Even terug naar school hoor... 9,8m/s is net 35km/uurquote:maar gewoon met 9,8m/s, ofwel de zwaartekracht.
Ja dat bedoel ik eigenlijk ook..... er is een vaste formule voor. Maar wat ik dus eigenlijk bedoelde is dat een kogel niet harder naar benden komt vallen dan een ander object.quote:Op vrijdag 10 december 2010 02:52 schreef flipsen het volgende:
Even terug naar school hoor... 9,8m/s is net 35km/uur![]()
Het is al een paar weken geleden, maar als ik me goed herinner kan je de versnelling berekenen en gebruik je daarvoor 9,8m/s KWADRAAT voor. En dan heb je nog allerlei remmende factoren natuurlijk, dus er is op aarde wel een maximum, bijvoorbeeld bij parachutespringen. Exacte cijfers mag je zelf opzoeken
Ik ben destijds nog die lift aan de zijkant op geweest..... Het was een Chriet Titulaer project, die woonde in de regio en deed van alles rondom Utrecht..... blijven hangen toen ie klaar was met studeren in de domstadquote:Bizarre foto trouwens van die Apollo
Jaaa... daar heb ik ook nog een foto van. Was ik 12 jaar en dus samen met Opa en Oma naar de domtoren gegaan. Goede oude tijd was dat.quote:Op vrijdag 10 december 2010 04:54 schreef maartena het volgende:
[..]
Ik ben destijds nog die lift aan de zijkant op geweest..... Het was een Chriet Titulaer project, die woonde in de regio en deed van alles rondom Utrecht..... blijven hangen toen ie klaar was met studeren in de domstad
Die Apollo was trouwens op ware grootte.
Dat inderdaad. Bij natuurkunde heb ik behoud van energie geleerd. Als je een kogel 100m loodrecht de lucht inschiet trekt de zwaartekracht hem met dezelfde snelheid weer naar beneden. Of dat nu een kogel is of een piano maakt niet uit. In de praktijk zal de kogel wel afgeremd zijn, maar vallende kogels maken nog steeds slachtoffers.quote:Op vrijdag 10 december 2010 02:52 schreef flipsen het volgende:
[..]
Even terug naar school hoor... 9,8m/s is net 35km/uur![]()
Het is al een paar weken geleden, maar als ik me goed herinner kan je de versnelling berekenen en gebruik je daarvoor 9,8m/s KWADRAAT voor. En dan heb je nog allerlei remmende factoren natuurlijk, dus er is op aarde wel een maximum, bijvoorbeeld bij parachutespringen. Exacte cijfers mag je zelf opzoeken
Als Maarten zo hoor over AK47s dan zal dat best eens kunnen gebeuren! Ik hoop dat dat ver weg van Venice Beach is.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:42 schreef thomaster het volgende:
[..]
Vallende kogels die slachtoffers maken?
In de praktijk wordt de kogel inderdaad afgeremd, en wel zo dat ie een 'terminal velocity' krijgt. Hebben de Mythbusters een leuke uitzending over gedaan. Kan 'm zo snel niet vinden, maar wel de uitzending over de terminal velocity van een cent.quote:Op vrijdag 10 december 2010 10:48 schreef Individual het volgende:
[..]
Dat inderdaad. Bij natuurkunde heb ik behoud van energie geleerd. Als je een kogel 100m loodrecht de lucht inschiet trekt de zwaartekracht hem met dezelfde snelheid weer naar beneden. Of dat nu een kogel is of een piano maakt niet uit. In de praktijk zal de kogel wel afgeremd zijn, maar vallende kogels maken nog steeds slachtoffers.
Dit jaar maken we het mee in LA!
Euuh...vooral laid-back en relaxed. Voor falang die lang in Thailand hebben gewoond valt het vaak wat tegen.quote:Op vrijdag 10 december 2010 08:06 schreef Flammie het volgende:
Ik moet 6 januari naar Laos voor een nieuw visum. Ben benieuwd hoe Laos is
Zorg dat je een leuk feest hebt.... want op straat is er niet zoveel te beleven met oud en nieuw. Het leeft hier gewoon niet zo erg als bijv. in New York op Times Square.quote:
We hebben wel wat ervaring met in verre vreemde steden O&N te vieren en we zijn er een paar keer eerder geweest. Het gaat ook niet echt om de bezienswaardigheden. We hebben een hostel direct aan Venice Beach en we kennen er wat mensen dus dat komt wel goed.quote:Op vrijdag 10 december 2010 23:07 schreef maartena het volgende:
[..]
Zorg dat je een leuk feest hebt.... want op straat is er niet zoveel te beleven met oud en nieuw. Het leeft hier gewoon niet zo erg als bijv. in New York op Times Square.
Nog nooit mee gemaakt..quote:Op donderdag 9 december 2010 14:30 schreef Remc0Aruba het volgende:
Ja, maar het moet wel op het eiland zijn. Anders is er niks te koop.
Wel eens vuurwerk hier meegemaakt ? Zo nee, bereid je voor....
26e Ams - Heathrow - ezequote:Op woensdag 22 december 2010 13:08 schreef Individual het volgende:
Morgen een 2e poging om naar LA te vliegen en de volgende dag door naar Albuquerque. De eerste poging is gestrand door het slechte Britse organisatievermogen bij sneeuw.![]()
We komen dus net voor Kerstavond aan om het met de familie te vieren en dan op de 30e naar LA voor een week.
quote:Op woensdag 22 december 2010 13:14 schreef flipsen het volgende:
Lekker hutjemutje op het strand liggen, echt iets waar ik van houd.
Als je het dan ook nog doet op een plek waar heel Tokkie Argentinie samen komt is er helemaal niks aan.quote:
Zou ik ook doen maar het moet wel kunnen, misschien vinden flip's schoonlui het wel leuk om daar te gaan zitten.quote:Op woensdag 22 december 2010 15:24 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Als je het dan ook nog doet op een plek waar heel Tokkie Argentinie samen komt is er helemaal niks aan.
Ga dan naar Villa Gesell, Pinamar of desnoods Mar de Ajo of zo, je wordt toch maar een keer 60
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |