Ik snap je puntquote:Op vrijdag 15 april 2011 14:43 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Dat beweer ik ook nergens,...
Alleen na 1919 werden oorlogen steeds meer gevoerd met enorme coalities, machtsblokken ideologieën. En na de 2e oorlog zijn er eigenlijk vooral A-symmetrische oorlogen gevoerd.
Dit is wel één van mijn favoriete figuren uit de geschiedenis, de pestmeester.quote:Op maandag 18 april 2011 04:00 schreef Grunge. het volgende:
Ik had verwacht dat het heel cliché zou zijn als ik de middeleeuwen zou noemen, maar dat valt mee. Nou, die dus. Ontzettend naar en zwart natuurlijk, maar oh zo fascinerend. Ik stel me dan bijvoorbeeld voor hoe zo'n pestdokter daar loopt. Wat een sinister beeld.
[ afbeelding ]
De doodstraffen in het openbaar. De armoede. De viezigheid. De kleding. Ja.
Favoriet om me in te verdiepen, niet om in te leven.
Het enige dat cliché is, is je beeld van de Middeleeuwen. Doodstraffen kwamen bijna niet voor (tenminste, niet in hogere mate dan nu), armoede en viezigheid waren relatief, en de kleding was niet beter of slechter dan we nu hebben. Het is nu allemaal wat zachter en dunner, maar daar had je in de middeleeuwen niets aan. Dan gingen je kleren veel te snel kapot als je op het land moest werken.quote:Op maandag 18 april 2011 04:00 schreef Grunge. het volgende:
Ik had verwacht dat het heel cliché zou zijn als ik de middeleeuwen zou noemen, maar dat valt mee. Nou, die dus. Ontzettend naar en zwart natuurlijk, maar oh zo fascinerend. Ik stel me dan bijvoorbeeld voor hoe zo'n pestdokter daar loopt. Wat een sinister beeld.
[ afbeelding ]
De doodstraffen in het openbaar. De armoede. De viezigheid. De kleding. Ja.
Favoriet om me in te verdiepen, niet om in te leven.
Dat is ook zo met het Wilde Westen in Amerika.quote:Op maandag 18 april 2011 11:34 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Het enige dat cliché is, is je beeld van de Middeleeuwen. Doodstraffen kwamen bijna niet voor (tenminste, niet in hogere mate dan nu), armoede en viezigheid waren relatief, en de kleding was niet beter of slechter dan we nu hebben. Het is nu allemaal wat zachter en dunner, maar daar had je in de middeleeuwen niets aan. Dan gingen je kleren veel te snel kapot als je op het land moest werken.
Jouw beeld van de Middeleeuwen is grotendeels gebaseerd op de praatjes van renaissance-mensen, die de zichzelf wilden afschilderen als een feniks die uit de as kwam rijzen. De Middeleeuwen waren echt lang niet zo slecht als tegenwoordig vaak wordt gedacht.
Dat is eerder andersom. Het Wilde Westen en met name cowboys worden enorm verheerlijkt, terwijl het letterlijk en figuurlijk een shitbaan was.quote:Op maandag 18 april 2011 11:42 schreef Id_do_her het volgende:
[..]
Dat is ook zo met het Wilde Westen in Amerika.
Ik bedoelde de misvattingen in het algemeen en cowboy zijn was gevaarlijk en vies klotewerk inderdaad, deperado's en outlaws worden ook aan de lopende band door elkaar gehaald. De verhalen dat het onveilig was en de begrafenisondernemer in elk dorp elke dag wel werk had zijn onzin.quote:Op maandag 18 april 2011 11:44 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Dat is eerder andersom. Het Wilde Westen en met name cowboys worden enorm verheerlijkt, terwijl het letterlijk en figuurlijk een shitbaan was.
Deze man snapt het.quote:Op maandag 18 april 2011 11:58 schreef StateOfMind het volgende:
En de tijd van de oude Sumeriërs natuurlijk!
QFTquote:Op dinsdag 29 maart 2011 11:34 schreef Sisiorange94 het volgende:
Ook de oudheid! Grieken, Romeinen, Egyptenaren. Mensen konden lezen, schrijven, hadden wegen... En in de middeleeuwen hebben we het allemaal weer kapot gemaakt
Ja, maar snap je zelf wel dat het geen Sumerisch is wat dat er op dat tablet staat?quote:Op maandag 18 april 2011 17:46 schreef Nebukadnezar het volgende:
[..]
Deze man snapt het.
[ afbeelding ]
Dat hadden we ook allemaal in de middeleeuwen hoor, het meeste is 'heel' gebleven of was al hersteld in de hoge middeleeuwen.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 11:34 schreef Sisiorange94 het volgende:
Ook de oudheid! Grieken, Romeinen, Egyptenaren. Mensen konden lezen, schrijven, hadden wegen... En in de middeleeuwen hebben we het allemaal weer kapot gemaakt
Ik denk dat hij meer bedoelt dat de ontwikkeling van de mens op diverse vlakken een paar honderd jaar min of meer stil heeft gelegen als het ware. Met name door de invloed van de Kerk.quote:Op dinsdag 19 april 2011 21:26 schreef Im.Kant. het volgende:
[..]
Dat hadden we ook allemaal in de middeleeuwen hoor, het meeste is 'heel' gebleven of was al hersteld in de hoge middeleeuwen.
Of 'we' waren minder ver geweest. Wie zal het zeggen.quote:Op dinsdag 19 april 2011 22:23 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Ik denk dat hij meer bedoelt dat de ontwikkeling van de mens op diverse vlakken een paar honderd jaar min of meer stil heeft gelegen als het ware. Met name door de invloed van de Kerk.
Soms vraag ik me af hoever we gevorderd hadden kunnen zijn als dat niet zo was geweest.
Tiocfaidh ár lá !!quote:Op woensdag 20 april 2011 11:02 schreef FransjeVanDusschoten het volgende:
Ben me momenteel aan het verdiepen in het ontstaan van de IRA en onrust in Noord-Ierland.
"It is not those who can inflict the most, but those that can suffer the most who will conquer"quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |