Wat assistentes in het dossier schrijven na telefonische consulten: de honden lusten er geen brood van. En dan zeggen ze nog dat assistentes daarin worden getraind.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:38 schreef Naamah het volgende:
Bij twijfel overleg je met de assistente of het nodig is een afspraak te maken.
Hier wordt ik dus echt misselijk van he.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:33 schreef Rubber_Johnny het volgende:
Wie herkent?
Dan heb je van die kleine dingetjes waar je je van af vraagt of het kwaad kan. En als je het op Fok! vraagt is het antwoord 'vast niet, maar ik zou gewoon ff naar de huisarts gaan'.
Maar de huisarts is ook weer zoiets. Om dan die molen in gang te zetten, (langs bitcherige assistente zien te komen, afspraak maken voor volgende week woensdag, uur in wachtkamer..) en dan van de huisarts precies hetzelfde te horen wat de Fok!ers ook al zeiden..
Wat moet je daar nou mee? Van die dingen die niet een concreet gezondheidsprobleem zijn, maar die je wel even een medisch geschoold persoon voor wilt leggen.
verklaar je naderquote:Wat assistentes in het dossier schrijven na telefonische consulten: de honden lusten er geen brood van. En dan zeggen ze nog dat assistentes daarin worden getraind
Nivel heeft onderzoek gedaan. Mensen gaan over het algemeen helemaal niet vaak met wissewasjes naar de huisarts. Dat is dus een misverstand of een aanname, die veel te vaak herhaald wordt, vaak in combinatie met de onterechte aanname dat dit de gezondheidszorg zo duur maakt.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:43 schreef RaymondK het volgende:
[..]
Hier wordt ik dus echt misselijk van he.
Mensen die met dit soort gedachten naar de huisarts gaan.
Ik ben gdvr de gdvr al 22jaar niet meer bij de huisarts geweest. Heus wel eens verkouden geweest of keelpijn gehad heur. Maar dat gaat vanzelf weer over. Ook griep gaat vanzelf weer over.
Elke keer weer 30 tot 50 euro voor de verzekering, en dan heb je hem alleen maar een hand gegeven. "ja maar ik heb d'r toch voor betaaaaaald"
Waarom is de zorg in Nederland toch zo duur.
Ik ben er voor om de huisarts uit het verzekeringspakket te halen.
Als ik hoor waar bekenden soms mee komen aanzetten kwa verhalen, dan denk ik heel vaak "daar had je nooit voor naar de huisarts hoeven gaan"quote:Op donderdag 7 april 2011 11:45 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nivel heeft onderzoek gedaan. Mensen gaan over het algemeen helemaal niet vaak met wissewasjes naar de huisarts. Dat is dus een misverstand of een aanname, die veel te vaak herhaald wordt, vaak in combinatie met de onterechte aanname dat dit de gezondheidszorg zo duur maakt.
denk niet dat dat nou de kosten zijn idd, het belast wel het stelsel in de zin van moeilijk afspraken kunnen maken omdat zoveel mensen voor weinig gaan maar wel tijd kosten.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:45 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nivel heeft onderzoek gedaan. Mensen gaan over het algemeen helemaal niet vaak met wissewasjes naar de huisarts. Dat is dus een misverstand of een aanname, die veel te vaak herhaald wordt, vaak in combinatie met de onterechte aanname dat dit de gezondheidszorg zo duur maakt.
Dat ook idd. En dan vinden ze het gek dat ze op een gegeven moment niet serieus genomen meer worden.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:48 schreef DarkElf het volgende:
[..]
denk niet dat dat nou de kosten zijn idd, het belast wel het stelsel in de zin van moeilijk afspraken kunnen maken omdat zoveel mensen voor weinig gaan maar wel tijd kosten.
(bij onze oude huisarts leek het soms wel een theekransje, allemaal bejaarden die daar echt vaak kwamenen gezellig even bij zaten te kletsen dan)
Ja, dat kan. Ik ben ook wel eens met diarreeklachten naar de huisarts gegaan. Toen zei hij dat als het langer dan x aanhield, ik me pas zorgen hoefde te maken. Nou, sindsdien weet ik dat.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:47 schreef RaymondK het volgende:
[..]
Als ik hoor waar bekenden soms mee komen aanzetten kwa verhalen, dan denk ik heel vaak "daar had je nooit voor naar de huisarts hoeven gaan"
Of je googled ff, en vind exact het zelfde antwoord.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:49 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, dat kan. Ik ben ook wel eens met diarreeklachten naar de huisarts gegaan. Toen zei hij dat als het langer dan x aanhield, ik me pas zorgen hoefde te maken. Nou, sindsdien weet ik dat.
Ga eenss langs de huisarts voor een test op dyslexie.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:43 schreef RaymondK het volgende:
[..]
Hier wordt ik dus echt misselijk van he.
Mensen die met dit soort gedachten naar de huisarts gaan.
Ik ben gdvr de gdvr al 22jaar niet meer bij de huisarts geweest. Heus wel eens verkouden geweest of keelpijn gehad heur. Maar dat gaat vanzelf weer over. Ook griep gaat vanzelf weer over.
Elke keer weer 30 tot 50 euro voor de verzekering, en dan heb je hem alleen maar een hand gegeven. "ja maar ik heb d'r toch voor betaaaaaald"
Waarom is de zorg in Nederland toch zo duur.
Ik ben er voor om de huisarts uit het verzekeringspakket te halen.
Onze assistente gelooft net zo min in het bestaan van ziektes als de gemiddelde natuurkundige in het bestaan van geesten. Daar heb ik niet zoveel vertrouwen in.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:38 schreef Naamah het volgende:
Bij twijfel overleg je met de assistente of het nodig is een afspraak te maken.
Gaan ze dan niet roepen 'dan had je een dubbel consult moeten boeken'? Heb dat ook wel eens meegemaakt.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:40 schreef DarkElf het volgende:
Wat ik zelf doe, ik onthoud de vraag dan even tot ik een keer wel echt moet (voor bloed prikken ofzo, dat doen de huisartsen zelf in Vlaanderen) en dan vraag ik dan ter plekke nog even 1 ding, ben er toch al.
mijn vriendin werkt als dokterassistente en als ik soms hoor wat mensen voor klachten hebbenquote:Nivel heeft onderzoek gedaan. Mensen gaan over het algemeen helemaal niet vaak met wissewasjes naar de huisarts. Dat is dus een misverstand of een aanname, die veel te vaak herhaald wordt, vaak in combinatie met de onterechte aanname dat dit de gezondheidszorg zo duur maakt.
Van Google had toen nog niemand gehoord.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:50 schreef RaymondK het volgende:
[..]
Of je googled ff, en vind exact het zelfde antwoord.
Langer dan 3 dagen continu diaree, dan is het vroeg genoeg om eens te bellen.
Wel blijven drinken uiteraard.
Doktersassistentes die op de stoel van de huisarts gaan zitten, ook een vaakgehoorde klacht.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:51 schreef MrNiles het volgende:
[..]
mijn vriendin werkt als dokterassistente en als ik soms hoor wat mensen voor klachten hebben
en persee gezien willen worden door de dokter..dan zakt mijn broek af
en dan gaan dreigen dat die mensen dan wel naar de eerste hulp gaan..helemaal verstandig
dan gaan we alleen nog meer veel meer betalen
we zijn gewoon een verwend land aan het worden
Het probleem van dr. google is dat je dan ook die 0.03% zaken tegenkomt waarbij het dus wel iets heel serieus is, waardoor je toch het risico niet wilt lopen om het te negeren...quote:Op donderdag 7 april 2011 11:35 schreef BertV het volgende:
Ik heb Dr Google.
Van kleine dingen ga je niet dood.
Het klinkt cru, maar je belast gewoon de gezondheidszorg.
Ik wil wel nuanceren; als het om mijn 2 maanden oude dochter zou gaan zou ik me gedragen als TS.
( Daar heb je dan het consultatiebureau voor)
triage heet datquote:Doktersassistentes die op de stoel van de huisarts gaan zitten, ook een vaakgehoorde klacht.
Nog nooit meegemaakt nee.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:51 schreef Rubber_Johnny het volgende:
Gaan ze dan niet roepen 'dan had je een dubbel consult moeten boeken'? Heb dat ook wel eens meegemaakt.
Ja, dat snap ik. Maar soms wil je je verhaal niet aan de assistente voorleggen, maar met de huisarts bespreken. Dat moet dan ook kunnen.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:55 schreef MrNiles het volgende:
[..]
triage heet dat
schifting..voor mensen die met wat rust en een paracetamol een heel eind komen
als een arts al die mensen moet zien dan kan hij wel 24h gaan werken
1 huisarts heeft zo'n 3000 patienten
idd, Dr. Google zal ook niet de oplossing zijn voor types als TS die zich toch al druk maken.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:54 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Het probleem van dr. google is dat je dan ook die 0.03% zaken tegenkomt waarbij het dus wel iets heel serieus is, waardoor je toch het risico niet wilt lopen om het te negeren...
Nou, van die dingen waar je geen last van hebt, maar waar je je van af vraagt, is gewoon ouder worden, of dit een rode vlag? Vlekjes bultjes, en andere rare fenomenen.quote:
Naar bultjes kun je een keer laten kijken. Hopelijk weet je dan voor de toekomst ook een beetje wat alarmerende signalen zijn en wat normaal is. Die slapende armen, daar zou ik niet mee naar de huisarts gaan.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:01 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Nou, van die dingen waar je geen last van hebt, maar waar je je van af vraagt, is gewoon ouder worden, of dit een rode vlag? Vlekjes bultjes, en andere rare fenomenen.
Heb nu bijvoorbeeld 's nachts steeds vaker last van slapende armen, ook als die niet in een beknelde positie liggen.
Sterker nog..je hoeft niet persee een assistente te sprekenquote:Ja, dat snap ik. Maar soms wil je je verhaal niet aan de assistente voorleggen, maar met de huisarts bespreken. Dat moet dan ook kunnen.
Zelf overigens geen slechte ervaring met assistentes. Ik weet onderhand vrij goed wat ik ook telefonisch aan hen kan voorleggen en waarvan wel duidelijk is dat ik dat toch echt met de huisarts moet bespreken.
Dat is idd het vervelende. Ik hoef zo'n arts ook helemaal niet te 'zien'.quote:Op donderdag 7 april 2011 11:55 schreef MrNiles het volgende:
[..]
triage heet dat
schifting..voor mensen die met wat rust en een paracetamol een heel eind komen
als een arts al die mensen moet zien dan kan hij wel 24h gaan werken
1 huisarts heeft zo'n 3000 patienten
Dan ga je ervan uit dat het allemaal dingen zijn die een arts niet hoeft te bekijken. In het geval van die bultjes is dat natuurlijk niet zo.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:05 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Dat is idd het vervelende. Ik hoef zo'n arts ook helemaal niet te 'zien'.
Kan dit kwaad? Nee, is normaal. OK, dag.
Een internet forum speciaal hiervoor met 2 artsen erop zou een hoop geld besparen denk ik!
Nee, dat klopt. Maar andere dingen vang je af.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:07 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Dan ga je ervan uit dat het allemaal dingen zijn die een arts niet hoeft te bekijken. In het geval van die bultjes is dat natuurlijk niet zo.
Ik ga ook bijna nooit naar de huisarts. Maar dat is niet zo heel bijzonder hoor, da's de leeftijd. 'Je zal het maar hebben' komt gelukkig bij jonge mensen relatief weinig voor.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:07 schreef n8n het volgende:
Ik ga nooit naar m'n huisarts, ben er welgeteld 2 keer geweest in 12 jaar. M'n huisarts is ook nog van 4 woonplaatsen geleden, werd laatst gebeld of ik een nieuwe nodig had, mijn ouders waren verhuisd
Is nog de vraag of ik dat haal. M'n pa gaat er ook nooit heen, al is dat koppigheid.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:10 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Ik ga ook bijna nooit naar de huisarts. Maar dat is niet zo heel bijzonder hoor, da's de leeftijd. 'Je zal het maar hebben' komt gelukkig bij jonge mensen relatief weinig voor.
Als je ouder wordt dan 45 wordt het een ander verhaal.
Ja, dat is idd een mooie oplossing.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:12 schreef simmu het volgende:
onze huisarts heeft dat prachtig opgelost. die houdt inloopspreekuur speciaal voor kleine dingetjes tussen 7 en 8. 's ochtends dus![]()
werkt perfect. als je er last genoeg van hebt dat je bereid bent om er om 7 uur te staan is het ook gewoonh echt een probleem en huisartswaardig.
Nou, je kan ook gewoon pech hebben. En dan hoeven het niet eens zulke 'je zal het maar hebben'-gevallen te zijn.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:10 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Ik ga ook bijna nooit naar de huisarts. Maar dat is niet zo heel bijzonder hoor, da's de leeftijd. 'Je zal het maar hebben' komt gelukkig bij jonge mensen relatief weinig voor.
Als je ouder wordt dan 45 wordt het een ander verhaal.
Het kan. Maar de kans in niet zo heel groot.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:20 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nou, je kan ook gewoon pech hebben. En dan hoeven het niet eens zulke 'je zal het maar hebben'-gevallen te zijn.
Ja, ik ben van mening dat niemand 'met niks' naar de HA gaat.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:21 schreef Lienekien het volgende:
Laten we wel wezen, het is ook niet gemakkelijk om als patiënt te weten wat nou echt wel huisartswaardig is.
Als het echt niks is, dan is er dus iets anders aan de hand. Een goede huisarts kan dat signaleren.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:24 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Ja, ik ben van mening dat niemand 'met niks' naar de HA gaat.
De een gaat sneller dan de ander, maar als mensen zelf weten dat het niks is, zouden ze die arts toch niet nodig hebben?
Ik heb het idee dat er extra lullig wordt gedaan tegen jongere mensen.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:16 schreef simmu het volgende:
doktersassistentes zijn idd geregeld rotkrengen.
vorig jaar 6 dagen na de keizersnee moesten de nacontroles door de huisarts (geen verloskundigen in dit durp). "ja, komt u maar naar het inloopspreekuur". na een 'normale' bevallingwaarbij je de kindjes mee naar huis krijg of al thuis bent krijg je die controles normaal gezien in je bed idiote trut! dat ik de kinders in de couveuse van het ziekenhuis moest achterlaten en zelf het ziekenhuis uitgetrapt werd wegens protocol is al de meer reden om me niet zo te behandelen.
sorrie, die zit me nog steeds hoog
Stoere mannen blijven zo lang rondlopen met hun klachten dat het al te laat is als ze eindelijk een arts zien.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:40 schreef BertV het volgende:
Risico's zijn er altijd, in onze feminiene maatschappij moet alles maar zo veilig mogelijk.
A total bodyscan a day keeps the Doctor away.
...vrouwen schijnen een hogere pijndrempel te hebben.quote:Op donderdag 7 april 2011 12:42 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Stoere mannen blijven zo lang rondlopen met hun klachten dat het al te laat is als ze eindelijk een arts zien.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |