Vroeger dronken we dat als ontbijt. Nooit ergens last van gehad.quote:CHICAGO - Energiedrankjes zijn enorm populair onder jongeren, maar blijken voor deze groep ook erg gevaarlijk. Volgens een Amerikaans onderzoek zouden drankjes met bijvoorbeeld Red Bull, Goldpower en Bullit streng gereguleerd moeten worden door overheden.
De drankjes helpen om wakker te worden of te blijven en komen van pas bij situaties waarin een langdurige concentratie is vereist, zoals bij schooltoetsen. ,,Er is niet genoeg studie gedaan naar de effecten van deze energiedrankjes. Ze worden veel gebruikt door tieners en volgens een recent rapport zijn ze levensgevaarlijk," meldt het persbureau AP.
Amerikaanse artsen sommen de gevaren, vooral veroorzaakt door een te hoge concentratie cafeïne, op in een rapport in het medische tijdschrift Pediatrics: hartkloppingen, beroerte, hartaanval, misselijkheid, benauwdheid, diarree, en zelfs een acute dood kunnen volgen op het gebruik.
Volgens het rapport bevatten sommige blikjes vier tot vijf keer meer cafeïne dan andere frisdranken en sommige kinderen drinken meerdere blikjes op een dag. Steven Lipshultz, professor pediatrie aan de Universiteit van Miami schreef het rapport met een aantal collega's. ,,Energiedrankjes moeten, net als tabak en alcohol, streng gereguleerd worden. Voor kinderen, tieners en jonge volwassenen is een veilige hoeveelheid van gebruik niet vastgesteld," aldus Lipshultz.
Energiedrankjes verschenen twintig jaar geleden in de supermarkten. Met felle kleuren en hippe namen schreeuwen de blikjes in de winkel om de aandacht van de jongeren. De drankjes worden ook gebruikt om te mixen met alcohol.
Frisdrankfabrikanten ontkennen het gevaar en stellen dat het gebruik van cafeïne veilig is. Wel adviseren zij consumenten die erg gevoelig zij
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)an-ook-vliegen.dhtml
3 koppen koffie toch?quote:Op maandag 14 februari 2011 16:39 schreef Skull-splitter het volgende:
In 1 blikje zit een half kopje koffie... Over regulatie gesproken
Op m'n werk werkt een meisje ook minstens 5 blikjes RedBull weg op op een dag, en ze ziet er nog altijd uit alsof ze al 3 weken niet meer geslapen heeft.quote:Op maandag 14 februari 2011 16:29 schreef Vader_Aardbei het volgende:
Ja, toen ik nog studeerde was er ook zo'n gek die elke dag 5 van die blikjes wegwerkte. Totaal hyper werd hij ervan.
Volgens de gelovers wel, voor iemand die gewoon even een onderzoekje erop na slaat heb je toch echt twee blikjes nodig (of het gelijk stellen aan 1 bak slappe koffie)quote:
Nee maar levensgevaarlijk is ook weer zo heerlijk tendentieus.quote:Op maandag 14 februari 2011 16:29 schreef Augustus_Thijs het volgende:
Kan ook nooit gezond zijn die troep
Uit dat onderzoek komen dus hele andere waarden naar voren. Niet dat ik geloof dat je van wat cafeïne dood zou gaan, maar als er de waarde van 6 bakken koffie per blikje inzit en die gasten drinken er zo 3 in de pauze kom je wel aan ongezonde waarden.quote:Op maandag 14 februari 2011 16:43 schreef Skull-splitter het volgende:
[..]
Volgens de gelovers wel, voor iemand die gewoon even een onderzoekje erop na slaat heb je toch echt twee blikjes nodig (of het gelijk stellen aan 1 bak slappe koffie)
Redbull ja. Maar die pauperscholiertjes kopen natuurlijk louter b of liever nog c-merken.quote:Op maandag 14 februari 2011 17:24 schreef raptorix het volgende:
http://www.redbull.nl/cs/(...)rink-021242780665912
Kortom, 1 blikje bevat net zoveel als een kopje koffie.
Dan kun je die pissmaak ervaren zonder de andere nog een beetje positieve effecten?quote:Op maandag 14 februari 2011 17:22 schreef zoalshetis het volgende:
misschien leuk idee om de energydrankjes decaf te maken?
''Volgens het rapport bevatten sommige blikjes vier tot vijf keer meer cafeïne dan andere frisdranken en sommige kinderen drinken meerdere blikjes op een dag''quote:Op maandag 14 februari 2011 16:57 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Uit dat onderzoek komen dus hele andere waarden naar voren. Niet dat ik geloof dat je van wat cafeïne dood zou gaan, maar als er de waarde van 6 bakken koffie per blikje inzit en die gasten drinken er zo 3 in de pauze kom je wel aan ongezonde waarden.
Idd. altijd die bepaalde groepen allochtonen die in de AH om euroshopper energydrink kwamen vragen. En als het op was werden ze leip soms. Echt een verslavingquote:Op maandag 14 februari 2011 17:26 schreef Stokstaart het volgende:
[..]
Redbull ja. Maar die pauperscholiertjes kopen natuurlijk louter b of liever nog c-merken.
Een kop koffie bevat gemiddeld 50g cafeïne, sommige merken in de VS bevatten tot wel 500mg cafeïne. Dat zijn dus 10 koppen koffie per kop. Maar dan nog moet je er 20 van drinken voor je de dodelijke dosis binnenkrijgt. Neemt niet weg dat het allemaal niet weg dat het voor opgroeiende kids vast niet goed is om veel cafeïne weg te werken.quote:Op maandag 14 februari 2011 17:28 schreef RobertVH het volgende:
[..]
''Volgens het rapport bevatten sommige blikjes vier tot vijf keer meer cafeïne dan andere frisdranken en sommige kinderen drinken meerdere blikjes op een dag''
Nogal een loze kreet in het bericht, het tegenover gestelde van ''bevat nu 33% minder suiker/vet"
6x meer dan weinig is nog steeds niet veel, en 6x meer dan veel is een hele hoop.
Reguleren of niet, je blijft er altijd mensen tussen hebben die een paar liter frisdrank drinken per dag, maar op een of andere manier verbaast het je nooit bij die type's.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |