Oh dat is ook handig als de wind eens van de andere kant afkomt ofzoquote:Op dinsdag 29 maart 2011 19:18 schreef Cyan het volgende:
Wat een gaaf dakterras! Ik zou kiezen voor verrijdbare plantenbakken. Zo kun je heel gemakkelijk hoekjes creëren en daar kun je bijvoorbeeld bamboe inzetten.
Ik denk niet dat een bak vol met grond en bamboe zomaar omwaait. En of je ze gaat verrijden ligt denk ik aan jezelf. Het fijne van verrijdbare bakken is dat je zo heel makkelijk een afscheiding kan maken en hoekjes kan creëren en je terras een andere uitstraling kan geven.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 20:05 schreef miss_sly het volgende:
Tuinschermen hebben we al eens naar gekeken, maar die zijn niet geschikt. Het waait bij ons bijna altijd, behalve als het echt heel erg windstil isEcht het minste briesje is echt wind bij ons, omdat we hoog zitten (meter of 14 geloof ik) en heel vrij. Er zijn geen hogere gebouwen, we zitten op een hoek en aan een kant zit een groot park. Heel veel ruimte dus voor de wind.
Dat beantwoordt meteen jouw vraag Sorbootje: er is nu in ieder geval nog geen windstil of luw plekje. Voorlopig komt er dus zeker geen plant die niet tegen wind kan.
Die bakken met bamboe, dat vind ik dus heel erg mooi! Het idee van verrijdbare bakken hebben we ook al eens gehad. We hebben daar twee bedenkingen bij, namelijk gaan we wel verrijden in de praktijk als alles lekker op zijn plekje staat en gaat dit bij harde wind niet uit zichzelf aan de wandel.
Ik bedacht me vandaag dat we misschien juist achter de lounge set een aantal bakken met bamboe kunnen zetten, echt er tegenaan dus. Dat geeft meteen schaduw en neemt wat wind weg als je daar zit.Bovendien creeer je dan meteen een knus plekje. Of maak je het dan juist te klein?
En die schaduwdoekDat moeten we dus hebben, minstens eentje die we dan kunnen verplaatsen indien nodig. Of als het in prijs meevalt meteen twee, zodat je twee stukken tegelijk kunt overkappen.
Volgens mij zijn bakken met bamboe een ideale oplossing voor je dakterras. Het maakt een knus hoekje wat uit de wind is. Ideaal.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 20:05 schreef miss_sly het volgende:
Die bakken met bamboe, dat vind ik dus heel erg mooi! Het idee van verrijdbare bakken hebben we ook al eens gehad. We hebben daar twee bedenkingen bij, namelijk gaan we wel verrijden in de praktijk als alles lekker op zijn plekje staat en gaat dit bij harde wind niet uit zichzelf aan de wandel.
Ik bedacht me vandaag dat we misschien juist achter de lounge set een aantal bakken met bamboe kunnen zetten, echt er tegenaan dus. Dat geeft meteen schaduw en neemt wat wind weg als je daar zit.Bovendien creeer je dan meteen een knus plekje. Of maak je het dan juist te klein?
En die schaduwdoekDat moeten we dus hebben, minstens eentje die we dan kunnen verplaatsen indien nodig. Of als het in prijs meevalt meteen twee, zodat je twee stukken tegelijk kunt overkappen.
In de zomer valt hij niet zomaar om en gaat niet zomaar aan de wandel. Vergis je echter niet in de stormwinden die over het terras bulderen in de herfst en winter. En dan staan ze er ook. Hoewel we ze dan allemaal bij elkaar zouden kunnen zetten en zo de boel een beetje body geven, natuurlijk.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 20:10 schreef Cyan het volgende:
[..]
Ik denk niet dat een bak vol met grond en bamboe zomaar omwaait. En of je ze gaat verrijden ligt denk ik aan jezelf. Het fijne van verrijdbare bakken is dat je zo heel makkelijk een afscheiding kan maken en hoekjes kan creëren en je terras een andere uitstraling kan geven.
Geen idee waar je ze zo kan kopen maar ik denk dat er vast wel bedrijven zijn (die bijvoorbeeld sloophouten meubels maken) die verrijdbare bloembakken maken. Of je moet ze natuurlijk zelf maken.quote:Op dinsdag 29 maart 2011 20:14 schreef miss_sly het volgende:
[..]
In de zomer valt hij niet zomaar om en gaat niet zomaar aan de wandel. Vergis je echter niet in de stormwinden die over het terras bulderen in de herfst en winter. En dan staan ze er ook. Hoewel we ze dan allemaal bij elkaar zouden kunnen zetten en zo de boel een beetje body geven, natuurlijk.
Waar kun je verrijdbare bakken halen, of is dat een klusidee?
Ja, natuurlijk! Ik zat (jaja, heel stom, wrijf het er maar in) te denken dat we dan zelf plantenbakken moesten maken met wieltjes. Het kwam echt gewoon niet eens in me op om bakken tek open en daar zelf wieltjes onder te zettenquote:Op dinsdag 29 maart 2011 21:04 schreef Brighteyes het volgende:
Het ia wel echt heel simpel zelf te doen. Even bij de bouwmarkt wieltjes halen, per bak 2 met en 2 zonder rem, en die nder de bakken schroeven, daar hoef je niet eens handig voor te zijn.
Wij hebben een kleintje gekocht (en da's dan ook niet zo'n gesjouwquote:Op woensdag 30 maart 2011 09:52 schreef het_fokschaap het volgende:
jaaaaa, een palmboom wil ik ookeven op zoek naar die Trachydinges
Wauw, wat een mooi spul! Op het voorbeeld plaatje ziet het er ook erg mooi uit.quote:Op zondag 17 april 2011 10:08 schreef Vicky het volgende:
wij hebben dit besteld:
[ afbeelding ]
en dan wel in bamboekleur
dat komt er dan ongeveer zo uit te zien
[ afbeelding ]
en dan op 80 cm hoogte
ja zowel in de breedte als in de hoogte zou je ze op maat moeten kunnen knippen. Ik heb 7.30m nodig en zag die rol van 10m zodat ik er maar eenklein stukje af hoef te halen. Andere rollen zijn 3 meter breed en dan heb ik weer 3 nodig.quote:Op zondag 17 april 2011 14:36 schreef KillerBee4ever het volgende:
Thanks Vicky, die ga ik even bookmarken![]()
De prijs valt me erg mee, voor twee rollen wilgenmatten zijn we toch ook al gauw 100 euro kwijt (2 rollen van 3x2m).
Kun je ze trouwens nog op maat maken, dat je weet?
Ja die doen het goed in de zon. Hier zagen ze er ook een beetje slap uit maar dat trekt wel bij. Je krijgt ze alleen erg moeilijk uit de bakjes waar ze in zitten.quote:Op zaterdag 23 april 2011 21:13 schreef miss_sly het volgende:
Ja, die doen het goed op zon, toch? alleen zagen ze er hier al een beetje slapjes uit, misschien houden ze toch niet van te veel zon
Onze dochter loopt de hele dag met haar gietertje rond, dus die geeft ze regelmatig even wat water
http://www.neerlandstuin.nl/planten/cortaderia.htmlquote:Op zondag 24 april 2011 08:33 schreef miss_sly het volgende:
Kun je met riet ook zo'n dichtere haag creeeren, zoals met bamboe? En moet riet niet heel vochtig staan?
Een beetje tuinleek ziet riet aan voor bamboequote:Op zondag 24 april 2011 08:33 schreef miss_sly het volgende:
Kun je met riet ook zo'n dichtere haag creeeren, zoals met bamboe? En moet riet niet heel vochtig staan?
Leuke site. Voor miss_sly zal het prachtriet wel de beste optie zijn.quote:Op zondag 24 april 2011 08:37 schreef Ml-etje het volgende:
[..]
http://www.neerlandstuin.nl/planten/cortaderia.html
Inleeslinkje
Haag kanje moet wel snoeien aan einde winter en zorgen dat ze een beetje vorstvrij staan maar jij gaat ze in pakken zetten dus dat is makkelijk.
Het moeten wel flinke bakken zijn.
Je hebt nog andere soorten ook maar ik heb me alleen over deze ingelezen omdat ik die meegenomen heb.
Lang niet alle riet hoeft vorstvrij. Dat pampagras wel, maar het prachtriet is wel wat gewend.quote:Op zondag 24 april 2011 09:03 schreef miss_sly het volgende:
Vorstvrij is natuurlijk wel een probleem. We kunnen niets binnenzetten en het staat er de hele winter lang in de ijzige wind. Theoretisch zouden we het in kunnen pakken; zou dat voldoende zijn als we die discipline zouden kunnen opbrengen?
quote:Algemeen onderhoud
Hoofdzaak is dat prachtriet in de volle zon kan groeien. De grondsoort is van minder belang. Iedere normale tuingrond voldoet. Wel moet worden opgepast met stagnerend water in de bodem gedurende de winter. Dit kan wortelrot veroorzaken.
In het voorjaar de oude scheuten wegnemen. Doe dit voorzichtig, zonder de nieuwe te beschadigen.
Geef in het voorjaar een basisbemesting met organische mest. Breng in het najaar mulch rond de wortels aan. Winterbescherming is niet nodig. Ziekten en aantastingen komen vrijwel niet voor. Vruchtbare tuingrond met een goed doorlaatbare bodem wordt aangeraden. Een te natte bodem kan, vooral in de winter, de plant schade aanrichten met afsterven als gevolg. In de winter sterft het gras tot aan de grond af. Het verdroogde gras kan weggesneden worden. ‘Silberfeder’ houdt absoluut niet van natte grond. In een vruchtbare, goed doorlatende bodem is hij echter onverwoestbaar.
quote:Op zondag 24 april 2011 10:13 schreef sigme het volgende:
Zelf zaaien is een beetje bewerkelijk (veel potjes, braaf water geven), en het 1e jaar heb je er dan niks aan. 2e jaar stelt het al wel wat voor, een centimeter of 80 denk ik. We hebben het in de volle grond staan en in potten.
Heb even foto'tjes gemaakt: de zéér actuele stand van zaken:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ik heb een flinke pol staan, ook die van de Aldi van een paar jaar geleden, maar hij komt hier niet tot zijn recht. In een grote bak op een dakterras ws wel.quote:Op zondag 24 april 2011 08:33 schreef Ml-etje het volgende:
Het ziet er leuk uit zeg!!
Riet is nu voor 1,50 bij de aldi echt geen geld voor mooie witte pluimen
Verleidelijkquote:Op zondag 24 april 2011 15:13 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Ik heb een flinke pol staan, ook die van de Aldi van een paar jaar geleden, maar hij komt hier niet tot zijn recht. In een grote bak op een dakterras ws wel.
Dat grastapijt bestaat ook in andere kleuren dan groen. Ik zag bij de Hornbach bijvoorbeeld ook crème en grijs tapijt voor buiten.quote:Op zondag 17 april 2011 10:01 schreef miss_sly het volgende:
Ik ben benieuwd wat jullie hebben, Vicky!
Hebben jullie ook iets op de grond van het balkon? Ik wil daar graag iets opleggen, omdat die planken niet heel fijn zijn, maar ik hou niet van dat felgroene nepgras.
Druiven hebben wel veel zon nodig, dat is waar. Kunnen die ook goed tegen veel wind?
We hebben gisteren even de meubels een beetje goed gezet en in gedachten een indeling gemaakt. Ik zal eens kijken of ik iets kan tekenen of op een planner online kan maken, zodat we een beter beeld krijgen van wat we nu denken.
Aankomende week ben ik weer alleen, maar daarna duurt het twee maanden voor hij weeg weg moet, dus kunnen we echt lekker aan de gang!
Kijk, dat moeten we hebben. We waren zaterdag even bij een zaak die tapijt enzo verkoopt, maar die had het alleen in onnatuurlijk groen en knalblauwquote:Op dinsdag 26 april 2011 16:15 schreef Miendientje het volgende:
[..]
Dat grastapijt bestaat ook in andere kleuren dan groen. Ik zag bij de Hornbach bijvoorbeeld ook crème en grijs tapijt voor buiten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |