Twee moslima's passeren zaterdag al fietsend het provinciehuis van Noord-Holland. Foto ANP
’Hoofddoekje ook in regionale bus taboe’
Gepubliceerd op 24 januari 11, 09:12 Laatst bijgewerkt op 24 januari 11, 09:20
Als de PVV aan de macht komt in Noord-Holland, overweegt lijsttrekker en Kamerlid Hero Brinkman op termijn hoofddoekjes te verbieden in de regionale buslijnen van deze provincie.
Over zo’n hoofddoekjesverbod valt te praten’’, zegt Brinkman. Eerder al zei het Tweede Kamerlid dat hij bezoekers met een hoofddoekje de toegang wil ontzeggen tot de provinciegebouwen.
De PVV’er nuanceert zijn opmerking wel. ,,Het gaat erom dat als iemand iets van de provincie wil, en zij draagt een hoofddoek, ze niet welkom is. Maar als de overheid iets van jou wil, en je moet daarvoor langskomen, zoals bij een gemeente, dan mag je van mij wel een hoofddoek dragen. Maar bij de provincie gebeurt dat laatste toch niet. Onbestaanbaar. Bij de provincie komen alleen mensen die iets van de provincie willen.’’
De provincie subsidieert ook het regionale busvervoer in Noord-Holland. Mogen vrouwen met een hoofddoek dan nog wel met de bus?
Brinkman: ,,Dat is voor nu nog een stap te ver. In de toekomst valt er wel over zo’n verbod te praten.’’
http://www.haarlemsdagbla(...)le6021721.ece/’;Hoofddoekje-ook-in-regionale-bus-taboe’
PVV=NSDAP Meer kan ik er niet over zeggen.