abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_91501251
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 05:23 schreef ikgebruikgeenmsn het volgende:
Als hij me voor de seks had willen gebruiken, had hij allang iets geprobeerd denk ik :) Hij heeft in de 3 maanden me alleen maar beter willen leren kennen. Als ik zo onze gesprekken inbeeld waren het vooral wederzijdse vragen waaruit onze persoonlijkheden tevoorschijn kwamen. Geen geflirt te bekennen. Alleen een onzichtbare aantrekkingskracht die zich via lichaamstaal uit; elkaar diep in de ogen aankijken, hele tijd willen praten en onbewust iedereen buitensluiten e.d.
Rebound girl?
pi_91501277
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 05:34 schreef Velma_Dinkley het volgende:

[..]

Grote kans dat hij het gaat verprutsen ook!
Thanks! Dit moest ik gewoon horen. Als wij NU iets beginnen, gaan we het BEIDEN verprutsen. We zijn er beiden niet aan toe. Als de toekomst naar ons lacht, hebben we geluk. Maar voorlopig blijf ik uit zijn buurt en zet ik hem uit mijn hoofd. Een relatie, verliefdheid etc. is nu even verre van gezond voor mij. Oude wondjes branden nog. Ik krab ze alleen maar open. Zo krijgen ze nooit een kans om korstjes te worden en te vervagen als littekens.
pi_91501280
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 05:44 schreef ikgebruikgeenmsn het volgende:

[..]

Thanks! Dit moest ik gewoon horen. Als wij NU iets beginnen, gaan we het BEIDEN verprutsen. We zijn er beiden niet aan toe. Als de toekomst naar ons lacht, hebben we geluk. Maar voorlopig blijf ik uit zijn buurt en zet ik hem uit mijn hoofd. Een relatie, verliefdheid etc. is nu even verre van gezond voor mij. Oude wondjes branden nog. Ik krab ze alleen maar open. Zo krijgen ze nooit een kans om korstjes te worden en te vervagen als littekens.
:')
meisje toch
  † In Memoriam † dinsdag 18 januari 2011 @ 05:48:45 #29
294940 badtripbob
GeK, no?
pi_91501286
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 05:35 schreef Velma_Dinkley het volgende:

[..]

Rebound girl?
Ik denk het zelf eigenlijk niet. Dan zou hij wel actie hebben ondernomen om het balletje onder de basket op te vangen en een slamdunk te maken in de punani van TS. Die rebound is niet gezet lijkt me als hij zo lang bezig is met haar.
pi_91501288
quote:
10s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 05:48 schreef badtripbob het volgende:

[..]

Ik denk het zelf eigenlijk niet. Dan zou hij wel actie hebben ondernomen om het balletje onder de basket op te vangen en een slamdunk te maken in de punani van TS. Die rebound is niet gezet lijkt me als hij zo lang bezig is met haar.
:')
wat
pi_91501296
quote:
10s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 05:48 schreef badtripbob het volgende:

[..]

Ik denk het zelf eigenlijk niet. Dan zou hij wel actie hebben ondernomen om het balletje onder de basket op te vangen en een slamdunk te maken in de punani van TS. Die rebound is niet gezet lijkt me als hij zo lang bezig is met haar.
Hij heeft me in 3 maanden tijd niets gevraagd op relationeel gebied. Hij wilde gewoon veel over me weten. Hij bracht veel onderwerpen ter sprake, behalve LIEFDE/SEX! Van studie tot werk, passies, hobbies, familie en wat ik hiervoor heb gedaan/gewoond e.d.. Ook simpele vragen als wat ik doorgaans doe. Zonder erop in te haken of ik hem wil daten ofzo. Puur om te ''achterhalen'' wat voor een persoon ik ben. Ik was een keer in een flinke dip ivm een overlijding. Hij gaf me een knuffel, bracht me thuis en deed verder NIETS. Hij heeft geen contactgegevens gevraagd, niets. Maar is wel altijd super tof tegen me. Meer dan tegen wie dan ook. Ik ben de enige meisje die hij aandacht schenkt. Verder is hij alleen met zijn vrienden.

Rebound? Niet lijkt mij. Volgens mij wilt hij het zelfs niet verprutsen, omdat hij misschien een kans voor ons beiden ziet in de toekomst? Kan het? :)
pi_91501302
wat ik er mee probeerde te zeggen is dat er meerdere fases van het rouwen (verwerken van een relatie) zijn, dat ie haar in de toekomst wellicht als rebound girl zou kunnen gaan gebruiken. Op dit moment is daar idd nog geen sprake van.

Ben moe, zie dat ik enkel rebound girl had getypt :P
pi_91501305
Ik begrijp het Velma_Dinky. Het begrip is nieuw voor mij, dus ik heb het gelijk opgezocht. Goed om rekening mee te houden!
quote:
De 'rebound relatie' is een pleister op de wonde van je gebroken hart. Maar je kunt er een ander lelijk mee bezeren.

Wat is een rebound relatie?

Een 'rebound' relatie is een relatie die je aangaat om een andere, belangrijke relatie in je leven te vergeten. Kenmerkend voor de rebound relatie is dat je 'm heel snel na het uitgaan van je eerdere (belangrijke) relatie aangaat. De zoektocht naar liefde en de verdringing van je liefdesverdriet brengt je ertoe om je direct in de armen van een ander te storten.

Het probleem is echter dat je door je tranen heen geen helder zicht op de situatie hebt. De kans is groot dat je hartzeer je ertoe brengt je aan een persoon te binden die je onder normale omstandigheden nooit zou hebben uitgekozen of waar je je in een andere situatie nooit toe aangetrokken zou voelen.

Plaats op:


Een 'rebound' situatie is dus een soort 'lapmiddel' en de ervaring leert dat dit soort relaties vaak geen toekomst hebben. Het is een bekend fenomeen dat deze 'overbruggingsrelatie' uitgaat zodra het hartzeer uit de vorige relatie is verwerkt. Het probleem is dat je je 'rebound partner' hiermee heel wat pijn kunt bezorgen. Het is dan ook belangrijk om eerlijk tegenover jezelf en tegenover je rebound partner te zijn.

Hoe weet je of je in een rebound relatie zit?

Er zijn een aantal omstandigheden die erop kunnen duiden dat je in een rebound relatie zit.

Het eerste criterium dat vaak genoemd wordt, is de tijd die verstreken is sinds je vorige (belangrijke) relatie is uitgegaan. Als er maar weinig tijd tussen de beide relaties zit, kan dat een teken aan de wand zijn. Sommige experts geven zelfs een vuistregel. Als er minder dan een maand voor elk jaar van je vorige relatie is verstreken, dan ben je waarschijnlijk aan het 'rebounden'. Dus als je een relatie van acht jaar achter de rug hebt en die gaat uit, dan zouden er ideaal gezien tenminste acht maanden moeten verlopen voordat je aan een volgende relatie begint. Dit is de tijd die je jezelf zou moeten gunnen om je hartzeer te verwerken.

Een ander criterium dat je kan vertellen of je aan een 'opvulrelatie' bezig bent, is de tijd die je tijdens deze relatie besteedt aan overdenken over je vorige relatie. Ben je nog dagelijks bezig met je ex, vraag je je nog vaak af waarom het fout is gegaan, wat je had kunnen doen om het einde van jullie relatie te voorkomen?

Let tijdens de beoordeling van je huidige relatie ook op de reacties uit je omgeving. Natuurlijk hoef je je er niets van aan te trekken als de omgeving je nieuwe partner niet op prijs stelt, maar het kunnen ook alarmbellen zijn dat je echt iemand hebt gekozen die in het geheel niet bij je past.
Wat kun je doen als je in een rebound relatie zit?

We noemden het al: eerlijk zijn. Tegenover jezelf en tegenover de ander. Dwing jezelf om te analyseren wat de reden voor je nieuwe relatie is. Is het om de ander te vergeten? Om de pijn te maskeren? Is het antwoord op deze vragen 'ja', wees dan ook eerlijk tegenover je partner. Wek geen verwachtingen die je uiteindelijk - als je weer tot je zinnen komt - niet waar kunt maken.

De remedie

Zie de situatie onder ogen. Laat de pijn komen en neem je tijd om de beëindiging van je vorige relatie te verwerken. Hoe pijnlijk het proces ook is, je ontkomt er niet aan! Zit je inmiddels in een nieuwe relatie doe het dan rustig aan zodat je aan het verwerken van je emoties toekomt en je je ondertussen niet bindt (economisch of feitelijk door te gaan samenwonen of misschien wel door zwanger te raken) aan een persoon waarmee je eigenlijk geen toekomst ziet. Overigens hoeft de 'rebound partner' niet per definitie geen geschikte partner te zijn maar het is gewoonlijk niet verstandig om je hals over kop en met een vertroebelde blik in een nieuwe relatie te storten.

Wat als jij de 'rebound partner' bent?

Zijn de drie criteria die we hierboven opsomden van toepassing op je nieuwe partner dan zou het kunnen dat je partner aan het 'rebounden' is. Het is belangrijk om je hiervan bewust te zijn. Gun je partner de tijd om zijn of haar vorige relatie te verwerken en neem gas terug anders zou jij wel eens degene kunnen zijn die eindigt met een gebroken hart.
pi_91501318
Ik ben nu opeens blij dat hij geen move heeft gemaakt. Eerder zou ik me zorgen moeten maken als hij het WEL had gedaan! Nou, dan heb ik ook geen spijt van de brief die ik hem heb gegeven. Kan als een pleister werken, zonder dat hij in de verleiding komt om misbruik van mij te maken. Ik blijf lekker weg uit zijn buurt en verschijn wel weer tegen de zomer. Wellicht kunnen we elkaar dan beter leren kennen. Hij lijkt me geen type die gevoelig is voor lokkingen buitenaf. Snel in een relatie duiken zal hij denk ik ook niet. En zo wel, dan heb ik gewoon pech. Liever zo pech, dan dat ik het met mijn eigen handen verpest. Misschien hebben we volgend jaar een kans. Misschien een paar jaar verder. Misschien met een ander. Misschien met hem na een ander.

Mijn nichtje en haar verloofde hebben ook hele omwegen gemaakt en 7 jaar langs elkaar heen gelopen, terwijl ze elkaar altijd leuk hebben gevonden. Hij beweert dat het beter is geweest, omdat hij toen nog niet zo serieus was en zijn ''kans'' dan zou hebben ''verprutst''. Hij zei er ook bij dat hij de luxe niet kon permitteren om voor een paar maanden/jaren met haar te zijn. Hij is uiteindelijk wel verloofd mijn mijn nichtje en zodra ze een geschikte woning hebben gevonden gaan ze trouwen.

Geduld loont. Ik moet er gewoon niet zoveel mee bezig zijn ;) Ik ga mijn accent verleggen en aan mezelf werken. Mijn wondjes verdwijnen met de tijd wel. Als ik een jaar of twee volhoud om classy door het leven te gaan, zuiver ik mezelf wel intern van mijn onvrede.

[ Bericht 0% gewijzigd door ikgebruikgeenmsn op 18-01-2011 06:16:24 ]
  † In Memoriam † dinsdag 18 januari 2011 @ 06:13:21 #35
294940 badtripbob
GeK, no?
pi_91501321
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 05:49 schreef Mahjoe_Jazz het volgende:

[..]

:')
wat
Rebound is een basketbalterm die betekent dat een bal die terug komt na de basket te missen opgevangen wordt om een volgende poging te ondernemen. Wat dus in deze context weer betekent dat iemand een ander oppakt om het spel te hervatten waar de vorige relatie een misser was. Ik paste even basketbaltermen toe op het hele verhaal voor de vorm. Een slamdunk slaat dus weer op het hard nemen van TS aangezien een dunk in basketbal betekent dat je de bal in de ring pompt.
pi_91501323
Mijn hoofd werkt even niet meer. Wat betekent mijn situatie in dit geval? Dat ik in safe/danger zone ben?
  † In Memoriam † dinsdag 18 januari 2011 @ 06:17:04 #37
294940 badtripbob
GeK, no?
pi_91501327
Ik zou niet kiezen om hem te ontlopen nu en hopen op een relatie na een periode waarin hij misschien wel iemand tegen komt waar hij bij blijft... ;).

Het mag wel duidelijk zijn hoe gek je bent op deze jongen en dan is het zonde als je het niet probeert.
pi_91501328
quote:
10s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 06:13 schreef badtripbob het volgende:

[..]

Rebound is een basketbalterm die betekent dat een bal die terug komt na de basket te missen opgevangen wordt om een volgende poging te ondernemen. Wat dus in deze context weer betekent dat iemand een ander oppakt om het spel te hervatten waar de vorige relatie een misser was. Ik paste even basketbaltermen toe op het hele verhaal voor de vorm. Een slamdunk slaat dus weer op het hard nemen van TS aangezien een dunk in basketbal betekent dat je de bal in de ring pompt.
je reactie had moeten zijn: wat
pi_91501335
Ik heb er weinig vertrouwen in dat het gaat slagen. Heb momenteel nog veel angsten :) Daar gaat nog wel een tijdje overheen. Mijn wondjes branden nog steeds. Ik word gauw bang en onzeker. Kan je nagaan hoe ik me ga voelen als we simpele ruzietjes hebben wat heel normaal is in een relatie. Of als we nét seks hebben gehad. Angst om verlaten te worden, omdat ik mijn trauma nog niet verwerkt heb. Ik heb er nog maanden nachtmerries aan overgehouden. Hoe vies mijn ex het elke keer uitmaakte en al die wanhopige dagen en nachten waarin ik hopeloos wachtte waarin hij weer terug zou komen. En wanneer hij terug was; dat ik bij elke seconde op mijn lippen beet en mezelf pushte om voorbereid te zijn op een volgende breuk.

Ik kamp nu met een heftige vorm van verlatingsangst, waardoor ik bang ben om me te binden. Omdat ik ooit niet in staat was om weg te rennen van hem, ren ik nu keihard weg van soortgelijke gevoelens die ik nu ervaar (verliefdheid), die me doen herinneren aan pijn en verdriet. Verliefdheid maakt zwak. Ik ben bang dat ik weer terugval in de persoon die ik toen was; zwak.
  † In Memoriam † dinsdag 18 januari 2011 @ 06:25:43 #40
294940 badtripbob
GeK, no?
pi_91501345
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 06:23 schreef ikgebruikgeenmsn het volgende:
Ik heb er weinig vertrouwen in dat het gaat slagen. Heb momenteel nog veel angsten :) Daar gaat nog wel een paar maanden overheen. Mijn wondjes branden nog steeds. Ik word gauw bang en onzeker. Kan je nagaan hoe ik me ga voelen als we simpele ruzietjes hebben wat heel normaal is in een relatie. Of als we nét seks hebben gehad. Angst om verlaten te worden, omdat ik mijn trauma nog niet verwerkt heb. Ik heb er nog maanden nachtmerries aan overgehouden. Hoe vies mijn ex het elke keer uitmaakte en al die wanhopige dagen en nachten waarin ik hopeloos wachtte waarin hij weer terug zou komen. En wanneer hij terug was; dat ik bij elke seconde op mijn lippen beet, mezelf pushte om voorbereid te zijn op een volgende breuk. Ik kamp met heftige verlatingsangst waardoor ik bang ben om me te binden. Omdat ik ooit niet in staat was om weg te rennen van hem, ren ik nu keihard weg van soortgelijke gevoelens die ik nu ervaar (verliefdheid), die me doen herinneren aan pijn en verdriet.
Misschien een heel handig idee om met een psycholoog te gaan praten om je verleden te accepteren? Lijkt erop dat je wel professionele hulp kunt gebruiken als je er zo erg mee zit.
pi_91501353
quote:
4s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 06:25 schreef badtripbob het volgende:

[..]

Misschien een heel handig idee om met een psycholoog te gaan praten om je verleden te accepteren? Lijkt erop dat je wel professionele hulp kunt gebruiken als je er zo erg mee zit.
Doe ik al. Het... gaat niet over met praten.
pi_91501623
Ik geloof dat de vraag uit de OP was: Hoe vertel ik het een jongen?
Zelf denk ik, wanneer je hem vertrouwd op een gevoelige wijze met de informatie om te gaan. Zeker weten of een jongen op je afknapt erom kan je niet weten, maar vaak kan je wel inschatten of het een type is die je gevoelens ermee gaat kwetsen. Als het zo'n type was, hoef je hem niets te zeggen, want dan past hij toch niet bij je. Als het niet zo'n type is, kan je het vertellen en kijken of hij je dan nog accepteert zoals je bent, met je leerpunten.
And the druids turn to stone...
  dinsdag 18 januari 2011 @ 07:39:05 #43
326168 HLV_Siempre
Poppetje gezien...
pi_91501694
Door je niet zo aan te stellen. Er is geen probleem, jij creeert een probleem.

En mannen die janken over het aantal bedpartners van hun vriendin dat zijn onzekere jongetjes, geen kerels. Dus daar verlies je niets aan.
J. <3
pi_91501762
Leef eens in het nu in plaats van in je verleden. Het is bijna obsessief te noemen hie je ermee bezig bent. Hoe je praat over je mogelijk nieuwe vriendje "observeren"..... Is hij studiemateriaal voor je geworden?

Als je zo hard bezig bent met achteruitkijken en te plaatsen in het nu loop je steeds een ronde achter. Laat het toch lekker verleden zijn. Zo erg is het toch allemaal niet wat je uitgespookt hebt? Je doet alsof je de halve mannelijke bevolking over je heengehad hebt! ;)
Als de wereld een groot vraagteken voor je is ?
Strek je eens uit !
pi_91501830
Vinden jullie het echt geen ramp?
pi_91501870
Eerlijk gezegd denk ik dat je eigen probleem opblaast en het voor jezelf veel moeilijker maakt dan het is. Je bent gewoon aan het stuk analyseren.
Het is simpel , hij accepteert je verleden of hij accepteerd het niet.
pi_91501889
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 07:39 schreef HLV_Siempre het volgende:
En mannen die janken over het aantal bedpartners van hun vriendin dat zijn onzekere jongetjes, geen kerels. Dus daar verlies je niets aan.
:) Misschien moet ik het eens zo bekijken idd.

Wat maakt onzekere jongetjes hier onzeker aan? En wat maakt een kerel een kerel???
pi_91501910
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 07:54 schreef formerjellybean het volgende:
Eerlijk gezegd denk ik dat je eigen probleem opblaast en het voor jezelf veel moeilijker maakt dan het is. Je bent gewoon aan het stuk analyseren.
Het is simpel , hij accepteert je verleden of hij accepteerd het niet.
Het is niet simpel. Ik vat zulke dingen gauw persoonlijk op, omdat ik het zelf al niet accepteer. Nog niet. Ben ermee bezig...
  dinsdag 18 januari 2011 @ 07:58:03 #49
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_91501917
7 scharrels en jezelf dan al een slet noemen?

Alsjeblieft zeg. Elke vrouw heeft wel een rondneuk-fase. Als je daar tegenwoordig als man nog mee zit, wordt het tijd dat je een stuk emancipatie in je donder krijgt.

Dus niks aan de hand wat mij betreft. :)
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
  dinsdag 18 januari 2011 @ 08:04:09 #50
326168 HLV_Siempre
Poppetje gezien...
pi_91501999
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 januari 2011 07:56 schreef ikgebruikgeenmsn het volgende:

[..]

:) Misschien moet ik het eens zo bekijken idd.

Wat maakt onzekere jongetjes hier onzeker aan? En wat maakt een kerel een kerel???
Een vrouw die zelfstandig lekker rondneukt ervaren ze als een bedreiging. Denk dat dat ook de crux is van het lange verhaal over vrouwelijke sexualiteit in zo ongeveer iedere cultuur die de wereld rijk is.

Velen zullen het idee hebben dat een zelfstandigere vrouw op dat gebied moeilijker vast te houden is denk ik.
J. <3
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')