DeLuna | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:40 |
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)-jaarwisseling.dhtml
quote: HARDERWIJK/BOERAKKER - De jaarwisseling heeft aan twee jongeren het leven gekost. In Harderwijk overleed een 13-jarige jongen aan verwondingen die hij opliep toen een vuurwerkbom ontplofte. Onbekenden staken het object af terwijl de jongen toekeek. De politie vermoedt dat het onderzoek nog zeker enige dagen gaat duren.
© ANP Het onderzoek vindt plaats in samenwerking met de Officier van Justitie. Zowel politie als Justitie doen de komende dagen ook geen uitspraken over de zaak, aldus een zegsman. Een belangrijke vraag die moet worden beantwoord, is wie exact betrokken waren bij het incident. De politie is al begonnen met het verhoren van mogelijke betrokkenen. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht.
Een 17-jarige jongen uit het Groningse Tolbert overleed vannacht aan de verwondingen die hij opliep toen een vuurwerkbom ontplofte. Toen het object ontplofte, raakten voorwerpen uit de bom zijn gezicht. Hij werd met spoed overgebracht naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG), waar hij in de loop van de ochtend overleed.
In de Rotterdamse deelgemeente Rozenburg werd een man neergestoken en overreden door een auto. Hij raakte zeer ernstig gewond. De politie heeft een onderzoek ingesteld en vier personen aangehouden.
In Den Haag raakten bij twee incidenten vier agenten gewond. Twee politiemannen moesten met ernstig been- en hoofdletsel in het ziekenhuis worden behandeld nadat ze met vuurwerk waren belaagd. Bij een ander incident raakten twee agenten gewond nadat ze met een stoel waren geslagen. Ook zij moesten in het ziekenhuis worden behandeld voor hoofd- en gebitsletsel.
Vanuit Amsterdam kwamen zaterdagochtend geen meldingen binnen over gewonden. Voor zover zaterdagochtend was na te gaan, verliep de jaarwisseling in de hoofdstad met minder grote problemen dan in Den Haag en Rotterdam. In de laatste steden moest de mobiele eenheid (ME) optreden.
In alle drie de grote steden werden tientallen mensen aangehouden omdat zij zich veelal onder invloed van alcohol misdroegen, overlast veroorzaakten of zich schuldig maakten aan gewelddadig gedrag. Zowel in Amsterdam als Rotterdam ging het om meer dan honderd personen.
In Den Haag werden volgens voorlopige gegevens veertig auto's in de brand gestoken, meer dan vorig jaar toen er ruim twintig in auto's door brand werden verwoest. Een woordvoerder van de gemeente Amsterdam typeerde het verloop van de jaarwisseling in de stad als ,,goed, gemoedelijk en feestelijk''. In Rotterdam spraken burgemeester Ahmed Aboutaleb en korpschef Frank Paauw van een ,,drukke maar beheersbare nacht''.
Burgemeester Jozias van Aartsen van Den Haag zei dat de incidenten in bepaalde delen van de stad niet exemplarisch waren voor de rest van de stad. In een groot aantal wijken waar in het verleden veel rumoer was, zoals Loosduinen, Scheveningen en Escamp, verliep de viering dit jaar zonder problemen.
Diverse jongeren elders in het land liepen verwondingen op bij het afsteken van vuurwerk. In Brielle raakte een 15-jarig meisje gewond door een explosie, die werd veroorzaakt door vuurwerk. Ze kreeg glasscherven in haar gezicht. In Venray raakte een kind gewond bij het afsteken van vuurwerk. Nadere bijzonderheden daarover zijn nog niet bekend. In Emmen is een persoon met onbekend letsel naar het ziekenhuis afgevoerd, nadat een vuurpijl een woning binnen was gevolgen.
In veel provincies zorgde mist tijdens de jaarwisseling voor enige overlast. In onder meer Zeeland, delen van Brabant, Oost-Nederland en Utrecht was er soms sprake van dichte mist. Ook de vuurwerkbranche had daar onder te lijden. Handelaren verkochten door de mist minder vuurwerk dan gebruikelijk. (ANP) 01/01/11 10u11
|
Dagoduck | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:42 |
Risico van het vak.
Proffesioneel vuurwerk is ook veel mooier/beter!  |
Eyjafjallajoekull | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:44 |
Achja. Ik lees ook dat het hier in Amsterdam dus juist heel rustig is verlopen. Das ook goed nieuws  |
marcodej | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:45 |
Maar verder was het een rustige jaarwisseling... 
http://www.hln.be/hln/nl/(...)e-met-vuurwerk.dhtml
Dus twee Nederlandse jaarwisselingen staan gelijk aan het aantal beschadigde ogen bij alle Amerikaanse soldaten die in Irak hebben gevochten... Triest. |
Dagoduck | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:45 |
quote: In Emmen is een persoon met onbekend letsel naar het ziekenhuis afgevoerd, nadat een vuurpijl een woning binnen was gevolgen. WTF. |
Kirov | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:45 |
Het was een lawinepijl  |
sneeuwvrouw | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:48 |
quote: als je de 4500 + doden vergeet nog niet eens, er zijn tien duizenden amerikaanse soldaten met oog schades. |
DuranK | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:50 |
Ga dan ook geen eigen vuurwerk maken als je er de ballen verstand van hebt  |
Innisdemon | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:51 |
quote: Vuurwerkbommen eisen jonge slachtoffers bij jaarwisseling Levens...................... |
Lucifer_Doosje | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:52 |
Moet je maar niet gaan kutten met vuurwerk  |
Ofyles2 | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:53 |
quote: In vuurwerkcampagnes wordt dit ook expliciet opgeroepen.
Blijkbaar wilde die 17-jarige jongen zich graag bewijzen. Dat heeft hij ook gedaan...  |
#ANONIEM | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:54 |
quote: En R.I.P. voor de nabestaanden natuurlijk. |
Eyjafjallajoekull | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:54 |
quote: Tsjah ik zal de cijfers wel eens willen zien van mensen die hun ogen beschadigen BUITEN oud en nieuw om. Dat zuller ook wel aardig wat zijn door chemicalien, ongelukken, brandwonden. |
DuranK | zaterdag 1 januari 2011 @ 13:58 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 13:54 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:[..] Tsjah ik zal de cijfers wel eens willen zien van mensen die hun ogen beschadigen BUITEN oud en nieuw om. Dat zuller ook wel aardig wat zijn door chemicalien, ongelukken, brandwonden. Tuurlijk, maar dit is wel op 1 dag |
Voorschrift | zaterdag 1 januari 2011 @ 14:01 |
Nouja, wel kut voor ze natuurlijk. |
Ofyles2 | zaterdag 1 januari 2011 @ 14:03 |
quote: Voor de nabestaanden inderdaad...
Ik weet niet wat die Utrechter misdaan heeft, maar voor hem vind ik het zieliger... |
Voorschrift | zaterdag 1 januari 2011 @ 14:06 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 14:03 schreef Ofyles2 het volgende:[..] Voor de nabestaanden inderdaad... Ik weet niet wat die Utrechter misdaan heeft, maar voor hem vind ik het zieliger... Ja ook voor de slachtoffers zelf, ook al heeft Darwin toegeslagen, het is evengoed wel lullig om zo te sterven natuurlijk. |
Ofyles2 | zaterdag 1 januari 2011 @ 14:08 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 14:06 schreef Voorschrift het volgende:[..] Ja ook voor de slachtoffers zelf, ook al heeft Darwin toegeslagen, het is evengoed wel lullig om zo te sterven natuurlijk. Hebben ze trouwens die jongens inmiddels opgepakt die dat 13-jarige jochie hebben mishandeld? |
IHVK | zaterdag 1 januari 2011 @ 14:11 |
Dat is hun cultuur, daar moet je respect voor hebben.
SPOILER Ik meen hier niks van natuurlijk, RIP enzo
|
Voorschrift | zaterdag 1 januari 2011 @ 14:16 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 14:08 schreef Ofyles2 het volgende:[..] Hebben ze trouwens die jongens inmiddels opgepakt die dat 13-jarige jochie hebben mishandeld? Geen idee, ik hoop van wel. |
livelink | zaterdag 1 januari 2011 @ 15:41 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 14:08 schreef Ofyles2 het volgende:[..] Hebben ze trouwens die jongens inmiddels opgepakt die dat 13-jarige jochie hebben mishandeld? Op een camping in Harderwijk kwam een jongen van 13 om toen zijn familie een illegale vuurwerkbom afstak. Ook hij raakte zwaargewond en overleed in het ziekenhuis. Wie de bom afstak is nog niet bekend, een aantal leden van het gezin is vannacht door de politie gehoord.
