Nee alleen binnen. In de zomer hebben we altijd een hor voor deuren en ramen dus kon ze ook gewoon rond vliegen.quote:
dit.quote:Op maandag 17 januari 2011 09:27 schreef TwyLight het volgende:
Hoe "tam" je een vogel ook maakt, leren dat het alleen in de kooi moet poepen/plassen gaat je niet lukken.
Die van ons poepte 9 van de 10 keer in haar kooi heb af en toe een keer ergens anders wat gevonden.quote:Op maandag 17 januari 2011 09:27 schreef TwyLight het volgende:
Hoe "tam" je een vogel ook maakt, leren dat het alleen in de kooi moet poepen/plassen gaat je niet lukken.
Die van ons heeft altijd alleen gezeten, en die was overdag ook vaak alleen, maar als ik dan thuis kwam of mijn ouders waren er ging de kooi ook meteen los. Hoe het zit met 2 van die vogels weet ik niet, misschien even googelen op meet info over ze?quote:Op maandag 17 januari 2011 09:27 schreef DeTolk het volgende:
Kunnen ze ook makkelijk voor langere tijd alleen? of is het dan beter om er 2 te nemen (ivm werk enzo)
Wat voor vogel was dat en hoe hebben zij dat voor elkaar gekregen ?quote:Op maandag 17 januari 2011 09:57 schreef barry457 het volgende:
Vogel of papegaai? Ik heb een edelpapegaai en deze is ook tam. Ik heb hem wel gekortwiekt, maar zijn personen die ik ken die dat niet hebben en blijft altijd netjes terugkomen als hij/zij buiten is.
Vroeger hadden we ook een papegaai, als die los mocht zat hij wel eens op de arecht, we hadden toen ook een Beagle en die kon als hij stond , net met zijn neus boven de rand van het arecht de vogel ( sweety ) besnufflelen ,. Sweety liep dan droog op de neus af en ging er in pikken , dat was wel geinigquote:Op maandag 17 januari 2011 09:59 schreef barry457 het volgende:
@TheSeeker_NL
Mijn papegaai en kat zijn ook samen. Ook los en accepteren elkaar volledig. Ze zitten niet aan elkaar, maar afstand van 30cm is geen probleem bij ze. Dichterbij komen ze ook niet.
Een agapornis buiten laten vliegen is niet verstandig. Ze zijn vaak opvallend gekleurd en een overvliegende sperwer heeft 'm zo in de smiezen.quote:
Ik heb vroeger ook zwarte kraaien, eksters (zelfs een albino!!) en een vlaamse gaai gehad. Die gaai is wel mooi maar moeilijker tam te houden.quote:Op maandag 17 januari 2011 11:53 schreef tinoz het volgende:
Ik kan me moeilijk voorstellen dat de Kauw het enige soort vogel is dat "vlieg-tam" te trainen is !
Wij hebben duiven gehad die gewoon gingen paren met 'wilde' duiven, en nooit meer terugkwamen. De andere helft is opgevreten door roofvogelsquote:Op maandag 17 januari 2011 17:54 schreef Miss_Isis het volgende:
Duiven zijn de enige vogels die ik ken die ook weer zo goed als 100% zeker terug komen naar huis als ze rond hebben gevlogen. Ik ken ook mensen die tamme kraaien/eksters/etc. hebben gehad maar op een gegeven moment vliegen die vaak toch weg om met wilde soortgenoten te gaan leven. Tropische vogels zoals papegaaien, parkieten en agapornissen kunnen niet altijd tegen het klimaat en komen bij mijn weten bijna nooit terug als ze buiten vliegen. Plus dat je natuurlijk risico loopt dat iemand hem vangt en naar een opvang brengt (of zelf houdt natuurlijk).
