abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_90964938
quote:
Hoogwaterstand Maas door smeltwater

(Novum) - Smeltwater uit België en Frankrijk heeft vrijdagochtend gezorgd voor een hoogwaterstand in de Maas in Zuid-Limburg. Dat blijkt uit gegevens van Rijkswaterstaat. De rivier voerde bij het meetpunt Sint Pieter meer dan 1500 kubieke meter water per seconde af. Vanaf die waarde is sprake van hoogwater en worden maatregelen genomen.

De hoogwaterstand werd even na 08.00 uur bereikt. Afgelopen nacht nam de stroomsnelheid van de rivier snel toe.

Verschillende plaatsen in Zuid-Limburg hadden donderdagavond te maken met wateroverlast door smeltende sneeuw. In Nuth, Valkenburg en Vaals werd de brandweer veertig keer gebeld over overstroomde wegen en ondergelopen wegen.

Nieuws.nl

quote:
Limburgse straten staan blank door smeltwater

MAASTRICHT - Op een aantal plaatsen in het Zuid-Limburgse heuvelland zijn donderdagavond wegen onder water gelopen als gevolg van de smeltende sneeuw. Ook dreigen beken buiten hun oevers te treden en dreigt het water uit die beken woningen binnen te lopen.

Dat zei een woordvoerder van de brandweer in de nacht van donderdag op vrijdag. Ambtenaren van onder meer de gemeenten Valkenburg, Vaals, Nuth, Landgraaf, Simpelveld en Gulpen-Wittem zijn opgeroepen om de wateroverlast in kaart te brengen.
Aan de hand daarvan wordt bekeken of en waar maatregelen genomen moeten worden, en eventueel zandzakken moeten worden geplaatst.

Het smeltwater loopt vanaf de toppen van de heuvels naar beneden, waar met name in de dalen wegen blank komen te staan of grote waterplassen ontstaan. Voor zover bekend heeft dit niet tot verkeersproblemen geleid.

nu.nl
  Licht Ontvlambaar vrijdag 7 januari 2011 @ 08:56:37 #2
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_90965144
Het zal niet lag meer duren denk ik, die verkeersproblemen... Toen ik vanmorgen de snelweg op reed, mocht ik eerst door een vijver. En op de snelweg waande ik me in Holland, complete meren langs de weg, waar van de week nog weilanden lagen :P
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 08:59:20 #3
8781 crew  Frutsel
pi_90965194
quote:
Limburgse straten staan blank door smeltwater
MAASTRICHT - Op een aantal plaatsen in het Zuid-Limburgse heuvelland zijn donderdagavond wegen onder water gelopen als gevolg van de smeltende sneeuw. Ook dreigen beken buiten hun oevers te treden en dreigt het water uit die beken woningen binnen te lopen.

Dat zei een woordvoerder van de brandweer in de nacht van donderdag op vrijdag. Ambtenaren van onder meer de gemeenten Valkenburg, Vaals, Nuth, Landgraaf, Simpelveld en Gulpen-Wittem zijn opgeroepen om de wateroverlast in kaart te brengen. Aan de hand daarvan wordt bekeken of en waar maatregelen genomen moeten worden, en eventueel zandzakken moeten worden geplaatst.

Het smeltwater loopt vanaf de toppen van de heuvels naar beneden, waar met name in de dalen wegen blank komen te staan of grote waterplassen ontstaan. Voor zover bekend heeft dit niet tot verkeersproblemen geleid.
quote:
Hoog water in zuidoosten België

DINANT (ANP/BELGA) – Aanhoudende regenval heeft donderdagavond geleid tot lokale overstromingen in Wallonië. In de Belgische provincies Luik, Namen en Luxemburg liepen straten en kelders vol water.

In de plaats Dinant, bij de grens met Frankrijk, dreigt de rivier de Leffe buiten zijn oevers te treden. Ook bij de Lesse en de Lhomme, die uitkomen op de Maas, worden problemen verwacht.
Volgens mij ligt er nog steeds flink wat sneeuw in Limburg? Zal de komende dagen nog wel veel meer water bij komen? Net als in België waar de Maas ook nog wel zal aanzwellen?
pi_90965439
Hier in Weert ligt geen sneeuw meer, is allemaal gisteren gesmolten.
pi_90965962
quote:
Limburg voorbereid op hoogwater Maas

De Zuid-Limburgse hulpdiensten hebben vrijdagochtend een beleidsteam gevormd in verband met het aanzwellende Maaswater. Dat team bereidt maatregelen voor ter voorkoming van problemen met hoogwater, maakte een woordvoerder van de brandweer vrijdagochtend bekend.

De Maas heeft momenteel in Maastricht een waterafvoer van 1500 kubieke meter per seconde. De afvoer stijgt naar verwachting tot 1900 kuub. De brandweer verwacht bij deze afvoer geen grote problemen.
Het waterschap Roer en Overmaas heeft inmiddels maatregelen getroffen om overstroming van beken te voorkomen. Zo zijn afsluiters dichtgezet om het achterliggende gebied te beschermen. Ook worden waterpompen achter de hand gehouden.
Bij het dorpje Partij en in Gulpen zijn zandzakken geplaatst in verband met overstromingsgevaar van beken.

Limburgs Dagblad


[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 07-01-2011 09:39:00 ]
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 09:48:14 #6
8781 crew  Frutsel
pi_90966174
quote:
Alarmniveau in bijna heel Wallonie
In bijna heel Wallonië heeft in de nacht van donderdag op vrijdag het waterpeil op alarmniveau gestaan. Dat is te lezen op de website van het Waals Operationeel Directoraat-Generaal voor Mobiliteit en Waterwegen.

In Waals-Brabant bleef de situatie normaal, maar voor de waterlopen in de andere Waalse provincies gold het alarmniveau, met uitzondering van de Maas. De toestand fluctueert daar tussen normaal en het vooralarmniveau.

Dooi
In een straat in de Luikse deelgemeente Chênée heeft zich vanochtend een "meer" gevormd van 80 op 30 meter en met een zekere diepte, nadat een beek door de dooi buiten haar oevers getreden was. Voorlopig moest nog niemand geëvacueerd worden. De dooi zorgde tijdens de nacht van donderdag op vrijdag voor heel wat overstromingen in het Luikse en tientallen ondergelopen kelders.

In Vlaanderen bleek enkel in Moelingen, een deelgemeente van Voeren, de waterstand kritiek, volgens de website overstromingsvoorspeller.be. In de loop van de ochtend zou het waterpeil daar wel moeten dalen.
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 09:49:07 #7
8781 crew  Frutsel
pi_90966195
quote:
Waalse wegen dicht vanwege overstromingen
De dooi en overstromingen hebben er in het zuiden van het land sinds donderdagavond voor gezorgd dat een aantal verkeersassen afgesloten moest worden voor het verkeer.

Dit was vanochtend onder meer het geval op de E25 in Loncin, op de N643 in de richting van Bergen en op de N633 in Luik/Trois-Ponts. In de streek van Couvin, ter hoogte van de N99 en N5, staan de wegen eveneens onder water.

Verder werden ook heel wat overstroomde wegen afgesloten in de provincies Luik, Luxemburg en Namen.
pi_90970154
Inmiddels GRIP-2 afgekondigd in Limburg-Zuid :)
pi_90970209
quote:
Zandzakken tegen water in Limburg

Waterschap Roer en Overmaas heeft de eerste maatregelen getroffen om overstromingen te voorkomen. In Gulpen-Wittem zijn zandzakken geplaatst om overstroming van beken te voorkomen. In Elsloo, Itteren en Geulle worden kwelwaterpompen geïnstalleerd. Ook zijn afsluiters dichtgezet om het achterliggende gebied te beschermen.

Volgens het waterschap is het nog niet nodig om de Maaskaden permanent te bewaken. Wel worden er inspecties uitgevoerd.

Vannacht waren in Zuid-Limburg al straten en kelders ondergelopen doordat de sneeuw er aan het smelten was, in combinatie met een grote hoeveelheid smeltwater in de Maas.

1500 kuub
Het water in de Maas stijgt nog steeds. Vanmorgen werd de grens bereikt waarbij de waterafvoer 1500 kubieke meter per seconde is. Dat is een kritische grens waarbij hulpdiensten een beleidsteam vormen en waterschappen maatregelen nemen.

Ook geeft Rijkswaterstaat dan speciale informatie over de waterstand. De waterstanden zijn ook te vinden op Teletekst pagina 724.

De voorspelling is dat het in de loop van de dag richting 2000 kuub gaat. Toch is dit moeilijk te voorspellen, omdat de Maas vele aftakkingen en zijrivieren kent. Pas bij 2800-3000 kuub wordt de situatie kritiek en moeten bewoners worden geëvacueerd.

Wallonië
In Wallonië leiden het smeltwater en de aanhoudende regenval tot overstromingen. Vooral inwoners van de provincies Luik en Luxemburg hebben er last van. Daar kreeg de brandweer tientallen meldingen van ondergelopen straten en kelders.

Bij Dinant is de rivier de Leffe overstroomd. De Belgische brandweer is er de hele nacht paraat geweest, omdat de regen bleef aanhouden.

NOS

  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 11:54:16 #10
8781 crew  Frutsel
pi_90970309
Duitse Ruhrgebied maakt zich ook op voor overstromingen.
Daar wordt inmiddels ook alarm geslagen
  vrijdag 7 januari 2011 @ 11:59:38 #11
177810 Evenveel
en niet minder
pi_90970540
Aj, ik woon zelf in Houthem (aan de hoofdweg, tussen Valkenburg en Meerssen). Ik woon hier pas sinds een paar maanden. Ga ik dit nog merken :?
Doei.
  Licht Ontvlambaar vrijdag 7 januari 2011 @ 12:00:45 #12
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_90970582
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 11:59 schreef Evenveel het volgende:
Aj, ik woon zelf in Houthem (aan de hoofdweg, tussen Valkenburg en Meerssen). Ik woon hier pas sinds een paar maanden. Ga ik dit nog merken :?
Misschien kwelwater in de kelder... Maar echt overstromen zal het daar niet, lijkt me.
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 12:05:52 #13
8781 crew  Frutsel
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 12:08:36 #14
8781 crew  Frutsel
pi_90970880
quote:
Nu al vier doden door hoogwater Wallonie
De grootschalige overstromingen in Wallonië nemen ronduit rampzalige proporties aan. Er vallen al vier doden te betreuren. Een moeder en haar kind stierven door een ongeval op een overstroomde weg. In Hogne en Léglise vielen ook twee doden door een ongeval veroorzaakt door overstroomde wegen.

Meer info volgt
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 12:24:33 #15
8781 crew  Frutsel
pi_90971473
Maas bij Borgharen: 10 cm erbij in de afgelopen 40 minuten. Loopt hard op :{
  Licht Ontvlambaar vrijdag 7 januari 2011 @ 12:28:40 #16
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_90971622

Het gaat inderdaad hard...
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
pi_90971715
Drie volwassenen en kind (4) gestorven door wateroverlast

Zware overstromingen teisteren Wallonië

De grootschalige overstromingen in Wallonië nemen ronduit rampzalige proporties aan. Er vallen al vier doden te betreuren. Een moeder en haar vierjarig kind stierven door een ongeval op een overstroomde weg. In Hogne en Léglise vielen ook twee doden door een ongeval veroorzaakt door overstroomde wegen.

De dooi en overstromingen veroorzaken niet alleen grote problemen in dorpen en steden door, maar ook in het verkeer is de toestand levensgevaarlijk. Een aantal grote verkeersassen moest afgesloten worden voor het verkeer. Dit was vanochtend onder meer het geval op de E25 in Loncin, op de N643 in de richting van Bergen en op de N633 in Luik/Trois-Ponts. In de streek van Couvin, ter hoogte van de N99 en N5, staan de wegen eveneens onder water.

Gezin onthoofd
Overstroomde wegen eisten in Wallonië dus al een zware tol. RTL meldt dat een moeder en haar vierjarig kind met de gezinswagen van de weg geraakten door zware aquaplanning in Harsin nabij Nassogne in de provincie Luxemburg. Ze overleefden het vreselijke ongeval niet. Ook de vader en hun drie andere kinderen zaten in de wagen, maar zijn werden enkel gewond. De vader van eht onthoofde gezin moet wel zonder zijn vrouw en één van zijn kinderen verder. Ook in Hogne (bij Somme-Leuze ind e provincie Namen) en Léglise vielen er doden door ongevallen op overstroomde wegen.

Couvin
Er zijn ook talrijke kelders en huizen ondergelopen. Vooral de stad Couvin in de provincie Namen is zwaar getroffen. Het plaatselijke rampenplan werd er ingesteld omdat zelfs het centrum onder water was gelopen. De burgemeester spreekt van een watersnood van ongekende omvang. De gemeente was voor het laatst op 13 en 14 november nog getroffen door overstromingen. Elders in de provincie werden bewoners van huizen langs de Lesse geëvacueerd. De Lesse mondt uit in de Maas. In een straat in de Luikse deelgemeente Chênée ontstond een meer van ongeveer 80 bij 30 meter, nadat een beek buiten zijn oevers was getreden. (kh)

hln
  Licht Ontvlambaar vrijdag 7 januari 2011 @ 12:35:24 #18
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_90971862
Het wordt langzaam aan heftiger hier...

quote:
2:33:25 07-01-11 24 POLI GRIP 2 IVM HOOG WATER VALKENBURG. ROT OPKOMEN MAASTRICHT
1033210 Politie Limburg-Zuid ( Piket Voorlichting )
12:33:25 07-01-11 24 AMBU GRIP 2 IVM HOOG WATER VALKENBURG. ROT OPKOMEN MAASTRICHT
1023506 RAV Limburg-Zuid ( Grip-2 )
12:33:25 07-01-11 24 BRAN GRIP 2 IVM HOOG WATER VALKENBURG. ROT OPKOMEN MAASTRICHT
1005998 BRW Limburg Zuid ( Monitorcode )
1005256 BRW Limburg-Zuid ( HOvD District 3 )
1004684 BRW Limburg-Zuid ( Alarmcentrale )
1004620 BRW Limburg-Zuid ( HOvD District 1 en 2 )
1004614 BRW Limburg-Zuid ( Haakarmbak )
1004608 BRW Limburg-Zuid ( Chauffeur van Dienst )
1004604 BRW Limburg-Zuid ( RAGS )
1004602 BRW Limburg-Zuid ( ROvD )
1004600 BRW Limburg-Zuid ( RCvD )
1004424 BRW Maastricht ( TS 1e Uitruk )
1004420 BRW Maastricht ( OvD )
1003852 BRW Hulsberg ( Bemanning Vc )
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  vrijdag 7 januari 2011 @ 12:37:54 #19
97042 Sj0rSz
Erkend Oppersoftie
pi_90971944
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 12:24 schreef Frutsel het volgende:
Maas bij Borgharen: 10 cm erbij in de afgelopen 40 minuten. Loopt hard op :{
Tering :o
Op donderdag 28 juni 2012 20:52 schreef Peterselieman het volgende:
We hebben Sjorsduels. Saaie wedstrijden waarin niets gebeurt en die ellendig lang duren :P
pi_90972099
Nou het nieuwe jaar begint lekker in Nederland:

GRIP 4 brand afgelopen dagen in zuidholland/brabant
Olievlek van 3km voor de kust
En nu overstromings gevaar.. :D

Whats next.. 6+ earthquake :X
pi_90972164
Is de situatie ernstig voor Nederland of gaat het mee vallen?
pi_90972310
En er komt nog meer regen aan ook.

quote:
Door de dooi in de Ardennen en de Alpen zwelt momenteel het Maaswater door al het smeltwater snel aan waardoor in Limburg rekening wordt gehouden met ernstige wateroverlast. De Brandweer in Zuid-Limburg krijgt al veel meldingen over wateroverlast, met name in Nuth, Valkenburg en Vaals zijn wegen onder gelopen door het water. Het Maaswater staat nu al erg hoog! Sinds donderdagmiddag 15 uur is de waterstand bij Borgharen gestegen met maar liefst 3.34 meter. De hulpdiensten in Maastricht hebben een beleidsteam gevormd om problemen met het hoogwater te voorkomen. Ook uit België en Duitsland meer en meer berichten over wateroverlast. In Wallonië heeft het waterpeil in de nacht naar vrijdag op alarmniveau gestaan. Helaas wordt in de provincie Luxemburg, Namen en Luik nog veel regen verwacht waardoor de situatie alleen maar kan verslechteren.
Bron: Jan Visser
  vrijdag 7 januari 2011 @ 12:58:32 #23
97042 Sj0rSz
Erkend Oppersoftie
pi_90972771
quote:
2s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 12:47 schreef aloa het volgende:
En er komt nog meer regen aan ook.

[..]

Bron: Jan Visser
Dat is niet gunstig
Op donderdag 28 juni 2012 20:52 schreef Peterselieman het volgende:
We hebben Sjorsduels. Saaie wedstrijden waarin niets gebeurt en die ellendig lang duren :P
  Licht Ontvlambaar vrijdag 7 januari 2011 @ 13:18:01 #24
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_90973576
Dikke druppels hier nu...
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 13:41:42 #25
8781 crew  Frutsel
pi_90974597
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 12:41 schreef SoldMayor het volgende:
Whats next.. 6+ earthquake :X
Zou kunnen
Binnen 3 maanden een aardbeving in Limburg
  Licht Ontvlambaar vrijdag 7 januari 2011 @ 13:49:51 #26
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_90974905
quote:
Hoogwater: Geul Valkenburg buiten oevers

In Valkenburg wordt de Geul nauwlettend in de gaten gehouden. Die treedt momenteel op enkele plekken buiten zijn oevers. Dat komt door eerdere problemen met een stuwdeur bij het Walramplein. Door een fout in de besturing ging de stuwdeur dicht in plaats van open. Daardoor steeg het water zo snel dat het over de kades stroomde. Volgens een woordvoerder van het Waterschap Roer en Overmaas heeft de Geul inmiddels zijn piekafvoer van 35 kubieke meter per seconde bereikt.



Bij de Belgische grens met Cottessen daalt de waterstand weer.
L1
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  vrijdag 7 januari 2011 @ 13:56:14 #27
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_90975196
De moezel bij Trier heeft er in in pak 'm beet 18uur tijd 4.20m aan water bij gekregen. Dat komt overigens allemaal in de rijn terecht. Rijn, waal en ijssel hoor je nog niks over omdat het langer duurd voordat al dat water hier is. De saar, sieg, ruhr, main en moezel komen allemaal uit in de rijn. Ik woon zelf aan de ijssel. Wel een mooi gezicht en kritiek zal het hier niet worden. Denk dat de waalkade bij Nijmegen wel onder water komt te staan. Bij Koln aan de rijn wordt ongeveer 9 tot 9.50m verwacht begin volgende week. Gezien het feit dat het bij Koln nu op bijna 4m staat komt er dus gewoon 5 meter bij. Das best veel! 1/3 - 1/2 daarvan komt hier in de ijssel terecht ongeveer. Lobith, waar de rijn Nederland instroomt staat momenteel op 9.82m daar wordt dinsdag 1510m verwacht. Actuele waterstanden vind je o.a op teletext pagina 720.

Das Tauwetter hat in Deutschland die ersten Flüsse über die Ufer treten lassen. Die Pegelstände der Ruhr erreichten am Freitagvormittag (07.01.11) die Hochwassermeldegrenze. In Wetter wurden 4,08 m gemessen, Tendenz steigend. Radwege entlang des Flusses seien zum Teil schon überflutet, so der Ruhrverband.

Für den Rhein erwartet das Hochwassermeldezentrum in den kommenden Tagen einem schnellen Pegelanstieg. In Köln müsse am Montag mit einem Anstieg in den Bereich der Neun-Meter-Marke gerechnet werden.