Het was dus toch familie volgens het nieuws op de radio net. Het schijnt de vader of de oom te zijn geweest die de vuurwerkbom gemaakt en aangestoken hadden. Hoe dom kun je zijn 
bron
[ Bericht 10% gewijzigd door livelink op 01-01-2011 15:52:48 ] |
Maron | zaterdag 1 januari 2011 @ 16:26 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 15:41 schreef livelink het volgende:[..] Op een camping in Harderwijk kwam een jongen van 13 om toen zijn familie een illegale vuurwerkbom afstak. Ook hij raakte zwaargewond en overleed in het ziekenhuis. Wie de bom afstak is nog niet bekend, een aantal leden van het gezin is vannacht door de politie gehoord. Het was dus toch familie volgens het nieuws op de radio net. Het schijnt de vader of de oom te zijn geweest die de vuurwerkbom gemaakt en aangestoken hadden. Hoe dom kun je zijn bron Triest hoor, je zal het maar op je geweten hebben..oud op nieuw wordt nooit meer feestelijk.. |
GewoneMan | zaterdag 1 januari 2011 @ 16:33 |
quote: ben ik an sich met je eens, echter zijn er ook een paar gevallen van omstanders, je kan het een jochie van 13 niet kwalijk nemen dat hij het gevaar niet zag. wellicht wist hij niks van de vuurwerkbom af mogelijk ook wel maar op 13 jarige leeftijd heb je natuurlijk niet altijd het noodzakelijke verantwoordelijkheidsgevoel.
ook een vuurpijl die je woning in vliegt kan je zeer mogelijk weinig aan doen, maar idd de mensen die met vuurwerkbommen lopen te kutten en te experimenteren, geen medelijden mee
[ Bericht 0% gewijzigd door GewoneMan op 01-01-2011 16:47:56 ] |
RedFever007 | zaterdag 1 januari 2011 @ 16:43 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 16:33 schreef GewoneMan het volgende:[..] ben ik an sich met je eens, echter zijn er ook een paar gevallen van omstanders, je kan het een jochie van 13 niet kwal;ijk nemen dat hij het gevaar niet zag. wellicht wist hij niks van de vuurwerkbom af mogelijk ook wel maar op 13 jarige leeftijd heb je natuurlijk niet altijd het noodzakelijke verantwoordelijkheidsgevoel. ook een vuurpijl die je woning in vliegt kan je zeer mogelijk weinig aan doen, maar idd de mensen die met vuurwerkbommen lopen te kutten en te experimenteren, geen medelijden mee dit dus  |
GewoneMan | zaterdag 1 januari 2011 @ 16:49 |
oh ja en mensen die schade maken door eigen schuld (opblazen van prullenbakken, brievenbussen of bushokjes of wat dan ook alles laten vergoeden! |
NBTT | zaterdag 1 januari 2011 @ 17:40 |
quote: In de Rotterdamse deelgemeente Rozenburg werd een man neergestoken en overreden door een auto.
transformers 3? |
niels0 | zaterdag 1 januari 2011 @ 18:48 |
Als je ziet wat er tegenwoordig allemaal niet meer mag vind ik het vreemd dat particulieren met oud en nieuw met vuurwerk mogen spelen. Veel volwassenen gedragen zich er trouwens als kinderen mee. Ik ben bewust binnen gebleven en heb ook de bovenlichten dichtgedaan. Je zal een verdwaalde vuurpijl binnen krijgen wtf. |
Arth_NL | zaterdag 1 januari 2011 @ 18:52 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 18:48 schreef niels0 het volgende:Als je ziet wat er tegenwoordig allemaal niet meer mag vind ik het vreemd dat particulieren met oud en nieuw met vuurwerk mogen spelen. Zoiets extra reguleren zal wel weer tegen de vrijheid van meningsuiting van Henk & Ingrid ingaan.  |
stekelzwijn | zaterdag 1 januari 2011 @ 18:52 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 16:26 schreef Maron het volgende:[..] Triest hoor, je zal het maar op je geweten hebben..oud op nieuw wordt nooit meer feestelijk.. Die familie zal tot in lengte van jaren geconfronteerd worden met de eigen domheid. |
niels0 | zaterdag 1 januari 2011 @ 19:06 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 18:52 schreef Arth_NL het volgende:[..] Zoiets extra reguleren zal wel weer tegen de vrijheid van meningsuiting van Henk & Ingrid ingaan.  Ja, is waarschijnlijk onvoldoende draagvlak voor in de samenleving, maar men heeft toch altijd de mond vol over veiligheid? En wat te denken van de milieuschade? Ik heb meegemaakt dat 100km offshore op de noordzee op 50m boven het water toeters en bellen afgingen omdat een system het detecteerde. |
sneeuwvrouw | zaterdag 1 januari 2011 @ 19:36 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 18:48 schreef niels0 het volgende: Ik ben bewust binnen gebleven en heb ook de bovenlichten dichtgedaan. Je zal een verdwaalde vuurpijl binnen krijgen wtf. Wat heeft je bovenlicht daar nu mee te maken, Het zijn maar vuurpijlen geen lichtzoekende raketten. |
Eclaire84 | zaterdag 1 januari 2011 @ 19:40 |
Ik wacht op de verminkingsfilmpjes op de bekende goresites. |
Dagoduck | zaterdag 1 januari 2011 @ 20:04 |
quote: Hoe doe je lichten dicht? |
Nieuwschierig | zaterdag 1 januari 2011 @ 20:06 |
quote:  |
niels0 | zaterdag 1 januari 2011 @ 20:39 |
Voor de duidelijkheid, een bovenlicht is zo'n smal raampje om te ventileren. Is gewoon perfekt nederlands. Kijk maar: http://nl.wikipedia.org/wiki/Bovenlicht |
dWc_RuffRyder | zaterdag 1 januari 2011 @ 20:39 |
SNEL! VUURWERK VERBIEDEN! PER ONMIDDELLIJKE INGANG!  |
dWc_RuffRyder | zaterdag 1 januari 2011 @ 20:40 |
Oh sorry, verkeerde kabinet. |
pinine | zondag 2 januari 2011 @ 00:42 |
abnormaal die vuurwerkbommen, ik heb er heel wat gehoord en ook vlakbij waarbij het huis stond te trillen zelfs, het leek wel oorlog  |
JellieVrolijk | zondag 2 januari 2011 @ 00:58 |
quote: Op zaterdag 1 januari 2011 19:06 schreef niels0 het volgende:[..] Ja, is waarschijnlijk onvoldoende draagvlak voor in de samenleving, maar men heeft toch altijd de mond vol over veiligheid? En wat te denken van de milieuschade? Ik heb meegemaakt dat 100km offshore op de noordzee op 50m boven het water toeters en bellen afgingen omdat een system het detecteerde. Ik denk dat er wel voldoende draagvlak voor is, men wil er gewoon niet aan. Kijk dit brengt geld op. Waarschijnlijk meer dan het kost. Daarnaast weet je niet wat er gebeurt als je het afschaft. Alle gemeenten zelf vuurwerk laten organiseren is ook ontzettend duur en ik ga daar niet aan mee betalen eerlijk gezegd. Plus dat de jeugd dan waarschijnlijk meer gaat vernielen dan nu. Ze moeten gewoon handelaren in illegale troep harder aanpakken, het kost gewoon levens, toch? |
GewoneMan | zondag 2 januari 2011 @ 03:14 |
quote: Op zondag 2 januari 2011 00:58 schreef JellieVrolijk het volgende:[..] Ik denk dat er wel voldoende draagvlak voor is, men wil er gewoon niet aan. Kijk dit brengt geld op. Waarschijnlijk meer dan het kost. Daarnaast weet je niet wat er gebeurt als je het afschaft. Alle gemeenten zelf vuurwerk laten organiseren is ook ontzettend duur en ik ga daar niet aan mee betalen eerlijk gezegd. Plus dat de jeugd dan waarschijnlijk meer gaat vernielen dan nu. Ze moeten gewoon handelaren in illegale troep harder aanpakken, het kost gewoon levens, toch? die illigale handel krijg je er niet uit. zeker niet zolang het zwaarste legale knalvuurwerk *plof* doet. nog debieler is dat strijkkoppen zoals in de strijkers verboden zijn, het zijn de fijnste en betrouwbaarste lonten  |
henkde_j | zondag 2 januari 2011 @ 15:00 |
Hmm, het was ook niet zomaar een bommetje die in Boerakker
quote: Beschrijving Deze hyves is voor iedereen die hem kende, goede vrienden of niet. Op 1 januari is hij overleden aan een vuurwerkbom. hy had een zelfgemaakte bom gemaakt met lood,spijkers, etc. Toen had hij het aangestoken maar het was te snel bij het kruid. 2 seconden en het gebeurde. Waarschijnlijk is hij van die knal geschrokken en sprong over een bankje. Al die lood,spijkers etc, kreeg hij in/tegen zn hoofd en hij was buiten bewust zijn en er kwam allemaal bloed uit zijn achterhoofd toen hij op de grond lag. 10minuten later stonden er 4/5 politie auto's + 1 ambulance + trauma, hij is met de trauma naar het UMCG Groningen gebracht. En overleed diezelfde nacht/ochtend nog aan zijn verwondingen aan zijn hoofd. Dit gebeurde in Boerakker rond kwart voor 1.
|
Bolkesteijn | zondag 2 januari 2011 @ 15:18 |
quote: Waarom zou je überhaupt een vuurwerkbom maken met lood en spijkers? Ik heb er zelf ook wel een aantal gemaakt, maar dan was het de sport een zo hard mogelijke knal te maken. Dan moet je dus denken aan een zo dik mogelijke buis waar het kruit in zit. Lood en spijkers hebben juist verwonden tot doel (dat blijkt ook maar weer), en dat is dus alleen interessant voor terroristen.
[ Bericht 1% gewijzigd door Bolkesteijn op 02-01-2011 15:25:50 ] |
Bolkesteijn | zondag 2 januari 2011 @ 15:25 |
quote: Op zondag 2 januari 2011 00:58 schreef JellieVrolijk het volgende:Ze moeten gewoon handelaren in illegale troep harder aanpakken, het kost gewoon levens, toch? Vuurwerkbommen worden meestal gewoon zelf gemaakt in het schuurtje. |
justanick | zondag 2 januari 2011 @ 15:25 |
quote: Op zondag 2 januari 2011 15:18 schreef Bolkesteijn het volgende:[..] Waar zou je überhaupt een vuurwerkbom maken met lood en spijkers? Ik heb er zelf ook wel een aantal gemaakt, maar dan was het de sport een zo hard mogelijke knal te maken. Dan moet je dus denken aan een zo dik mogelijke buis waar het kruit in zit. Lood en spijkers hebben juist verwonden tot doel (dat blijkt ook maar weer), en dat is dus alleen interessant voor terroristen. Misschien had 'ie niet door dat een minderjarige niet in aanmerking komt voor een Darwin Award? |
sneeuwvrouw | zondag 2 januari 2011 @ 15:28 |
quote: Op zondag 2 januari 2011 03:14 schreef GewoneMan het volgende:[..] die illigale handel krijg je er niet uit. zeker niet zolang het zwaarste legale knalvuurwerk *plof* doet. nog debieler is dat strijkkoppen zoals in de strijkers verboden zijn, het zijn de fijnste en betrouwbaarste lonten  Als je de legale rotjes koopt ja, ik had anders een paar knalpotten van 75 euro per stuk en die gaven me toch 100 keiharde knallen. Niet zo hard als een lawinepijl nee maar zeker net zohard als nitraatjes en spanish crackers, en knalden allemaal veilig in de lucht. Als je wat geld uitgeeft zit er dus zeker wel harde knallen in de legale potten! En vuurwerk knutselaars zul je altijd hebben, gewoon omdat het leuk is om te knutselen. |
GewoneMan | zondag 2 januari 2011 @ 15:44 |
quote: Op zondag 2 januari 2011 15:28 schreef sneeuwvrouw het volgende:[..] Als je de legale rotjes koopt ja, ik had anders een paar knalpotten van 75 euro per stuk en die gaven me toch 100 keiharde knallen. Niet zo hard als een lawinepijl nee maar zeker net zohard als nitraatjes en spanish crackers, en knalden allemaal veilig in de lucht. Als je wat geld uitgeeft zit er dus zeker wel harde knallen in de legale potten! En vuurwerk knutselaars zul je altijd hebben, gewoon omdat het leuk is om te knutselen. dat klopt maar dat is natuurlijk wat anders dan het reguliere knalvuurwerk dat zegt *plof* en dat is het probleem. want daardoor gaan mensen zelf prutsen of illigaal spul kopen.
zelf heb ik van alles gedaan maar altijd veilig, heb ook vlinders en lawinepijlen gehad en strijkers nooit een probleem gehad. ik kijk eerst waar ik het kwijt kan zonder iets of iemand te beschadigen en dan pas steek ik het aan en gooi ik het ook meteen weg. |
Nemephis | zondag 2 januari 2011 @ 16:05 |
quote: Op zondag 2 januari 2011 15:18 schreef Bolkesteijn het volgende:[..] Waarom zou je überhaupt een vuurwerkbom maken met lood en spijkers? Ik heb er zelf ook wel een aantal gemaakt, maar dan was het de sport een zo hard mogelijke knal te maken. Dan moet je dus denken aan een zo dik mogelijke buis waar het kruit in zit. Lood en spijkers hebben juist verwonden tot doel (dat blijkt ook maar weer), en dat is dus alleen interessant voor terroristen. Zelf een fragmentatiebom maken is niet erg verstandig inderdaad, en een te kort lontje ook niet.
Vroeger zelf ook genoeg vuurwerkbommen in elkaar geknutseld maar dan ging het om de knal, net als bij jou, en een lont die lang genoeg is om uit de buurt te zijn als het ding af gaat.
Maar ondanks dat, sterkte aan de nabestaanden van die overleden kids. |