Over het algemeen vind ik dat je hier meer 'bang for your buck' krijgt, maar dat ligt ook aan waar je precies woont natuurlijk. In mijn regio zijn huizen goedkoper tov gemiddeld Nederland, evenals auto's/electronica/kleding/entertainment. Etenswaren zijn een stukje duurder, maar niet veel.
Ik vond het volgende op een vergelijkingswebsite:
Median Monthly Disposable Salary (After Tax)
Canada: $3,074.61
The Netherlands: $2,668.51
Canada is over het algemeen dus goedkoper om in te leven, terwijl de levensstandaard zo'n beetje hetzelfde is, met (toch) daarbij komend de pluspunten waar je het niet over wilt hebben

(ruimte/vrijheid/vriendelijkheid/natuur/etc.).
Ik heb maar een paar jaar gewerkt in NL en kan niet veel meer herinneren hoe alles belastingtechnisch was...
Inkomstenbelasting is lager; van mijn salaris gaat 33% naar de overheid, en in NL is dat 42% binnen hetzelfde inkomsten bracket.
BTW is een stuk lager, en verschilt per provincie. Het is 10% hier in Saskatchewan en het dubbele in NL.