abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_89768278
En deel 3 in het topic over de veranderingen in het hoger onderwijs.

quote:
De nieuwe regels voor studenten die te lang over hun studie doen gaan al volgend studiejaar in en gelden voor iedereen die ingeschreven staat. Dus ook voor studenten die nu al vertraging hebben opgelopen. Dat blijkt uit een interne beleidsnotitie van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW) waarin de NOS inzage heeft gehad.

Uit de notitie van 11 november blijkt dat elke student één jaar langer mag doen over een studie dan de looptijd die er voor staat. Voor elk jaar dat volgt moet de student 3000 euro extra betalen. Dat ene jaar mag maar een keer worden gebruikt, en geldt dus niet meer als studenten bijvoorbeeld na een bachelor nog een master gaan doen.

Opbrengst
Het gaat in totaal om 80.000 langstudeerders. Het ministerie wil met deze maatregelen in vier jaar tijd dat aantal met een kwart verlagen. Er is ook al uitgerekend welke opbrengst verwacht wordt. In 2012 zou de maatregel 180 miljoen euro moeten opleveren, daarna neemt dat bedrag af tot 140 miljoen euro per jaar.

Naast de 3000 euro extra die studenten moeten betalen, komt er ook een efficiencykorting voor onderwijsinstellingen. Dat houdt in dat voor elke student die te lang over de opleiding doet, de instelling 3000 euro wordt gekort op haar budget. Dat zou in 2012 190 miljoen euro moeten opleveren.

Bachelor
Uit het document blijkt dat de langstudeerders vooral op bacheloropleidingen op het hbo en de universiteit zitten. Uitgesplitst naar studierichting blijkt dat vooral masterstudenten rechten, economie en taal en cultuur langer over hun studie doen.

Het ministerie van OCW wil niet reageren op de uitgelekte stukken.
http://headlines.nos.nl/forum.php/list_messages/22564

Edit 9 december 2010
quote:
http://www.trajectum.hu.nl/nieuws/11630
Nog even geduld. De staatssecretaris van hoger onderwijs wil 'luie' studenten en 'lakse' onderwijsinstellingen stevig aanpakken, maar hoe hij dat wil doen? Enkele vragen en antwoorden.

The devil is in the details en pas na de kerstvakantie komt het wetsvoorstel. Maar de grote lijn is duidelijk: wie te lang over zijn opleiding doet, gaat met ingang van volgend studiejaar drieduizend euro extra collegegeld betalen: bijna 4700 euro in totaal. Bovendien krijgen hun hogescholen en universiteiten per trage student een strafkorting van nog eens drieduizend euro.

Hoeveel vertraging mag ik oplopen?
Studenten mogen in totaal één jaar vertraging oplopen tijdens hun bachelor- en masteropleiding. Aanvankelijk was er nog enige verwarring of ze misschien zowel in hun bacheloropleiding als in hun masteropleiding een jaar zouden mogen uitlopen. Maar dat feest gaat niet door.

Wat kost straks mijn master, als ik te lang over mijn bachelor doe?
Wie in zijn bachelorfase meer dan een jaar vertraging oploopt, moet jaarlijks drieduizend euro extra collegegeld gaan betalen. Maar afgestudeerde bachelors beginnen met een schone lei aan hun masteropleiding tot ze in de knoop raken met hun scriptie en opnieuw uitlopen. Dan krijgen ze geen respijt meer en betalen ze meteen de hoofdprijs.

En mijn OV-studentenkaart?
Trage studenten verliezen hun OV-jaarkaart. Maar dat deel van de regeling gaat pas op 1 januari 2012 in.

Gaat de regeling ook voor mij gelden?
Jazeker. Ook de huidige studenten moeten het hoge tarief gaan betalen, als ze meer dan een jaar vertraging oplopen. En als ze nu al in de blessuretijd zitten, moeten ze zorgen dat ze vóór september 2011 zijn afgestudeerd. Er zal vast iemand zijn die de regeling voor zittende studenten bij de rechter gaat aanvechten, maar staatssecretaris Halbe Zijlstra denkt dat de regering in haar recht staat.

Of ben ik misschien een uitzondering?
Dit is politiek een moeilijke kwestie, want elke uitzondering kost geld. Er zijn natuurlijk altijd hardheidsclausules voor studenten die worden getroffen door rampspoed. Ook gehandicapte studenten zullen wel op enige coulance kunnen rekenen, als ze door hun functiebeperking werkelijk langer over hun opleiding doen. Ze krijgen om die reden nu immers ook langer studiefinanciering.

Maar hoe zit het met bestuurders van studentenverenigingen? En met studenten die in de universiteitsraad zitten? In de oorspronkelijke CDA-plannen kunnen die op weinig mededogen rekenen. De huidige minister Marja van Bijsterveldt zei in de aanloop naar de verkiezingen dat één jaar uitloop voldoende is voor bestuurlijke activiteiten. En trouwens ook voor buitenlandervaring en stages.

Meer ruimte lijkt er te zijn voor studenten van bèta- en techniekopleidingen. Al jaren wordt er geroepen dat Nederland meer bètas nodig heeft. Er is zelfs een platform voor opgericht. De VVD heeft laten doorschemeren dat de langstudeerdersregeling er niet toe mag leiden dat studiekiezers de zware bèta- en techniekopleidingen mijden.

En als ik nu overstap van de ene naar de andere instelling?
Voor studenten maakt dit geen verschil, maar voor universiteiten en hogescholen wel. Dit is juridisch een lastig probleem voor het ministerie. Stel dat iemand een jaar vertraging oploopt in zijn bacheloropleiding aan de Universiteit Utrecht en daarna een masteropleiding aan de Vrije Universiteit gaat volgen. Krijgt de VU dan de strafkorting voor deze treuzelaar om de oren, zodra hij ook maar een weekje uitloopt in zijn masteropleiding? Dat kan natuurlijk niet, want deze universiteit had helemaal geen schuld aan diens lage tempo in de bacheloropleiding.

Waar blijft mijn geld?
Tot 2015 wil het ministerie met deze maatregel tegen de langstudeerders 370 miljoen euro bezuinigen. Volgens Halbe Zijlstra wordt dat geld weer in het hoger onderwijs geïnvesteerd. Daarom vindt hij het onzin dat de universiteiten spreken van de 'grootste bezuiniging sinds de jaren tachtig'.

Mogen universiteiten en hogescholen hun strafkorting op mij verhalen?
De HBO-raad heeft voorgesteld om de strafkorting aan studenten door te berekenen. Maar daarvoor hebben ze toestemming van de overheid nodig. In het parlement kregen de hogescholen de handen niet op elkaar, dus dat voorstel zal het waarschijnlijk niet halen..
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_89769075
Wat jij zei in het vorige topic is het denk ik inderdaad, maar je ziet dat er genoeg steun is voor in ieder geval een maatregel die de student raakt..
Beneath the gold, bitter steel
  vrijdag 10 december 2010 @ 16:51:57 #3
67174 Dos37
Come on Twente
pi_89769224
Wat als je nu een half jaar vertraging heb bovenop de 5 jaar. Ik ben begonnen in februari 2007 en ga door volgens de planning tot 2012, ik moet nog 3x een half jaar doen (stage, minor, afstuderen.)
Premier League toto winnaar 2007-2008 en [b]2008-2009[/b]
Held Blaise NKUFO [b]All time topscoorder in Enschede[/b]
[b]WE WON IT ELEVEN TIMES![/b]
pi_89769464
Dan betaal je een half jaar (boete / 12 * 6).
  vrijdag 10 december 2010 @ 17:03:38 #5
219855 finsdefis
I.. I got authoritah?
pi_89769708
Tja dat het hoog inzetten is ziet iedereen. Straks wat kleine aanpassingen en omissies (dingen die weggelaten worden maar die eigenlijk toch al juridisch gezien twijfelachtig waren) en dan lijkt het alsof studenten macht hebben door protesten. Studenten blij, want er wordt geluisterd, en Halbe Zijlstra (®ering) blij omdat hun plannetje gewerkt heeft.

Óf ze zijn daadwerkelijk zo dom om te denken dat zoiets realistisch is :')
The strong do what they can and the weak suffer what they must.
- Thucydides
pi_89769720
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 16:57 schreef von_Preussen het volgende:
Dan betaal je een half jaar (boete / 12 * 6).
Is dat al zeker?
Want in de huidige regeling is het volgens mij zo dat, wanneer je voór (ergens in) oktober stopt, je geen lesgeld betaalt. En vanaf februari betaal je alles. En daar tussenin een deel.

Gaat het lesgeld omhoog, dan lijkt me dat deze regeling in tact blijft.
Wordt het echt een boete, dan zal er een nieuwe regeling komen hoop ik.
-
pi_89769780
http://www.rijksoverheid.(...)helor-en-master.html

Lijkt het nou zo of zeggen ze in principe: 'Wie een bachelor en vervolgens een master doet mag in totaal 2 jaar uitlopen' ?

Dus stel ik heb tijdens mijn bachelor nooit studievertraging gehad, mag ik dan 2 jaar langer over mijn master doen? :? Of is dat per studie? :?
Profiel opgeheven.
  vrijdag 10 december 2010 @ 17:12:34 #8
219855 finsdefis
I.. I got authoritah?
pi_89770007
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 17:05 schreef Bierie het volgende:
http://www.rijksoverheid.(...)helor-en-master.html

Lijkt het nou zo of zeggen ze in principe: 'Wie een bachelor en vervolgens een master doet mag in totaal 2 jaar uitlopen' ?

Dus stel ik heb tijdens mijn bachelor nooit studievertraging gehad, mag ik dan 2 jaar langer over mijn master doen? :? Of is dat per studie? :?
Denk dat dat nog verduidelijkt moet worden, maar deze maatregel is al minder erg dan die ik zelf verwachtte. Het gaat er denk ik om hoe lang je per fase (ba of ma) ingeschreven staat.
The strong do what they can and the weak suffer what they must.
- Thucydides
pi_89770027
Het blijft echt een walgelijk plan. Het studentenleven wordt kapotgemaakt.

Actief naast je studie? Studentensport/cultuur, ervaring opdoen in commissies? Doe maar niet, grote kans dat je ervoor bestraft wordt met een boete van duizenden euro's.
Bestuurswerk? Ook al krijg je een bestuursbeurs, het zal de kosten niet dekken.

Dit soort dingen wordt weer voorbehouden voor mensen met rijke ouders. Net als vroeger dus eigenlijk. :{
pi_89770155
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 17:13 schreef Balisto het volgende:
Het blijft echt een walgelijk plan.
Mjah dat sowieso. Veelal loopt een studie uit omdat er iets niet helemaal lekker gaat qua persoonlijke omstandigheden. Dan heb je dus niet alleen sowieso al problemen aan je kop maar ook nog eens een universiteit / hogeschool die druk op je legt. Immers zij moeten anders geld voor je gaan lappen wat ze niet hebben.

Ik denk dat van alle bezuinigingen dat deze wel het, maatschappelijk gezien, hardste is. Veel liever had ik een sociaal leen stelsel gehad. Dat is in mijn ogen voor alle partijen het eerlijkst en gezien de huidige economie het meest logisch.

Ben er wel heel somber van omdat er op deze manier heel veel potentie verloren zal gaan en er net als vroeger opnieuw een kloof zal ontstaan tussen rijk / hoogopgeleid en arme arbeiders.

Nou nou jongens wat hebben we toch veel bereikt in al die jaren :{
Profiel opgeheven.
pi_89770342
http://www.nu.nl/binnenla(...)2-jaar-uitlopen.html

quote:
Studenten mogen maximaal 2 jaar uitlopen

DEN HAAG - Studenten die een bachelor en een master doen, mogen in totaal twee extra jaren tegen het normale collegegeld studeren. Dat is één jaar langer dan in het aanvankelijke plan de bedoeling was.
Ook interessant:
quote:
Zij kunnen volgens de premier aanspraak maken op het collegekrediet om het extra collegegeld te voldoen.
Al met al wordt de soep dus minder heet gegeten, als ze opgediend werd.
pi_89770583
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 17:23 schreef Cortax het volgende:
http://www.nu.nl/binnenla(...)2-jaar-uitlopen.html

[..]

Ook interessant:

[..]

Al met al wordt de soep dus minder heet gegeten, als ze opgediend werd.
Ja maar is dat 1 jaar voor tijdens de bachelor en 1 jaar tijdens de master? Want als je dan tijdens je master meer vertraging heb dan een jaar en dan bestraft zal worden, terwijl een ander een jaar tijdens de bachelor en een jaar tijdens de master vertraagt zonder problemen. Vind ik dat wel degelijk oneerlijk.

En leuk en aardig dat je dan gebruik kan maken van extra collegegeld krediet. Je brengt hiermee universiteiten nog steeds in de problemen. Die moeten immers nog altijd een boete betalen en zien je dus liever gewoon vertrekken dan dat jij je dipoma af maakt. Dus meer stimulans om zonder diploma te vertrekken dan het alsnog af te ronden :{
Profiel opgeheven.
pi_89770702
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 17:23 schreef Cortax het volgende:
http://www.nu.nl/binnenla(...)2-jaar-uitlopen.html

[..]

Ook interessant:

[..]

Al met al wordt de soep dus minder heet gegeten, als ze opgediend werd.
Hmm, vooral dat laatste maakt het toch wel iets draaglijker. Studenten hoeven dan in elk geval niet in acute financiële nood te komen.

Al blijf ik het oneens met bezuinigingen op hoger onderwijs, zeker als je daar de studenten en onderwijsinstellingen voor laat opdraaien.
pi_89770767
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 17:29 schreef Bierie het volgende:

[..]

En leuk en aardig dat je dan gebruik kan maken van extra collegegeld krediet. Je brengt hiermee universiteiten nog steeds in de problemen. Die moeten immers nog altijd een boete betalen en zien je dus liever gewoon vertrekken dan dat jij je dipoma af maakt. Dus meer stimulans om zonder diploma te vertrekken dan het alsnog af te ronden :{
En dat is ook een beetje mijn zorg, financieël zou ik het eventueel nog wel kunnen rondbreien, maar als vervolgens de universiteit mij gaat tegenwerken sta ik met compleet lege handen en heb ook niet meer de mogelijkheid om iets anders te beginnen en af te ronden.
pi_89770774
Ja, maar die boete moet eruit. Dat gaat echt problemen opleveren. Bovendien, als jij ooit geswitcht bent naar een andere instelling na 2 jaar, en daar zonder vertraging een andere BA afmaakt, krijgt die instelling een boete. Dat is krom.
[b]Op dinsdag 27 januari 2009 21:01 schreef MariaEtcetera het volgende:[/b]
We zijn gewoon een topic vol dysfunctional awesomeness! And proud of it!
pi_89770781
quote:
En leuk en aardig dat je dan gebruik kan maken van extra collegegeld krediet. Je brengt hiermee universiteiten nog steeds in de problemen. Die moeten immers nog altijd een boete betalen en zien je dus liever gewoon vertrekken dan dat jij je dipoma af maakt. Dus meer stimulans om zonder diploma te vertrekken dan het alsnog af te ronden :{
Mogelijk, maar veel argumenten in de vorige topics waren dat die boete onrechtvaardig was, omdat men het geld niet had om het te lenen. Nu kan je het toevoegen aan je studieschuld, wat door velen ook al geopperd werd. Dit maakt in ieder geval dat eenieder zijn studie kan voltooien.
pi_89770800
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 17:36 schreef Cortax het volgende:

[..]

Mogelijk, maar veel argumenten in de vorige topics waren dat die boete onrechtvaardig was, omdat men het geld niet had om het te lenen. Nu kan je het toevoegen aan je studieschuld, wat door velen ook al geopperd werd. Dit maakt in ieder geval dat eenieder zijn studie kan voltooien.
Tenzij je niet meer kan lenen. Dan ben je wel genaaid.
[b]Op dinsdag 27 januari 2009 21:01 schreef MariaEtcetera het volgende:[/b]
We zijn gewoon een topic vol dysfunctional awesomeness! And proud of it!
pi_89770900
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 17:37 schreef Ewelina het volgende:

[..]

Tenzij je niet meer kan lenen. Dan ben je wel genaaid.
Klopt. Als ik nu zou beginnen met studeren zou ik uit voorzorg al meteen maximaal gaan lenen plus extra collegekrediet en dat geld opzij zetten. Puur om dit soort problemen later te voorkomen.

[ Bericht 2% gewijzigd door Balisto op 10-12-2010 17:45:46 ]
pi_89770920
Voor studenten die voor een tweede studie in de gezondheidszorg of het onderwijs kiezen en daarvoor het wettelijk collegegeld verschuldigd zijn, geldt dat de teller bij aanvang van deze studie weer op nul staat. Zij krijgen dus een uitloopjaar voor de bachelor én één voor de master.

Mooizo, worden toekomstige geneeskundestudenten met al een bachelor op zak in ieder geval gespaard.
pi_89770960
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 17:36 schreef Cortax het volgende:

[..]

Mogelijk, maar veel argumenten in de vorige topics waren dat die boete onrechtvaardig was, omdat men het geld niet had om het te lenen. Nu kan je het toevoegen aan je studieschuld, wat door velen ook al geopperd werd. Dit maakt in ieder geval dat eenieder zijn studie kan voltooien.
Nou nee. Met het voor een sociaal leenstelsel zijn bedoelde ik meer dat ik het gerechtvaardigd vind dat de prestatiebeurs voor masters zal worden omgezet in een sociale lening. Maar dan wel met behoud van het huidige collegeld. Ik blijf een verhoging van ruim 50% erg fors op iets zo belangrijk als onderwijs.

Ik snap de houding van de VVD in de verste verte niet. Een goede economie is juist gebaat bij mensen die hoog zijn opgeleid. Maar het is nu juist de VVD die ik het hardst een gat zie graven onder een kennis economie.

Hoeveel studenten zullen nu nog extra ambitie durven tonen of innovatief bezig durven zijn naast de studie? Niemand die ook maar een enkele vorm van risico zal durven nemen.

Daarnaast waren universiteiten juist bedoeld als plekken voor het vrije denken en het experimenteel ondervinden en onderzoeken. Het zijn nu slechts veredelde scholen die zo snel mogelijk producten moeten klaarstomen. Daar hoort experimenteel / onderzoekend onderwijs niet meer in thuis.
Profiel opgeheven.
  vrijdag 10 december 2010 @ 17:41:22 #21
192683 AMDB
Visionair.
pi_89771454
Ik snap er nog steeds geen zak van. Je mag twee jaar uitlopen. Is dat dan twee jaar op je hele opleiding of één jaar op je BSc en één jaar op je MSc?

Dus mag je vijf jaar doen over een driejarige BSc en daarna nominaal je MSc in één jaar halen?
Of moet je dan over je vijfde jaar van je BSc de boete betalen en daarna weer normaal collegegeld als je met je MSc begint?
Ons soort mensen, trapt reeds jaren blij van zin, het vuile plebs de modder in.
Ons soort mensen, steunpilaar van vaderland en koningin.
pi_89771631
quote:
De maatregel, die met ingang van het studiejaar 2011/12 gaat gelden, is nodig omdat langstudeerders nu een te groot beslag op de publieke middelen leggen. Dit rechtvaardigt een hogere bijdrage van deze groep.
Kan iemand mij uitleggen op welke manier langstudeerders überhaupt meer beslag op de publieke middelen leggen dan normale studenten?

Komt dat doordat ervan uit wordt gegaan dat ze vaak zakken en vakken moeten overdoen? Of zit het 'm in de administratiekosten van hun ingeschreven-staan? Nog iets anders misschien?
:?

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 10-12-2010 18:16:58 ]
  vrijdag 10 december 2010 @ 18:14:40 #24
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_89772050
Ik hoop niet dat die 'handreiking' niet ten koste gaat van andere punten in de regeling, bijvoorbeeld het punt dat je als je 2+ jaar vertraagd bent je in je master eerst weer laag collegegeld magbetalen.

Voor alle Enschedese campusmongolen: Deze maatregel gaat de Vestingbar de nek omdraaien. :(
pi_89772093
Nouja dit nieuws is in elk geval een stap in de goede richting. Er zitten echter nog steeds dezelfde haken en ogen aan de boete voor de instelling, bijvoorbeeld bij wisselen van opleiding. Ook is de indeling van 1 jaar extra in je bachelor en 1 jaar in je master niet rechtvaardig.

Bijvoorbeeld in Delft zijn er veel mensen die hun uitloop in de bachelor-fase hebben. Eenmaal in de masterfase gaat het meestal sneller. Maar waarom zou iemand die 2 jaar vertragingen oploopt in zijn bachelor en 0 in zijn master wel moeten boeten en iemand die 1 jaar in de bachelor en 1 in de master oploopt niet? Ze leggen hetzelfde "beslag op publieke middelen"

En het is al helemaal onterecht dat studenten met 1-jarige masters 100% uitloop mogen hebben, en studenten met 2-jarige masters maar 50%, terwijl dat vaak ook nog eens de zwaardere masters zijn.

Edit: Ik vrees ook voor hoe de ingeplande bezuiniging dán ingeboekt wordt. Want je gaat me niet wijsmaken dat dit kabinet die bezuiniging dan maar laat zitten.
Op dinsdag 23 augustus 2011 23:18 schreef problematiQue het volgende:
Mensen die zomaar claimen dat A beter is dan B moet je gewoon negeren. Internetruis.
pi_89772263
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 18:16 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Nouja dit nieuws is in elk geval een stap in de goede richting. Er zitten echter nog steeds dezelfde haken en ogen aan de boete voor de instelling, bijvoorbeeld bij wisselen van opleiding. Ook is de indeling van 1 jaar extra in je bachelor en 1 jaar in je master niet rechtvaardig.

Bijvoorbeeld in Delft zijn er veel mensen die hun uitloop in de bachelor-fase hebben. Eenmaal in de masterfase gaat het meestal sneller. Maar waarom zou iemand die 2 jaar vertragingen oploopt in zijn bachelor en 0 in zijn master wel moeten boeten en iemand die 1 jaar in de bachelor en 1 in de master oploopt niet? Ze leggen hetzelfde "beslag op publieke middelen"

En het is al helemaal onterecht dat studenten met 1-jarige masters 100% uitloop mogen hebben, en studenten met 2-jarige masters maar 50%, terwijl dat vaak ook nog eens de zwaardere masters zijn.

Edit: Ik vrees ook voor hoe de ingeplande bezuiniging dán ingeboekt wordt. Want je gaat me niet wijsmaken dat dit kabinet die bezuiniging dan maar laat zitten.
Ja en mijn voorbeeld waarin iemand tijdens zijn bachelor 1 jaar uitloopt, vervolgens 1 jaar tijdens zijn master en hiermee weg komt. Terwijl een ander zijn bachelor zonder vertraging doet. Tijdens zijn master niet 1 maar 2 jaar vertraging heeft en hier dan ineens wel voor zal worden bestraft.
Profiel opgeheven.
  vrijdag 10 december 2010 @ 18:23:15 #27
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_89772284
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 18:16 schreef Gebraden_Wombat het volgende:

En het is al helemaal onterecht dat studenten met 1-jarige masters 100% uitloop mogen hebben, en studenten met 2-jarige masters maar 50%, terwijl dat vaak ook nog eens de zwaardere masters zijn.

Als ik geen 2 jaar boete voor mijn tweejarige master hoef te betalen is het mij allang best
pi_89772611
Stel: Ik ben 4,5 jaar bezig om m'n WO bachelor te halen omdat ik na 1,5 jaar gestopt ben met m'n eerste bachelor door een verkeerde keuze.

Dan zou ik dus een half jaar boete betalen (1500 euro) en een half jaar mijn OV kaart kwijtraken?

Dat eerste lijkt me nu wel duidelijk, alleen hoe het met de OV kaart zit is me nog niet duidelijk. Ben ik die dan alleen een half jaar kwijt, en de eerste 4 jaar worden wel gewoon een 'gift' of moet ik dan 4 jaar OV kaart terugbetalen? Dat gaat dan namelijk gigantisch veel kosten....

Als ik hem dus een half jaar kwijt zou zijn, en het gewoon een 'gift' blijft dan is het nog te doen. Al helemaal als ik hem dan tijdens m'n master weer terug heb...
.
pi_89772759
Voor de OV-kaart is nog geen officieel voorstel gedaan. De planning in het regeerakkoord is dat maatregelen daarover in 2012-2013 ingaan. Er staat niets in over met terugwerkende kracht je OV terug moeten betalen, het zou logischerwijs dan alleen over dat ene half jaar gaan.
Op dinsdag 23 augustus 2011 23:18 schreef problematiQue het volgende:
Mensen die zomaar claimen dat A beter is dan B moet je gewoon negeren. Internetruis.
  Moderator vrijdag 10 december 2010 @ 18:37:14 #30
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_89772764
Mijn HBO duurt 3 jaar. Mag ik nou maximaal 4 jaar of 5 jaar erover doen tegen lager collegetarief?

2e vraag: Mijn HBO duurt dus 3 jaar, ik mag MISSCHIEN maximaal 5 jaar over mijn studie doen. Kan ik deze 2 jaar EXTRA meenemen naar een Master tegen laag tarief?
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  Moderator vrijdag 10 december 2010 @ 18:38:09 #31
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_89772799
al met al: Wat een onduidelijk staaltje regeren :r !!!
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_89772868
Ik zou bijna zeggen dat ik alle hoop heb gevestigd op de eerste kamer. Maar ja die hebben mij alle vorige keren ook teleurgesteld :')
Profiel opgeheven.
pi_89772895
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 18:37 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Voor de OV-kaart is nog geen officieel voorstel gedaan. De planning in het regeerakkoord is dat maatregelen daarover in 2012-2013 ingaan. Er staat niets in over met terugwerkende kracht je OV terug moeten betalen, het zou logischerwijs dan alleen over dat ene half jaar gaan.
Laten we het hopen. Als het met terugwerkende kracht terugbetalen zou worden, dan kan je dat misschien omzeilen door aan het begin van het studiejaar dat je de boete gaat betalen je OV kaart stop te zetten. Dat zou dan voordeliger zijn, dan betaal je immers 1 jaar het reizen zelf inplaats van 4,5 jaar.
.
pi_89772909
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 18:22 schreef Bierie het volgende:

[..]

Ja en mijn voorbeeld waarin iemand tijdens zijn bachelor 1 jaar uitloopt, vervolgens 1 jaar tijdens zijn master en hiermee weg komt. Terwijl een ander zijn bachelor zonder vertraging doet. Tijdens zijn master niet 1 maar 2 jaar vertraging heeft en hier dan ineens wel voor zal worden bestraft.
Maarja, laten we even redelijk wezen. Een beta-master kost je 2 jaar; ik acht het schier onmogelijk om daar 2 jaar langer over te doen. Ik denk dat de nieuwe regeling zoals die nu op tafel ligt met 1 jaar voor je bachelor en 1 jaar voor je master uitstekend werkt en alle voorgaande issues van bestuursjaren, verkeerde studiekeuzes etc. goed oplost.
pi_89773024
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 18:16 schreef Gebraden_Wombat het volgende:

Edit: Ik vrees ook voor hoe de ingeplande bezuiniging dán ingeboekt wordt. Want je gaat me niet wijsmaken dat dit kabinet die bezuiniging dan maar laat zitten.
Daarom vond ik het niet eens zo gek dat bepaalde studentenorganisaties ook met alternatieven kwamen, zoals bijv. het verminderen van de studiefinanciering. Dat zou betekenen dat de overheid meer geld zou overhouden, de universiteiten zelf niet getroffen zouden worden (onderwijs dus op niveau blijft) en de juridische onzekerheden zoals die bij het huidige plan zijn van tafel zijn.
pi_89774668
quote:
Op vrijdag 10 december 2010 18:40 schreef dakpan90 het volgende:

[..]

Maarja, laten we even redelijk wezen. Een beta-master kost je 2 jaar; ik acht het schier onmogelijk om daar 2 jaar langer over te doen. Ik denk dat de nieuwe regeling zoals die nu op tafel ligt met 1 jaar voor je bachelor en 1 jaar voor je master uitstekend werkt en alle voorgaande issues van bestuursjaren, verkeerde studiekeuzes etc. goed oplost.
Ik zie het verschil niet tussen het oude en aangepaste plan als het gaat om bestuursjaren en verkeerde studiekeuzes. :? Beiden komen voornamelijk voor tijdens de bachelor en daar helpt een jaar extra uitloop voor je master niet tegen.
Op dinsdag 23 augustus 2011 23:18 schreef problematiQue het volgende:
Mensen die zomaar claimen dat A beter is dan B moet je gewoon negeren. Internetruis.
  vrijdag 10 december 2010 @ 19:33:16 #37
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_89775432
quote:
Wat kost straks mijn master, als ik te lang over mijn bachelor doe?
Wie in zijn bachelorfase meer dan een jaar vertraging oploopt, moet jaarlijks drieduizend euro extra collegegeld gaan betalen. Maar afgestudeerde bachelors beginnen met een schone lei aan hun masteropleiding tot ze in de knoop raken met hun scriptie en opnieuw uitlopen. Dan krijgen ze geen respijt meer en betalen ze meteen de hoofdprijs.
Ik hoop niet dat ze deze regeling ten slechte veranderd hebben als 'bargaining chip' in ruil voor dat extra jaartje uitloop?

Wie weet? Iemand hier wat van gehoord?
pi_89775440
Ah, RTL nieuws heeft straks een item over de demonstraties, met als opmerking "treuzelboete", dan is de toon meteen gezet.
pi_89775690
Kabinet krabbelt deels terug, maar de boete voor opleidingen die hun tentamens niet makkelijk genoeg maken blijft? Juist die rampzalige efficiencykorting, HET onderdeel van de plannen dat de grootste garantie geeft op verdere niveaudaling blijft? Dat die lui nog het woord "onderwijskwaliteit" in de mond kunnen nemen zonder het uit te proesten van het lachen is bewonderenswaardig.
  vrijdag 10 december 2010 @ 19:43:54 #40
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_89775958
Ik ben misschien een zeikerd.. Maar wat een prachtige 'uitzondering' voor gehandicapten weer.
1 jaar langer studeren. Wauw :')

Een beetje reuma, kanker, of psychose, en je zit daar zo boven.
  vrijdag 10 december 2010 @ 20:06:29 #41
177699 La_Vita
Coo coo ca-choo
pi_89776992
quote:
10s.gif Op vrijdag 10 december 2010 19:38 schreef ShadyLane het volgende:
Kabinet krabbelt deels terug, maar de boete voor opleidingen die hun tentamens niet makkelijk genoeg maken blijft? Juist die rampzalige efficiencykorting, HET onderdeel van de plannen dat de grootste garantie geeft op verdere niveaudaling blijft? Dat die lui nog het woord "onderwijskwaliteit" in de mond kunnen nemen zonder het uit te proesten van het lachen is bewonderenswaardig.
Dat inderdaad :D
My mama didn't raise no fool
pi_89777132
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 19:43 schreef Rubber_Johnny het volgende:
Ik ben misschien een zeikerd.. Maar wat een prachtige 'uitzondering' voor gehandicapten weer.
1 jaar langer studeren. Wauw :')

Een beetje reuma, kanker, of psychose, en je zit daar zo boven.
Waar heb je dat vandaan?
pi_89777212
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 19:33 schreef von_Preussen het volgende:
Ah, RTL nieuws heeft straks een item over de demonstraties, met als opmerking "treuzelboete", dan is de toon meteen gezet.
Het item in RTL Nieuws was wel beter dan dat van de NOS. RTL Nieuws noemde namelijk tenminste nog de 3000 euro boete die de universiteiten krijgen en de slechte gevolgen daarvan op de onderwijskwaliteit. Het NOS-journaal rept helemaal geen woord over die kant van het verhaal en laat het dus lijken alsof studenten alleen maar protesteren voor hun eigen portemonnee.

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 10-12-2010 20:12:22 ]
  vrijdag 10 december 2010 @ 20:15:34 #44
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_89777378
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 20:09 schreef von_Preussen het volgende:

[..]

Waar heb je dat vandaan?
quote:
http://www.volkskrant.nl/(...)ee-jaar-langer.dhtml

DEN HAAG - Studenten die een bachelor en een master doen, mogen in totaal twee extra jaren tegen het normale collegegeld studeren. Dat is één jaar langer dan waar eerder over gesproken werd. Dat zei minister Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) vandaag na afloop van de wekelijkse ministerraad.
'Als het wetsvoorstel op niet al te veel oppositie stuit, wordt de regel per 1 augustus ingevoerd', aldus Van Bijsterveldt. Dat betekent dat langstudeerders per 1 augustus elk vertragingsjaar 3000 euro extra collegegeld moeten betalen. Dit jaar bedroeg het normale collegegeld 1.713 euro. 'Op een bepaald moment zeggen we: nu is het je eigen verantwoordelijkheid', aldus Van Bijsterveldt.

Studenten met een beperking worden ontzien; zij mogen nog een extra jaar voor het wettelijke collegegeld studeren.

Bètastudenten krijgen geen extra studietijd, voor hen bestaat volgens het kabinet in veel gevallen al de mogelijkheid om langer te studeren.

Extra collegegeld
Volgens premier Mark Rutte telt Nederland 60.000 langstudeerders. Zij kunnen volgens de premier aanspraak maken op het collegekrediet om het extra collegegeld te voldoen. De maatregel levert volgens de premier 45 miljoen euro meer op dan was voorzien. 'Het geld dat we bezuinigen investeren we weer in het onderwijs', aldus de premier.
pi_89777403
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 20:11 schreef Igen het volgende:

[..]

Het item in RTL Nieuws was wel beter dan dat van de NOS. RTL Nieuws noemde namelijk tenminste nog de 3000 euro boete die de universiteiten krijgen en de slechte gevolgen daarvan op de onderwijskwaliteit. Het NOS-journaal rept helemaal geen woord over die kant van het verhaal en laat het dus lijken alsof studenten alleen maar protesteren voor hun eigen portemonnee.
Eens, ik vond tegen mijn verwachting het het item van RTL best goed, daar werd een neutraal beeld van de situatie geschetst.

NOS heb ik niet gezien, maar ook niets gemist zo te horen.
pi_89777423
@Rubber_Johnny, dank!
pi_89777884
Dat extra jaar scheelt een hoop voor veel studenten
If I'm sad, I stop being sad and be awesome instead. True story
  vrijdag 10 december 2010 @ 20:35:28 #48
192683 AMDB
Visionair.
pi_89778258
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 20:15 schreef Rubber_Johnny het volgende:

[..]



[..]

Dan hebben ze in totaal toch 3 jaar extra uitloop mogelijkheid?
pi_89778327
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 20:35 schreef AMDB het volgende:

[..]

Dan hebben ze in totaal toch 3 jaar extra uitloop mogelijkheid?
Ja
  vrijdag 10 december 2010 @ 20:44:20 #50
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_89778708
quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 20:16 schreef von_Preussen het volgende:
@Rubber_Johnny, dank!
Geen dank.

quote:
1s.gif Op vrijdag 10 december 2010 20:35 schreef AMDB het volgende:

[..]

Dan hebben ze in totaal toch 3 jaar extra uitloop mogelijkheid?
Klopt. En het is best ruim. Maar in veel gevallen zal het niet genoeg zijn. Als je maar 50% van de energie van een gezond persoon hebt, zit je bij een 4 jarige studie al op 4 jaar uitloop.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')