Haai! Nou, Stef en ik hebben beiden 2 uur geslapen vanmorgen (een unicum! Normaal krijgen we er met veel moeite een uurtje uitgeperst bij Stef, maat hij is nu volgens ons over aan het gaan van twee naar één slaapje en daardoor lijkt hij langzaamaan wat langer door te slapen in de middag) en nu zitten we elkaar in elk geval minder in de weg. We hebben net samen geluncht, hij mag nu even tv kijken (net hebben we samen sesamstraat gekeken) en dan gaan we zo even boodschapjes doen en daarna moet ik even stofzuigen.
Dank jullie wel voor de tips, jullie zijn zó lief!
Claudia, ik durf het bijna niet te zeggen, maar ik heb dat boek ook al een hele tijd in huis

Ik heb erin gelezen toen Stef niet wilde gaan slapen in de avond en heb het weggelegd toen Stef uiteindelijk goed reageerde op het laten huilen. Over uitersten gesproken, haha! Ik moet zeggen dat we wel veel uit dat boek hebben toegepast: we hebben nu al een hele tijd een vast bedritueel en daar zijn we erg vast in. We gaan naar boven (in het oude huis naar zijn kamer), boven spelen we wat (kom ik zo op terug), dan krijgt hij een schone luier en een pyama aan, dan gaan we tandenpoetsen, waarbij hij zelf zijn tandenborstel af mag spoelen en aan het haakje terug mag hangen, dan krijgt hij zijn slaapzakje aan, lezen we een boekje, krijgt hij kusjes van papa en mama, leggen we hem in bed waarbij ik hem altijd zijn knuffel aangeef en ook altijd zeg "Welterusten Stef, lekker slapen! Morgen is een nieuwe dag! Mama houdt van jou..", dan gaat het lampje uit en een sterrenprojector met klassieke muziek aan en gaan we weg. De laatste weken is hij langzaamaan van een zichzelf-in-slaap-huiler getransformeerd naar een jongetje dat het fijn vind om te gaan slapen en meestal zonder huilen meteen stil is. Soms wil hij geen boekje meer lezen en geeft hij het terug, dan slaan we dat deel over.
Wat het spelen betreft heb ik er wel over na zitten denken, dat we spelen vlák voor het slapen gaan is iets van dit huis zeg maar, in het vorige huis deden we dat altijd voordat we gingen eten, maar omdat we nu met z'n drietjes eten moet er op dat tijdstip gekookt worden en dan lukt dat niet. Bovendien is het erg moeilijk om dit te veranderen: Stef klimt zelf de trap op en dan gaat hij er eenmaal boven meteen vandoor, terwijl wij het traphekje nog vast moeten zetten. Hij vind het ENORM geweldig om boven te spelen, dan rent hij rondjes om ons bed heen, van daaruit naar zijn eigen kamer en weer terug. Je zóu dit in theorie ook naar midden op de dag kunnen verplaatsen als er een luier wordt verschoond ofzo, maar om eerlijk te zijn wil ik dat eigenlijk liever niet. Het gaat nu, sinds de verhuizing ZO vreselijk veel beter met onze katten.. Ik weet zeker dat dit komt doordat ze nu weer een eigen territorium terughebben en ik wil niet dat dat te pas en te onpas verstoord wordt doordat Stef daar ineens rondrent (aanwezige katten worden werkelijk opgejaagd, ik krijg het er gewoon niet uit

). Ik merk ook dat als Stef boven gaat spelen, de katten meestal enorm gestressed rondjes gaan rennen en letterlijk vluchten naar de zolder, of als ze het op tijd redden over het traphekje heen naar beneden. Daarom vind ik één moment boven spelen per dag (eigenlijk 2, als één van ons vrij is doen we dit na het douchen vaak ook even, maar dan minder uitgebreid) eigenlijk wel voldoende. Dit moment is eigenlijk min of meer door Stef zelf verkozen, hij heeft het speelkwartier zelf geïntroduceerd zeg maar.
Maar ook.. Ik weet niet, dit probleem hadden we in het vorige huis ook al, terwijl het drukke spel toen minstens een uur eerder deden als nu. Hij gaat ook netjes op tijd op bed.. Iets waar ik wel weer op gewezen word is de middagslaapjes. Dat is iets waar Stef altijd ontzettend slecht in is (geweest), vandaar dat we nu over proberen te gaan op 1 slaapje. De tweede lukt vaak niet meer en brengt veel onrust in de tent. Het eerste tukje doet hij alleen nog altijd heel vroeg: rond tienen is hij echt heel moe al. We waren eigenlijk bezig het te proberen wat uit te stellen, maar dat is dus niet handig maak ik hieruit op.
Twinkly, wat jij zegt in combinatie met wat Claudia post klinkt óók heel interessant. Het zal moeite kosten, want dan moeten we dus de wekker om 5 uur (of iets eerder nog) zetten en in de buurt van Stef's kamerdeur gaan zitten zodat we metéén kunnen sussen zodra hij wakker begint te worden, maar afhankelijk van hoeveel tijd ervoor nodig is om hem opnieuw te conditioneren is het wellicht wél een mooie oplossing.
BE, we hebben inderdaad wel een boekje in bed liggen en sindsdien worden we wel meestal wakker van speelgeluiden i.p.v. gehuil. Over meer speelgoed in bed leggen had ik ook nog niet nagedacht, thnx!
Groofs, ja, zo hebben we het tot nu toe zo'n beetje aangepakt: gelaten over je heen laten komen. Maar als de omstandigheden verkeerd zijn (bijvoorbeeld: ik ongesteld en Stef om 5 uur wakker) merk ik dat de ochtend vaak echt heel naar is voor ons beiden, waarbij ik zeker weet dat ik dat zelf beïnvloed met mijn humeur. Vanmorgen was het ook gelijk raak, ik zat al te huilen van ellende voor ik Stef's kamer had betreden

McLaura, jeetje, dat dat nu pas door de KA is geconstateerd dan.. Succes met je verdere traject!
Dikke

voor S!! Fijn dat het wat beter gaat, Groofs!
Oeke, wat is Ko toch ontzettend lief

en ook wel fijn dat hij later ook lol kon hebben met dat jongetje, dan is het voor hem in elk geval niet blijven hangen qua negativiteit..
Karin, wij wilden Stef eigenlijk ook het allerliefst op een verticale groep hebben, maar in Den Haag zijn er weinig KDV's met dergelijke groepen en de wachtlijsten zijn zó vreselijk enorm bizar groot dat we het hebben laten gaan. Niet te doen gewoon. Een vriendin had haar zoontje ingeschreven voor een dergelijk KDV en haar zoon heeft nú eindelijk plek (over een aantal weken), hij is 5 weken ouder als Stef. En dat is dan plek op het KDV, die heb je nodig voor je je in kunt schrijven voor de verticale groep geloof ik

Ow, ik ga wel nog eens even testen of Stef het misschien te warm heeft nu, de afgelopen twee nachten heb ik ook flink gezweet.. Misschien even zijn dekentje weghalen in de nacht!