[ Bericht 6% gewijzigd door INViCTuS op 07-01-2011 14:01:51 ]
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
  vrijdag 7 januari 2011 @ 14:08:36 #28
11102 knep
Mountainfreak
pi_90975702
Couvin in de provincie Namen vanmorgen:
pi_90976111
quote:
11s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 14:08 schreef knep het volgende:
Couvin in de provincie Namen vanmorgen:
Wat een geweld...
  Licht Ontvlambaar vrijdag 7 januari 2011 @ 14:21:46 #30
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_90976257
De Maaskaden worden inmiddels ook permanent bewaakt.
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  vrijdag 7 januari 2011 @ 14:27:15 #31
156695 Tism
Sinds 24, Aug, 2006
pi_90976498
quote:
Waterpeil Maas blijft stijgen

Het waterpeil in de Maas is nog steeds aan het stijgen. In Borgharen staat de Maas nu op 44,5 meter boven NAP. Dat is een halve meter onder het kritieke punt. De afvoer van de Maas bedraagt op dit moment ongeveer 1.750 kubieke meter. Naar verwachting stijgt dat naar 2.000 kubieke meter per seconde. De hoogste piek wordt komende nacht of zaterdagmorgen bereikt.

De hoge stand leidt tot extra maatregelen. Zo worden de Maaskaden permanent bewaakt. Ook zijn kwelwaterpompen geplaatst en is de stuw in Borgharen gestreken. Boeren worden opgeroepen hun vee weg te halen uit de weilanden langs de Maas. Voor inwoners langs de Maas is een informatienummer geopend. Dat is
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
http://www.l1.nl/content/4908236/waterpeil_maas_blijft_stijgen
....nachtrijder...Nachtzwelgje!
pi_90977103
Damn, wat staat de Maas idd hoog :o.

Gouvernement en Kleine Weerd hier in Maastricht half uur geleden:







  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 14:45:03 #33
8781 crew  Frutsel
pi_90977345


Wijlre (normaal 5 meter breed)
  vrijdag 7 januari 2011 @ 14:46:09 #34
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_90977392
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 13:56 schreef INViCTuS het volgende:
Gezien het feit dat het bij Koln nu op bijna 4m staat komt er dus gewoon 5 meter bij. Das best veel! 1/3 - 1/2 daarvan komt hier in de ijssel terecht ongeveer.
1/3 tot 1/2 van het Rijnwater de IJssel in? Dat zal toch niet? Bij Doornenburg gaat al meer dan de helft naar de Waal.
It's always around me, all this noise
But not nearly as loud as the voice saying
"Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
Just let it happen, let it happen"
pi_90977502
quote:
2s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 14:27 schreef Tism het volgende:

[..]

Dat kritieke punt halen we wel als 't water zo snel blijft stijgen als het nu doet...
  vrijdag 7 januari 2011 @ 14:48:17 #36
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_90977513
Er is mij is gezegd of ik had gelezen dat het deel dat stijgt bij Keulen wij er hier in de ijssel ruim 1/3 van mogen verwachten, de rest gaat verder in de rijn/waal.
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
  vrijdag 7 januari 2011 @ 14:52:10 #37
156695 Tism
Sinds 24, Aug, 2006
pi_90977703
quote:
99s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 14:48 schreef Roel_Jewel het volgende:

[..]

Dat kritieke punt halen we wel als 't water zo snel blijft stijgen als het nu doet...
Dat denk ik ook wel ja.. :Y

:)
....nachtrijder...Nachtzwelgje!
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 14:52:46 #38
8781 crew  Frutsel
pi_90977736
quote:
Wateroverlast in Duitsland
De ingevallen dooi in combinatie met hevige regen heeft in Duitsland tot wateroverlast geleid. Op verscheidene plaatsen zijn rivieren door overvloedig smeltwater buiten hun oevers getreden. Vooral in de stroomgebieden van de Moezel en de Rijn in het westen van het land wordt rekening gehouden met flinke overstromingen.

In Koblenz, waar de Moezel uitmondt in de Rijn, bereikt het water naar verwachting komend weekeinde een hoogte van 8 meter, de hoogste peilstand in tien jaar. Volgens Duitse media is de kans groot dat daardoor de oude binnenstad onderloopt. In de Rijn worden begin volgende week de hoogste waterstanden verwacht.

Ook in de rivier de Oder in de oostelijke deelstaat Brandenburg zijn de waterstanden flink opgelopen. De autoriteiten hebben ijsbrekers ingezet om ijsresten op te ruimen, zodat het water sneller kan worden afgevoerd richting de Oostzee.

Donderdag leidde de overgang van winterse kou naar zachter en wisselvalliger weer in Duitsland nog tot spiegelgladde wegen en straten. Op sommige plaatsen was het wegdek als gevolg van hagel en ijzel bedekt met een centimeters dikke ijslaag.
pi_90977755
Nm. werkt niet.
  vrijdag 7 januari 2011 @ 14:55:32 #40
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_90977888
Stond vanmiddag even met de pontbaas te praten en die had het voor Noord Limburg over 10 centimeter per uur stijging.

Beroerd toeval dit, smeltwater alleen was geen probleem geweest, al die regen ook niet maar gecombineerd is dit erg vervelend...
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  vrijdag 7 januari 2011 @ 14:55:33 #41
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_90977889
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 14:52 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Buiten dat regent het behoorlijk hard in al die gebieden...extra veel water dus.

Koblenz actueel...



Ik schiet wel wat foto's van de ijssel zodra dat water hier is :P even kijken waar te uploaden.
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
  Licht Ontvlambaar vrijdag 7 januari 2011 @ 14:57:21 #42
7020 Sjeen
...gevaarlijke vrouw...
pi_90977978
quote:
Bericht gemeente Maastricht:
peil Maas stijgt door neerslag en smeltwater
Bron: Maastricht Aktueel 7 januari 2011, 14:20
Maastricht - Het peil van de Maas stijgt in de komende periode. Het is al vergelijkbaar met de golf van november 2010 in Limburg. De toeleverende beken in Limburg hebben hun hoogste piek bereikt. De hoeveelheid smelt- en regenwater vanuit de Ardennen zal nog toenemen. Op dit moment verwerkt de Maas 1760 m3/s., verdere stijging wordt verwacht.
You can't start a fire without a spark...
♥ Isa ♥ | In vuur en vlam
A dirty mind is a joy forever!
  vrijdag 7 januari 2011 @ 14:57:42 #43
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_90977993
De Moezel kan ook vervelend gaan doen, is gewoon een soort van buis zonder dak erboven, overal door smalle dalen...

Daar gaan de recente verdiepingen goed getest worden...

http://nl.webcams.travel/webcam/1218832236-Weer-Mosel-Cam-Kues
http://www.wsa-ko.wsv.de/webcam/webcam_deutsches_eck/index.html
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
pi_90978476
Top waterstand bij St. Pieter wordt morgenvroeg verwacht. 46.70m - http://goo.gl/m1XPE . 't Is nu al 46m... http://goo.gl/kuOxf
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 15:09:48 #45
8781 crew  Frutsel
pi_90978595
quote:
11s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 15:07 schreef Roel_Jewel het volgende:
Top waterstand bij St. Pieter wordt morgenvroeg verwacht. 46.70m - http://goo.gl/m1XPE . 't Is nu al 46m... http://goo.gl/kuOxf
Heb je die foto's nog? Van die 10 verschillen? :D
pi_90979370
Niet lullig bedoelt maar op dit soort momenten ben je maar wat blij dat je in onderstaande regio woont. O-) o|O
Yvonne schreef op maandag 31 oktober 2011 @
13:59:43 in DEF SC #282 aan AchJa & Co
Vanaf hier en nu stopt het in DEF én op FOK!
Ik wil hier een normale SC zonder gebitch!
  vrijdag 7 januari 2011 @ 15:28:00 #47
66470 Klonk
Koning van Tofania
pi_90979429
nah, liever af en toe wat natte voeten dan elke dag in de file :P
Klonk is alleen Klonk als er Klonk op staat
  Moderator vrijdag 7 januari 2011 @ 15:33:58 #48
8781 crew  Frutsel
pi_90979690
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 15:28 schreef Klonk het volgende:
nah, liever af en toe wat natte voeten dan elke dag in de file :P
Of een gifwolk :')
pi_90980018
Zijn er nou echt kansen op grote overstromingen als het zo snel stijgt?
pi_90980089
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 januari 2011 15:41 schreef SoldMayor het volgende:
Zijn er nou echt kansen op grote overstromingen als het zo snel stijgt?
Grote zal wel meevallen, maar kan best wel wat overlast ontstaan hier en daar.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')