht idee.
quote:Op zaterdag 23 april 2011 15:39 schreef June. het volgende:
Heb trouwens ook nog een pareltje gevonden
How does homeopathy work?
Misschien ken ik alleen hele slechte huisartsen, dat kan.quote:Op zaterdag 23 april 2011 15:37 schreef June. het volgende:
[..]
Ben ik het niet helemaal mee eens, er zit echt een groot verschil tussen huisartsen..
quote:Op zaterdag 23 april 2011 19:05 schreef intoxicated het volgende:
Huisartsen die troponines prikken en patiënten naar huis sturen om de volgende dag te bellen voor de uitslag. Priceless!
oh prachtig <3quote:Op zaterdag 23 april 2011 15:39 schreef June. het volgende:
Heb trouwens ook nog een pareltje gevonden
How does homeopathy work?
Je kan 'm waarschijnlijk zo scharen in categorie 1 van zijn zelfgemaakte indeling gok ik zoquote:
quote:Op zaterdag 23 april 2011 15:39 schreef June. het volgende:
Heb trouwens ook nog een pareltje gevonden
How does homeopathy work?
Smalcomplextachycardie met een frequentie van 190/minuut, suggestie van volledige AV-dissociatie, wisselend van 180 tot 200, met acuut begin en acuut einde, niet voorafgegaan door een atriale extrasystole. Gezien de wisselende frequentie niet typisch voor een flutter, te regulair en te snel voor AF, niet passend bij een AVNRT of een OCT. Kortom, we snapten het niet. Met een snufje Adenocor kwam er toch een atypische fluttergolf tevoorschijn die bijna 400/min liepquote:Op zondag 24 april 2011 11:14 schreef gohan16 het volgende:
Hoe was het ecg dan?
Je zal het neem ik aan goed kunnen onderbouwen, tenzij je half aan t slapen was.
neurologen en heelkundigen snappen sowieso geen cardio. Dus je kan nog genoeg medische ambities ontwikkelenquote:Op zondag 24 april 2011 21:41 schreef Dzjonka het volgende:
*moet cardio bijspijkeren, want snapt er geen drol meer van blijkbaar*
En wij maar denken dat neurologen de hele dag alleen maar consultjes "TIA gehad, CEB?" uitschrijvenquote:Op maandag 25 april 2011 17:37 schreef starla het volgende:
Ach ja. En cardiologen snappen geen neuro en internisten geen gyn. Ieder z'n ding.
ik twijfel tussen gyn, chirurgie en interne. Over uitersten gesprokenquote:Op maandag 25 april 2011 17:37 schreef starla het volgende:
Ach ja. En cardiologen snappen geen neuro en internisten geen gyn. Ieder z'n ding.
Inderdaad, bij ons verschilt het ook heel erg. Sommigen krijgen een 9 en ander een 7, met dezelfde onderbouwing..quote:Op dinsdag 26 april 2011 17:15 schreef starla het volgende:
Welk co-schap deed je? Wel goed dat je de lat hoog legt voor jezelf maar vaak is het geen realistische afspiegeling hoor. Ws had je ook gewoon een 9 verdient.
Tijdens mij kno; goede kennis, alle examenvragen goed, dus gewoon een 10. Kreeg ik een 6,5 omdat ik zon goede co was. Ja, een 7 geven we alleen in uitzonderlijke gevallen. Wtf?
Of tijdens derma, kreeg ik een 9,5, omdat ik bij iemand het syndroom van sweet stelde dat ik toevallig de avond van te voren had gelezen in het dermaboek. Verschil tussen impetigo en psoriasis zag ik bij wijze van spreken niet, maar goed.
Ik zou dan lekker rationeel gekozen hebben voor gyn, als ik die opties had. Sectios, ovariumtumoren weghalen, kinderen halen, vrouwen op tijd naar bed met hun man sturen in het kader van de fertiliteitspoli en tenslotte tensie bijstellen bij pre-eclamptische dames. En als je teveel geslachtsgenoten niet ziet zitten kan je nog voor urologie kiezen...quote:Op dinsdag 26 april 2011 14:49 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
ik twijfel tussen gyn, chirurgie en interne. Over uitersten gesproken
werkenquote:
nee in het speelgoed...quote:
starla en intoxicated staan hier met naam en faam op het forum.quote:Op dinsdag 26 april 2011 21:55 schreef Godshand het volgende:
Nou, laat ik het zo zeggen: ik hoop niet dat patiënten hier op Fok! komen want als ze dan mijn posts lezen
Starla en intoxicated zie ik niet zo vaak in ranzige fora als SEX, ONZ of KLBquote:Op dinsdag 26 april 2011 22:00 schreef gohan16 het volgende:
[..]
starla en intoxicated staan hier met naam en faam op het forum.
Arts-assistent [insert specialisme] is wel anoniem hoor.
PS: van mij hoef je het niet te zeggen.
Coschap was Interne. Ben nog niet helemaal klaar, want moet nog examen doen. Het eindcijfer is dan het gemidelde van je examencijfer en de cijfers van je beoordelingsmomenten in de praktijk (waar ik 8.5 voor heb dus)quote:Op dinsdag 26 april 2011 17:15 schreef starla het volgende:
Welk co-schap deed je? Wel goed dat je de lat hoog legt voor jezelf maar vaak is het geen realistische afspiegeling hoor. Ws had je ook gewoon een 9 verdient.
Tijdens mij kno; goede kennis, alle examenvragen goed, dus gewoon een 10. Kreeg ik een 6,5 omdat ik zon goede co was. Ja, een 7 geven we alleen in uitzonderlijke gevallen. Wtf?
Of tijdens derma, kreeg ik een 9,5, omdat ik bij iemand het syndroom van sweet stelde dat ik toevallig de avond van te voren had gelezen in het dermaboek. Verschil tussen impetigo en psoriasis zag ik bij wijze van spreken niet, maar goed.
Dit idd.. Heb ik nooit erg gevonden trouwens.. Alleen voor gyn had ik een 9 gewild, maar die gaven ze sowieso niet..quote:Op dinsdag 26 april 2011 17:52 schreef MaxC het volgende:
Ik krijg bijna alleen maar 7ens en 8en van de artsen omdat ze anders wat moeten toelichten waar ze geen zin in hebben
Ben wel benieuwd welke specialist dat dan is, veel specialisten werken namelijk ook in Oss, waar ik nu voor de 2e keer zitquote:Op woensdag 27 april 2011 23:53 schreef DDM het volgende:
(Novum) - Een specialist van een ziekenhuis uit Veghel heeft een doosje met bonbons ontvangen die sporen van rattengif bevatten. Omdat de man het pakketje niet vertrouwde, bracht hij de bonbons naar de politie. Hij heeft aangifte gedaan van poging tot zware mishandeling. Dat meldt de politie.
De specialist vertrouwde de zaak niet omdat hij normaal gesproken geen bonbons krijgt. Ook zat er in de bonbons een onbekende substantie. Toen hij ermee naar de politie ging, nam die de bonbons in beslag. In afwachting van verder onderzoek bood het ziekenhuis in Veghel aan om de chocolaatjes te onderzoeken op rattengif.
Uit het onderzoek bleek dat er inderdaad rattengif in zat. De bonbons zijn inmiddels overgebracht naar het Nederlands Forensisch Instituut voor nader onderzoek. De afzender van het pakketje is nog onbekend.
http://binnenland.nieuws.(...)onbons_met_rattengif
"De specialist vertrouwde de zaak niet omdat hij normaal gesproken geen bonbons krijgt"
![]()
Ik een na laaste dag derma. Vind het stiekem toch wel leuker dan gedachtquote:
True. Golddiggers zijn hetquote:Op donderdag 28 april 2011 00:09 schreef DDM het volgende:
Zelfs als dochters van patienten zich vrijwillig aanbieden blijf ik altijd wel een beetje achterdochtig.
quote:Op donderdag 28 april 2011 11:38 schreef MaxC het volgende:
Volgend jaar M2(senior co-schappen) in Deventer doen, ben er erg blij mee. Leuke stad, prachtig ziekenhuis
Denk het wel, vind het erg leuk. Zie wel dat er een discrepantie zit tussen welke ziektebeelden we voor de klinische fase bestuderen en wat we in de praktijk zien, maar dat was bij interne ook. Dus minder myasthenieën en encefalitiden en meer n. peroneus-letsels en spierspanningshoofdpijn. Natuurlijk niet heel gek, maar wel een beetje jammer. Heb nog steeds een hoop neurologie niet gezien.quote:
Inderdaad jaquote:Op donderdag 28 april 2011 20:23 schreef starla het volgende:
Die vrouw kijkt ook alsof ze een mes in d'r handen heeft.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |