abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_93271982
Simpeler, en vooral duidelijker.

Niet alleen snel reageren als je ze moet betalen; maar ook als je iets niet krijgt waar je recht op hebt.

Meer voorlichting over de constructies binnen het huidige systeem waardoor veel mensen niet krijgen waar ze recht op hebben.
pi_93294906
Afschaffen.
Bel me op me 0 six
Krijg hoofd van een hoop chicks
Pak cake zie je bent boos
Wij zijn in the building jullie zijn dakloos
pi_93314592
"Zorgen dat iedereen het begrijpt"
  vrijdag 25 februari 2011 @ 17:40:19 #29
222903 monsterd.
fine, beautiful, lovely
pi_93314990
De belastingdienst mag wel efficienter omgaan met terugvorderingen op ontrechte toeslagen. In eerste instantie worden toeslagen te gemakkelijk verstrekt en achteraf is het voor de belastingbetaler vaak onduidelijk of hij/zij echt recht heeft op de desbetreffende toeslag of niet.
baby you're not here
but I can feel you there
think I better body up
ooo, it's that magic touch.
pi_93325461
Ik probeerde van de week mijn teruggave formulier digitaal in te vullen, maar ik leer er elk jaar weer wat nieuwe woorden bij. Ik woon sinds kort op kamers, dus moet ik dan wel of geen eigen huis rekenen? Was helemaal in de war. En uit die vraagtekens word je ook niet wijzer.

Dus: Het programma moet duidelijker worden. Bijvoorbeeld een versie voor alleen jongeren tot een bepaalde leeftijd of bepaalde situatie (thuiswonenden met alleen bijbaan, jong-volwassenen met eigen huis e.d.) en op maat voor iedereen gemaakt, dus begrijpelijke taal en duidelijke uitleg (geen juridische vertaling).
pi_93326663
Het belastingsysteem moet eenvoudiger. Dus iedereen betaald even veel belasting qua percentages. Degenen die veel verdienen werken over het algemeen nu eenmaal meer en onbewust ook meer buiten de werktijden.

Ook zou het belasting terugvragen voor o.a. studenten gemakkelijker moeten worden (ik zelf moet er altijd een ervaren persoon bij halen, en die weet ook niet hoe alles precies ingevuld kan worden.) Dit door bijvoorbeeld de studiekosten aftrekpost af te schaffen en via de universiteiten/hogescholen subsidies te verlenen voor de boeken, laptops, ed. Hiermee wordt ook misbruik van deze aftrekpost voorkomen.
  vrijdag 25 februari 2011 @ 22:03:50 #32
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_93326969
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 februari 2011 21:36 schreef _MejIk het volgende:
Ik probeerde van de week mijn teruggave formulier digitaal in te vullen, maar ik leer er elk jaar weer wat nieuwe woorden bij. Ik woon sinds kort op kamers, dus moet ik dan wel of geen eigen huis rekenen? Was helemaal in de war. En uit die vraagtekens word je ook niet wijzer.
Dus eigenlijk bedoel je te zeggen dat ze de Nederlandse taal moeten herzien.
quote:
Dus: Het programma moet duidelijker worden. Bijvoorbeeld een versie voor alleen jongeren tot een bepaalde leeftijd of bepaalde situatie (thuiswonenden met alleen bijbaan, jong-volwassenen met eigen huis e.d.) en op maat voor iedereen gemaakt, dus begrijpelijke taal en duidelijke uitleg (geen juridische vertaling).
Dan maak je het niet makkelijker maar weer moeilijker. Ze hebben juist een boel verschillende aangiftebiljetten laten vervallen zodat je niet hoeft te kiezen tussen de verschillende aangiftebiljetten. :?
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
  vrijdag 25 februari 2011 @ 22:12:09 #33
247775 Gemaskerde
JerseyShore GUIDO.
pi_93327398
De informatie via het internet over het betalen van belastingen mogen een stuk eenvoudiger worden. Voor iemand als mij is het een (lange!) zoekttocht om een goed antwoord te vinden op m'n vraag. Er wordt veelal op het internet verschillende antwoorden op de verschillende sites gegeven waardoor het antwoord op m'n vragen helemaal niet duidelijk worden.

De antwoorden mogen dus korter, eenvoudiger en krachtiger!
Hey hallo wat een enorm kuttopic.
pi_93328764
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 februari 2011 22:03 schreef ManAtWork het volgende:

[..]

Dus eigenlijk bedoel je te zeggen dat ze de Nederlandse taal moeten herzien.

[..]

Dan maak je het niet makkelijker maar weer moeilijker. Ze hebben juist een boel verschillende aangiftebiljetten laten vervallen zodat je niet hoeft te kiezen tussen de verschillende aangiftebiljetten. :?
Ja, de Nederlandse taal duidelijker inderdaad. In ieder geval zo duidelijk dat ik het alleen kan invullen en het niet voor de zekerheid moet laten nakijken door een derde.
pi_93330197
Successierechten moeten afgeschaft worden. Vrijgezelle broer werkt zich een slag in de rondte ,komt te overlijden en de nabestaanden mogen 30% van de woz-waarde betalen.

Fijn hoor, jezelf in de schulden steken om de belasting te moeten betalen.

Belastingdienst is dief en diefjesmaat!
  zaterdag 26 februari 2011 @ 01:55:16 #36
336753 Santix
Gek op achterlijke dingen =D
pi_93337119
Belastingteruggave onnodig maken. Waarom teruggave, als je ze in de eerste instantie de belasting niet laat betalen hoef je het ook niet terug te geven.
Follow me on twitter:
http://www.twitter.com/Daanstruik
Mijn laatste tweet:
  zaterdag 26 februari 2011 @ 01:59:28 #37
41342 stormiot
Inge aka Storm
pi_93337228
Meer duidelijkheid in de aftrekposten. En deze dan verwoorden in goed begrijpbaar Nederlands

Krijg een error bij de prijsvraag btw
Error #83Een of meer gegevens die je hebt ingevoerd voldoen niet aan de eisen. Controleer de ingevoerde gegevens en probeer het opnieuw.

[ Bericht 50% gewijzigd door stormiot op 26-02-2011 02:00:44 (melding error) ]
pi_93345428
hogere inkomens meer belasting/
Boetes voor geen zorgverzekering afsluiten en verplicht een duurdere verzekering
Belastingontduiking grote boete en celstraf.
Celstraffen meer uitdelen, er staan vele cellen leeg.
pi_93348194
Wat er in mijn optiek moet veranderen aan het Nederlandse belastingstelsel, is het volgende.

Mensen klagen zich wat af over de Belastingdienst. Dit, terwijl Nederland er in feite trots op zou mogen zijn. Nederlandse burgers stoppen veel geld in hun maatschappij en dat zorgt er voor dat voor vrijwel iedereen een goed, gezond en gelukkig leven mogelijk is in dit land, ook al ben je bijvoorbeeld gehandicapt, of wat minder begaafd dan je mede-burgers.

Probleem is, mensen zien alleen dat er grote sommen geld van hen "afgepakt" worden, op welke manier dan ook. Dat dit indirect zorgt voor een stabiele maatschappij, ziet vrijwel niemand. Wat er met dit geld gebeurd, daar heeft niemand een idee van.

De sleutel tot succes is volgens mij: Voorlichting!

Vertel mensen, ieder op zijn eigen manier, wat voor voordelen het Nederlands belastingsysteem oplevert. Zorg dat iedereen weet waar hij of zij aan toe is, dat duidelijk is wat betaald moet worden en wat niet. Mensen willen weten wat ze moeten betalen, waarom, en wat er van dit geld betaald wordt.

Hondenbelasting: Laat zien hoe het de kosten die de gemeente maakt om de voorzieningen van deze beesten dekt.

Wegenbelasting: Laat zien hoe het de kosten evenredig aan het gebruik, zal dekken.

Inkomstenbelasting: Laat zien wat er mee gedaan wordt, waar het geld in geïnvesteerd wordt, en zorg voor een logische opbouw van laag naar hoog richting de hogere inkomens.

Hou het laagdrempelig, versimpel het systeem. Geef iedereen voorlichting op zijn eigen niveau. Benader de jongeren online, maar geef ouderen een voorlichting in de bibliotheek of een duidelijk boekje thuis.

Op deze manier wordt voorkomen dat mensen zich onterecht bestolen voelen, en dat niemand twijfelt over wat hij nou wel of niet terugkrijgt. Zo komt het maatschappelijk respect terug voor de belastingdienst, want uiteindelijk is deze er voor ons!
pi_93351206
Er moet weer een duidelijke link komen tussen waar belasting en accijnzen voor betaald worden en waar dit geld vervolgens aan uitgegeven wordt.

Wegenbelasting dus gebruiken voor uitgaven aan infrastructuur.
Brandstofaccijzen gebruiken om het ov toegankelijker te maken.
Accijnzen op alcohol en rookwaren gebruiken om voorlichting te geven over deze consumptieartikelen.
Inkomstenbelasting betalen om o.a. uitkeringen te kunnen verschaffen.
Etc.

De zorg- en de huurtoeslag moet over de hele breedte verminderd worden en afhankelijk worden van iemands inkomen, zodat alleen lagere inkomens hier nog recht op hebben.

Verder moet het belastingstelsel versimpelt worden door een vlaktaks in te voeren met behoud van de algemene heffingskorting, zodat het belastingstelsel een progressief stelsel blijft en de lagere inkomens relatief minder belasting hoeven te betalen.

En ten slotte moet de HRA afgeschaft worden. Maar ik begrijp wel terdege dat dat niet zo simpel is als het voorgesteld wordt. Dit vraagt om een totale verandering van het huidige beleid m.b.t. grond en huizenbouw plus een totale herziening van de rol van woningcorporaties en - stichtingen.
pi_93382361
er hoeft maar een ding echt te veranderen. en dat is alle toeslagen direct met de bedrijven regelen waar de toeslagen naar toe moeten. of terwijl als iemand recht heeft op zorgtoeslag moet dit direct aan de zorgverzekeraar betaald worden: dit heeft meerdere voordelen zo krijgen mensen die geen zorgverzekering hebben ook geen zorgtoeslag en zo kunnen mensen precies zien wat ze nou eigenlijk moeten betalen in de maand van hun eigen loon. En zo dus niet hun zorg en huurtoeslag aan lcd tv's enzo kunnen uitgeven. dit moet ook worden toegepast op de huurtoeslag het lijkt mij niet zo moeilijk om dit te regelen met zorgverzekeraars en woningcorporaties.
pi_93391057
Automatisch je belastingteruggave terugkrijgen!
  zondag 27 februari 2011 @ 15:28:40 #43
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_93392551
quote:
1s.gif Op zondag 27 februari 2011 15:00 schreef Opperkwal het volgende:
Automatisch je belastingteruggave terugkrijgen!
Dat gaat ook automatisch. Als jij maar je aangifte hebt ingediend. :s)
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
pi_93445940
Het zou wat mij betreft duidelijker moeten zijn wat er mee telt bij belastingaangifte en dingen als zorgtoeslag zouden een jaaropgave moeten opleveren, zodat je aan het eind van het jaar alles wat je nodig hebt op je deurmat (of in je mailbox wat mij betreft) kan vinden.
pi_93450801
Niet zozeer iets specifiek voor de belastingdienst an sich maar ook aan de werkgever;

De terminologie die gebruikt wordt moet overal het zelfde zijn. In het Aangifteprogramma van de BD staat bijvoorbeeld Loon. Op loonstrookjes staan weer wat anders, bijvoorbeeld Loon voor Zvw. Loon na Zvw. Brutoloon.

Ik kan me voorstellen dat als er leaseauto's in het spel zijn dat er nog veel meer Loon voor X of na X komen.

Maak een regel dat zowel ADP (bijvoorbeeld) en de BD een term gebruiken; voorbeeldje Belastbaar Brutojaarloon.
  maandag 28 februari 2011 @ 20:11:49 #46
152215 ManAtWork
Maar nu even niet,...
pi_93457284
quote:
1s.gif Op maandag 28 februari 2011 18:29 schreef Hiya het volgende:
Niet zozeer iets specifiek voor de belastingdienst an sich maar ook aan de werkgever;

De terminologie die gebruikt wordt moet overal het zelfde zijn. In het Aangifteprogramma van de BD staat bijvoorbeeld Loon. Op loonstrookjes staan weer wat anders, bijvoorbeeld Loon voor Zvw. Loon na Zvw. Brutoloon.

Ik kan me voorstellen dat als er leaseauto's in het spel zijn dat er nog veel meer Loon voor X of na X komen.

Maak een regel dat zowel ADP (bijvoorbeeld) en de BD een term gebruiken; voorbeeldje Belastbaar Brutojaarloon.
Wordt al aan gewerkt: uniform loonbegrip. :s)
Als toeval niet bestaat, waarom hebben ze er dan een woord voor uitgevonden?
Niet storen, ik ben al gestoord genoeg,...
Vrouwen zijn om van te houden, niet om te begrijpen.
pi_93480108
Het is in andere bewoordingen al gezegd, maar het moet een stuk duidelijker en transparanter. Daar duidt de eerste alinea in de uitleg over deze prijsvraag al op: heel veel jongeren laten geld liggen omdat ze niet weten dat of hoe ze het moeten terugkrijgen. Zorg ervoor dat iedereen dit weet, bijvoorbeeld door er een of een paar lessen bij economie op de middelbare school aan te wijden.

Ze menen het nu simpeler te hebben gemaakt door de verschillende formulieren te hebben afgeschaft, maar daar ben ik het niet mee eens. Ik moet nu een lang en uitgebreid programma gaan doorspitten met irrelevante vragen omdat de Tj is opgeheven. Ik vind het juist makkelijker als je vooraf kan kiezen uit gefilterde vragenlijsten, bijv 'teruggaveformulier voor thuiswonende studenten' of 'teruggaveformulier voor mensen in loondienst'.

Het is belachelijk dat er mensen zijn die er hun werk van maken om anderen te helpen met het invullen van hun aangifte. Dit is zo basaal dat het mogelijk moet zijn voor het overgrote meerendeel van de burgers. En het mag allemaal ook wel wat sneller, ik moet nu geld gaan terugvragen wat ik dus blijkbaar onterecht heb afgestaan en moet hierop wachten tot de zomer?

Euh, ik krijg Error #83 bij het invullen van mijn gegevens bij de prijsvraag en ik weet niet waarom, heb alles gewoon ingevuld zoals altijd :@
pi_93519655
Vanmorgen werd in het programma Wakker Nederland aandacht besteed aan het boekje en ook aan dit topic. http://www.omroepwnl.nl/onderwerpen/belastingtips-0
Op vrijdag 28 september 2012 20:00 schreef roos85 het volgende:
Je kunt wel merken dat JJ wel verstand van zaken heeft..
pi_93535466
Ik zou graag willen dat de fiscus zelf het initiatief zou nemen om mensen met een klein inkomen zoals studenten ed informeerd over de mogelijkheden om geld terug te krijgen. (en ze dan niet gelijk in de klauwen van de fiscus zitten). Daarnaast zou ik graag willen dat er in alle soorten onderwijs, ook de practische, tijd besteed gaat worden aan dit soort zaken. Welke student wil er immers geen geld terug krijgen? Betalen laten we wel over aan mensen die een hoog inkomen hebben. Ik probeer ook zowel jongeren als mensen met een klein inkomen over de streep te trekken om in ieder geval eens een aangifte in te vullen, alleen om maar eens te laten zien wat het zou kunnen betekent. Dit boek zou ik dus goed kunnen gebruiken (om anderen te helpen!)
  woensdag 2 maart 2011 @ 14:42:38 #50
165924 msnk
AliceWonder <3
pi_93539517
Simpelere terminologie. Ook leuk voor de boyzz van de straat 8-)
AFC AJAX
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')