Had New Orleans dat ook maar een paar jaar geleden.quote:Op maandag 10 januari 2011 18:33 schreef -CRASH- het volgende:
De demontabele wanden doen hun werk in Venlo
[ afbeelding ]
quote:Water in IJssel op 5.53 meter boven NAP
Het water in de IJssel heeft dinsdagochtend om 9.00 uur een hoogte van 5.53 meter boven NAP bereikt.
Daarmee steeg het water in een etmaal tijd ruim een halve meter. De Wellekade in Deventer overstroomt bij een waterstand van 6.30 boven NAP. Verwacht wordt dat die hoogte bereikt wordt in de nacht van woensdag op donderdag. Inmiddels worden door de gemeente Deventer en bewoners van het IJsselfront maatregelen genomen om het wassende water te keren.
quote:Wateroverlast Brabant houdt langer aan
DEN BOSCH - De hoge waterstand op de Maas in Brabant duurt nog zeker tot begin volgende week. Reden is de verwachte regenval van de komende dagen, vooral in de Ardennen waardoor het waterpeil in de Maas verder zal stijgen.
De brandweer meldde woensdag dat de wateroverlast daardoor langer gaat duren.
Het waterschap Aa en Mwateroverlastaas komt woensdagmiddag met nadere informatie.
quote:Mogelijk overstromingen in Vlaanderen
De Vlaamse Milieumaatschappij (VMM) meldt op haar website dat kritieke overstromingen vanaf donderdagvoormiddag niet kunnen worden uitgesloten. Woordvoerster Mie Van den Kerchove van de VMM verwacht wel dat de situatie minder ernstig zal zijn dan bij de overstromingen van november 2010.
Overschrijdingen van het alarmpeil worden verwacht vanaf donderdagochtend in het Bovenscheldebekken (Zwalm), het Benedenscheldebekken (Vliet), Zennebekken en het Denderbekken, zo luidt het op de website www.overstromingsvoorspeller.be van de VMM.
In het Demerbekken worden waterpeilen tot aan of boven het alarmpeil voorspeld voor onder andere de Herk, de Velpe, de Motte en de Winge. De VMM kan niet uitsluiten dat daar vanaf donderdagochtend kritieke overstromingen van komen.
In het Maasbekken worden vooral problemen verwacht langs de Berwijn en de Voer
Dat dialect, ik versta er geen biet van.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 07:25 schreef Klonk het volgende:
Mooi filmpje van Omroep Venlo:
Bonus Pink Floyd
Het komt er op neer dat ze zich niet zo'n zorgen maakt, want in 93 en 95 was het veel erger.quote:Op woensdag 12 januari 2011 22:19 schreef Fredo55 het volgende:
[..]
Dat dialect, ik versta er geen biet van.![]()
quote:Regen beperkt daling waterpeil in Wallonie
De regen kan de daling van het waterpeil belemmeren in Wallonië, waar het niveau van de waterlopen woensdag langzaam is blijven zakken. In de komende 36 uren wordt tot 30 liter neerslag per vierkante meter voorspeld, zegt Jean Compère, de verantwoordelijke van de permanente cel van het algemene Waalse crisiscentrum.
Vanmiddag gold de alarmfase nog maar voor vier gebieden in Wallonië; dinsdag waren dat er nog vijf. De nieuwe regenval kan de daling van het waterpeil echter belemmeren en op sommige plaatsen kan het zelfs opnieuw stijgen, zegt Compère. Maar zelfs als het waterpeil weer zou stijgen, zal het niet kunnen worden vergeleken met de waterellende die Wallonië de voorbije dagen trof. (belga/kh)
quote:Nieuwe stijging Rijn in aantocht
LOBITH - Het waterpeil van de Rijn stijgt in het weekeinde en daarna weer. Dat is donderdag de voorspelling van Rijkswaterstaat.
De kans bestaat dat het peil bij Lobith maandag richting de 16 meter boven NAP kruipt.
Deze week bereikte de Rijn bij Lobith al een stand van 15,02 meter boven NAP. Het peil zakt donderdag en vrijdag iets, maar vanaf zaterdag zal de hoeveelheid water weer toenemen.
De exacte stijging is afhankelijk van de hoeveelheden regen en smeltwater verder stroomopwaarts, aldus Rijkswaterstaat.
Dijken
In 1995 steeg het peil bij Lobith tot 16,69 meter boven NAP. Sindsdien zijn dijken versterkt, waardoor die waterhoogtes geen probleem meer zijn. Desondanks houden waterschappen langs de Rijn, Waal en IJssel de dijken scherp in de gaten.
Hm, da's bij mij om de hoek. Gelukkig woon ik op een hoog punt van het dorpquote:Op donderdag 13 januari 2011 22:42 schreef aloa het volgende:
Water de Roer stijgt onverwacht snel
Het water van de rivier de Roer, tussen Vlodrop en Roermond, stijgt onverwacht snel door de aanhoudende regen in het Duitse stroomgebied.
Vijftig woningen in Melick en Vlodrop lopen direct gevaar voor wateroverlast. De bewoners hebben zandzakken gekregen en moeten hun huisraad naar hogere verdiepingen brengen. Ze hoeven nog niet weg.
Sint-Odiliënberg
In het gemeentehuis van Roerdalen, in Sint-Odiliënberg, wordt de situatie nauwlettend gevolgd.
Door aanhoudende regen zijn de spaarbekkens van de Roer in Duitsland volgelopen, waardoor het water nu snel Nederland in stroomt. Het peil van de Roer zal hoger komen te staan dan afgelopen weekend.
Ook de Maas gaat weer stijgen; komend weekend komt een derde hoogwatergolf uit de Ardennen. Verwacht wordt dat het water niet zo hoog komt als afgelopen weekend.
NOS
Bovenstaand komt eens in de X jaar voor, ik heb er nog oude foto's van toen m'n opa daar nog op de camping stond... Het water gaf altijd een flinke ravage in de caravans, en zorgde voor creatieve mensen die de caravans voorzagen van vaten (met lucht) en dergelijkequote:In het Gelderse Kerkdriel is een camping met 250 caravans onder water gelopen door het hoogwater in de Maas. Ongeveer tweehonderd stacaravans staan onder water, aldus een woordvoerder van Camping Maaszicht donderdag.
Je woont in Sint Odiliënberg? Afgelopen maandag eens naar het hoog water in Vlodrop gaan kijken, maar dat viel (toen) reuze mee. Ben benieuwd of de weg tussen Vlodrop en Herkenbosch dit weekend ook blank komt te staan, afgelopen maandag kwam het water nog niet eens in de buurt v/d weg.quote:Op donderdag 13 januari 2011 22:46 schreef knep het volgende:
[..]
Hm, da's bij mij om de hoek. Gelukkig woon ik op een hoog punt van het dorp.
Morgen maar eens kijken of het kerkplein nu wel onder gaat lopen.
Anderhalf uur geleden was er nog weinig aan de hand.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |