PS3 haalt Xbox 360 in qua verkoop
Uitgegeven: 4 april 2011 14:43
Laatst gewijzigd: 4 april 2011 15:11
HOOFDDORP - Er zijn wereldwijd inmiddels meer PlayStation 3's dan Xbox 360's verkocht. Dit concludeert onderzoeksbureau Strategy Analytics in een rapport.
De PS3 zou wereldwijd op 43,4 miljoen verkochte exemplaren staan tegenover 42,9 miljoen Xbox 360's.
Onderzoeksbureau International Data Group (IDG) beweert dat er in Europa nu 14,7 miljoen PS3's zijn verkocht, tegenover 13,7 miljoen Xbox 360's.
In de VS staat Microsofts spelcomputer juist met tien miljoen stuks voor, meldt IDG. De Nintendo Wii blijft wereldwijd de marktleider met 75,5 miljoen verkochte apparaten.
Kinect
"Hoewel de Kinect-accessoire een boost heeft gegeven aan Microsofts Xbox 360-strategie, vallen de prestaties van de spelcomputer buiten de VS nog steeds tegen", zegt analist Jia Wu, schrijver van het rapport van Strategy Analytics.
"De wereldwijde vraag naar Sony's PS3 heeft die van de Xbox 360 overtroffen in de afgelopen twee jaren, en we verwachten dat dat de komende jaren doorzet."
2011
Zo zullen er volgens Strategy Analytics 15,7 miljoen PS3's verkocht worden in 2011. Van de Xbox 360 zullen er 13,7 miljoen exemplaren over de toonbank gaan. Van de Wii worden er dit jaar naar verwachting nog maar 10 miljoen verkocht.
© Gamer.nl/NU.nl
Bel me op me 0 six
Krijg hoofd van een hoop chicks
Pak cake zie je bent boos
Wij zijn in the building jullie zijn dakloos