Mijn voorkeur zou uitgaan naar een koppeltje (sier)duiven, eventueel op te voeden vanaf baby. Dan worden ze erg tam en je kunt ze vrij buiten laten vliegen
Maar het is wel een heel dure gok om te testen of hij nog wel terug komtquote:Op dinsdag 18 januari 2011 15:47 schreef tinoz het volgende:
Het lijkt me wel gaaf om een papegaai te hebben die buiten vrij rond kan vliegen en terugkomt omdat hij van me houdt
Ook enorm handig op kantoor als papiervernietigerquote:Op maandag 17 januari 2011 09:09 schreef tliciouz het volgende:
Mijn keuze zou dan uit gaan naar een Agapornis, deze dus :
[ afbeelding ]
Ik heb er een gehad zoals de 2 linker op de foto. Groot gebracht met een spuitje met voer. Vloog altijd rond in de kamer en was heel makkelijk tam te maken. Ze was op dat moment ook echt mijn beste vriendinnetje, zat altijd op mijn schouder, als ik ging afwassen ging ze op de kraan zitten, als ik ging stofzuigen wou ze op de stofzuiger zitten en ging zelfs nog mee douchen. Ze kunnen soms wel enorm schreeuwen heb ik gehoord maar dat heb ik bij die van mij nooit gemerkt. Het was echt een super lief beestje dat nooit heeft gebeten en echt aan je gehecht was.
Je kunt ze vanuit het ei grootbrengen. De eerste 12 dagen moeten ze dan wel elk uur voedsel hebben, anders redden ze het niet. Ik gebruikte vroeger Topvorm duivekorrel. Even laten weken in water en dan balletje ervan maken. Verder wormen (zelf spitten) en stukjes rauwe runderhart.quote:Op woensdag 19 januari 2011 13:10 schreef Seven. het volgende:
Als het een kraai zou worden, die haal je met pinksteren uit het nest. Daarvoor zijn ze te jong om in leven te houden, erna krijg je ze niet meer tam.
Mag niet. Ze zijn beschermd. Wel leuk (en in geval van kauw of zwarte kraai ook niet zo erg), zelf de boom in om zo'n hummeltje te roven. In het begin zijn ze een beetje schuw maar als ze doorhebben dat jij voedsel levert zijn ze gelijk mak.quote:Op woensdag 19 januari 2011 19:21 schreef Seven. het volgende:
Merde, nu wil ik een kraai. Zijn die ook gewoon te koop? Zie het boomklimmen met pinksteren niet zo zitten
En als een andere kraai vogels rooft? Of een uil of sperwer? Dan is het einde oefening. Een vogel die door jou uit het nest wordt gehaald heeft een zeer redelijke kans om te overleven.quote:Op woensdag 19 januari 2011 21:49 schreef Unischroef het volgende:
Ik moet misschien benadrukken dat het houden van inheemse vogels zoals kraaien ed illegaal is. Mocht je een kale vinden dan mag je die wat mij betreft grootbrengen maar zoals iemand in dit topic zei dat je ze uit een nest zou moeten halen vind ik niet kunnen zeker niet als je een liefhebber van de dieren bent.
dit dusquote:Op maandag 17 januari 2011 10:53 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Een agapornis buiten laten vliegen is niet verstandig. Ze zijn vaak opvallend gekleurd en een overvliegende sperwer heeft 'm zo in de smiezen.
Neem dan een kauwtje. Makkelijk groot te brengen, speels en intelligent. Kan rustig buiten vliegen, die van mij ging op de schouder mee naar school.
Je kunt ze ook enkele woordjes leren.
die hebben we nie en hij komt niet als je roept hoorquote:Op dinsdag 1 februari 2011 17:30 schreef tinoz het volgende:
Je hebt toch ook van die valkeniers handschoenen ?
Weet niet zo veel over roofvogels ... weet alleen dat ze een kappie op de kop hebben endat ze terug komen als je ze los laat ?
Hoe doen ze dit eigenlijk met valken? Want daar zou het wel mee kunnen denk ik?quote:Op maandag 17 januari 2011 12:10 schreef Mirjam het volgende:
je kunt van een vogel niet verwachtewn dat hij na een rondje vliegen weer bij je terugkomt, hoe tam ze ook zijn
idd, anders krijg je dit soort praktijkenquote:Op vrijdag 4 februari 2011 21:36 schreef Guess. het volgende:
Euhm....er komt echt heel wat bij kijken bij een Ara he (zoals de meesten papagaai-achtigen). Buiten dat hij duur is in aanschaf komt er nog een grote papagaaienkooi bij+voeding en toebehoren. Ze zijn echt grooooot!!! Een ara heeft heel erg veel aandacht nodig en kan je zomaar niet weekend alleen laten ofzo.Vaak hebben ze een voorkeur voor 1 persoon in het gezin.En ze kunnen echt heel oud worden.Als je er serieus over denkt zo'n vogel aan te schaffen zou ik eerst eens gaan kijken bij een goede kweker.
Dat kan uiteraard, en als je er voor wilt gaan dan zeker doen, maar wel weten waar je aan begint (en in de leer gaan bij een ervaren valkenier)quote:Op vrijdag 4 februari 2011 21:47 schreef juxtaposition het volgende:
Tjoptjop, ik weet het, maar ik blijf dromen
en toch wat inlezen om mijn droom in leven te houden denk ik
http://link.marktplaats.nl/416192996quote:kweekkoppel afrikaanse oehoe.
Brengen elk jaar 1 of 2 nesten jonge groot.
uil uilen roofvogels
Tel:0032(0)477653974
http://link.marktplaats.nl/416057106quote:jongen oehoe 2010 imprint
worden met schoenjes verkocht
¤350,00
voor vragen kunt u mailen
http://link.marktplaats.nl/412947049quote:te koop een koppel europese oehoe met nodige papieren
dit is een foto van internet
de reden dat ik ze weg doe
bij mijn zitten ze te druk
http://link.marktplaats.nl/410579041quote:Te koop Mannelijke oehoe en vrouwlijke oehoe er is mee gevlogen en zijn ook tam, het is sociaal imprint.
Onzin biediningen worden direcht verwijderd en een beller is sneller mail lees ik niet vaak.
Volgens mij kan elke jan boerenlul, dat blijkt ook wel duidelijk uit bovenstaande advertenties, zo'n beest aanschaffen. En vervolgens komen ze er na een jaar achter dat een Oehoe toch wel erg lastig is om te houden, en dan gaan ze naar marktplaats, of worden ze gewoon vrijgelaten. (wat ook totaal fout is om meerdere redenen)quote:Op vrijdag 4 februari 2011 22:25 schreef tjoptjop het volgende:
Hmm ik dacht dat valkenieren (breedste zin van het woord, dus incl buizerds en uilen) altijd een zaak was van jarenlang trainen, "band" creeren tussen mens en dier etc.
Maar ik krijg niet de indruk dat dat het publiek is wat op Marktplaats adverteert. Houden die de uilen gewoon als huisdier a la parkiet ofzo?
quote:Op vrijdag 4 februari 2011 21:46 schreef Witteveldroos het volgende:
Voor zover ik weet mag je in NL een kraai niet als huisdier houden. Het wordt natuurlijk wel veel gedaan
Ik heb zelf een valkparkiet. Hij vliegt los door het hele huis, is tam, praat hele zinnen, fluit en imiteert ook allerlei geluiden. Ze worden vrij oud (soms 15 tot 20 jaar of nog ouder) en zijn ideaal gezelschap! Ik zou hem niet zomaar buiten los laten vliegen want dan loop je natuurlijk het risico dat je hem kwijt bent, mits je hem laat kortwieken, maar goed, ze hebben die vleugels natuurlijk niet voor niets gekregen dus of dat zo vriendelijk is..
Leuk voor je dat je deze vogels in het verleden hebt gehouden, maar vraag in het vervolg eerst toestemming voor het gebruik van andermans foto's. (http://members.casema.nl/hvanluyt)quote:Op maandag 17 januari 2011 09:09 schreef tliciouz het volgende:
Mijn keuze zou dan uit gaan naar een Agapornis, deze dus :
[ afbeelding ]
Ik heb er een gehad zoals de 2 linker op de foto. Groot gebracht met een spuitje met voer. Vloog altijd rond in de kamer en was heel makkelijk tam te maken. Ze was op dat moment ook echt mijn beste vriendinnetje, zat altijd op mijn schouder, als ik ging afwassen ging ze op de kraan zitten, als ik ging stofzuigen wou ze op de stofzuiger zitten en ging zelfs nog mee douchen. Ze kunnen soms wel enorm schreeuwen heb ik gehoord maar dat heb ik bij die van mij nooit gemerkt. Het was echt een super lief beestje dat nooit heeft gebeten en echt aan je gehecht was.
Oh dat is wel een goede. Ik wil nl ooit een grijze roodstaart maar durf het nog niet aan. En om zo'n vogel na 2 jaar op marktplaats te zetten is niet mijn stijl.quote:Op dinsdag 15 november 2011 19:45 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
Er zijn papegaaienstichtingen waar je cursussen kan volgen, sommige zelfs al voordat je een papegaai gaat kopen. Een papegaai is natuurlijk niet zomaar een huisdier, kost evenveel tijd als een kleuter.
http://www.vrijezeeuwsepapegaai.nl/
http://www.demodernepapegaai.nl/
http://www.vrolijkepapegaai.nl/
dat kunnen ze uit zichzelf.quote:Op vrijdag 4 februari 2011 13:30 schreef tinoz het volgende:
kijk, now we are getting somewhere![]()
Nu nog iemand vinden die me kan en wil uitleggen hoe ara's te trainen zodat ze buiten kunnen vliegen !
Ah dat doe je veel makkelijker, als het flink gestormt heeft naar de bossen gaan waar de kraaien en kauwtjes hun nesten hebben zitten. Gegarandeerd dat je er 2 a 3 vind maar je moet er wel snel bij zijn, want meestal zijn de vliegen/maden er sneller bij dan jij zelf.quote:Op zondag 8 april 2012 14:44 schreef tinoz het volgende:
Nu er een film uitkomt over een tamme kauw ben ik bang dat veel mensen jonge kauwtjes gaan vangen. Toen "The Mask" net uitwas gingen mensen massaal Jackrussellterriërs kopen, en dat gebeurde ook bij 101 dalmatiërs
Neem dwerg papagaatjes of een grote papagaai, deze kunnen prima bij een kat. Zodra de kat 1 knauw van die vogels gekregen heeft, komt hij er niet meer aan. Nouja mijn katten toen de tijd waren er bang voorquote:Op zondag 8 april 2012 20:11 schreef Maxellera het volgende:
Ik zou ook heel graag een vogeltje willen, of zelfs een wat grotere vogel. Maar rond laten vliegen lijkt me niet zo'n goed idee met onze hond en later misschien een eventuele kat. Dus dat zal bij een droom blijven ben ik bang. Wel super om alle ervaringen te lezen, leuk hoe zo'n beestje een echt maatje kan worden
.
Chicks wel.quote:Op maandag 9 april 2012 19:12 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
de enige goede vogel in huis is een dode.
vogels horen niet in gevangenschap, klaar.
Precies zo had ik dat met mijn kraai.quote:Op maandag 9 april 2012 17:33 schreef CesarMilan het volgende:
Ik heb vorig jaar een heel nest gevonden op de garage zolder met kauwtjes. 2 waren er al dood toen ik ze vond. Twee kleintjes die net wat veertjes hadden flink gevoerd en laten drinken,daarna meteen weer naar buiten gezet. Dit in de hoop dat de ouders voor ze kwamen... Maar helaas... Je kunt ze ook niet laten doodgaan en het was behoorlijk koud toen. We hebben uiteindelijk twee kauwtjes grootgebracht tot ze zo'n twee meter konden vliegen. Daarna was het weer beter en hebben we ze weer naar buiten gezet in de hoop dat pap en mams interesse zouden tonen. (want die zitten constant op de schoorsteen van het huis). Weer niets... Maar gelukkig konden de vogels zich nu beter weren. Ze bleven gewoon in de tuin en oefende dagelijks met vliegen. Het was ondertussen al mooi weer en de ramen stonden op de bovenverdieping open. Je kon ze op een gegeven moment gewoon roepen en dan kwamen ze door het raam naar binnen. Ze begonnen ook steeds meer hun snaveltjes te testen op vanalles en nog wat. En die zijn scherp! Op een gegeven moment waren ze zo goed als volwassenen en konden ze overal vliegen waar ze wilden. Ik ben toen ook gestopt ze te voeren,omdat het niet goed was als ze zo afhankelijk worden van mensen. Mijn vader kon het echter (volgens mij) niet laten. Het waren ook geweldige vogels. Ze bleven ondertussen vaak de hele dag weg en kwamen 's avonds terug. Tot op een dag 1 van de twee wegbleef en kort daarna de andere ook. Er zitten nu vaak kauwtjes in de tuin, en dan vraag ik me af of ze dat zijn. Want ik heb ze nooit gemerkt ofzo. Ik mis ze wel... Maar het is echt beter zo.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |