Dat dusquote:Op zondag 27 maart 2011 12:08 schreef loecje het volgende:
ik hadden vorig jaar bij mn ouders een geraamte gemaakt van gebogen pvc buizen. ik werd helemaal gek van dat net telkens los moeten trekken omdat de planten er doorheen groeiden.
Als je de bloemen uit de aardbeienplant haalt, krijg je geen aardbeien, de bloem wórdt namelijk de aardbei! Ik heb ook geen flauwe idee wat er bedoeld wordt.. Misschien dat als je sommige bloemetjes verwijderd je wat grotere aardbeien krijgt uit de overige bloemetjes?quote:Op zondag 27 maart 2011 18:00 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
Nou, mijn moestuin is er weer helemaal klaar voor!
Ik heb 3 m2, dus niet heel veel, maar dit jaar staat er aan de ene kant: eikenbladsla, lollo biondo, brocolli en er komen een paar tomatenplanten later. De andere kant: aardbeien (wel 10 plantjes!hoop op een goeie oogst) en dar komen uien te staan later.
Niet heel veel maar toch wel gezellig en leuk om zo uit de tuin te etenIk las dat je de eerste bloemen uit aardbeienplant moet halen, waarom is dat?
Daarom vond ik het ook al zo vreemdquote:Op zondag 27 maart 2011 23:43 schreef Glesse het volgende:
[..]
Als je de bloemen uit de aardbeienplant haalt, krijg je geen aardbeien, de bloem wórdt namelijk de aardbei! Ik heb ook geen flauwe idee wat er bedoeld wordt.. Misschien dat als je sommige bloemetjes verwijderd je wat grotere aardbeien krijgt uit de overige bloemetjes?
Hier een leuk linkje (van SchoolTV) : klik
Altijd leuk, ruilhandel!quote:Op maandag 28 maart 2011 22:29 schreef Miendientje het volgende:
Vandaag ook wat tomaten plantjes gekregen van iemand in ruil voor van sla-plantjes.
quote:Op zaterdag 26 maart 2011 22:48 schreef Miendientje het volgende:
Mij pepermunt komt op
Tip: nooit buiten in de volle grond zetten, maar in een pot...SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
Was ik van plan, samen met de kruizemunt. Kan ik hem trouwens al buiten zetten? Plantjes zijn nu ongeveer 1 a 2 cm hoog.quote:Op donderdag 31 maart 2011 12:54 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Tip: nooit buiten in de volle grond zetten, maar in een pot...
Geldt nog meer voor aardpeer.quote:Op donderdag 31 maart 2011 14:54 schreef T_Killer het volgende:
Het is geen groente of fruit, maar mocht iemand ooit bamboe willen planten. Ook nooit in de volle grond doen. Dit woekert als de ziekte en je komt er niet meer vanaf; je hele tuin zal onder komen te zitten.
Verder heb ik een net voor over de aardbeiplanten, maar het net is een paar meter te groot dus heb nu nog een paar meter ruimte onder het net over. Wat zijn, naast de aardbeien, nog meer groente of fruitsoorten die je het beste kunt beschermen met een net? Dan kan ik die mooi op die plek zetten.
Compostdag door heel NL denk ik jaquote:Op vrijdag 1 april 2011 21:13 schreef Erasmo het volgende:
Zat te zoeken naar compost in mijn gemeente blijkt dat ze een compostdag hadden waar je gratis compost kan halen.
Jammer genoeg was die vorige week
Helaas net gemist dusquote:
Het lijkt een beetje op tuinkers.quote:Op maandag 28 maart 2011 17:08 schreef Miendientje het volgende:
Ik heb in een bakje een zakje zaadjes voor gemengde kruiden gezaaid.
Heeft iemand enig idee wat voor kruiden het zijn (stond niet op het zakje)?
[ afbeelding ]
De kleinsten zijn sinds ongeveer 1 week boven de grond en zijn nu zo'n 2 tot 2,5 cm hoog en de grootste heeft nu blaadjes met ongeveer 2 mm doorsnede
De grootste, ze lijken er op maar groeien veel sneller, ze zijn pas 2 dagen geleden op gekomen en zijn nu al hoger, de hoogste zo'n 4,5 cm. De doorsnede van de blaadjes van de grootste is nu zo'n 5 mm
Je steekt gewoon een teen knoflook in de grond dan?quote:Op maandag 4 april 2011 07:39 schreef Oceanonix het volgende:
Die knoflooktenen moeten er bij mij ook nog in. Die in de tuin staan er al wel groen bij. Maar van dat loof blijf ik af..
Ik ben klaar met spitten (oke alleen een van de kassen nog). Eindelijk kan ik me echt storten op het zaaien.
Leuk idee. Op zo'n 150m van mijn tuintje staat ook een vrij groot bijenhotel met daarnaast een grote bloementuin. Ik denk dat ik van die bijen wel meeprofiteer voor de bevruchting van bloemen in de moestuin.quote:Op zondag 3 april 2011 12:31 schreef Erasmo het volgende:
Ik kan trouwens iedereen van harte aanraden om ook een Bijenhotel in de tuin te zetten:
[ afbeelding ]
Hier gaan solitaire bijen in zitten die vervolgens je planten kunnen bevruchten.
Hier ook alleen blad hoorquote:Op woensdag 6 april 2011 16:22 schreef T_Killer het volgende:
[..]
Leuk idee. Op zo'n 150m van mijn tuintje staat ook een vrij groot bijenhotel met daarnaast een grote bloementuin. Ik denk dat ik van die bijen wel meeprofiteer voor de bevruchting van bloemen in de moestuin.
Hoe zien de aardbeienplanten er bij iedereen uit? Bij mij is het voorlopig nog vrij veel blad en weinig bloemstengels/bloemen. Heb geen idee of dit normaal is voor de tijd van het jaar, en dat de bloemstengels en bloemen wat later komen.
Ben in ieder geval om dit weekend de uitlopers van vorig jaar los te halen van de 'moederplant' en in een rijtje te zetten. Ze staan nu nog kriskras door elkaar, op de manier waarop ze vorig jaar zijn gegroeid.
Als ik geld had had ik er een paar gekochtquote:Op zaterdag 9 april 2011 17:13 schreef Erasmo het volgende:
De Gamma heeft trouwens een leuk kweekkastje in de aanbieding voor ¤12:
[ afbeelding ]
Zitten 2 potjes, potgrond, tomaten/basilicum of gemengde kruiden zaden bij.
Daarna een prima kasje om in te kiemen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |